Kulki proteinowe,zestawy na karpie

/ 375 odpowiedzi / 3 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JKarp


CześćNo hmmm... takie same :-)Początek sezonu to znaczy ?Kwiecień ( połowa kwietnia ) czy raczej maj ?A dobrze skomponują się kulki np scopex, jakieś orzechowe - te z kukurydzianymi.Z truskawką : ryba-truskakwka, ryba, squid-truskakwka.JK (2013/01/05 15:21)

buba0sparx


Trzeba kombinować , mozesz np. kupic kule typowo truskawkowe i przed nęceniem wymieszać z tuńczykiem z puszki (jeśli woda jeszcze zimna to w sosie własnym bez oleju) lub  brzuszkami łososia. Ja osobiscie proponował bym ci samemu ukulać kule z jakiegoś miksu , będa dużo lepsze od tych mocno zakonserwowanych kupnych.

(2013/01/05 15:52)

mazak33


no a kulkami trapera moge karmic? wiecie taka wersja oszczednosciowa bo za duzo juz nakupywalem akcesori i jeszcze musze dokupic (2013/01/06 12:22)

u?ytkownik39933


no a kulkami trapera moge karmic? wiecie taka wersja oszczednosciowa bo za duzo juz nakupywalem akcesori i jeszcze musze dokupic


ja nęciłem też traperem w  tym roku , kulki były wyjada i miałem brania na te kulki (2013/01/06 15:11)

JKarp


no a kulkami trapera moge karmic? wiecie taka wersja oszczednosciowa bo za duzo juz nakupywalem akcesori i jeszcze musze dokupic


ja nęciłem też traperem w  tym roku , kulki były wyjada i miałem brania na te kulki

????????He he ;-)Kurde też chcę na ryby :-)JK (2013/01/06 16:21)

JKarp


ja nęciłem też traperem w  tym roku , kulki były wyjada i miałem brania na te kulki 
????????He he ;-)Kurde też chcę na ryby :-)JK
(2013/01/06 16:21)

mazak33


no truskawkowe trapera naprawde maja piekny zapach wanilia z reszta tez innych nie mialem (2013/01/06 16:23)

JKarp


Zapach to dla wędkarza - skład miksu jest ważniejszy.JK (2013/01/06 16:33)

u?ytkownik39933


ja nęciłem też traperem w  tym roku , kulki były wyjada i miałem brania na te kulki 
????????He he ;-)Kurde też chcę na ryby :-)JK

no co na Rainbow właśnie siedzę :) (2013/01/06 16:48)

u?ytkownik39933


Zapach to dla wędkarza - skład miksu jest ważniejszy.JK

 z tym akurat się nie zgodzę , skład miksu to sprawa najważniejsza , nie mo co do tego wątpliwości , zapach jest to drugorzędna sprawa ale też ważna dla ryb nie tylko dla wędkarza ale to tylko moje zdanie ;) (2013/01/06 16:52)

JKarp


Tak Piotr - ale nakulaj kulek ze swojego miksu bez zapachu ;-))Karpie będą i tak brać.JK (2013/01/06 16:59)

u?ytkownik39933


Tak Piotr - ale nakulaj kulek ze swojego miksu bez zapachu ;-))Karpie będą i tak brać.JK

zgadza się ;)  bo choć zapach nie będzie dla nas wyczuwalny lub słabo wyczuwalny   to ryba i tak z wiadomego powodu taką kulkę wyczuje i posmakuje i zje jeśli będzie odpowiedniej jakości ale jak wiadomo karp szukając pożywienia posługuje się węchem i dużo lepsze efekty są na pachnące kulki  :)  bo karp potrafi taką przynęte moim zdaniem szybciej zlokalizować , po to zresztą jak wiesz dipuje się przynęty ;) (2013/01/06 17:14)

mazak33


dajcie jakies linki na dobre kulki 16mm pop up truskawka i slodka kuku (2013/01/06 19:05)

u?ytkownik39933


dajcie jakies linki na dobre kulki 16mm pop up truskawka i slodka kuku


na słodką kuku nigdy nie łowiłem a z truskawkowych popupów sprawdzały mi sie np

http://www.rockworld.pl/k,23,kulki-plywajace-pop-up/pk,97,dynamite-baits/p,1082,dynamite-baits-pop-ups-strawberry--amp--ice-cream-.html  (2013/01/06 19:09)

