Zaloguj się do konta

Kulki przynętowe i zanętowe

utworzono: 2014/02/05 20:30
2006steryd

Co koledzy o tym myślicie by nęcić tanimi kulkami danego smaku , a łowić na droższe o tym samym smaku ? hmmm? [2014-02-05 20:30]

notaki

w sumie "karpiuję" okazjonalnie, ale tak na logikę....
Jesli karpiom te tanie kulki mają smakowac okrutnie  ( bo inaczej zanęta nie będzie kompletnie działać i karpie nie pojawią się w lowisku  ) 
To po co coś innego na haku ?

[2014-02-05 20:37]

Co koledzy o tym myślicie by nęcić tanimi kulkami danego smaku , a łowić na droższe o tym samym smaku ? hmmm?

Jak już to powinno być odwrotnie, kulki zanętowe są o wiele ważniejsze od kulek przynętowych.
[2014-02-05 23:45]

2006steryd

Poprostu myślałem , że kulki marki solar lub star baits będą atrakcyjniejsze od tanich kulek na haku... [2014-02-06 00:56]

Co koledzy o tym myślicie by nęcić tanimi kulkami danego smaku , a łowić na droższe o tym samym smaku ? hmmm?

Jak najbardziej :) [2014-02-06 12:37]

w sumie "karpiuję" okazjonalnie, ale tak na logikę....
Jesli karpiom te tanie kulki mają smakowac okrutnie  ( bo inaczej zanęta nie będzie kompletnie działać i karpie nie pojawią się w lowisku  ) 
To po co coś innego na haku ? 

Dltego najlepiej jest nęcić w miare dobrymi(czyt.skutecznymi) kulkami i też na nie łowić.Ewentualnie te na hak dopalać jakimś dipem czy wzmacniać zapach flavourem lub jak kolega pisal użyć innych lepszej jakośći z którymi nie będzie trzeba kombinować.

[2014-02-06 13:03]

Według mnie wielu przypadkach jest to ściema i najzwyklejsze okradanie wędkarza ,bo policzmy jeśli paczka kulek kosztuje 20 zł a w paczce jest tych kulek 200 gr to ile kilogram by kosztował?5x20=100 zł ? Nikt mi nie wmówi że te kulki są tak wypasione.kupowanie "na pudełeczka" ma sens tylko w przypadku popków,kulek w zalewie/dipie lub lub kulek "na próbę"  [2014-02-06 13:35]

Piotrek popraw link 

Jarek o co chodzi ?

https://www.youtube.com/watch?v=VZAy3TAWILk
było na początku "t" a na końcu "ych"  [2014-02-06 14:20]

Jak już to powinno być odwrotnie, kulki zanętowe są o wiele ważniejsze od kulek przynętowych.

Zresztą obejrzyj sobie powyższy film. [2014-02-06 17:04]

2006steryd

A nie będzie przeszkadzało jak zanęce owocowymi , założe śmierdziela?  No oglądałem filmik , ale ja nie chciałem zanęcać aż tak tanimi ... Chciałem nęcić TB Euro... A łowić na jeszcze lepsze :) [2014-02-07 20:57]

A nie będzie przeszkadzało jak zanęce owocowymi , założe śmierdziela?  No oglądałem filmik , ale ja nie chciałem zanęcać aż tak tanimi ... Chciałem nęcić TB Euro... A łowić na jeszcze lepsze :)

Nie będzie. Smaki  dowolnie można mieszać łączyć,kombinować.
Euro to najgorszy "badziew"| kulki z mchu i kredy spożywczej.Wszystko chyba jest od tego lepsze. [2014-02-07 21:53]

Ja już od tych kulek i pelletu mam zawroty głowy do szpitala trafie i to psychiatrycznego, każdy mówi co innego. Na komercji co bym nie rzucił mam branie, ale jak podejść dzikusa ? Każda kulka powinna inaczej pracować w temp wody, np wiosną czy jesienią jak woda ma np 15 stopni C zakładać tego śmierdziela czy lepiej użyć kulki owocowej? Te pellety o tych średnicach lepiej kupić chyba duży pellet i go pociąć na taki rozmiar jaki chcemy.  [2014-02-08 11:12]

