Zaloguj się do konta

Kulki proteinowe dynamite baits

utworzono: 2012/05/06 21:34
florentyna

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
Mam pytanie odnosnie kulek proteinowych firmy Dynamite Baits co o nich sadzicie i jaki smak według waz jest najlepszy? :) z gory dziekuje 
[2012-05-06 21:34]

Ajwory13

Witam. Kulki DB to na prawdę doby produkt. Co do smaku chyba Ameryki nie odkryje ale jest to zależne od wody w której łowisz, u mnie sprawdza się Robin red i sardin & anchovy. [2012-05-06 21:55]

florentyna

a co myslicie o smaku monstrualny krab . czy ktos miał "dobre" brania na ten snak ??:)
[2012-05-06 22:27]

JKarp

CześćKiedyś w momencie fascynacji DB używałem jesienią Kraba i myślałem, że te kulki to szczyt przynęty na karpie. Owszem brały karpie ale takie na oko góra 4kg. Teraz używam kulek polskich producentów: Gold Carp Baits, Fantazy Baits, Baits Zone i z zagranicznych Imperiala.Uważam, że nasi wytwórcy nie robią wcale złych kulek :-) a DB to dużo chemii i nic poza tym.JK
[2012-05-06 23:15]

JKarp

Janusz piszesz glupoty i mimo iz bierzesz kulasy od Pana Krzysztofa Skiby ten ma Cie tak samo za clowna jak ja. Jestes testerem Golden Carpa wiec od razu wciskasz ten sam kit jak w swoim sklepie stacjonarnym? Rece mi opadaja same dobrze wiesz czlowieku ze Dynamite Baits to najlepsze kulki za razsadna cene. Moze lepsze sa Star Baitsa SK30 i Imperiala Halfn'Half ale czlowieku 1 kg kosztuje 60-70 zl a DB 30-40 zl. Ja lowie na nie od 2005 roku i uwazam ze DB na polu cena/jakosc ustepuja tylko Mossela-Pelzer Pelzer Baits. Kazdy uzywa Dynamiate Baits Robin Red albo Sweet Chilli & Hot Tuna nie tylko SK30 SB i Imperiala Half'n'Half. Dobrymi i niedrogimi za to sprawdzonymi kulasami sa tez Pelzer Baits Sushi i Matrix. Polskie kulasy to zwykle gowno ktore sprawdza sie na jednym gora dwoch lowiskach w Polsce. Wyjatkiem od reguly nie sa Fish Pointy ani Fish Foody napewno tez takie rewelacyjne nie sa Fantazy Baits. Wiem to od zaprzyjaznionych karpiarzy i sam w tym roku troche kulek juz sam przerzucilem i to na paru lowiskach a nie na jednym zaprzyjaznionym jak to maja w zwyczaju testerzy jak Ty.

CześćFarmazony to wypisujesz Ty. Nakupiłeś kulek Fish Pointa to je chwalisz, że niby takie super.Jak ktoś zajrzałby do moich zapasów to zobaczyłby jakie kulki mam ze sobą na łowisku - oczywiście paczki otwarte a nie na pokaz ;-)Co do łowisk to na trzech w tym roku sprawdziły się kulki i pellet Gold Carpia Exstreeme Squid a na Neklelce złowiono na nie 19,700kg :-).Od Krzyska już dawno nic nie kupowałem więc nie pisz czegoś jak nie sprawdzisz dokładnie. A z tym clownem to przesadziłeś i to grubo. Czekam wciąż na fotkę tej siedemnastki ;-) z Ossowa a może aparat się popsuł akurat ?Co do sklepu to zlikwidowałem w tamtym roku i nikomu głupot nie wciskałem a już na pewno Ty w nim nie byłeś to i skąd możesz wiedzieć.Na temat kulek to jest takie jedno przysłowie:Cudze chwalicie swego nie znacie - sami nie wiecie co posiadacie.Ja wiem, że dla niektórych prestiżową sprawą jest posiadanie kulek DB tylko jak wcześniej już napisałem miałem i łowiłem ale rewelacji żadnych jakoś nie było. Brały owszem i tyle.A jako ciekawostkę to powiem, że na Oczku w tamtym tygodniu pewni Młodzi Karpiarze zaczepili mnie bo nigdzie nie mogą kupić kulek Gold Carp Baits bo w tamtym roku używali i bardzo im się sprawdziły. To tyle Rafał.JK [2012-05-07 06:49]

