Kulki proteinowe,smaki oraz średnice

/ 17 odpowiedzi
Witam !
Jestem początkującym wędkarzem karpiowym.
Chciałbym się dowiedzieć od was (bardziej doświadczonych) jakie kulki proteinowe
używacie wczesną wiosną koniec marca, KWIECEŃ, oraz początki maja chodzi mi o smaki i średnice. Również dobrze by było gdybyście powiedzieli mi czym najlepiej nęcić.
                                                                              Dziękuję z góry.
u?ytkownik104372


Witam !
Jestem początkującym wędkarzem karpiowym.
Chciałbym się dowiedzieć od was (bardziej doświadczonych) jakie kulki proteinowe
używacie wczesną wiosną koniec marca, KWIECEŃ, oraz początki maja chodzi mi o smaki i średnice. Również dobrze by było gdybyście powiedzieli mi czym najlepiej nęcić.
Dziękuję z góry.


Cześć. Wczesną wiosną to smaki mięsne, rybne i różnego rodzaju śmierdziuchy np. Krab, ryba itp. wanilia też dobrze się sprawdza, ale to tak kwiecień maj. Głównie możesz używać kulek o średnicy 14-18mm, moim zdaniem 16mm będą najlepsze. Najlepiej nęcić punktowo za pomocą PVA, w który wkładasz pokruszone kulki i do tego jeszcze jakiś pellet i zalewasz dipem lub liquidem, ale moim zdaniem lepiej nęcić samymi kulkami. (2012/11/26 20:20)

u?ytkownik39933


Witam !
Jestem początkującym wędkarzem karpiowym.
Chciałbym się dowiedzieć od was (bardziej doświadczonych) jakie kulki proteinowe
używacie wczesną wiosną koniec marca, KWIECEŃ, oraz początki maja chodzi mi o smaki i średnice. Również dobrze by było gdybyście powiedzieli mi czym najlepiej nęcić.
                                                                              Dziękuję z góry.

wczesna wiosna mi najlepiej sprawdzają sie kulki "smierdzace " o małych srednicach (max 16mm) i nęcenie drobnym smierdzącym pelletem i pokruszonymi kulkami bez jakichkolwiek dopalaczy w postaci dipów itp. gdyż w wodzie jest jeszcze mało zapachów i  za dipowana kulka moim zdaniem moze odstraszać ryby. pozdrawiam. (2012/11/27 17:01)

gruncik21


Na łowiskach prywatnych o dużej populacji karpi również ? (2012/11/27 21:40)

CraNcHMS


Dobry artykuł na temat doboru smaku kulek do pory roku był w jednych ostatnich WW czy WŚ. Była tam opisana zależność smaku kulek i temperatury wody.  Jak piszą koledzy, wczesną wiosną najlepiej sprawdzają się smaki mięsne, latem smaki owocowe. (2012/11/28 22:05)

JKarp


Dobry artykuł na temat doboru smaku kulek do pory roku był w jednych ostatnich WW czy WŚ. Była tam opisana zależność smaku kulek i temperatury wody.  Jak piszą koledzy, wczesną wiosną najlepiej sprawdzają się smaki mięsne, latem smaki owocowe.

CześćTo wszystko teoria ;-)Mi w tym roku najlepiej sprawdzał się smak Black Squid i Extreme Squid - od wczesnej wiosny do późnej jesieni.Za to teorią nie jest bilans energetyczny kulek. Wiosną i jesienią wysoko energetyczne na dobrych mączkach rybnych a latem lekkie, na rozpuszczalnych proteinach mlecznych.Sam smak czyli truskawka, ananas czy squid jest sprawą drugorzędną. Dodam jeszcze, że ryby kierując się instynktem zawsze wybierają jedzenie bardziej energetyczne z protego powodu - one nie mają zaplanowanych regulatnych posiłków. Owszem, żerują lepiej lub gorzej ale sam skład kulki jest zdecydowanie ważniejszy niż nadany jej zapach.JK (2012/11/29 07:28)

u?ytkownik39933


Dobry artykuł na temat doboru smaku kulek do pory roku był w jednych ostatnich WW czy WŚ. Była tam opisana zależność smaku kulek i temperatury wody.  Jak piszą koledzy, wczesną wiosną najlepiej sprawdzają się smaki mięsne, latem smaki owocowe.

CześćTo wszystko teoria ;-)Mi w tym roku najlepiej sprawdzał się smak Black Squid i Extreme Squid - od wczesnej wiosny do późnej jesieni.Za to teorią nie jest bilans energetyczny kulek. Wiosną i jesienią wysoko energetyczne na dobrych mączkach rybnych a latem lekkie, na rozpuszczalnych proteinach mlecznych.Sam smak czyli truskawka, ananas czy squid jest sprawą drugorzędną. Dodam jeszcze, że ryby kierując się instynktem zawsze wybierają jedzenie bardziej energetyczne z protego powodu - one nie mają zaplanowanych regulatnych posiłków. Owszem, żerują lepiej lub gorzej ale sam skład kulki jest zdecydowanie ważniejszy niż nadany jej zapach.JK

dokładnie tak najważniejsza jest jakosc miksu z jakiego zrobione sa kulki a zapach to drugorzędna sprawa co nie zmienia faktu ze wczesna wiosna najlepiej sprawdzaja sie kulki smierdzace co do lata np. to moim zdaniem nie prawda jest ze lepiej łowic na smaki owocowe mi podobnie sprawdzaja sie smaki miesne ,owocowe czy tez słodkie  wszystko zalezy od łowiska i upodobania ryb ,smakiem(zapachem)  po prostu mamy ściągnąć, zaciekawić, zachęcic   rybe   do brania a jakosc miksu to podstawa a druga sprawa to wiosna powinno sie  łowic na kulki z zupełnie innych miksów ,szybciej ,lepiej pracujacych w zimnej wodzie. (2012/11/29 13:07)

u?ytkownik39933


Dobry artykuł na temat doboru smaku kulek do pory roku był w jednych ostatnich WW czy WŚ. Była tam opisana zależność smaku kulek i temperatury wody.  Jak piszą koledzy, wczesną wiosną najlepiej sprawdzają się smaki mięsne, latem smaki owocowe.

