Kulki proteinowe firmy Traper

/ 23 odpowiedzi
Witam!
Chciał bym dowiedzieć się od doświadczonych karpiarzy czy warto zainwestować w kulki proteinowe firmy Traper do połowu ryb takich jak karp i amur.Z góry dziękuję za odpowiedzi
Michu14


Traper to tania firma ale to nie znaczy, że nie warta sprawdzenia. Osobiście używam kulek firmy Tandem Baits oraz Anaconda. Są droższe ale warte polecenia ze względu na skuteczność i dużą ofertę smaków i zapachów. Na amura i karpia dobry może być także pellet założony na włos. W lato polecam raczej takie smaki jak Scopex, Crab, Fish Mix, Halibut, Tutti Frutti.

Pozdrawiam i połamania (2012/07/12 15:51)

spinningista1


A takie smaki jak brzoskwinia i banan? (2012/07/12 15:54)

Michu14


U mnie, na Blachowni banan się nie sprawdzał. Najlepiej karpik podchodził do Scopex'a i Kraba ale to nie znaczy, że u Ciebie będzie to samo. Bardzo często kupuje kulki bez smaku i dipuje je w dipach o różnych smakach i sprawdzam, które są najskuteczniejsze. (2012/07/12 15:58)

Michu14


Dodam, że kulki warto obtoczyć w paście pelletowej lub zrobionej samemu ze szprotów w oleju ( takich z puszki). (2012/07/12 15:59)

spinningista1


Michu14 o tej paście ze szprotów to jeszcze nie słyszałem (2012/07/12 16:18)

spinningista1


A czy kulki brzoskwinia lub banan z tb długo trzymają smak i zapach? (2012/07/12 16:34)

tomczyk001


A czemu mają nie trzymać zapachu? -.- (2012/07/12 17:09)

spinningista1


Chodzi o to czy w wodzie i w ogóle po otwarciu ich po krótkim czasie tracą zapach
(2012/07/12 17:44)

dawidkarpiarz007


Michu14 u mnie też amurki tylko na scopexa z tandem baitsa albo na tutti-frutti z trapera  przeważnie mają od 3 do 5 kg (2012/07/12 18:22)

spinningista1


http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=kulki%20traper%20brzoskwinia&source=web&cd=4&ved=0CFYQFjAD&url=http%3A%2F%2F193.23.48.133%2Fkulki-proteinowe-traper-1kg-16mm-brzoskwinia-i2375594677.html&ei=dsf_T4jIEYSKhQfM7pH-Bw&usg=AFQjCNGWY6LKOpOrl29z3tYSNLpCsKfPaA&cad=rja (2012/07/13 09:00)

u?ytkownik39933




Witam!
Chciał bym dowiedzieć się od doświadczonych karpiarzy czy warto zainwestować w kulki proteinowe firmy Traper do połowu ryb takich jak karp i amur.Z góry dziękuję za odpowiedzi

kulki trapera sa bardzo dobre ,moim zdaniem duzo lepsze od przereklamowanych tb ,wczoraj złowiłem na truskawke trapera podpieta ananasem dynamite baits amura 13kg (2012/07/13 21:40)

michol


Dobre są kulki trapera ale nie tak dobre jak były kilka lat temu. Według mnie super alternatywa do TB przynajmniej dłużej trzymają sapach oraz lepiej pracują w łowisku.
Pozdrawiam Michoł (2012/07/13 22:49)

spinningista1


A i jeszcze jedno mianowicie łowiliście na pływające czy tonące? (2012/07/17 20:48)

u?ytkownik39933


A i jeszcze jedno mianowicie łowiliście na pływające czy tonące?

ja łowie z trapera na tonace ,daje do nich pływaka solara,ccmoore lub dynamite baits (2012/07/17 20:53)

Rafi28


Witam a na lipiu kolo rzeszowa bardzo dobzee sprawdza sie slodka sliwka tb na amura wiec colowisko inne kuleczki Pozdrawiam (2012/07/26 10:56)

JKarp


A i jeszcze jedno mianowicie łowiliście na pływające czy tonące?

ja łowie z trapera na tonace ,daje do nich pływaka solara,ccmoore lub dynamite baits


Cześć
To jak pasztet z zająca z odrobiną koniny. Żeby pasztet był smaczny niektórzy dodają troszkę mięsa końskiego. Dodają sprawiedliwie - jeden zając i jeden koń. Ale pasztet ogólnie nazywany jest, że z zająca 
Cały urok tortu to wisienka. 
;-)
JK
(2012/07/26 11:14)

cubehardcore


W tym roku postanowiłem spróbować przygody z włosem. Kupiłem kulki Marcela van den Eyde wanilia i pistacja 20mm oraz lorpio tutti- frutti (pop -up). Nie miałem nawet puknięcia. wcześniej korzystałem z past trapera które sprawdzały się fenomenalnie! Wiec postanowiłem przetestować kulki. posiadam smaki wanilia miód skopeks truskawka 16mm.  Nie zdarzyło się żebym "zszedł z pustymi rękoma z łowiska" ( karpie wracają do wody). Ostatnio dokupiłem kulki o smaku banan - krab które cieszą się też niezłym wzięciem (firmy nie pamiętam).
Dla rozjaśnienia sytuacji:
Łowie na łowiskach komercyjnych jeśli chodzi o kulki.
Karpiki, które do tej pory łapałem mieściły się w granicy 1,5 - 2,5 kg.

Nie zmienia to faktu, że mam dużo przyjemności z łowienia :D (2012/07/26 11:21)

u?ytkownik39933


A i jeszcze jedno mianowicie łowiliście na pływające czy tonące?

ja łowie z trapera na tonace ,daje do nich pływaka solara,ccmoore lub dynamite baits


Cześć
To jak pasztet z zająca z odrobiną koniny. Żeby pasztet był smaczny niektórzy dodają troszkę mięsa końskiego. Dodają sprawiedliwie - jeden zając i jeden koń. Ale pasztet ogólnie nazywany jest, że z zająca 
Cały urok tortu to wisienka. 
;-)
JK
witam
:) a to dobre , ale w tym przypadku jest inaczej ,łowie czesto na same trapera i naprawde sa ok .pozdro. (2012/07/26 21:57)

u?ytkownik39933


A i jeszcze jedno mianowicie łowiliście na pływające czy tonące?

ja łowie z trapera na tonace ,daje do nich pływaka solara,ccmoore lub dynamite baits


Cześć
To jak pasztet z zająca z odrobiną koniny. Żeby pasztet był smaczny niektórzy dodają troszkę mięsa końskiego. Dodają sprawiedliwie - jeden zając i jeden koń. Ale pasztet ogólnie nazywany jest, że z zająca 
Cały urok tortu to wisienka. 
;-)
JK
witam
:) a to dobre , ale w tym przypadku jest inaczej ,łowie czesto na same trapera i naprawde sa ok .pozdro.
(2012/07/26 22:07)

marzena227


witam, zakupiłam kulki trapera tutifruti tonące, gdyż na łowisku jest czysto, sam piasek
ale mam i pływające fish mix--  sam
pytanie jaki to wogóle jest smak, o co w tym chodzi. że ma pływać, unosić się to wiem ale smak jak i kolor czarny mnie odstrasza troche.
a no i sama ,,włos,, zrobiłam, mam nadzieje że czegoś nie sknociłam i bezdie ok, 
moje pytanie co do mixu, jak i czy dobry jest tutifruti, a pachnie bajecznie
prosze kierować na maila
z góry dziękuje miłym panom

marzena.julka@wp.pl (2012/08/17 19:03)

JKarp


CześćFish mix to ogólnie pomieszane smaki rybne. Kulki powinny być zrobione na mączkach rybnych z dodatkiem np oleju rybnego i aromatu rybnego.Kolor kulki jest bez znaczenia bo równie dobrze jak czarna mogłaby być różowa.Najważniejszą cechą każdej kulki proteinowej jest jej właściwość polegająca na tym, że po wrzuceniu do wody zaczyna wydzielać zawarte w niej aromaty i smaki oraz substancje rozpuszczalne zawarte w mączkach rybnych. Do tego dobre kulki bardzo często polewane są płynnymi pokarmami, które zawierają oprócz oczywiście smaku i zapachu substancje:Cytat:" źródło płynnego pożywienia. Jest to płynny pokarm, który skutecznie stymuluje żerowanie ryb, mocno przyciąga ryby w pole nęcenia i tam je utrzymuje. Płynny pokarm występuje w postaci bardzo gęstego syropu, który całkowicie rozpuszcza się w wodzie i tworzy wabiącą smugę smaku i zapachu rozchodzącą się po dnie. Food source bait booster to wyjątkowo mocny stymulator oraz dobrze zbilansowane źródło energii i wartościowego pożywienia. Zawiera cukry, aminokwasy, naturalne ekstrakty ze zwierząt morskich, CSL i dużą dawkę protein. Płynne pokarmy stosujemy w podobny sposób jak zwykłe boostery czyli polewamy kulki, pellet lub inne smakołyki dla karpi na kilka godzin przed zanęceniem lub tuż przed nim. Dłuższe przechowanie polanej zanęty spowoduje lepsze wchłonięcie płynnego pokarmu, a co za tym idzie można wówczas liczyć na dłuższą siłę wabienia po zanęceniu. My w celach lepszego działania zanęty polewaliśmy kulki i pellet na ok. 5 godzin przed zanęceniem łowiska. Płynne pokarmy można swobodnie stosować w workach, PVA, ponieważ ich nie rozpuszczają. "
Tutti-frutti to bardzo często stosowany zapach i smak kulek proteinowych. Możesz połączyć tonącą kulkę owocową i np pół Fish mix podnosząc atrakcyjność przynęty.JK (2012/08/17 19:19)

patryk-jankowsk


Witam!! 
Ja zanęcam od miesiąca kulkami z firmy Adder Carp i złowiłem już 12 karpi !
Największy 16.5 kg a najmniejszy 4 kg..... Kulki jakini zanęcam to smak truskawki , a haczyk owe mieszam truskawka z tutti fruti , ananas krab itp.  (2012/08/19 21:37)