JKarp

Panie Szanowny DziennikarzuJuż na jednym z portali na Panu poznano się co najmniej dwa razy. Myślałeś Pan, że przeskoczysz Pan IP komputera ale jak się okazuje nie da się tego zrobić. Nie pozwolę się obrażać jak już kiedyś powiedziałem. Clowna i pajaca to poszukaj w swoim najbliższym otoczeniu.Myślę, że i tu w końcu ktoś coś zrobi z Takimi jak Pan Userami, którzy w przypadku braku argumentów zaczynają wszystkich wyzywać.O jakich zawodach mowa w nawiązaniu do zdania o kulkach Fantazy Baits i Gold Carp? Bo ja doprawdy sklerozy nie mam i nie wiem o czym mowa?Żegnam ;-)JK

[2012-05-07 12:19]

Cytat na dzis wielkiego karpiarza przez duze k ktory pisze o rybie z Zegrza zyciowka z wod PZW 17,5 kg ze wazyla dzis 9,7 kg. Ja to wszyscy wszyscy to ja, odnosnie obrazania kazdego i wszedzie przeze mnie. Pisze prawde i zawsze pisac bede ludzi takich jak Ty nie szanuje i nie bede. To tyle w temacie ode mnie dla Ciebie JKarp. [2012-05-07 12:56]

JKarp

Cytat na dzis wielkiego karpiarza przez duze k ktory pisze o rybie z Zegrza zyciowka z wod PZW 17,5 kg ze wazyla dzis 9,7 kg. Ja to wszyscy wszyscy to ja, odnosnie obrazania kazdego i wszedzie przeze mnie. Pisze prawde i zawsze pisac bede ludzi takich jak Ty nie szanuje i nie bede. To tyle w temacie ode mnie dla Ciebie JKarp.

CześćA kto powiedział, że ta ryba?Jak umiesz skopiuj sobie fotkę i sprawdź datę utworzenia pliku a następnie skopiuj to drugie zdjęcie i też sprawdź kiedy powstał plik :-)Nie ośmieszaj się i nie prowokuj :-)Każdy oprócz Ciebie pewnie zauważy pewną różnicę w moim wyglądzie na obu fotkach i większość wie od kiedy tego czegoś nie mam :-) To taka malutka podpowiedź :-)JK [2012-05-07 13:00]

Kazdy Twoj znajomy wie Pan Tomasz wlasciciel Lowiska Karpiowego Nowodwor i Dominik Bednarek ze sklepu patronackiego baits.pl carpstore.pl. Kazdy kto Cie czyta na tyle dlugo co ja po roznych forach karpiowych i wedkarskich wie ze gubisz sie w zeznaniach Januszu. Dlatego wystarczy umiejetnosc czytania ze zrozumieniem i wyszukiwarka google wpisujesz Janusz Kozlowski lub nick JKarp i jedziesz malenki. Nie wiem gdzies Ty sie chlopie wychowal ale myslalem ze w tym wieku madrzejszy jestes. [2012-05-07 13:08]

P.S takie rzeczy potrafia dzieci z podstawowki a nie ludzie po studium infromatycznym jak ja czlowieku. Znow mi rece opadaja same i nie wiem sam smiac sie mam czy plakac.