CześćTo wszystko teoria ;-)Mi w tym roku najlepiej sprawdzał się smak Black Squid i Extreme Squid - od wczesnej wiosny do późnej jesieni.Za to teorią nie jest bilans energetyczny kulek. Wiosną i jesienią wysoko energetyczne na dobrych mączkach rybnych a latem lekkie, na rozpuszczalnych proteinach mlecznych.Sam smak czyli truskawka, ananas czy squid jest sprawą drugorzędną. Dodam jeszcze, że ryby kierując się instynktem zawsze wybierają jedzenie bardziej energetyczne z protego powodu - one nie mają zaplanowanych regulatnych posiłków. Owszem, żerują lepiej lub gorzej ale sam skład kulki jest zdecydowanie ważniejszy niż nadany jej zapach.JK

dokładnie tak najważniejsza jest jakosc miksu z jakiego zrobione sa kulki a zapach to drugorzędna sprawa co nie zmienia faktu ze wczesna wiosna najlepiej sprawdzaja sie kulki smierdzace co do lata np. to moim zdaniem nie prawda jest ze lepiej łowic na smaki owocowe mi podobnie sprawdzaja sie smaki miesne ,owocowe czy tez słodkie  wszystko zalezy od łowiska i upodobania ryb ,smakiem(zapachem)  po prostu mamy ściągnąć, zaciekawić, zachęcic   rybe   do brania a jakosc miksu to podstawa a druga sprawa to wiosna powinno sie  łowic na kulki z zupełnie innych miksów ,szybciej ,lepiej pracujacych w zimnej wodzie.

ale to tylko takie  moje skromne zdanie :) (2012/11/29 13:13)

dragon1980


wujek1306  nie wprowadzaj chłopaka w blad worki pva owszem tak ale je zalewa sie boosterami a liquid służy do ziaren   dip natomiast do aromatyzowania kulek  te co podałeś rozpuszczają woreczki (2012/11/29 18:58)

u?ytkownik104372


wujek1306 nie wprowadzaj chłopaka w blad worki pva owszem tak ale je zalewa sie boosterami a liquid służy do ziaren dip natomiast do aromatyzowania kulek te co podałeś rozpuszczają woreczki


Sory, ale liquidy nie rozpuszczają materiałów PVA :P (2012/11/29 19:23)

u?ytkownik39933


wujek1306  nie wprowadzaj chłopaka w blad worki pva owszem tak ale je zalewa sie boosterami a liquid służy do ziaren   dip natomiast do aromatyzowania kulek  te co podałeś rozpuszczają woreczki

 dobre liquidy kolego nie rozpuszczaja PVA i tez nimi zalewa sie np. worki PVA .;) (2012/11/29 19:34)

dragon1980


tak ale ogulnie do zalewania worków pva służa boostery jak dipy do dopalania kulek a nie zalewania worków chyba że sie myle pozdrowienia (2012/11/29 20:07)

JKarp


tak ale ogulnie do zalewania worków pva służa boostery jak dipy do dopalania kulek a nie zalewania worków chyba że sie myle pozdrowienia

CześćOgólnie to masz rację :-)Z tym, że dobry aminoliquid to taki pokarm w płynie. Daje sygnał, że jest tu coś do jedzenia ale w rzeczywistości są tylko rozpuszczone w wodzie białka, witaminy itp.Cytuję:" wykonany na bazie kałamarnicy i krewetki, przełamanej 

  słodko-kwaśnymi owocami z zawartością izotonicznej róży 
  oraz naturalnych ziół z dodatkami wzmacniającymi smak 
  i zapach a także przyśpieszającymi trawienie." 


Aminoliquid nie rozpuszcza PVA. Mi służą tak jak pisałem do dopalania kulek, ziaren i pelletów. Dopalam nimi kulki haczykowe używając ich jak dipu - zalewam kulki i potem takie służą jakie przynętowe.JK (2012/11/29 20:18)

dragon1980


Tak tylko tutaj poszło trochę o zalewanie worka pva wiadomo z rzutem trwa to 5 min a dopalanie ziaren badż palletu i kulek liquidem to czynność która powinna być wykonana wcześniej przed wędkowaniem i do worka (2012/11/30 19:32)

dragon1980


 dobre liquidy kolego nie rozpuszczaja PVA i tez nimi zalewa sie np. worki PVA .;) (2012/11/30 19:33)

u?ytkownik39933


Tak tylko tutaj poszło trochę o zalewanie worka pva wiadomo z rzutem trwa to 5 min a dopalanie ziaren badż palletu i kulek liquidem to czynność która powinna być wykonana wcześniej przed wędkowaniem i do worka

w niczym to moim zdaniem nie przeszkadza ,wiadomo czasem  lepiej jesli zaneta dłużej poleży w zalewie   a po drugie ja czesto worki przygotowuje w domu  kilka lub kilkanascie  godzin  przed łowieniem . (2012/11/30 19:46)

dragon1980


temat chyba wyczerpany myśle że każdy ma swoje sposoby oby każdemu przyniosło to rybe życia pozdro (2012/11/30 19:56)

maciej123


Witam czy ktoś orientuje się jakie składniki są potrzebne do kulek proteinowych o zapachu kopru? (2013/01/11 20:52)