Kulki proteinowe - produkcja

/ 13 odpowiedzi

robię je sam mam dobre sprawdzone przepisy pracowałem 5 lat firmie pro line NL miejscowości asten  h..... nawet mysle o produkcji mam bardzo dobre winiki . Gdzie jest karp na wodach w Wielkopolsce z góry dziękuje za informacje

JKarp

To ta firma co robi kulki każdemu aby wymyślił swoją markę?;-)
JK (2014/12/30 09:32)

Moczykij70

robię je sam mam dobre sprawdzone przepisy pracowałem 5 lat firmie pro line NL miejscowości asten  h..... nawet mysle o produkcji mam bardzo dobre winiki . Gdzie jest karp na wodach w Wielkopolsce z góry dziękuje za informacje

A w temacie, to właściwie o co chodzi? O kulki proteinowe, których produkcją chciałeś się pochwalić, czy o to, gdzie w Wielkopolsce jest karp? Jeśli o to drugie, to w każdym markecie, po wigilii pewnie jeszcze coś zostało.

Przepraszam, ale jakie pytanie, taka odpowiedź.

Pozdrawiam.

(2014/12/30 11:29)

Bernard51

Zrozumiałem że pracowałeś w Holandii przy produkcji kulek proteinowych przez 5 lat w firmie
Pro Line a teraz chcesz wypróbować w Wielkopolsce  kulki i sam jesteś w stanie je produkować.
Czy o to chodzi?? (2015/01/01 13:11)

lajcik15

mysle je produkować ale to daleki temat (2015/01/03 08:00)

lajcik15

tak pracowałem i o kulkach wiem dużo dlatego założyłem ten temat   i to jest trudny temat każdy z nas chce łowic  dużo ryb jedni zabierają je drudzy spowrotem wpuszczają do wody należe do tych drugich dlaczego ryby z niektórych zbiorników są nie dobre  i za dużo roboty . Kulka proteinowa musi zawierac b dobre składniki  i tak zrobiona że jak wrzucisz ją do szklanki  żeby nie barwiła wody a oddawała taki zapach  i smak że ryba nie odmówi.Sklepach wędkarskich jest duży wybór kulek nie które leżą tam przez kilka tygodni i są drogie i dużo trzeba nęcić aby coś złapać więc robak i kukurydza są moimi najlepszymi przynentami  nie miałem  wypadu bez ryby .Łowie na Lipówce września i na warcie . (2015/01/04 09:35)

JKarp

tak pracowałem i o kulkach wiem dużo dlatego założyłem ten temat   i to jest trudny temat każdy z nas chce łowic  dużo ryb jedni zabierają je drudzy spowrotem wpuszczają do wody należe do tych drugich dlaczego ryby z niektórych zbiorników są nie dobre  i za dużo roboty . Kulka proteinowa musi zawierac b dobre składniki  i tak zrobiona że jak wrzucisz ją do szklanki  żeby nie barwiła wody a oddawała taki zapach  i smak że ryba nie odmówi.Sklepach wędkarskich jest duży wybór kulek nie które leżą tam przez kilka tygodni i są drogie i dużo trzeba nęcić aby coś złapać więc robak i kukurydza są moimi najlepszymi przynentami  nie miałem  wypadu bez ryby .Łowie na Lipówce września i na warcie .
Nadal nie ma odpowiedzi na moje pytanie ;-)
Z tym się zgadzam - kulka to nie kawałem plasteliny i pomimo, że mam kilka przepisów na kulki wcale nie wychodzi tak tanio, jak ktoś by pomyślał.Ja osobiście jak już robię kulki nie dodaję żadnego barwnika bo niby dlaczego kulka truskawkowa ma być czerwona a nie zielona?Testy szklankowe to trochę zły pomysł - szklanka nigdy nie odda prawdziwych warunków panujących w wodzie na dnie. A co jeśli swój zestaw umieścisz np obok zbutwiałego pnia? W szklance kulka będzie OK a w naturze już jest lipa bo drzewo będzie śmierdzieć ;-(Kulkami nie trzeba nęcić dużo. Ważne jest miejsce i jakość kulek.JK (2015/01/04 10:49)

lajcik15

Tak masz racje więc kup kulki i włóż jedną kulke do wody wyciągnij ją po 4 godz  zobaczysz jaka jest woda i zapach i twardość potem po 8 godz. i po 12 stwierdzisz sam  szklanke wystaw na balkon temperatura wody jest także ważna jeżeli będziesz na łowisku wrzuc 2kulki do wody na brzeg i obserwuj je . Jak zrobisz je sam zrób to samo  ja swoimi kulkami nie nęce robie je z przepisu wędkarzy holenderskich z którymi jeździłem na ryby holandia belgia wyniki jakie oni mieli to byłem w szoku przez 3 dni wycągali karpie od 8 do 26 kg razem wagowo 150 kg  postanowiłem sam łowic u nas i miałem niezłe wyniki a okazów nie złowiłem najwekszy karp jezioro Lipówka 9,60 kg poniżej tej wagi było ich dużo ale karpiarzem nie jestem łowie na feedery i jadę na ryby a nie po ryby i bawie się swietnie ja i z rybami i wędkarzami z boku 

(2015/01/04 12:48)

JKarp

Dawno wyrosłem z testowania w szklankach. 
Widzisz problemem jest to, że jeśli chce się łowić karpie to one muszą w tej wodzie być. Przyrównując Holandię i Polskę to jakoś nie sądzę, żeby u nas było więcej ryb niż w Holandii.
Stąd tamtejsi karpiarze mieli taki wynik. Co prawda wiem i rozumiem, że kulki miały jakieś znaczenie.
Co prawda w Polsce też można połowić ale na łowisku specjalnym:http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,cicha-woda-brzegi-rwie,51931Ale żeby nie było, że na komercji biorą zawsze i wszędzie byleby trafić zestawem w wodę:http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,cicha-woda-brzegi-rwie-czesc-ii,68857
Jak na nasze warunki karp 9,60 to nie jest aż tak zły wynik.Jeśli to nie problem podeślij mi na PW przepis na kulki. A ja jutro wyślę Ci swoje dwa przepisy ( mam je na innym kompie ).
JK
(2015/01/04 13:18)

lajcik15

kolego ja swoje kulki testuje na wodzie na której łapie a nie w szklance do szklanki je wkładam tylko dlatego aby zobaczyć jej reakcje  która jest ważna dla ochrony środowiska  dużo wędkarzy karmi ryby skisniętą przenicą kukurydzą itp. potem gadają że ryby nie biorą będąc nad wodą kilka godzin nie masz brania to kto ma wine ty czy ryba a jeszcze jak wejdziesz w taką miejscówke po takim wędkarzu co karmi tym co mu z obiadu zostanie to najlepsza twoja przynnenta nie da rady (2015/01/04 18:31)

lajcik15

możemy się wymienić kulkami dlaczego bo myslę że każdy z nas ma jakiś sekret te przepisy które są dostępne w internecie  to szkoda się brudzic lepiej kupic  .Kulek o różnych zapachach jest tak dużo że od koloru do wyboru ale dla zwykłego wędkarza to cena  i efekt widzę niektórych karpiarzy ryb nie łapią ale kase do wody wrzucają żyłki plecionki kije na potwory a mniejsze ryby cągną tak jak by zestaw scągali  ryba bez szans człowiek się cieszy. (2015/01/05 11:20)