Kulki proteinowe Lorpio - nęcenie

/ 16 odpowiedzi
Witam
Zakupiłem dziś kulki proteinowe firmy Loprio monster crab, jak się póżniej okazało data produkcji to 2010 rok, po otwarciu opakowania stwierdziłem że mają one bardzo słaby zapach. Nigdy ich wcześniej nie stosowałem więc nie mam porównania ze świeżymi ale podejrzewam że to wynika z daty produkcji.Zamierzam nęcić tymi kulkami około 3 dni.Koledzy wędkarze  czy sprawdzą  się takie kulki?? czy lepiej zainwestować od razu w inne?? Moja taktyka to 0,5kg pierwszy dzień 2 i 3 dzień to 0,25kg  czwarty dzień przerwa i w piąty zasiadka.     
użytkownik39933

Witam
Zakupiłem dziś kulki proteinowe firmy Loprio monster crab, jak się póżniej okazało data produkcji to 2010 rok, po otwarciu opakowania stwierdziłem że mają one bardzo słaby zapach. Nigdy ich wcześniej nie stosowałem więc nie mam porównania ze świeżymi ale podejrzewam że to wynika z daty produkcji.Zamierzam nęcić tymi kulkami około 3 dni.Koledzy wędkarze  czy sprawdzą  się takie kulki?? czy lepiej zainwestować od razu w inne?? Moja taktyka to 0,5kg pierwszy dzień 2 i 3 dzień to 0,25kg  czwarty dzień przerwa i w piąty zasiadka.     

Stosowałem kulki lorpio ryba i truskawka i mogę polecić je z czystym sumieniem, co do Twoich kulek to mają słabych zapach bo są przeterminowane i ja na Twoim miejscu oddał bym je zpowrotem do sklepu  lub wyrzucił do śmieci. (2013/05/16 16:18)

krzysiek556

Czyli niema sensu nimi nęcić ? (2013/05/16 17:03)

użytkownik104372

Ja w zeszłym roku też kupiłem przeterminowane kulki i zorientowałem się dopiero po paru dniach. I w ten sam dzień pojechałem sobie zanęcić miejscówkę a na drugi dzień łowiłem i miałem branie właśnie na tą kulkę i karpia na brzegu :) (2013/05/16 17:26)

użytkownik39933

Czyli niema sensu nimi nęcić ?

Ja bym nie ryzykował, świeże przynęty i zanęty to podstawa, ryby są uczulone na takie rzeczy :) (2013/05/16 17:34)

użytkownik145121

ale przecież nawet świeżo zrobione kulki nie mają intensywnego zapachu - no chyba , że ktoś nie pożałuje atraktora , lecz wtedy skutecznośc takiego "pachnidła" na ogół znacznie maleje ; pozdr (2013/05/16 17:39)

użytkownik39933

moim zdaniem kulki nie zawsze  muszą pachnieć żeby były skuteczne ale w tym przypadku nie pachną bo są przeterminowane, wiem bo znam kulki lorpio, wąchałem świeżę i przeterminowane (2013/05/16 18:00)

użytkownik145121

Trzeba na to uważac - wczoraj ogladałem w sklepie jakieś odpady tandetybaitsa / promocja 8 zł kg / w srodku kulek zalęgło się jakies robactwo.
Ja własnie wyjąłem 2 paczki swoich z zamrażary i jutro ruszam na 3 dniową zasiadke (2013/05/16 18:41)

użytkownik26223

Stosowałem kulki lorpio ryba i truskawka i mogę polecić je z czystym sumieniem, co do Twoich kulek to mają słabych zapach bo są przeterminowane i ja na Twoim miejscu oddał bym je zpowrotem do sklepu  lub wyrzucił do śmieci.

@Krzysiek556 obawiam się że reklamacji nie uwzględnią,oczywiście spróbuj w końcu płaciłeś za świeży towar,ale jak byś miał wyrzucać to wyślij je mi.ja chętnie je zużyje :)

ps. z powodzeniem łowiłem i nęciłem kulkami 3-4 letnimi,więc nie przejmował bym sie tym specialnie.Jakby były spleśniełe/zepsute to fakt -wyrzucić do kosza,ale jak nie są zepsute to można łowić.w kulkach "handlowych" jest tyle konserwantów że i 10 lat mogą leżeć.

(2013/05/16 18:54)

użytkownik104372

Trzeba na to uważac - wczoraj ogladałem w sklepie jakieś odpady tandetybaitsa / promocja 8 zł kg / w srodku kulek zalęgło się jakies robactwo.
Ja własnie wyjąłem 2 paczki swoich z zamrażary i jutro ruszam na 3 dniową zasiadke

Cześć Ernest. To potem daj znać jak efekty :) (2013/05/16 19:25)

krzysiek556

Wyrzucać do kosza szkoda bo spleśniałe nie są:) więc jutro pośle ostatnią porcje w łowisko  i zobaczymy jakie efekty będą w niedziele:) swoją drogą mam jeszcze kilka kulek z TD które pachną intensywnie Krabem więc na nie będę próbował ... (2013/05/16 19:40)

użytkownik39933

Krzysiek jeśli masz pieska to daj mu z jedną, dwie na spróbowanie, jeśli zje to są ok i na pewno karpie też nimi nie pogardzą. (2013/05/16 19:57)

użytkownik145121

Wszystko co Lorpio jest dobre

No i wszystko juz jasne (2013/05/17 04:53)

maciej1970

Koledzy nie podwazam zdania ,ze firma LORPIO to firma zla wrecz przeciwnie to solidna marka,ale sprzedajacy ktory sprzedaje jakakolwiek zanete i nie wazne jakiej firmy to powinien uprzedzic nas kupujacych o tym,ze ten produkt stracil term. waznosci a idzie zatym jakis upust na danym produkcie, bo wlasnie pozniej rodza sie pytania typu,, Czy ma odpowiedni zapach etc.Tak ,wiec zanim zlapiemy nasze zanety spojrzmy na date .ALE wiem sam po sobie ,ze w tym momencie jestesmy gdzies indziej i to wlasnie czyni wedkarstwo takie piekne .Goraco pzdr. (2013/05/17 22:10)

mielec

Zakup podobny booster lub dip i je w tym wykąp przez noc trochę przesiąkną aromatem.  (2013/05/19 00:32)