Kulki proteinowe a branie ryb

/ 10 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam.
Spotykam się z problemem:/ Łowię bardzo dużo na rzece ner i na stawach hodowlanych.Lecz na kulki proteinowe, testowałem szeroką game smaków i cen :D 
ryby nie reagują na kulki owocowe jak i smierdziele te za 20 jak i te za 70zł 0 brań. Na łowiskach są karpie jak i amury,liny i karasie.
Czemu tak jest?
JKarp


A pokaż swój zestaw z kulką założoną na włos.
I jakieej firmy kulki miałeś - napisz firmy i smaki.
JK (2016/08/26 10:17)

pstrag222


Ostatnio łowie dośc sporo na kulki , a przez pare oststnich zasiadek na własny wyrób i szczerze , aby nie mieć brań to , albo ryby nie ma w łowisku , albo jest zły zestaw:)))
U mnie problemem jest przebic się przez stada dwukiluwek (2016/08/27 09:39)

JKarp


Ostatnio łowie dośc sporo na kulki , a przez pare oststnich zasiadek na własny wyrób i szczerze , aby nie mieć brań to , albo ryby nie ma w łowisku , albo jest zły zestaw:)))
U mnie problemem jest przebic się przez stada dwukiluwek

Dlatego przede wszystkim interesuje mnie zestaw ;-)
Ale jak widać co już nieraz się działo ktoś rzuca pytanie i oczekuje odpowiedzi-cudu bo prośba o fotkę jest jakby już zupełnie zbędna.
JK (2016/08/27 10:15)

lowca2001


Nie jest zbędna drogi kolego lecz nie mogłem weisć na na portal :P
kulki jakich używałem to 
Firmy: traper,tandem baits,euro carp,starbaits,crave,anakodna,warmuz baits 
Smaki:orzech tygrusi,crab,truskawka scopex,halibut,śliwka,miód,banan,fischmix,watróbka,ochotka,kukurydza i to wszystko z tego co pamietam:D  
Mój wygląda tak samo :) (2016/08/28 12:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


Fotkę wklej bo mam wątpliwości co do zestawu a konkretnie długości włosa.
JK (2016/08/28 13:33)

użytkownik26223


Nie jest zbędna drogi kolego lecz nie mogłem weisć na na portal :P
kulki jakich używałem to 
Firmy: traper,tandem baits,euro carp,starbaits,crave,anakodna,warmuz baits 
Smaki:orzech tygrusi,crab,truskawka scopex,halibut,śliwka,miód,banan,fischmix,watróbka,ochotka,kukurydza i to wszystko z tego co pamietam:D  
Mój wygląda tak samo :)
Zestaw wygląda całkiem poprawnie tyle tylko że na obrazko  wygląda jakby kulka była nałożona jakoś na hak.
Jeśli tak to nie dziwne że brań nie masz.

Zrób tak;
Zwiąż przypon (najlepiej na plecionce)  z włosem ,najlepiej węzłem bez węzła  (bo tak najłatwiej)
hak nr 4 z oczkiem ,plecionka może być przyponowa lub "na metry"  śt ok 0,20 mm. (2016/08/29 11:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik26223


Przypon dł 10-15 cm dł włosa 22-25mm zależy na jakiej średnicy kulki,kulka powinna luźno zwisać od łuku kolankowego 3-5mm a nawet więcej.
Co do kulek to straszny rozrzut zapachów., skup sie na kilku .Najlepiej jakbyś nącił punktowo drobnym peletem w siatce PVA .No i wypróbuj pelet na włos smak halibut (2016/08/29 12:03)

Uki23


Witam ja mam natomiast taki problem. Łowię na bardzo zarośniętym jeziorku. Woda nie przekracza 1,5m . Ryb dużych jest naprawdę sporo ale ogromna ilosc to drobnica. Zaczałem łowić z koszyczkiem i na włos i tylko 1x ryba się zacieła większa na proteinke własnej roboty ale puścił węzeł przyponu. Wię kszość brań (pewnie liny bo ich sporo) jest dzikie jak rybki w tym jeziorku. Mianowicie pellet/kulka potrafi leżeć jakiś czas obok koszyczka/cieżarka przelotowo lub i nie, cieżar 20/80g z  zaneta i jest tylko 1 silne szarpnięcie ryba sie nie zacina a ja widze tylko fale po niej jak ucieka i tak potrafi kilka razy po zazuceniu. nie mam pojecia czy to drobnica tak mi miesza czy ryba jest az tak ostrożna i odrazu ucieka albo nie może się zaciąć dodam że stosuję krótkie przypony i staram się żeby włos nie był za długi. Zamierzam kupic koszyczek do metody 50g i po-upki tylko nwm jakiej wielkości czy drobnica zassie 12mm??? (2016/09/01 21:30)

Haryyy5


Witam ja mam natomiast taki problem. Łowię na bardzo zarośniętym jeziorku. Woda nie przekracza 1,5m . Ryb dużych jest naprawdę sporo ale ogromna ilosc to drobnica. Zaczałem łowić z koszyczkiem i na włos i tylko 1x ryba się zacieła większa na proteinke własnej roboty ale puścił węzeł przyponu. Wię kszość brań (pewnie liny bo ich sporo) jest dzikie jak rybki w tym jeziorku. Mianowicie pellet/kulka potrafi leżeć jakiś czas obok koszyczka/cieżarka przelotowo lub i nie, cieżar 20/80g z  zaneta i jest tylko 1 silne szarpnięcie ryba sie nie zacina a ja widze tylko fale po niej jak ucieka i tak potrafi kilka razy po zazuceniu. nie mam pojecia czy to drobnica tak mi miesza czy ryba jest az tak ostrożna i odrazu ucieka albo nie może się zaciąć dodam że stosuję krótkie przypony i staram się żeby włos nie był za długi. Zamierzam kupic koszyczek do metody 50g i po-upki tylko nwm jakiej wielkości czy drobnica zassie 12mm???


Jeśli chodzi o brak możliwości zacięcia to po mojemu mogą być dwie przyczyny. Albo ryby rzeczywiście jest dużo i co jakiś czas któraś zahaczy o żyłkę, albo masz coś nie tak z zestawem, np za mały hak w stosunku do kulki, przez co ryba jest w stanie wypluć przynętę bez zacięcia. Natomiast kwestia wielkości kulki a brań drobnicy. Przede wszystkim zależy czym jest dla Ciebie drobnica. Jeśli chodzi o prawdziwą drobnice, czyli to co najczęściej ludzie łowią na bata czy tyczkę to myślę że 12mm kulki nie ruszy. Natomiast jeśli przez drobnicę rozumiesz ryby 30-40cm to i tak nic nie poradzisz. Leszcz powyżej 30 cm bez problemu zassie i 18mm kulkę.  (2016/09/02 11:41)

Uki23


Dzieki za odp kupilem koszyczek mikado 70 g do metody zażucałem oblepiony zaneta i pellet na wlos 16 mm morwa i złapałem japonke nie wielką czyli metoda skutkuje teraz tylko dobrac wlos przypon i rozmiary kulki i haka odpowiednio i bedzie git :D Póxniej na pop upa łowilem wanilia 20mm zazucilem z koszyczkiem do metody ale bez zanety dolepionej i były mocne stuknięcia od czasu do czasu ale ryba sie nie zacinała pewnie haczyk za mały do kulki. (2016/09/03 21:41)