Kulki proteinowe,zestawy na karpie

/ 375 odpowiedzi / 3 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik104372


na rybniku dwóch wędkarzy w ciągu tygodnia wycholowało ponad sto amyrów ( ponad 15kg ) w ciągu tygodnia ,użyli do nęcenia przez ten tydzień ponad tonę kukurydzy



Słyszałem o tym, normalnie szok. Tony kukurydzy to ja nie mam:) (2012/12/30 21:42)

JKarp



czytałem jak Szewc na tym forum opisywał jak pojechał z kumplem na zasiadkę na rybnik i zużyli 30kg kulek i było wielkie oburzenie że wodę zanieczyszczają :))))) a jak by Ci ludzie usłyszeli że ktoś wrzucił tonę kukurydzy do wody :)




CześćByło o tym na forum. Tylko, że to przez tydzień no i nie na jedno stanowisko >-)JK (2012/12/30 21:48)

buba0sparx


A wracając do waszego tematu amurów, ja wszystkie amury co złowiłem poszły na jeden zestaw. Wczesniej miałem długo problemy ze złowieniem jakiegokolwiek, co branie zacięcie karpik i przez około dwa sezony karpiowania zaliczyłem moze dwie sztuki. Zmieniło się to dopiero po zastosowaniu 360tki z jednym popkiem , zaczełem w miare regularnie łapać amury natyle ze wróciłem do zwykłaych przyponów .


a jakie kolego zestawy stosowałeś , samozacinające czy może np. półprzelotowe ? 360tka był na fluorokarbonie czy na miękkiej plecionce ? 


 

A z tym to różnie, raczej na miękkiej z sinkersami i śruciną lub pastą choć zdarzało się często  ze  brania były szarpane i brakowało do konkretnego odjazdu. Na fluorokarbonie nie próbowałem ale jakby z racji tego że hak jest ruchomy wydawało mi sie ze nie pomoże to efektowi samozacięcia bo tylko na takie zestawy łapie. Sporadycznie na otulinie kordy , choć ona wydaje mi sie po sciągnieciu powłoki nadal za sztywna. W przyszłym sezonie mam zamiar popróbować na blow back z pozycjonerem i cranked shrankiem , podobno mega ale to się okaze nad wodą.Pozatym na karpia to mam zawsze pełen wachlarz przyponów które w rożnych warunkach sprawdzają sie lepiej lub gorzej ale nie jestem typem który kurczowo trzyma się jednego lubie kombinować , zawsze zaczynam od D-riga na fluoro (d robione na dwuch węzłach) z przegubem,blow back na rurce termo często d-rig  na miękkiej plecionce z śruciną i d z fluorokarbonu.

(2012/12/30 23:10)

mazak33


jaki jest najlepszy sposob polaczenia zylki glownej z leadcorem? milo by widziec jakies obrazki (2012/12/31 12:36)

buba0sparx


jaki jest najlepszy sposob polaczenia zylki glownej z leadcorem? milo by widziec jakies obrazki

 

 

Ja łącze poprostu za pomocą krętlika, możesz wyciągnąc kawałek rdzenia i zawiązać za pomocą zwykłego węzła spiningowego. Ja przeplatam ledcore za pomocą igły która jest do tego przeznaczona na yt znajdziesz mase filmików instruktażowych.

(2012/12/31 12:54)

JKarp


jaki jest najlepszy sposob polaczenia zylki glownej z leadcorem? milo by widziec jakies obrazki

 

 

Ja łącze poprostu za pomocą krętlika, możesz wyciągnąc kawałek rdzenia i zawiązać za pomocą zwykłego węzła spiningowego. Ja przeplatam ledcore za pomocą igły która jest do tego przeznaczona na yt znajdziesz mase filmików instruktażowych.


CześćJa łączę krętlikiem za pomocą węzła do spina usuwając wcześniej rdzeń.JK (2012/12/31 13:50)

mazak33


a taki gotowy kupny leadcor jak mi polecales JK jak polaczyc? (2012/12/31 14:20)

buba0sparx


tak samo za pomocą krętlika, tam będziesz miał oczko na końcu leadcoru i przewleczesz poprostu przez krętlik. (2012/12/31 14:36)

mazak33


czyli ala taka przetoka tak? (2012/12/31 15:10)

JKarp


CześćNie :-)Na końcu kupnego leadora jest taka pętelka. Do tej pętelki możesz dowiązać żyłkę węzłem jak za krętlik lub w sposób " oczko za oczko ".JK (2012/12/31 15:24)

u?ytkownik39933


A wracając do waszego tematu amurów, ja wszystkie amury co złowiłem poszły na jeden zestaw. Wczesniej miałem długo problemy ze złowieniem jakiegokolwiek, co branie zacięcie karpik i przez około dwa sezony karpiowania zaliczyłem moze dwie sztuki. Zmieniło się to dopiero po zastosowaniu 360tki z jednym popkiem , zaczełem w miare regularnie łapać amury natyle ze wróciłem do zwykłaych przyponów .


a jakie kolego zestawy stosowałeś , samozacinające czy może np. półprzelotowe ? 360tka był na fluorokarbonie czy na miękkiej plecionce ? 

