Kulki proteinowe,zestawy na karpie

/ 375 odpowiedzi / 3 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Woa-VooDoo


A co do samych kulek SK30 to powiem tak , ze 14mm sprawdzały mi się wszędzie.Ale SK30 20mm i omega fish 20 mm nigdzie mi się nie sprawdziły.Karpiki brały bałwanki z kulek 22mm i 20mm TB , ale eSKi ruszać nie chciały.

chłopcze bredzisz nic poza tym... 14 wszędzie 20 nigdzie ;-)))))))))))))))) typowy mitoman 
TB tak SK nie ;-)))))))))))))))))))))) to przeczy wszelkim teoriom głoszonym w wirtualu
niezły ubaw dajesz koleżko ;-)))))))
Mi to lotto czy w to wierzysz , ale tak było w moim przypadku :) W każdym bądz razie zapach 20mm był mniej intensywny a sama kulka jakby troszkę wyblakła od czerwonej 14mm, może taka jest a może deczko dłużej przeleżała. :)
Raczej "TB może być a SK w połowie tak" :D To moja teoria z realu a nie wirtualu uwzględniając że woda wodzie nie równa .

mazak33 - kiedy na bałwanki to impacty kraba , ryby skorupiaka lub raka oraz kulkę  boosted 22 mm tego samego smaku, ale z Tb boosted zrezygnuje bo ta kulka 2-3 godzin nie wytrzymuje.Kulkę chcieli utwardzić a zrobiła się jeszcze miększa.

(2012/12/29 19:26)

ZanderHunter


.... nie muszę niczego udowadniać a ryby łowię  od 30 lat i daleko mi do tego żeby latać po płatnych komercjach i onanizować się nad każdym złapanym karpikiem udowadniając przy tym, jakie to kulki nie są wspaniałe ;-)))) tak jak już pisałem kiedyś Wy karpiarze przez duże K dla których karpiowanie to stan umysłu (taka fobia lub paranoja nie mylić z hobby czy pasją) w kazdym poście piszecie jakieś bajki bo taki już Wasz urok. Jesteście przy tym (nie wszyscy oczywiscie) w zależnosci od poziomu inteligencji podatni jak typowe LEMINGI na wszytko co ukaże się w sprzedaży i daje przy tym zysk producentom zarabiającym na naiwności tych KARPIARZY LEMINGÓW ;-))))) 


 Kolego @jaroslaw1974 proszę o właściwe dobieranie słów i nie obrażanie innych userów... (2012/12/29 19:34)

użytkownik103891


mazak33 - ja miałem akurat TB edition truskawka - scopex

to co jakbyś miał SK30 14 lub 20 to na to ten karp by nie wziął ?? tak?? taki mądry jest ??? rozróżnia kulki po smaku wielkości i na jedną wali jeden za drugim na inną zero??? 

kolego już tutaj pisałem i to potwierdziłeś że jedynie seria brań na dany rodzaj przynęty potwierdza jej skuteczność na danej wodzie a nie pojedyncze puknięcia raz na 2 tygodnie jednego ślepego karpia.   (2012/12/29 19:45)

JKarp


Czekam na podpowiedzi o tych kuku...Jakie smaki, jakie kolory...JK


na każdej wodzie może być co innego skuteczne ale dla mnie kulki proteinowe mogą nie istnieć , na zwykłą kuku POP-UP i SINKING żółta (w różnych kombinacjach rozmiarów MEGA , MIDI MINI) lub pomarańczową fluro w bałwanku połowię skuteczniej aniżeli na te kulki. Idzie stworzyć tyle rożnych kombinacji, że w każdych warunkach połowię. Fakt , że w jednym dniu złapię małe sztuki nie znaczy że to wina tej przynęty bo na kulkę mogę nie mieć nawet dotknięcia. w innym dniu mogę na mini przynętę kuku mogę mieć branie dużego karpia a na wielkie kulki zero . 

