Kulki proteinowe z zanęty na karpie ?

/ 6 odpowiedzi
Witam, ostatnio napodkalem sie na temat robienia kulek proteinowych z zanety na karpia link: http://karpmax.pl/artykuly/czytaj/wiosenne-kulki.html . I tutaj mam pytanie do was czy ta zaneta  nie rozpu¶ci  sie w wodzie . Czy beda na to ryby brac od razu dodam ze lapie karpie na rzece ze stawow o szerokosci do 15m . Pewnie wysmiejecie mnie ze chce lapac na rzecze karpie ale w tamtym sezobnie siedzialem kolo takiego wedkarza co 4 karpi wyciagal za 1 dzien a w wakacje siedzial tam dzien w dzien oczywiscie je wypuszczal.
u?ytkownik26223

Witam, ostatnio napodkalem sie na temat robienia kulek proteinowych z zanety na karpia link: http://karpmax.pl/artykuly/czytaj/wiosenne-kulki.html . I tutaj mam pytanie do was czy ta zaneta  nie rozpu¶ci  sie w wodzie . Czy beda na to ryby brac od razu dodam ze lapie karpie na rzece ze stawow o szerokosci do 15m . Pewnie wysmiejecie mnie ze chce lapac na rzecze karpie ale w tamtym sezobnie siedzialem kolo takiego wedkarza co 4 karpi wyciagal za 1 dzien a w wakacje siedzial tam dzien w dzien oczywiscie je wypuszczal.

do mixu zawsze daje sie jajka (zwykle 10 na kilo) potem kulki sie gotuje. (2012/12/04 20:20)

loockuba

do mixu zawsze daje sie jajka (zwykle 10 na kilo) potem kulki sie gotuje.

Noto to ja wiem D: mi chodzi o to czy te kulki jak ugotuje to sie nie rozpuszcza w wodzie D: (2012/12/04 20:36)

nanus

Witaj kolego 

W podanym przez ciebie linku jest napisane :Najprostszy, a zarazem tani sposób, to użycie do miksu gotowej zanęty karpiowej, więc albo ja tu co¶ żle rozumiem albo tak jest jak piszę do miksu 50/50 dodaje sie zamiast innych dodatków np m±czek rybnych lub mięsnych tej zanęty karpiowej która zawiera m±czki i inne składniki i do tego dodaje się dopiero płynne składniki i tak Jak ci Jarek napisał jajka więc jak to wszystko zmieszasz i zrobnisz z tego specyfiku kulki to raczej ci się to nie rozpu¶ci a możesz zamiast gotowania jeszcze uprować, pozdrowienia.

(2012/12/04 21:15)

u?ytkownik39933

a czemu mamy cie wysmiac ze łowisz na rzece ??? (2012/12/04 21:16)

u?ytkownik26223

kuba a to według ciebie zanęta sie rozpuszcza??? zanęta to nie jest galaretka truskawkowa tylko najnormalniejsze produkty żywno¶ciowe.Kulki proteinowe (robione przez karpiarzy) też s± z "proszku" mixu m±k kasz itd i jako¶ po ugotowaniu kulka sie nie rozpuszcza.

(2012/12/04 22:12)

mollto

Witam.
A ja uważam że jest to nie zły pomysł, tyle tylko że wybrał bym jak±¶ dobr± zanętę i dodał do niej trochę zmielonych płatków owsianych i trochę mleka w proszku żeby się dobrze kleiła podczas wyrabiania.
Płynne składniki to jaja, olej łososiowy, jeżeli nie zużyjemy wszystkich kulek warto zastanowić się nad konserwantem, atraktor w płynie np. BANAN , ANANAS czy TRUSKAWKA
Można dodać sól, powiedzmy duż± stołow± łyżkę na 1 kg suchych składników, do tego jeszcze barwnik.

Mog± z tego wyj¶ć nie złe kulki, przecież wiele firm ma w ofercie zanęty halibutowe, czy truskawkowe więc mamy gotow± mieszankę.

Warto tak± zanętę zmielić na miał, w tedy będzie się lepiej rolować.
Na 1kg suchego mixu, szklanka zmielonych surowych konopi. (2013/04/09 11:45)