Zaloguj się do konta

Kulki waniliowe TB 16 mm

utworzono: 2011/07/19 21:40
FLO92

nie moge wrzucic foty jak zmniejszyc rozmiar ?
[2011-07-20 14:02]

ściągnij sobie programik VSO image resizer w tym programiku sie prosto zmieniahttp://chomikuj.pl/jarek-ds/wszystko+na+komputer+i+o+komputerze/programyposzukaj jest tam gdzieś na dole [2011-07-20 14:09]

FLO92

[2011-07-20 14:15]

FLO92

[2011-07-20 14:16]

FLO92

[2011-07-20 14:17]

FLO92

powalcze ze zdjeciem to moze mi sie uda wrzucic... a co do tych kulek to w tej chwili nie tsac mnie zeby kupic kulki zanetowe i na haczyk firmy Gold Carp to lepiej juz zebym lapal na ta wanilie czy lepiej sprobowac zalozyc chociaz na zestaw kulke Gold Carp a nęcić tą wanilia ?
[2011-07-20 14:35]

FLO92


[2011-07-20 14:41]

FLO92

jesczze jedno pyt co do sprzetu.. sprobuje na jedna wedke zalozyc ciezarek na rurce 80 g i teraz pyt od strony przyponu ma byc krotsza czy dluzsza czesc rurki ?
[2011-07-20 15:23]

po co rurka? w rurce lubi sie zbierać powietrze i może sie unosić w wodzie.Ja nie używam rurek ,jak już to gumowych miękkich wężyków. Lecz wolę stosować fluocarbon 0.40-0.50mm .Koszt od 25 zł za 50 m.kup fluocarbon obetnij odc.ok 2 m .od strony żyłki zawiąż go węzłem do łączenia żyłekhttp://www.wedkarybka.neostrada.pl/wezly.htmnastępnie -zakładasz ciężawek centryczny i przywiązujesz krętlik.pamiętaj aby koniec fluocarbonu lekko przypalić.
co do twojego przyponu to wydaje sie oki (nie widać jak jest uwiązany hak) choć ja bym dał krutszy przypon (ok 15cm)i zamiast miękkiej plecionki dał bym plecionke w otulinie. [2011-07-20 16:08]

FLO92

 a co do tych kulek to w tej chwili nie tsac mnie zeby kupic kulki zanetowe i na haczyk firmy Gold Carp to lepiej juz zebym lapal na ta wanilie czy lepiej sprobowac zalozyc chociaz na zestaw kulke Gold Carp a nęcić tą wanilia ?
i jak zaolyzc ciezarek na rurce ? moze to bedzie lepsza metoda. krotsza czesc rurki blizej przyponu czy dluzsza?

[2011-07-20 17:29]

Woa-VooDoo

Może podepnę się do tematu 
Testował ktoś z was kulki FishFooda lub Starbaits-y z serii Signal lub  Instant Frenzy (http://baits.pl/starbaits-balanced-hooks-instant-frenzy-p-1089.html?cPath=2_18)
Ciekaw jestem czy są tak skuteczne jak SK-30 , które na komercji i pzw zdecydowanie z TB wygrywają  [2011-07-21 11:19]

JKarp

Cześć
Kolega próbował na Signal ale jakoś nie był zachwycony.
O Instant Frenzy nie mam wiadomości.
Lepiej ( duże lepiej  - wręcz super ) Omega Fish z tej samej serii :-)
O SK-30 może lepiej nic nie napiszę bo jak ktoś łowił na nie to sam wie.
Janusz JKarp
[2011-07-21 11:44]

adams remonty

Witam, Miałem ten sam problem, nęciłem tak i inaczej, śmierduchami i słodkimi... i tylko wywaliłem kupę kasy do wody. Kulki są dobre na komercyjnych stawach gdzie ryby są aż nimi przesiąknięte i biorą na wszystko. Moim zdaniem najlepsza jest kukurydza na włos lub ziemniaki, albo groch gotowany na pół-twardo i na szaszłyk z kukurydzą na włos. Polecam, efekty są niemal od razu, nęcić też najlepiej tym na co łowisz. Życzę połamania kija :)
[2012-06-17 20:17]

JKarp

Witam, Miałem ten sam problem, nęciłem tak i inaczej, śmierduchami i słodkimi... i tylko wywaliłem kupę kasy do wody. Kulki są dobre na komercyjnych stawach gdzie ryby są aż nimi przesiąknięte i biorą na wszystko. Moim zdaniem najlepsza jest kukurydza na włos lub ziemniaki, albo groch gotowany na pół-twardo i na szaszłyk z kukurydzą na włos. Polecam, efekty są niemal od razu, nęcić też najlepiej tym na co łowisz. Życzę połamania kija :)