Przypomnij sobie wątek gdzie Twój znany  kolega miał problem że na dnie zostawały tylko jego zestawy z kulkami i szukał przyczyny w kamuflażu i Bóg wie czym jeszcze ;-)))))))))))))) a był pewny że karpie wyjadają jego KULEEEEEE bo żerują 365 dni w roku nawet zimą co udowadniał nachalnie w innym wątku wciskając kit o KULKACH ENERGETYCZNYCH  ;-))))))))) te brednie zakrawają na kpinę i jak czyta toi ktoś kto wie co się dzieje w wodzie to może pęknąć ze śmiechu jak można być takim betonem wypisując te wierutne bzdury które bądź co bądź raz na jakiś czas ktoś próbuje kwestionować oczywiście bez skutku bo towarzycho zagłuszy swoim bełkotem każdego kto napisze coś sensownego do rzeczy i zgodnego z przede wszystkim z logiką i prawdą, tutaj to normalka więc i tak walczę z wiatrakami ale liczę że co do poniektórych dotrze że zakładanie na włos kulek za 50 zł 200 gr to paranoja etec etc ;-)))

  

No widzisz.Kuku może być też skuteczna lub też nie skuteczna. Zależy od wody. Zapomniałeś dopisać, że czasem może się przydarzyć, że kuku nie da brań a byle kulki owszem tak. Dodam, że ja również miałem takie przypadki, gdy znikało przez noc 300 kulek i pół wiadra gotowanej kuku ale brania nie było. Trochę kombinacji i okazało się, że amury wyjadały wszystko. No fotkę dodam, bo znowu nie uwierzysz he he . Ale te zbóje brały na kulki a nie na kuku ...Nadal nie rozumiem Twojego zacietrzewienia na kulki. Tu nikt nie pisze bełkotu. Zauważ, że każdy z nas opisuje swoje spostrzeżenia i doświadczenia z nad wody a nie z wirtualnego łowienia przy kompie...Dodam, że mam kulki i drogie i tanie. Czasem tylko np kulki IB ratują mnie przed bezrybiem a było i tak, że IB kulki były totalnie olane przez karpie.JK
(2012/12/29 19:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


mazak33 - ja miałem akurat TB edition truskawka - scopex

to co jakbyś miał SK30 14 lub 20 to na to ten karp by nie wziął ?? tak?? taki mądry jest ??? rozróżnia kulki po smaku wielkości i na jedną wali jeden za drugim na inną zero??? 

kolego już tutaj pisałem i to potwierdziłeś że jedynie seria brań na dany rodzaj przynęty potwierdza jej skuteczność na danej wodzie a nie pojedyncze puknięcia raz na 2 tygodnie jednego ślepego karpia.  

No miałem serię brań :-)))))))I co? (2012/12/29 19:54)

użytkownik103891


Januszek pomijam tą opowiastkę z fotką , bo jak zwykle koloryzujesz i nie ma w tym całej prawdy co piszesz ale zdążyłem się przyzwyczaić , że z Tobą jak z telewizją nie można wierzyć, bo tutaj kłamią co krok ;-))))). na tej fotce to Ty pewnie 30 lat temu ??? ';-))))))) czy kolega który trzymał rybę innego kolegi. To że ONE BRAŁY NA KULKI to TWOJA FANABERIA wynikająca z Twojego punktu widzenia który zalezy od punktu siedzenia a siedzisz na hałdzie kulek które musisz opchnąć i fajnie by było żeby amury na nie też brały więc bach fotka i jest BIORĄ i to jakie ;-))))))))))))))))) to tak jak z karpiami w przymrozki na Odrze , w pięknym artykule biorą w mrozy więc to normalka ale nikt poza tym aktorem nie łapie karpi na Odrze w mrozie co??? ;-)))bajka za bajką a  wszystko po to żeby sprzedać naiwnym swój towar co?? czy nie??

Żeby na danej wodzie wyczaić jaka przynęta jest skuteczna trzeba posiedzieć trochę bo jednym wypadem nic nie jesteś w stanie dowieść , na dzikiej wodzie gdzie jest kilka brań czasami w sezonie nie idzie dowieść co jest skuteczne a napewno jaka kulka spośród "MILIONA" 
na komercji gdzie pływają hodowlane karpie takie jak łowi nasz kolega łatwiej jest ustalić co jest skuteczne bo ryb jest dużo więcej   (2012/12/29 20:30)