 

A z tym to różnie, raczej na miękkiej z sinkersami i śruciną lub pastą choć zdarzało się często  ze  brania były szarpane i brakowało do konkretnego odjazdu. Na fluorokarbonie nie próbowałem ale jakby z racji tego że hak jest ruchomy wydawało mi sie ze nie pomoże to efektowi samozacięcia bo tylko na takie zestawy łapie. Sporadycznie na otulinie kordy , choć ona wydaje mi sie po sciągnieciu powłoki nadal za sztywna. W przyszłym sezonie mam zamiar popróbować na blow back z pozycjonerem i cranked shrankiem , podobno mega ale to się okaze nad wodą.Pozatym na karpia to mam zawsze pełen wachlarz przyponów które w rożnych warunkach sprawdzają sie lepiej lub gorzej ale nie jestem typem który kurczowo trzyma się jednego lubie kombinować , zawsze zaczynam od D-riga na fluoro (d robione na dwuch węzłach) z przegubem,blow back na rurce termo często d-rig  na miękkiej plecionce z śruciną i d z fluorokarbonu.

czesc . dzięki kolego za odpowiedź ;)

(2012/12/31 15:42)

u?ytkownik39933


Ja sam wiąże leadcory , gotowych nie kupuje  a leadcor wiąże do żyłki lub plecionki najczęściej grinnerem bezpośrednio bez krętlika

ps.  Tak w ogóle to panowie karpiarze Janusz ,Damian ( buba0sparx ) , Damian (wujek ),Mazak, Bolekr ,Jarek11 .....życzę wam  wszystkiego najlepszego w Nowym 2013 Roku , dużo zdrowia , sukcesów zawodowych i samych miśków na macie z dwójką z przodu ;) . ŚLIWA (2012/12/31 15:57)

buba0sparx


Dzięki śliwa, i wzajemnie :) (2012/12/31 16:00)

u?ytkownik104372


Dzięki dzięki i wzajemnie:) Pozdrawiam:) (2012/12/31 16:41)

JKarp


Ja sam wiąże leadcory , gotowych nie kupuje  a leadcor wiąże do żyłki lub plecionki najczęściej grinnerem bezpośrednio bez krętlika

ps.  Tak w ogóle to panowie karpiarze Janusz ,Damian ( buba0sparx ) , Damian (wujek ),Mazak, Bolekr ,Jarek11 .....życzę wam  wszystkiego najlepszego w Nowym 2013 Roku , dużo zdrowia , sukcesów zawodowych i samych miśków na macie z dwójką z przodu ;) . ŚLIWA

CześćTeż wiążę sam ale gotowce w razie " w " mam ;-)Wzajemnie Piotrek - Dużo piiii   .... i samych szczęśliwych dni.JK (2012/12/31 16:42)

mazak33


dzieki. tez zycze wszystkim najlepszego!!!! a dzis milej zabawy sylwestrowej (2012/12/31 16:49)

mazak33


witam w nowym roku. i znowu pytanie hehe. czy do tej petelki od leadcora moge przywiazac bezposrednio zylke glowna za pomoca wezla spiningowego? (2013/01/03 21:35)

u?ytkownik39933


witam w nowym roku. i znowu pytanie hehe. czy do tej petelki od leadcora moge przywiazac bezposrednio zylke glowna za pomoca wezla spiningowego?


ja tak łowie (2013/01/03 21:38)

JKarp


witam w nowym roku. i znowu pytanie hehe. czy do tej petelki od leadcora moge przywiazac bezposrednio zylke glowna za pomoca wezla spiningowego?



Cześć
Czytaj uważnie:-)
" Cześć
Nie :-)Na końcu kupnego leadora jest taka pętelka. Do tej pętelki możesz dowiązać żyłkę węzłem jak za krętlik lub w sposób " oczko za oczko ".
JK"

JK
(2013/01/03 21:42)

JKarp


Cześć
Czytaj uważnie:-)
" Cześć
Nie :-)
Na końcu kupnego leadora jest taka pętelka. Do tej pętelki możesz dowiązać żyłkę węzłem jak za krętlik lub w sposób " oczko za oczko ".
JK"

JK (2013/01/03 21:42)

mazak33


o oto mi chodzilo ja uzywam troche innego wezla spiningowego (2013/01/04 03:31)

mazak33


dobra sezon chce zaczac lowic na kulki smaku slodka kukurydza i truskawka pop up. poleccie jakies kulki do karmienia ktore sie z tym skomponuja (2013/01/05 14:55)