Kulki proteinowe początkujący wędkarz

/ 5 odpowiedzi
Chciałem spróbować powędkować na kulki proteinowe w jakie warto się zaopatrzyć na jesień? Jakie przypony stosować jako początkujący. Jak nęcić rurą do kulek w jakim obszarze od zarzuconych zestawów? Ile kulek na zestaw? :)
Łobo

Kolego! Na jesień sprawdzają się kulki tzw. śmierduchy (ryba, halibut itp.). Przypony powinny być karpiowe o długości max. (przynajmniej u mnie na łowicku) 50cm. Ciężarek, zależy jaka woda, może być typu pałeczka (płytkie wody), lub na wody głębokie oliwki, łezki. Co do rury zanętowej to ci nie pomogę bo nigdy nie miałem, ale kolega ma procę, i powiem Ci że można bardzo precyzyjnie nęcić procą, którą Ci polecam. Kulki rozmiaru najlepiej od 14 do 18 mm. Takich kulek zakłada się po 1 na zestaw. 
Pozdrawiam i życzę owocnych łowów.Łobo. (2012/10/13 14:42)

użytkownik39933

Chciałem spróbować powędkować na kulki proteinowe w jakie warto się zaopatrzyć na jesień? Jakie przypony stosować jako początkujący. Jak nęcić rurą do kulek w jakim obszarze od zarzuconych zestawów? Ile kulek na zestaw? :)

wszystko zależy od łowiska ale jesienią najlepiej sprawdzają się kulki śmierdzące ,na początek proponuje ci  proste przypony,nie kombinowane  miękkie lub w otulinie ,długość 20cm,rzadko stosuje sie dłuższe ,jesienią nęć delikatnie , punktowo za pomocą worków PVA  pelletem  i pokruszonymi kulkami. (2012/10/13 15:28)

johnnyre

Oki dziękuje Panowie. Wędkowaliśmy na pelet halibut na kulki halibut, oraz na truskawkę. Kolega zwędkował jednego karpia 9 kg na truskawką kuleczkę. Ja na pelet halibutowy złapałem jednego 1,5 kg. Brań bardzo mało. Nęciliśmy rurą, ja wędkowałem dodatkowo ze stikami. Fajna opcja to PVA ale dość droga zabawa. Nie wiemi j jeszcze jak powinien wyglądać precyzjny przypon. Jaka długość czy w otulinie czy bez czy dodatkowo jakieś plastikowe rurki termokurczliwe ?. Jeśli możecie coś doradzić byłoby fajnie.

Pozdrawiam (2012/10/15 16:33)

użytkownik39933

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rPVz05Gk9GU (2012/10/15 19:12)

użytkownik39933

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rPVz05Gk9GU

jest to podstawowy przypon karpiowy ,przyponów jest wiele ale na początek ten będzie ok, możesz ewentualnie jeśli łowisz z rzutu zawiązać lub kupić sobie przypon w otulinie który nie plącze się podczas rzutu. (2012/10/15 19:16)