JKarp


Januszek pomijam tą opowiastkę z fotką , bo jak zwykle koloryzujesz i nie ma w tym całej prawdy co piszesz ale zdążyłem się przyzwyczaić , że z Tobą jak z telewizją nie można wierzyć, bo tutaj kłamią co krok ;-))))). na tej fotce to Ty pewnie 30 lat temu ??? ';-))))))) czy kolega który trzymał rybę innego kolegi. To że ONE BRAŁY NA KULKI to TWOJA FANABERIA wynikająca z Twojego punktu widzenia który zalezy od punktu siedzenia a siedzisz na hałdzie kulek które musisz opchnąć i fajnie by było żeby amury na nie też brały więc bach fotka i jest BIORĄ i to jakie ;-))))))))))))))))) to tak jak z karpiami w przymrozki na Odrze , w pięknym artykule biorą w mrozy więc to normalka ale nikt poza tym aktorem nie łapie karpi na Odrze w mrozie co??? ;-)))
bajka za bajką a  wszystko po to żeby sprzedać naiwnym swój towar co?? czy nie??

Żeby na danej wodzie wyczaić jaka przynęta jest skuteczna trzeba posiedzieć trochę bo jednym wypadem nic nie jesteś w stanie dowieść , na dzikiej wodzie gdzie jest kilka brań czasami w sezonie nie idzie dowieść co jest skuteczne a napewno jaka kulka spośród "MILIONA" 
na komercji gdzie pływają hodowlane karpie takie jak łowi nasz kolega łatwiej jest ustalić co jest skuteczne bo ryb jest dużo więcej  

To jest mój kolega z Pułtuska. Miał jeszcze kilka ładnych amurów. Uważam, że zupełnie nie wiesz o czym piszesz. Nic nie koloryzuję. Woda jest piękna, trudna i chimeryczna. To nie jest fanaberia z mojej strony. Amury brały tylko i wyłącznie na kulki DB Tiger Nut. Mam jeszcze kilka fotek z tej zasiadki - bardzo łatwo da się porównać i czas i miejsce. Właśnie kilka razy o tym pisałem - jeśli na jednej zasiadce i na następnych ryby reagują tylko i wyłącznie na jedne kulki można mówić, że kulki są skuteczne. JK (2012/12/29 20:42)

użytkownik103891


Januszek tak na marginesie ile razy zmieniasz przynętę na zasiadce ?? (2012/12/29 20:45)

JKarp


Już raz odpisałem Ci na Twoje pytanie...Co prawda inne...Na wodach PZW trzymam nawet dłużej niż  dobę.JK (2012/12/29 20:52)

użytkownik103891


Jaruś GCB Black Squid w moim zapasie kulek to podstawa. Drugie to Extreme Squid. Nie wiem czy są właściwie. Mam kilka rodzajów kulek. Zawsze ale to zawsze mam Black Squida na zestawie. Miałem tylko kilka zasiadek, gdy na te kulki nic się nie działo.Inne to FB, IB...JK

i dlatego musisz czekać dniami i nocami dobami na brania ;-)))))))) ot cała prawda o GCB, w tym samym czasie na zwykłą sztuczną kuku można nieźle połapać , Ty łapiesz na typowego lenia pewnie i spędzasz czas na grillowaniu i % ';-)) (2012/12/29 21:14)

JKarp


He he - to pokaż ja łowią prawdziwi karpiarze na kuku ;-))))))Wrzuć kilka fotek, dodaj jakiś fajny opis a ja będę to czytał z rozdziawioną mordką ;-)Na wodzie PZW  niestety ale na brania się czeka - taki to już urok karpiowania na naszych wodach.No chyba, że udowodnisz nam, że na sztuczna kuku brania są co minimum 6-8 godzin lub częściej...JK (2012/12/29 21:18)

JKarp


Cześć17 kg ale był i większy :-)JK (2012/12/29 21:38)

użytkownik104372


Cześć17 kg ale był i większy :-)JK


He he no to ładnie:) walka też pewnie z nim była niezła. (2012/12/29 21:43)

użytkownik103891


He he - to pokaż ja łowią prawdziwi karpiarze na kuku ;-))))))Wrzuć kilka fotek, dodaj jakiś fajny opis a ja będę to czytał z rozdziawioną mordką ;-)Na wodzie PZW  niestety ale na brania się czeka - taki to już urok karpiowania na naszych wodach.No chyba, że udowodnisz nam, że na sztuczna kuku brania są co minimum 6-8 godzin lub częściej...JK

