Zaloguj się do konta

Kulki proteinowe z miksu TB

utworzono: 2014/05/30 14:13
michal17

Witam :) Zamierzam zrobić kulasy i tu moje pytanie ile dodać dodatków do tego mixuPosiadam:1kg Mixu 50/50 Tandem Baist250g Atraktor zapachowy firmy Traper75ml BoosteraBarwnik firmy Traper
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję. [2014-05-30 14:13]

mareczek112

Jeżeli masz zamiar produkować własne kulaski zakup mixa praktycznie w całości wykonanego  z maczki rybnej (wysuszonych całych ryb). W oparciu do najwyższej jakości base mix uzupełniasz swój przepis. Do takiej mączki dodajesz płynny pokarm tzw. Liquid i flavoury maks 5 ml. Flowery zmieszaj na 7/3 ml gdzie 7 to tzw. śmierdziel. Nie możesz przesadzić z atraktorami :)
Ja osobiście wykonuje mieszankę Squid orange, czyli Kałamarnica i Pomarańcza. Bardzo dobrze sprawdza się w każdych porach roku. I nie trzeba zbytnio wcześniej nęcić.
Przepis:1 kg Patshull Park Base Mix -mączka rybna10 jajek30-40ml Livuid Liver - płynny pokarm z wątróbek7ml Sqid Flavour3ml Orange Flavour
Mysle ze te proporcje powinny Ci się sprawdzić :). Jeżeli chcesz wiedzieć gdzie możesz zakupić dobre komponenty pytaj. [2014-06-01 11:05]

sawe89

gdzie mozna kupic ten patshull park [2014-07-03 18:17]

JKarp

Ano można tu: http://premiumbaits.com/przynety/mixy-bazowe.html
JK [2014-07-03 18:48]

Lujski

a probowal ktos robic kulki, albo ewentualnie ciasto z dodatkiem świezej kurzej wątróbki ..?
tak sie pytam bo uwielbiam łowic na malutkie kosteczki wątróbki, niestety sie ona haczyka nie trzyma :(

[2014-07-03 19:22]

Kol lujski  ja nie robiłem ale pewnie można.Do jajek dodajesz zmiksowanej + mix +konserwant (do mięska raczej sporo)Ale można inaczej; mianowicie w wędkarskim są nierozpuszczalne siateczki (np jaxon takie ma) ewentualnie kupujesz w aptece  opatrunek jałowy (gaze) i w to zawijasz wątróbkę. [2014-07-03 20:24]

Witam :) Zamierzam zrobić kulasy i tu moje pytanie ile dodać dodatków do tego mixuPosiadam:1kg Mixu 50/50 Tandem Baist250g Atraktor zapachowy firmy Traper75ml BoosteraBarwnik firmy Traper
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.

Jak sama nazwa wskazuje mix 50/50 to taka "baza" do której trzeba dodawać mączki rybne i tym podobne. Wykonana jest najczęściej z mąki sojowej + proszku mlecznego a więc uboga.50% bazy (mixu 50/50),50% dodatków.
Atraktor w proszku kiedyś dawałem ale o ile pamiętam wyszło to słabo , kulki owszem pachniały ale słabo.Ja dałem chyba na 5 kg mixu 2 paczki truskawki MWDE.
Barwnika nie dodawaj jest to moim zdaniem wywalanie kasy w błoto.Nie wiem czy karpie rozróżniają kolory.

Boostera też bym nie dawał -Booster to nic innego jak nośnik zapachu (pewnie glikol) z dodatkiem flavoura i może jakiś tam innych dodatków.Czyli środek mocno rozcieńczony.Boostery zresztą służą do aromatyzowania zewnętrznego kulek lub ziaren itp. 

Lepiej kup flavour do kulek ,ja mam anacondy jest bardzo skoncentrowany-buteleczka 50 mll (ok 20 zł) starcza na 10 kg mixu .nie ciasta-czy kulek tylko suchego mixu.10 kg mixu +jaja = ok 16-17 kg kulek. [2014-07-03 20:59]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia