Kulki proteinowe na amura

/ 12 odpowiedzi
Chce złapać w te wakacje moje ulubione ryby tzn amury oraz karpie. Słyszałem że dużo karpiarzy łowi na kulki własnej roboty. Także mam prośbę do tych co łowią duże okazy o przepisy na bardzo dobre kuleczki oraz opis co i jak.Oraz czym nęcić rakietą czy procą.Bo u mnie na zbiorniku jest zakaz wywozu oraz nęcenia z pontonów do tego oczywiście trochę peletu oraz kuku lub konopi. Jeżeli wypali to mam nadzieje ze spędzę cale lato nad wodą. 
Z góry dzięki!
bammber

Witaj, co do nęcenia do najlepszy (oczywiście to tylko moje zdanie) jest SPOMB. Ładujesz ziarno, poruszone kulki i srrrrrrruuuuu. Spomb kosztuje około 60-70zł ale wole jego niż 10 rakiet. Co do kulek na amura to każda woda rządzi się swoimi prawami. Jeżeli amur sporadycznie bierze na kulki to nie ma sensu ich stosować. Zapamiętaj że amur lubi wszystko co słodkie więc ja poszedł bym w kukurydze z dodatkiem słodziutkiego boostera. 3 ziarna na włos i gotowe.

Powodzenia

P.S. A nad jakim zbiornikiem bedziesz siedział? 

(2012/06/30 09:40)

użytkownik39933

Witam,mam pytanie.
Chce złapać w te wakacje moje ulubione ryby,tzn amury,oraz karpie.Nie mam funduszy,aczkolwiek , slyszalem ze duzo karpiarzy lapie na kulki wlasnej roboty.Takze mam prosbe do tych co lowia duze okazy, o przepisy na bardzo dobre kuleczki oraz opis co i jak.Oraz czym nęcic rakietą czy procą.Bo u mnie na zbiorniku jest zakaz wywozu oraz necenia z pontonow itp.Dokupie do tego oczywiscie troche peletu,oraz kuku lub konopi.Jezeli wypali to mam nadzieje ze spedze cale lato nad wodą z góry dzieki!

witam. jesli bedziesz necił kulkami to nec  procą lub kobrą ,jesli ziarnami to rakietą,łowie na kupne kulki wiedz nie bede ci podawał przepisów bo nie wiem czy sie sprawdzaja. (2012/06/30 13:35)

rydel41

Witam jako że sezon dobiega końca a zima to czas robienia zapasów na nowy sezon, chciałbym się poradzić Testował ktoś może kulki proteinowe te z przeznaczeniem na amura Ostatnio pojawia się coraz więcej produktów przeznaczonych głównie pod tą rybę Zastanawia mnie na ile są to produkty skuteczne a na ile chwyt marketingowy i czy warto w nie inwestować. (2018/11/11 20:39)

rydel41

Witam widzę ze nikt się nie chce pomóc więc sprecyzuje W tym sezonie nastawiłem się głównie na karpia i amura w zbiorniku w którym łowiłem jest ich sporo i to duże Przez miesiąc co drugi dzień nęciłem kuku  i grochem oczywiście gotowanym około 10-12 kg  i w każdy weekend zasiadka i powiem szczerze że szału nie było kilka amurów takich 60-70 cm a wiem bo sam widziałem naprawdę piękne amury i karpie W zbiorniku jest też mnóstwo drobnego leszcza i płoci i to może być przyczyna że ziarno znika za czym zdążą większe ryby Więc w nowym sezonie dalej będę próbował tylko do ziarna planuje dorzucić kulki Tylko jakie znalazłem takie zielone specjalnie na amura różnych firm tylko pytanie czy ktoś testował Czekam też na inne ciekawe propozycje (2018/11/12 20:19)