Januszek gdybyś nie była taki ograniczony i nie musiał swojej pasji karpiowania łączyć z reklamą kulek połapałbyś o wiele lepiej i przyjemniej takie są fakty , ograniczając się do dwóch rodzajów kulek ;-)) czekasz całymi dniami nocami na brania i udowadniając cholera wie komu że to na co łowisz jest skuteczne a tak nie jest . Łowisz na komercjach (które też rekalmujesz) o dzikiej wodzie nie masz za wiele pojęcia, gwarantuję ci, że na każdej dzikiej wodzie w mojej okolicy na te kulki nie złowiłbyś jednej ryby przez cały sezon to jest raczej pewne bo znam realia jakie panują na takiej wodzie , gdzie złapać karpia to nie to samo co na stawku coś w stylu naszego kolegi co łowi kilkanaście sztuk 8-15 kg w ciągu roku ;-)))) 

pozdro Janueszk    (2012/12/29 21:44)

JKarp


A skąd Ty to wiesz?Łowiłem też na wodach PZW i jakoś karpie brały na te kulki. Wiec dlaczego tak nisko oceniasz coś czego nigdy nie widziałeś?JK (2012/12/29 21:50)

użytkownik39933


He he - to pokaż ja łowią prawdziwi karpiarze na kuku ;-))))))Wrzuć kilka fotek, dodaj jakiś fajny opis a ja będę to czytał z rozdziawioną mordką ;-)Na wodzie PZW  niestety ale na brania się czeka - taki to już urok karpiowania na naszych wodach.No chyba, że udowodnisz nam, że na sztuczna kuku brania są co minimum 6-8 godzin lub częściej...JK

Januszek gdybyś nie była taki ograniczony i nie musiał swojej pasji karpiowania łączyć z reklamą kulek połapałbyś o wiele lepiej i przyjemniej takie są fakty , ograniczając się do dwóch rodzajów kulek ;-)) czekasz całymi dniami nocami na brania i udowadniając cholera wie komu że to na co łowisz jest skuteczne a tak nie jest . Łowisz na komercjach (które też rekalmujesz) o dzikiej wodzie nie masz za wiele pojęcia, gwarantuję ci, że na każdej dzikiej wodzie w mojej okolicy na te kulki nie złowiłbyś jednej ryby przez cały sezon to jest raczej pewne bo znam realia jakie panują na takiej wodzie , gdzie złapać karpia to nie to samo co na stawku coś w stylu naszego kolegi co łowi kilkanaście sztuk 8-15 kg w ciągu roku ;-)))) 

pozdro Janueszk   

o widzę że wrócił Jareczek i już zdążył jak naliczyłem ubliżyć 4 osobom :)  w przeciągu kilku godzin , teraz ubliżasz ludziom z konta JAROSŁAW 1974 , z konta NATALIA 2000 już Ci się znudziło :) ? wywalili Cię z powercarp to tu szukasz przyjaciół ? :))))) widzę że jest i aluzja do mnie :)))))

