Kulki proteinowe z orzechem tygrysim

/ 7 odpowiedzi
Witam mam pytanie odnośnie kulek proteinowych może mi ktoś dać przepis na kulki proteinowe z orzechem tygrysim bo wiem ze u mnie karpie biorą jak oszalałe ;D
Albo czy do tego ciasta dodać rozdrobnionych orzechów i ile i czy dawać atraktor czy orzeszki już wystarcza
1kg- kaszy manny
0.5kg-maka kuku
0.3kg maka sojowa
0.2 kg mleko w proszku

Z góry dzięki
JKarp

Witam mam pytanie odnośnie kulek proteinowych może mi ktoś dać przepis na kulki proteinowe z orzechem tygrysim bo wiem ze u mnie karpie biorą jak oszalałe ;D
Albo czy do tego ciasta dodać rozdrobnionych orzechów i ile i czy dawać atraktor czy orzeszki już wystarcza
1kg- kaszy manny
0.5kg-maka kuku
0.3kg maka sojowa
0.2 kg mleko w proszku

Z góry dzięki

Cześć
Ten przepis nie ma nic wspólnego z kulkami proteinowymi.
Ten jest znacznie lepszy:
Kulki proteinowe własnej roboty
Do zrobienia kulek o smaku orzech tygrysi należy użyć zapachu. Miks jaki powinien być to zupełnie inna para kaloszy.

Żebyś nie wpadł na pomysł i nie dodał surowych orzechów tygrysich do kulek !!!!
A najlepiej kup sobie gotowca:
http://www.sklep-karpiowy.pl/pelzermixdowyrobukulekorzechtygrysiiarachidowy25kg-p-3417.html?cPath=18

JK (2012/09/13 08:50)

użytkownik120039

Nie ma nic złego w kombinowaniu z przynętami, zwłaszcza że złowienie ryby na własny wynalazek to nieokiełznana, wyuzdana, wręcz perwersyjna przyjemność i duma :)))Aczkolwiek przed przystąpieniem do pracy należy się z dwieście razy zastanowić czy warto...Zrobić, podkreślam ŁOWNĄ, przynętę, woblera czy kulkę - wszystko jedno, to nie takie "hop-siup".Trzymam jednak kciuki za Kolegę! (2012/09/13 09:48)

darmuwka

Czy do tego przepisu mogę dodać pokruszone orzech czy tylko atraktor dać i moze zaproponujesz jak zrobić dobry miks do tego typu kulek
Wiem ze na tym łowisku co łowie nic nie bierze na SKLEPOWE KULKI bo próbowałem
karpie już się nauczyły i  biorą na te własnej roboty a wiem bo byłem z karpiarzem i mi pokazał
na jednawędkę złapał 3 karpie a na druga gdzie były NIE TANIE sklepowe kuli o zapachu orzecha tygrysiego nic nie złapał
Nie bede kupwał miksu bo poprostu mnie nie stac i wole sie sam nauczyc ;D (2012/09/13 15:04)

JKarp

Cześć
Zapewniam Cię, że zrobienie dobrych kulek też kosztuje i wcale nie są to małe kwoty. Chyba, że kupisz składniki miksu w ilościach po 15-25kg to kilo dobrych kulek może wyjść w granicach 12-15zł.
Jakiej firmy ten karpiarz używał kulek ( tych kupnych ) - pytam bo z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej łowić na takie kulki jak się nęci. Jeśli tymi kupnymi nie było nęcone to może się zdarzyć, że i brań na te kulki nie będzie. Stwierdzenie, że karpie biorą tylko na kulki samoróbki - jakoś w to nie wierzę. Zanęć w swoim miejscu kupnymi kulkami i sam zobaczysz, że będą brały. 
Przepis:

nectarblend - 20% 
mąka kukurydziana - 15% 
mąka sojowa odtł. - 15% 
birdfood mielony - 10% 
mąka sojowa ptł. - 10% 
serwatka w proszku - 8% 
grys arachidowy - 8% 
izolat sojowy - 5% 
gluten pszenny - 5% 
drożdże piwne - 5% 

Żebyś nie wpadł na pomysł i nie dodał surowych orzechów tygrysich do kulek !!!!
Piszę Ci to już drugi raz. Orzechy tygrysie muszą być specjalnie przygotowane !!
Są specjalne zapachy - nazywają się Flavoury. Są one bardzo skoncentrowane. Takich zapachów używaj. Tego sam używałem ( i wielu z tej serii ). Dobre, wydajne :
http://takaryba.com/strona_produktu.php/info/p4770_Anaconda-Flavour-Gourmet-50ml-Orange-Spice.html
JK (2012/09/13 15:19)

Kafarek

Odświeżam temat. 

Przepis:
nectarblend - 20% mąka kukurydziana - 15% mąka sojowa odtł. - 15% birdfood mielony - 10% mąka sojowa ptł. - 10% serwatka w proszku - 8% grys arachidowy - 8% izolat sojowy - 5% gluten pszenny - 5% drożdże piwne - 5% 

wg mnie trochę za mało orzecha i za dużo kwaśnych mączek

proszę o jakieś komentarze bo będę kręcił na dniach orzechowe na słodko/korzeń
  (2017/03/15 10:18)

JKarp

Kiedyś z tego kręciłem i nie zauważyłem, żeby karpie grymasiły. 
JK (2017/03/15 10:32)

Kafarek

Proszę w takim razie o ocenę tego mixu :
orzech 15 %
mleko  odtłuszczone 15 
mąka kuku 17,5
mąka soja odtłuszczona 17,5
mąka owsiana 7,5
semolina 7,5
mąka ziemniaczana 2,5
płatki 5,0
kiti karma 5,0