u?ytkownik39933


dajcie jakies linki na dobre kulki 16mm pop up truskawka i slodka kuku


na słodką kuku nigdy nie łowiłem a z truskawkowych popupów sprawdzały mi sie np

http://www.rockworld.pl/k,23,kulki-plywajace-pop-up/pk,97,dynamite-baits/p,1082,dynamite-baits-pop-ups-strawberry--amp--ice-cream-.html 

tylko że są 20 i 14 mm (2013/01/06 19:10)

u?ytkownik39933


znajomy polecił mi

http://www.rockworld.pl/k,23,kulki-plywajace-pop-up/pk,85,solar/p,1275,solar-pop-ups-quench.html

i będę na nie łowił i je testował w tym roku ;) (2013/01/06 19:12)

rolak98


Najlepsze wiosną są tzw śmierdziuchy np rak , halibut ja osobiście na włos nakładamna początku maja najczęściej scopex i rak i w miarę to skutkowało :)
Pozdrawiam! (2013/01/06 21:17)

u?ytkownik39933


Najlepsze wiosną są tzw śmierdziuchy np rak , halibut ja osobiście na włos nakładamna początku maja najczęściej scopex i rak i w miarę to skutkowało :)
Pozdrawiam!

już mi się znudziło to pisać ale to mit że wiosną lepiej sprawdzają się kulki śmierdzące a latem owocowe (2013/01/06 21:22)

mazak33


nie wiem ja mam zamiar caly sezon lowic truskawka i slkodka kuku. jest tyle rodzajów smakow i zapachow ze glowa boli a lkowic mozna tylko na 2 wedki (2013/01/06 22:02)

FELIPE


Najlepsze wiosną są tzw śmierdziuchy np rak , halibut ja osobiście na włos nakładamna początku maja najczęściej scopex i rak i w miarę to skutkowało :)
Pozdrawiam!

już mi się znudziło to pisać ale to mit że wiosną lepiej sprawdzają się kulki śmierdzące a latem owocowe



majowy karp na kulkę sweet corn,
wiele wiosennych karpi złowiłem na ten smak, u mnie się sprawdza (2013/01/06 22:05)

mazak33


sliwa a sa jakies dobre smierdziuchy tego solara? czy ta firma ogolnie dobra? bo w tym opisie kulek mocno polecana (2013/01/06 22:06)

FELIPE


Najlepsze wiosną są tzw śmierdziuchy np rak , halibut ja osobiście na włos nakładamna początku maja najczęściej scopex i rak i w miarę to skutkowało :)
Pozdrawiam!

już mi się znudziło to pisać ale to mit że wiosną lepiej sprawdzają się kulki śmierdzące a latem owocowe


zdjęcie karpia wiosennego na swet corna (2013/01/06 22:09)

FELIPE


Najlepsze wiosną są tzw śmierdziuchy np rak , halibut ja osobiście na włos nakładamna początku maja najczęściej scopex i rak i w miarę to skutkowało :)
Pozdrawiam!

już mi się znudziło to pisać ale to mit że wiosną lepiej sprawdzają się kulki śmierdzące a latem owocowe



za duży rozmiar zdjęcia , może teraz się uda :) (2013/01/06 22:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

FELIPE


a tu kwietniowy na kulkę szewca corn

pozdrawiam (2013/01/06 22:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


Najlepsze wiosną są tzw śmierdziuchy np rak , halibut ja osobiście na włos nakładamna początku maja najczęściej scopex i rak i w miarę to skutkowało :)
Pozdrawiam!

już mi się znudziło to pisać ale to mit że wiosną lepiej sprawdzają się kulki śmierdzące a latem owocowe

CześćDokładnie Piotr - praktycznie cały sezon łowię na smrodki. Co do Solara czy Mainline- powiedzmy, że np wszyscy jak mantra powtarzają Quench. Tylko, że niekoniecznie się sprawdzi na Twojej wodzie. Dobrze jest mieć alternatywę np Club Mix i Top Banana. I tak ze wszystkimi kulkami ;-)JK (2013/01/06 22:22)