Cześć
Same Kolego ogólniki. Jakie kulki, jaka firma ? Ile czasu nęciłeś?
Jak sypie się do wody za przeproszeniem byle co to i potem bierze byle co. A nie wiem czy wiesz, że bardzo ważne jest dobranie miejsca nęcenia a nie zasypanie miejsca wiadrem byle czego.
JK
[2012-06-17 21:02]

moim zdaniem łowisz w złym miejscu ,a co do kulek to tez uważam ze tb to w wiekszosci  przereklamowana lipa  no i zmien zestaw na samozacinajacy mysle ze bedzie lepiej i nie słuchaj rad zeby łowic karpie na ziemniaki ,jesli chcesz systematycznie łowic duze karpie to tylko na włos ,takie jest moje zdanie.
[2012-06-18 20:57]

co do zestawu to cieżarek min 80g ,przypon jesli łowisko nie jest mocno zamulone max 20cm,zestaw tak jak napisałem wyżej samozacinajacy
[2012-06-18 22:09]

dokładne mam te same spostrzeżenia , te kulki po 60 zł/kg to nabijanie w butelkę ludzi także uważam że kukurydza i na włos odpowiednia prezentacja przynęty KUKURYdZA POP-UP Franka warwicka + gotowana w bałwanku wystarcza . Można podpiąc jakąś kuleczkę małą. Można spróbować na kulki POP-UP ale nie smak ani zapach robi wynik tylko kolor wg mnie o czym się przkonałem
JKarp jezli kulki kosztują 60 zł /kg to chyba można wymagać żeby biły skutecznością kukurydzę na głowę która kosztuje 1,2 zł /kg hahahahahaa a jest na odwrót niestety , także radzę wystrzegać się wrzucania do wody kulek za tysiące zł bo to gra nie warta świeczki
Pozdr [2012-07-10 08:05]

JKarp

CześćNo wszystko ładnie pięknie tylko jak zdążyłem przeczytać na swoje zestawy łowisz w nęconym miejscu praktycznie same leszcze.Jeśli uważasz, że kolor kulki ma znaczenie to raczej tego nie skomentuję ;-) bo jak to jest, że na kulki własnej roboty ludzie łowią karpie a przy produkcji kulek nie dodają żadnego barwnika.Ja łowię na kulki praktycznie bez koloru, no chyba że ciemny brąz uznać za skuteczny kolor. Z jednym się zgodzę, że istotnym szczegółem jest właściwa prezentacja przynęty jednak jak jest źle wytypowane miejsce to żaden super zestaw nie zdziała cudów.Moim ulubionym zestawem jest węzeł bez węzła na plecionce w otulinie lub na miękkiej plecionce. Nie stosuję żadnych łamańców lub temu podobnych zestawów.Dalej jestem przekonany, że coś musisz robić nie tak skoro jak mówisz na super kulki nie masz wyników. Nie mówię, że powinieneś mieć branie co dziesięć minut ale przynajmniej raz lub dwa na dobę jakiś karp powinien zassać taką kulkę.Napisz jakie smaki Duncaena stosujesz a na jakie kulki chcesz łowić.Poza tym, napisałeś, że kulki kruszysz - może powinieneś dawać całe kulki 20mm lub większe i potem łowić na duże przynęty np dwie kulki 20mm lub kulka 20mm plus pop-up 16mm?Do pokruszonych kulek zawsze chętnie podchodzi drobnica i leszcze. To może być przyczyną, że nie możesz przebić się zanętą przez drobnicę.JK

[2012-07-10 08:28]

FLO92

A jak koledzy prawidlowo wytypować miejsce do lowienia karpi na ponad 50 ha zbiorniku? Na co przede wszystkim patrzec ?
[2012-07-10 10:08]

JKarp

CześćOdpowiedź jest prosta ale wykonanie gorsze.Lornetka, spacery brzegiem jeziora i patrzenie oraz słuchanie ryb. Karp spławia się dość głośno i trudno to przegapić.Trzeba wypłynąć, stukadełko w garść i badać głębokość i co jest na dnie. Dobrze jest normalnie powąchać piachu z dna - nie może śmierdzieć starym mułem. Dobre miejsce na położenie zestawów to górka ale całkiem niezarośnięta nie może być. Wszelkiego rodzaju równe blaty 3-4m. Podnóże górki.Oprócz tego, że prawidłowo wytypujesz miejsce nęcenia zwróć uwagę na brzeg - czy będą realne szanse na hol ryby czy za każdym razem tylko pozostaje wycieczka pontonem po rybę.JK [2012-07-10 10:32]

FLO92

na moim zbiorniku nie wolno plywac lodkami anie niczym w tym rodzaju, nawet wywozic zestawow
[2012-07-10 10:45]

JKarp

CześćSzkoda, że od razu tego nie powiedziałeś.Pozostaje tylko i wyłącznie marker.Jakie to jezioro i kto wydał zakaz ?JK [2012-07-10 10:55]