Kulki proteinowe na wiosne

/ 10 odpowiedzi
Witam wszystkich :)
Chcę się dowiedzieć jakich kulek i o jakich smakach używać po zimie.
Jestem początkujący karpiarz-yk :) zacząłem łowić w Sierpniu 2012 we Francji (ale tam to byle jaki kijek, żyłka żeby wytrzymała, spławik i haczyk. Były efekty :) ), a jak zjechałem z za granicy to wybrałem się do kolegi i pojechaliśmy na pobliski staw i on też złapał bakcyla :). Zaczęliśmy powoli zbierać sprzęt. Jeździliśmy nad stawy ale były marne wyniki :(. Któregoś razu pojechaliśmy do Olchawy na staw karpiowy złowiliśmy 3 :D, i to był nasze zakończenie sezonu 2012. Teraz przygotowywuje się na początek sezonu 2013 (zaraz po zimie : Marzec, Kwiecień i chyba jeszcze maj) i nie wiem w jakie kulki zainwestować i w jaki smak.
Pomóżcie początkującemu :p
Z góry dziękuje max (toster)
użytkownik19074

Witam! :)Ja wiosną stosuje kulki z zapachem tzw śmierdzieli: skorupiak, krewetka, kryl, rak, ryba, firmy jakie Ci polecam to Starbaits, Mainline, Dynamite Baits, TB. Co do rozmiaru kulek myślę że 14-16mm będą dobre, wszystko zależy od tego na jak dużego Karpia się nastawiasz. No i pamiętaj o odpowiednim nęceniu aby zwabic karpie w łowisko. :D POZDRO :D  (2013/02/20 18:17)

piniu

tez stosuje smierdziele ale czasem jednego kijka stawiam na smierdziela zlamanego owocem przewarznie truskawka albo ananasem., i tez sa brania na to.2 sezony temu lapalem juz w kwietniu to jedna byla na truskawka na mixie orzechowym a druga halibut z ananasem i jezdzilo na to nie bylo rewelki ale takie do 8,5kg siadaly.a rozmiary byly 18mm i 22mm (2013/02/21 18:57)

użytkownik39933

Witam wszystkich :)
Chcę się dowiedzieć jakich kulek i o jakich smakach używać po zimie.
Jestem początkujący karpiarz-yk :) zacząłem łowić w Sierpniu 2012 we Francji (ale tam to byle jaki kijek, żyłka żeby wytrzymała, spławik i haczyk. Były efekty :) ), a jak zjechałem z za granicy to wybrałem się do kolegi i pojechaliśmy na pobliski staw i on też złapał bakcyla :). Zaczęliśmy powoli zbierać sprzęt. Jeździliśmy nad stawy ale były marne wyniki :(. Któregoś razu pojechaliśmy do Olchawy na staw karpiowy złowiliśmy 3 :D, i to był nasze zakończenie sezonu 2012. Teraz przygotowywuje się na początek sezonu 2013 (zaraz po zimie : Marzec, Kwiecień i chyba jeszcze maj) i nie wiem w jakie kulki zainwestować i w jaki smak.
Pomóżcie początkującemu :p
Z góry dziękuje max (toster)

Jeśli chcesz łowić karpie w zimnej wodzie, poniżej 10stopni to proponował bym Ci kulki zrobione na bazie alkoholi które bardzo dobrze pracują  w zimnej wodzie , tak się utarło że ludzie wczesną wiosna stosują tzw. śmierdziuchy nie zwracając uwagi na to że śmierdzące kulki są zrobione na bazie mączek rybnych które są oleiste i źle pracują w bardzo zimnej wodzie i tak naprawdę w tych warunkach lepiej jest łowić na kulki np. owocowe niż na kulki śmierdzące zrobione z mączek rybnych ;) (2013/02/21 19:16)

użytkownik26223

Niedawno czytałem o kulkach na bazie żelatyny zamiast jaj .Na 0.6 l płynów (np 400mll wody i 200mll innych wodnistych składników) wchodzi 50g żelatyny.Żelatynę trzeba rozpuścić w ciepłej wodzie ,kulki robimy identycznie jak na jajach.Kulki suszymy,nie gotujemy.Kulki na zimną wodę bo dość szybko pracują (żelatyna sie w wodzie stopniowo rozpuszcza). (2013/02/21 19:38)

piniu

moze slyszales o albuminie a nie zelatynie??na zimne wody dobre sa mixy wysokobialkowe z rozpuszczalnych maczek rybnych!! np:

Pre-digest

(2013/02/21 22:48)

JKarp

CześćO żelatynie.JK (2013/02/22 06:07)

użytkownik26223

moze slyszales o albuminie a nie zelatynie??na zimne wody dobre sa mixy wysokobialkowe z rozpuszczalnych maczek rybnych!! np:

Pre-digest

Nie piniu ani źle nie usłyszałem ani sie nie przejęzyczyłemhttp://www.carpteamsport.pl/kuchnia-karpiowa/2681-qnowa-kulka-na-wiosnq-andrzej-walczak.html (2013/02/22 08:43)

mariusz260877

Witam zgadzam się mączka rybna to jest to biorą wszystkie ryby (2013/02/22 08:56)

piniu

mam dostep do takich maczek i innych  specyfikow z kolega robimy kilka mixow na sezon testujemy mamy juz 5 takich sprawdzonych w tym sezonie kilka do sprawdzenia mysle ze beda dobre.ale najlepiej sie sprawdzaja na mielonych pelletach i maczkach rybnych.i oczywiscie moj kiler na lato  na maczkach orzechowych (2013/02/23 23:41)

okonek14

Jak po zimę to radził bym Ci łowić na pellet (halibut) czyli śmierdziochy tak jak pisali Koledzy po wyżej. Pozdrawiam (2013/02/28 14:08)