Kulki proteinowe na wiosne, lato, jesień

/ 6 odpowiedzi
Witam chciałbym się dowiedziec jakie stosowac kulki proteinowe na wiosne, lato i jesień

Za wszystkie odpowiedzi bardzo Dziękuje... :) 
Fenimor

Latem bardzo dobrze sie spisuja kulki o specificznym zapachu np. Truskawka, Miód.

Na wiosnę proponowałbym smak Kukurydzy, Ananasa

Jesień Wanilia, Banan, Ochotka,

(2012/08/16 15:35)

pawel-lelonek

A jakie rozmiary kulek stosowac?? :)  (2012/08/16 15:38)

mikku

Z rozmiarami bywa różnie, należy samemu do tego dojśc na łowisku bo to akurat jest uzależnione od kaprysu ryb i intensywności ich żerowania. Dużo też zależy od danego łowiska i jego rybostanu. Najlepiej więc na kulki łowic podczas dłuższych zasiadek gdyż wtedy np w pierwszym dniu można przeprowadzic możliwy rekonesans smaków i wielkości aby później w kolejnych dniach już stosowac kulki o smakach co do których mamy pewnośc odnośne faktu, że ten akurat smak w danym miejscu i dniu rybom smakuje. Pozdrawiam Mik (2012/08/16 17:54)

JKarp

CześćDlaczego z uporem wszyscy piszecie, że lato to truskawka? Tak na prawdę to już palce bolą od klawiatury żeby powiedzieć - nie koniecznie. Każda woda jest inna a ryby mają zupełnie inne preferencje pokarmowe. Np tam gdzie jest dużo skorupiaków może się okazać, że truskawka w wodzie zakwitnie a karpie jej nie ruszą. Na początek przygody z kulkami proponuję mieszać smaki np: ryba-truskawka, morela-ryba, krab-banan, słodki czosnek, pikantna ryba. Trzeba swoje odsiedzieć, żeby dojść do jakiś wniosków.Kultowa ponoć kulka SK30 - wszyscy jednym głosem mówią super a ja nie złowiłem jeszcze na to ryby powyżej 3-4 kilo. Prawn&Pepper sama była hm taka sobie ale po dołożeniu do niej Tuttisa zrobiła się bardzo skuteczna aż do późnej jesieni.
Wiosna to przynajmniej dla mnie kulki małe - do 16mm i do tego czasem popek 10mm.Lato minimum 18mm a czasem z popkiem ok 15mm.Jesień tak samo jak lato z tym, że im zimniej tym kulki mniejsze.JK (2012/08/16 18:13)

użytkownik103891

Wiosna to przynajmniej dla mnie kulki małe - do 16mm i do tego czasem popek 10mm.Lato minimum 18mm a czasem z popkiem ok 15mm.Jesień tak samo jak lato z tym, że im zimniej tym kulki mniejsze.JK

Lato minimum 18mm??? a co na mniejsze kulki nie złowisz dużego karpia??? 
Skoro na SK30 nie złapałeś dużego karpia to robisz jakiś błąd na pewno ;-))))
a do Prawn & Peeper dołożyłeś tutisa i stał się KILLEREM ??? ;-)))))))))))))))))
o co tutaj chodzi ?? ;-)))))))  (2012/08/22 12:31)

użytkownik120039

Dokładnie tak jak pisze Janusz. Wszystko zależy od specyfiki danej wody ale też i preferencji wędkarza. Jeśli np. w danej wodzie występuje dużo skorupiaków, mówiąc w uproszczeniu, na których żerują karpie największy sens ma użycie zapachu krewetka, muszla itp... W takim łowisku jednemu z kolegów nie sprawdził się żaden smak i zapach kulek - na włos założył w końcu mięso małża w wyjmuje karpie jeden za drugim... W temacie sprzed tygodnia odradzano mieszanie kulek halibut z monster crab - a to własnie mój ulubiony i najskuteczniejszy zestaw! Ogólnie "kombinejszon" i "próben machen" do skutku. Wędkarstwo to nie "matma", że 2x2=4...  (2012/08/22 13:15)