użytkownik26223

Szczerze? To myślę że to pic na wodę te kulki Amurowe. Przecież na "karpiowe" kulki bierze i leszcz i lin na małą kulkę nawet karać czy krąp więc nie bardzo rozumiem dlaczego Amur miał by być wyjątkiem ,
kulka "amurowa" zapewne jest robiona z dodatkiem sproszkowanych glonów czyli Spiruliny.
Spirulina to suszona i sproszkowana mikroalga. Zawiera bogatą kombinację substancji odżywczych. Zawiera 58-62% pełnowartościowego białka z kompletem 18 aminokwasów i beta karotenu. Ze względu na łatwo przyswajalne żelazo wspomaga proces trawienia i wydalania, co czyni jąÂpożądanym dodatkiem przy produkcji kulek proteinowych przeznaczonych specjalnie na zawody..
Ale tak jak mówię nie jest powiedziane że na kulki "amurowe" z tym lub innym dodatkiem będziesz łowił tylko amury a nie karpie.
ps łowiłem amury na kulkę mięsnąÂ więc nie jest powiedziane że amur to tylko kukurydza lub kulki słotkie . (2018/11/13 10:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rydel41

Właśnie o takie wypowiedzi mi chodzi szukam alternatywnych i selektywnych przynęt na karpie i amury z akcentem na te drugie Wiec prosze o konkretne sprawdzone przynęty i szczere opinie (2018/11/13 21:32)

tomasz-zajac

Moje doświadczenia z amurami są nastepujące. Nęcenie kuku gotowaną z dodatkiem po ugotowaniu boostera kukurydzianego. Przez minimum dwa dni. 2x dziennie. Po ok 5-6kg. Mozna też dorzucać małe ilości kulek na które chcemy potem łowić. Ja łowię na kulki kukurydziane 18mm.
Przez pierwsze dwa dni podchodzą głównie inne ryby np karpie. Ale na trzeci dzień już tylko amury. Wtedy już raczej innych ryb juz nie łowisz bo amury je gonią pilnując swojego miejsca. w ten sposób łowiłem już dwa razy. Za drugim złowiliśmy 4 amury: 3 większe po 10-11kg i jednego 5kg. Plus zerwane brania. Powodzenia (2018/11/16 17:02)

rydel41

Witam dzisiaj po dwóch nockach spędzonych nad wodą znowu potrzebuje waszej pomocy w sprawie Amura Po tygodniowym przygotowaniu łowiska to znaczy około 10 kg kukurydzy gotowanej z odrobiną cukru waniliowego i po kilogramie kulek waniliowych co dziennie , w piątek przyszedł czas na zasiadkę. Po dwóch nockach stwierdzam że była udana bo fajnie połowiłem tylko jest małe ALE złowione karpie nie przekraczały 30 cm a amury 60 a w łowisku jest na prawdę dużo ładnego amura tylko jak go zwabić i zachęcić do brania i jak wyeliminować obfite brania tych maluchów (2019/05/26 20:00)

KruchyTCP

NIe ma zależności kolego, próbuj wszystkiego co słodkie i jasne kolory oraz kuku. Podstawa dla amura to sypać ogrom żarcia, pamiętaj amur potrafi wciagnąć naraz prawie tyle towaru co waży jeśli chodiz o ziarna. Osobiście sypałem przed zasiadką co 2 dni przez ponad tydzień po ponad 20kg kuku i konopi gotowanych do tego kule, to jest ilość za każdym raem i wszystko znikało. Jeśli masz duzo sily probuj spomba ;). Najlepiej wez pomocnika do nęcenia który będzie Ci go ładował bo samemu zamęczysz sie co chwile przy rzucie, ściąganiu i zdejmowaniu palucha i ładowaniu. powodzenia :) (2019/05/28 18:08)

monikatcp

Ja złapałam ostatnio pięknego Amura na kulki z Nasha Citruz 18mm Amur miał ok 11 kg :) Karpie również :) w Tym roku tak naprawde wiekszosć łowie na te kulki jest branie na nich największe :)
Podnęciłam ziarnami kukurydzy z sokiem citrtuza i kulkami :) Efekt gwarantowany. W ostatnim czasie co usiąde to są brania i naprawdę ładne Karpie i Amury :) Powodzenia :) (2019/08/02 15:03)

Dopierozaczynam

Nie zapominajmy o sklepach wędkarskich gdzie równie dobrze doradzają😉 (2019/08/02 21:39)