Ja już od tych kulek i pelletu mam zawroty głowy do szpitala trafie i to psychiatrycznego, każdy mówi co innego. Na komercji co bym nie rzucił mam branie, ale jak podejść dzikusa ? Każda kulka powinna inaczej pracować w temp wody, np wiosną czy jesienią jak woda ma np 15 stopni C zakładać tego śmierdziela czy lepiej użyć kulki owocowej? Te pellety o tych średnicach lepiej kupić chyba duży pellet i go pociąć na taki rozmiar jaki chcemy. 

Mateusz nie ma co wariować  spoko....
Co do kulek "produkcyjnych" nigdy nie ma pewności co w kulce jest.....Najlepiej by było robić mix samemu. Ja mówiąc szczerze nie umiem komponować mixów ,no a poza tym musiał bym "materiały" na kulki kupować a nie bardzo mam dojście.....po za tym mi sie zwyczajnie nie chce......więc kupuje mixy robione przez karpiarzy ,kupuje mixy jak i pellety MASSIVE BAITS tyle ile mi trzeba.Co do peletów to ja kupuje różne granulacje i nęce "mieszanką" granulacji bo w zależności od granulacji pellet ma różny czas rozpuszczania. Używam od 2 mm doi 22 mm oczywiście jak ci sie chce kruszyć to krusz tylko nie które są twarde i ciężko sie kruszą .Mi osobiście sie nie chce.... wole kupić różne granulacje.
PS właśnie wbrew pozorom tego "dzikusa" najłatwiej przechytrzyć bo taki "dzikus" który nie zna kulki czy pelletu z czystej ciekawości może wziąć ,zresztą kulka ciasta to pokarm którego w "dzikich" łowiskach nie ma za wiele ,co innego na łowisku "komercyjnym" gdzie ludzie nęcą różnymi przynętami i ryba ma taki wybór że może "wybrzydzać" .Powiem obrazowo jak jesteś głodny to zjesz przysłowiowy chleb se smalcem ,ale  jak masz wybór to "wybrzydzasz" .Jeszcze zależy co rozumiesz pod pojęciem "łowisko komercyjne" są "komercie" typu staw 10x10 m gdzie ryb hodowlanych jest  więcej niż wody, przychodzi pan wędkarz ,płaci pare zł za h "łowienia" i co 2 min wyciąga rybe , i są Łowiska komercyjne wielkości jesiora gdzie pływa normalna w miare ilość ryb.
Co do tego kiedy śmierdziel a kiedy owoc tutaj nie ma zależności od temperatury cały rok mogą sie sprawdzać zarówno owoce jak i śmierdziele. [2014-02-08 12:31]

Ja już od tych kulek i pelletu mam zawroty głowy do szpitala trafie i to psychiatrycznego, każdy mówi co innego. Na komercji co bym nie rzucił mam branie, ale jak podejść dzikusa ? Każda kulka powinna inaczej pracować w temp wody, np wiosną czy jesienią jak woda ma np 15 stopni C zakładać tego śmierdziela czy lepiej użyć kulki owocowej? Te pellety o tych średnicach lepiej kupić chyba duży pellet i go pociąć na taki rozmiar jaki chcemy. 