Chwalisz Jareczku :) kukurydzę bo doszedłeś do wniosku że kulki to przereklamowane  gów.... to podejrzewam że w przyszłym sezonie będziesz łowił tylko na kuku i bardzo jestem ciekawy czy poprawią sie twoje wyniki i czy w końcu złowisz jakiegoś karpia powyżej 3kg  :) a tak poważnie to z góry wiem że co byś nie zakładał  to nic konkretnego  nie złowisz , czemu ? a no temu bo  nie potrafisz zrozumieć jednej podstawowej sprawy że  żeby łowić karpie , choć by te średnie w granicach 7-10kg nie wystarczy dobra przynęta , jak ty chcesz człowieku złowić rybę jak ty na oczy nie widziałeś laeadcora , używasz rurki antysplątaniowej , rurkę termokurczliwą stosujesz po to żeby włos przylegał do haka :))))))))) , nie potrafisz dobrac wielkosci haka do przynety , nie wspomne juz o materiale z jakiego jest zrobiony twój przypon ( żyłka ) :)))))))) i jak jest skonstruowany , sczerze jak  żyje nie widziałem czegoś takiego i czegoś choć by troche podobnego do twoich pożal się boże przyponów . drugą sprawą którą powinieneś zrozumieć to to że karpie się nęci , gdzieś pisałeś że próbowałeś to robić ale zrozum człowieku że nie robi sie tego na pałe , byle gdzie , używasz ty w ogóle sondy nie wspominając o stukadełku , poznałeś choc trochę wodę na której próbowałeś łowić karpie , jestes poczatkujacy i wybierasz sie nad wode na której z tego co pisałes jest bardzo mało karpi a duzo innej białej ryby i dziwisz sie ze karpia nie potrafisz złowić , weź sie zastanów chłopie a nie ludziom ubliżasz , ludzie sie latami ucza wedkarstwa karpiowego a ty nakupywałes kulek i chcesz od razu "dwudziechy łowić" :))))  , niestety nie tedy droga . wracając do twojej kukurydzy to zrozum że Anglia to nie Polska , Angole kochają malutkie przynęty , małe popupy np. 10mm czy kukurydze ,często plastikową tylko że oni mogą sobie na to pozwolić bo większość ich łowisk to łowiska prywatne w których pływają głownie karpie , oczywiście jest też drobna ryba ale nie w takich ilościach jak u nas ,łowią z rzutu i nie wywożą pontonem przynęty np. 300 metrów od brzegu , uwierz mi jesli znalezli by sie w  takiej sytuacji i do tego drobnica nie dała by im spokojnie połowić na pewno nie złożyli by jednej kukurydzy na włos :) , zrozum też to że ważniejsza od przynęty jest zanęta  dowodem tego jest pop up czy też plastikowa kukurydza , chodzi o to że żeby  łowisko odwiedzały karpie ( między innymi duże :) )  mus być  systematycznie nęcone dobrej jakości kulkami , dobrze  strawnymi , wysokoenergetycznymi  które dają karpiom bardzo ważne do życia składniki np. aminokwasy itd.  , karp  na pewno bedzie taka stołówkę odwiedzał  wiedząc że łatwo może zdobyć bardzo dobre,pożywne  jedzonko :)  i na pewno w pierwszej kolejnosci odwiedzi łowisko nęcone kulkami niz sama kukurydza , w takim miejscu jeśli położysz swój zestaw choć by ze sztuczna kukurydza ,zanecisz ,  zestaw bedzie odpowiedni ,przynęta dobrze  wyeksponowana pięknie pachnąca ( zadipowana ) to masz dużą szanse ze złowisz na nią karpia , czemu a no temu bo karp jak wiesz posługuje sie też węchem a do tego jest ciekawski :) , co ty myślisz ze F. Warwick łowi na kuku plastikową nie necac wczesniej  łowiska dobrej jakości składnikami takimi jak pellet czy kulki   , nie wierze w to bo wiem jak w Anglii jest trudno złowić dużego karpia ( +20kg ) ale nie zmienia to faktu że karpie można necić i łowić również  na samą  kukurydzę ale jest to gorsze rozwiązanie i czesto tak jak wyzej napisałem sie po prostu nie da spokojnie połowić, połowisz na kuku to wspomnisz moje słowo że drobnica nie da Ci żyć  . co do smaków kulek kolego bo z tym też widzę że  przeżywasz :) to powiem Ci jedno , smak jest bardzo ważny i na jednych wodach karpie wolą truskawkę a na drugich np. gustują w krabie ale nie smak kulki jest najważniejszy tylko mix z jakiego kulka jest zrobiona,  własnie po to o czym Ci wyżej napisałem. ogarnij sie człowieku , nie ublizaj wszystkim do okoła tylko pomyśl w kończu ,poczytaj , wysil się a nie wine składasz na kulki . żegnam . (2012/12/30 00:31)

mazak33


17kg tylko? myslalem ze z 25kg. tu wklejam 16kg kumpla dlatego porównuje  (2012/12/30 00:43)

mazak33


moim zdaniem tamta 17 jest grubsza i dluzsza od tej 16. ale moze to tylko zludzenie. nie chce tu poruszac nastepnej klutni... (2012/12/30 00:45)