Zaloguj się do konta

Kulki własnego przepisu

utworzono: 2013/02/22 12:26
spinningista1

Witam!
Od pewnego czasu kręcę sobie kulasy i znalazłem oto taki przepis :
100 g kazeiny/mleka w proszku
100 g kaszy manny
100 g mąki tortowej
100 g mąki kukurydzianej
150 g konopi Marcela Van Den Eynde
150 g arachidu Marcela Van Den Eynde
250 g mączki rybnej lub kostnej
50 g suszonej krwi
8-12 jaj
atraktor pochodzenia zwierzęcego: krab, rak, krewetki, ochotka, scopex
 
Co to jest dokładnie ten arachid bo na różnych stronach przeczytałem,że to mączka z orzechów.Czy mogę zmielić fistaszki lub inne orzechy zamiast tego arachidu?I jeszcze czym mogę zastąpić arachid i mączkę rybną?
[2013-02-22 12:26]

spinningista1

Wpadłem na pomysł żeby mączkę rybną zastąpić psim pokarmem,czy można tak zrobić?Oczywiście zmielonym.
[2013-02-22 12:31]

Psie żarcie zawiera tez sporo mąk i innych dodatków.Mączek mięsnych jest w takiej karmie nie wiele,ale pewnie że można dodać z tym że wyjdą bardziej mięsne kulki.
Mączka rybna jak sama nazwa wskazuje jest robiona z ryb więc jej nie zastąpisz mączką mięsno -kostną.
Arachid mielony to gryz lub mączka z orzechów arachidowych(ziemnych ,fistaszków) spokojnie można samemu zmielić. Niektórzy mielą razem ze skorupkami ale skorupki wpływają na pływalność kulek. [2013-02-22 12:51]

damiano89

Psie żarcie zawiera tez sporo mąk i innych dodatków.Mączek mięsnych jest w takiej karmie nie wiele,ale pewnie że można dodać z tym że wyjdą bardziej mięsne kulki.
Mączka rybna jak sama nazwa wskazuje jest robiona z ryb więc jej nie zastąpisz mączką mięsno -kostną.
Arachid mielony to gryz lub mączka z orzechów arachidowych(ziemnych ,fistaszków) spokojnie można samemu zmielić. Niektórzy mielą razem ze skorupkami ale skorupki wpływają na pływalność kulek.

Podobnież też ta skórka sucha na orzechu jest nie dobra, znaczy gorzka czy coś;) Poza tym nie kupuj łuskanych bo one są solone często;)
Choć ja sól daję do kulek;)
[2013-02-22 14:47]

no właśnie sól sie dodaje ,karpie bardzo lubią sól. Nawet oglądałem filmik chyba z Pawłem Kiermaszkiem, wspominał coś o nęcaniu.... solą kamienną,podobno dale to wyśmienite efekty bo w takiej soli naturalnej jest mnóstwo minerałów które są karpiowi potrzebne. ważne aby orzeszki były nie zjełczałe. [2013-02-22 15:02]

karacher

Też słyszałem o soli, że jest wręcz pożądana przez karpie... Ja właśnie zrobiłem test kulek. Mam w domu pieska, który kilkukrotnie zjadł mi kulke, która była na stole podczas robienia przyponów była to kuka truskawkowa. Ostatnio kupiłem kulki bandit carp wątroba-miód 18mm. Więc położyłem dwie kulki, truskawkową 16mm od pitbull baits i wątroba-miód 18mm od bandit carp. Trzykrotna próba i pies zawsze wybrał kulkę wątroba-miód. Myślę, że pies jest dobrym testerem, wędliny, która leży jeden dzień w lodówce nie ruszy... A co wy o tym sądzicie?
[2013-02-22 15:09]

damiano89

poza tym sól dobrze rozpuszcza się w wodzie co powoduje lepsze rozchodzenie się zapachu;)
[2013-02-22 15:19]

damiano89

Co do piesków to się zgadzam;) muszę swojego wypróbować czy się zna na rzeczy;P
[2013-02-22 15:24]

Dros

Przepis wygląda nieźle. Co do orzechów, już napisano. Jeśli chodzi o mączkę rybną, warto się w nią zaopatrzyć, bo jest bardzo dobrym i niedrogim dodatkiem. Ale można ją w prosty sposób zastąpić zmielonym lub zmiażdżonym rybnym peletem, dostępnym już chyba w każdym sklepie wędkarskim. Pamiętaj też, że dodając jajka warto dodać też ich skorupki, dają efekt "chrupnięcia", a poza tym są źródłem minerałów. Warto pamiętać też o wątrobie jako atraktorze, jest niezawodna, wydaje mi się , że w tym mixie dobrze zadziała...

A, mó jpies też jest smakoszem moich kulek, warto więc robić takie, które nie szkodzą... :)

[2013-02-22 22:28]

Też słyszałem o soli, że jest wręcz pożądana przez karpie... Ja właśnie zrobiłem test kulek. Mam w domu pieska, który kilkukrotnie zjadł mi kulke, która była na stole podczas robienia przyponów była to kuka truskawkowa. Ostatnio kupiłem kulki bandit carp wątroba-miód 18mm. Więc położyłem dwie kulki, truskawkową 16mm od pitbull baits i wątroba-miód 18mm od bandit carp. Trzykrotna próba i pies zawsze wybrał kulkę wątroba-miód. Myślę, że pies jest dobrym testerem, wędliny, która leży jeden dzień w lodówce nie ruszy... A co wy o tym sądzicie?

Cześć. Pies to najlepszy tester kulek proteinowych, zawsze nam " pokaże " kiedy są świeże a kiedy nie :)
[2013-02-22 22:37]

damiano89

Też słyszałem o soli, że jest wręcz pożądana przez karpie... Ja właśnie zrobiłem test kulek. Mam w domu pieska, który kilkukrotnie zjadł mi kulke, która była na stole podczas robienia przyponów była to kuka truskawkowa. Ostatnio kupiłem kulki bandit carp wątroba-miód 18mm. Więc położyłem dwie kulki, truskawkową 16mm od pitbull baits i wątroba-miód 18mm od bandit carp. Trzykrotna próba i pies zawsze wybrał kulkę wątroba-miód. Myślę, że pies jest dobrym testerem, wędliny, która leży jeden dzień w lodówce nie ruszy... A co wy o tym sądzicie?

Cześć. Pies to najlepszy tester kulek proteinowych, zawsze nam " pokaże " kiedy są świeże a kiedy nie :)

Ja z ciekawości wczoraj testowałem swoje pierwsze zrobione kulki na swoim psie i faktycznie coś w tym jest.
Położyłem kilka kulek w tym kupne o rożnych smakach i moje truskawkowe z lekka nuta rybna;) Pies wybierał najpierw te moje. Później jeszcze więcej kulek i tylko dwie moje. Pies w zęby łapał wszystkie po kolei, ale zjadł tylko te moje. Mam nadzieje że karpie też dopiszą;)
[2013-02-23 06:47]

spinningista1

A ile dodać tej soli na 1 kg?

[2013-02-26 13:01]

damiano89

Ja dałem 1%
{Pies je to karp chyba też;)
[2013-03-01 20:25]

spinningista1

:)

[2013-03-02 21:44]