Co do kulek "produkcyjnych" nigdy nie ma pewności co w kulce jest.....Najlepiej by było robić mix samemu. Ja mówiąc szczerze nie umiem komponować mixów ,no a poza tym musiał bym "materiały" na kulki kupować a nie bardzo mam dojście.....po za tym mi sie zwyczajnie nie chce......więc kupuje mixy robione przez karpiarzy ,kupuje mixy jak i pellety MASSIVE BAITS tyle ile mi trzeba.Co do peletów to ja kupuje różne granulacje i nęce "mieszanką" granulacji bo w zależności od granulacji pellet ma różny czas rozpuszczania. Używam od 2 mm doi 22 mm oczywiście jak ci sie chce kruszyć to krusz tylko nie które są twarde i ciężko sie kruszą .Mi osobiście sie nie chce.... wole kupić różne granulacje.
PS właśnie wbrew pozorom tego "dzikusa" najłatwiej przechytrzyć bo taki "dzikus" który nie zna kulki czy pelletu z czystej ciekawości może wziąć ,zresztą kulka ciasta to pokarm którego w "dzikich" łowiskach nie ma za wiele ,co innego na łowisku "komercyjnym" gdzie ludzie nęcą różnymi przynętami i ryba ma taki wybór że może "wybrzydzać" .Powiem obrazowo jak jesteś głodny to zjesz przysłowiowy chleb se smalcem ,ale  jak masz wybór to "wybrzydzasz" .Jeszcze zależy co rozumiesz pod pojęciem "łowisko komercyjne" są "komercie" typu staw 10x10 m gdzie ryb hodowlanych jest  więcej niż wody, przychodzi pan wędkarz ,płaci pare zł za h "łowienia" i co 2 min wyciąga rybe , i są Łowiska komercyjne wielkości jesiora gdzie pływa normalna w miare ilość ryb.
Co do tego kiedy śmierdziel a kiedy owoc tutaj nie ma zależności od temperatury cały rok mogą sie sprawdzać zarówno owoce jak i śmierdziele.

Dokładnie :)
[2014-02-08 12:42]

Co do tego kiedy śmierdziel a kiedy owoc tutaj nie ma zależności od temperatury cały rok mogą sie sprawdzać zarówno owoce jak i śmierdziele.

Ok już jest lepiej xDMoże i wiosną się zabiorę do tworzenia własnych kulek ;) Ale jak na razie zaufam tym które wczoraj kupiłem. Dobrze wiedzieć które kruszyć a które nie.No właśnie te dzikuski nie za bardzo są nauczone do kulek dlatego trzeba brać się do roboty :) http://lowisko-przelewice.pl/ To jest łowisko komercyjne jak i hodowlane taki Twix ;) [2014-02-08 14:50]

2006steryd

Hmmm o ok to będę nęcił impactami owocowymi , a łowił na banana z solara i na sk30 :) Co wy na to?
[2014-02-08 20:11]

Hmmm o ok to będę nęcił impactami owocowymi , a łowił na banana z solara i na sk30 :) Co wy na to?

Kolego najlepiej by było łowić na dobre kulki i dobrymi necic, nasza   przyneta z wiadomego powodu powinna się wyróżniać od kulek zanętowych można to zrobić za pomocą dipu czy jakiegoś pływaczka ale kulki zanętowe sa wazniejsze od kulek przynetowych i jak juz to zanetowe powinny byc lepszej jakosci, przecież to logiczne. W przynęcie ( w tego typu łowieniu !)chodzi najczesciej  tylko o zapach, smak czasem kolor a w zanęcie już niestety nie tylko o to :) Jeśli łowisko zanęcisz dobrej jakości kulkami, szybkostrawnymi które karpiom dostarczą odpowiednich, potrzebnych do zycia składników, na pewno karpie bedą wracać, zakładam sie że w takim miejscu złowisz karpia nawet na słabej jakości( ładnie pachnącą :) ) kulkę lecz jeśli zrobisz odwrotnie, bedziesz łowił na super kulki a necił dziadostwem typu tb euro :))) już taki pewny nie bede, ze bedziesz lowil.....
[2014-02-08 23:44]

2006steryd

CZy impacty tb są takie złe? A jak bym te impacty jeszcze delikatnie przydipował?
[2014-02-09 17:07]

2006steryd

CZy impacty tb są takie złe? A jak bym te impacty jeszcze delikatnie przydipował?
[2014-02-09 17:07]

Złe to za dużo powiedziane, szału nie ma ale są dużo lepsze od serii euro, ale lepszym wyborem będzie np. fantazy bait, nie drogie, bardzo dobre kulki, na pewno Cię nie zawiodą.
[2014-02-09 17:23]

2006steryd

ok to te fantazy bait będą także dobre na hak?Może znacie jeszcze inne dobre , a nie drogie kulki innych firm? A trapera? [2014-02-10 19:08]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia