Kulki proteinowe z miksu TB

/ 6 odpowiedzi
Witam :) Zamierzam zrobić kulasy i tu moje pytanie ile dodać dodatków do tego mixuPosiadam:1kg Mixu 50/50 Tandem Baist250g Atraktor zapachowy firmy Traper75ml BoosteraBarwnik firmy Traper
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
mareczek112

Jeżeli masz zamiar produkować własne kulaski zakup mixa praktycznie w całości wykonanego  z maczki rybnej (wysuszonych całych ryb). W oparciu do najwyższej jakości base mix uzupełniasz swój przepis. Do takiej mączki dodajesz płynny pokarm tzw. Liquid i flavoury maks 5 ml. Flowery zmieszaj na 7/3 ml gdzie 7 to tzw. śmierdziel. Nie możesz przesadzić z atraktorami :)
Ja osobiście wykonuje mieszankę Squid orange, czyli Kałamarnica i Pomarańcza. Bardzo dobrze sprawdza się w każdych porach roku. I nie trzeba zbytnio wcześniej nęcić.
Przepis:1 kg Patshull Park Base Mix -mączka rybna10 jajek30-40ml Livuid Liver - płynny pokarm z wątróbek7ml Sqid Flavour3ml Orange Flavour
Mysle ze te proporcje powinny Ci się sprawdzić :). Jeżeli chcesz wiedzieć gdzie możesz zakupić dobre komponenty pytaj. (2014/06/01 11:05)

sawe89

gdzie mozna kupic ten patshull park (2014/07/03 18:17)

JKarp

Ano można tu:http://premiumbaits.com/przynety/mixy-bazowe.html
JK (2014/07/03 18:48)

Lujski

a probowal ktos robic kulki, albo ewentualnie ciasto z dodatkiem świezej kurzej wątróbki ..?
tak sie pytam bo uwielbiam łowic na malutkie kosteczki wątróbki, niestety sie ona haczyka nie trzyma :( (2014/07/03 19:22)

użytkownik26223

Kol lujski  ja nie robiłem ale pewnie można.Do jajek dodajesz zmiksowanej + mix +konserwant (do mięska raczej sporo)Ale można inaczej; mianowicie w wędkarskim są nierozpuszczalne siateczki (np jaxon takie ma) ewentualnie kupujesz w aptece  opatrunek jałowy (gaze) i w to zawijasz wątróbkę. (2014/07/03 20:24)

użytkownik26223

Witam :) Zamierzam zrobić kulasy i tu moje pytanie ile dodać dodatków do tego mixuPosiadam:1kg Mixu 50/50 Tandem Baist250g Atraktor zapachowy firmy Traper75ml BoosteraBarwnik firmy Traper
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.

Jak sama nazwa wskazuje mix 50/50 to taka "baza" do której trzeba dodawać mączki rybne i tym podobne. Wykonana jest najczęściej z mąki sojowej + proszku mlecznego a więc uboga.50% bazy (mixu 50/50),50% dodatków.
Atraktor w proszku kiedyś dawałem ale o ile pamiętam wyszło to słabo , kulki owszem pachniały ale słabo.Ja dałem chyba na 5 kg mixu 2 paczki truskawki MWDE.
Barwnika nie dodawaj jest to moim zdaniem wywalanie kasy w błoto.Nie wiem czy karpie rozróżniają kolory.

Boostera też bym nie dawał -Booster to nic innego jak nośnik zapachu (pewnie glikol) z dodatkiem flavoura i może jakiś tam innych dodatków.Czyli środek mocno rozcieńczony.Boostery zresztą służą do aromatyzowania zewnętrznego kulek lub ziaren itp. 

Lepiej kup flavour do kulek ,ja mam anacondy jest bardzo skoncentrowany-buteleczka 50 mll (ok 20 zł) starcza na 10 kg mixu .nie ciasta-czy kulek tylko suchego mixu.10 kg mixu +jaja = ok 16-17 kg kulek. (2014/07/03 20:59)