[2012-05-07 13:09]

JKarp

CześćNigdy nie napisałem że ten z Avatara to ten 17kg i proszę nie insynuuj bo na nic to Twoje wkładanie zdań których nigdzie nie powiedziano.To dla porównania :-)Jestem za duży żeby iść do sądu :-) Wiesz co to znaczy?JK [2012-05-07 13:27]

michol

Szanowni koledzy po kiju dajcie sobie spokój bo nie da się tego czytać.
Pozdrawiam Michoł [2012-05-07 13:50]

florentyna

prosił bym  o rozwage w pisaniu :)i dajcie spokoj z tymi obelgami to jest forum drodzy koledzy :)
z poważaniem adam
[2012-05-07 18:23]

karpiarzdarek

Jeżeli wam się wydaje że jedne kulki są bardziej skuteczne a inne mniej to jesteście w dużym błędzie. Dla mnie kryterium jest takie że kulka na włosie ma wytrzymać 24 h i do podstawa.
Nikt mi nie wciśnie że te czy inne kulki są super bo jak karp nie chce brać a on żeruje zawsze to nic nie pomoże. Mam w swoim arsenale firmowe kulki tak polskie jak i zagraniczne ( nie będę pisał nazw) i oprócz ceny ich skuteczność wcale nie jest lepsza od mojej plasteliny a weekend majowy tylko to pokazał. Jazio-klenie szalały i 2 kg kulek na zestaw dawał około 3-4 godziny spokoju i znowu jazda 2x20 na włosie nie pomagała. Tak że podstawa to dostosować się do panujących warunków w danym momencie i może się zdarzyć że punktowo drogie kulki i mamy karpia ale też mi się zdarzało że tylko kulka na włosie (bez nęcenia) i też miałem karpia.

solar- nie miałem jeszcze karpia
mailaine-  złowiłem kilka
bait zone- nie miałem karpia
tb- złowiłem kilka
traper-złowiłem kilka
dynamit- nie miałem karpia
star baits- złowiłem kilka
fire fisch - porażka na maksa
szewczyka - nie miałem karpia
jet fisch- nie mialem karpia
moja plastelina- złowiłem najwięcej i pobiłem swoje rekordy od 15 do 18 kg.

Prawda jest taka czym sypiesz na to łów i stwierdzam że trzeba dużo sypać nawet na wodach gdzie jest mało ryby. Mi wychodzi tak że plasteliny do wody wrzucam dużo i dlatego mam najlepsze efekty. Gdybym dużo wrzucił powiedzmy jeta to też były by wyniki. Ale realia są takie że za 100 zł mam 10 kg plasteliny i 1,5 kg jeta. czym znęcę karpia jak jazio-klenie 1,5 kg opierdzielą w 2-3 godziny.
[2012-05-07 21:44]

JKarp

Jeżeli wam się wydaje że jedne kulki są bardziej skuteczne a inne mniej to jesteście w dużym błędzie. Dla mnie kryterium jest takie że kulka na włosie ma wytrzymać 24 h i do podstawa.
Nikt mi nie wciśnie że te czy inne kulki są super bo jak karp nie chce brać a on żeruje zawsze to nic nie pomoże. Mam w swoim arsenale firmowe kulki tak polskie jak i zagraniczne ( nie będę pisał nazw) i oprócz ceny ich skuteczność wcale nie jest lepsza od mojej plasteliny a weekend majowy tylko to pokazał. Jazio-klenie szalały i 2 kg kulek na zestaw dawał około 3-4 godziny spokoju i znowu jazda 2x20 na włosie nie pomagała. Tak że podstawa to dostosować się do panujących warunków w danym momencie i może się zdarzyć że punktowo drogie kulki i mamy karpia ale też mi się zdarzało że tylko kulka na włosie (bez nęcenia) i też miałem karpia.

solar- nie miałem jeszcze karpia
mailaine-  złowiłem kilka
bait zone- nie miałem karpia
tb- złowiłem kilka
traper-złowiłem kilka
dynamit- nie miałem karpia
star baits- złowiłem kilka
fire fisch - porażka na maksa
szewczyka - nie miałem karpia
jet fisch- nie mialem karpia
moja plastelina- złowiłem najwięcej i pobiłem swoje rekordy od 15 do 18 kg.

Prawda jest taka czym sypiesz na to łów i stwierdzam że trzeba dużo sypać nawet na wodach gdzie jest mało ryby. Mi wychodzi tak że plasteliny do wody wrzucam dużo i dlatego mam najlepsze efekty. Gdybym dużo wrzucił powiedzmy jeta to też były by wyniki. Ale realia są takie że za 100 zł mam 10 kg plasteliny i 1,5 kg jeta. czym znęcę karpia jak jazio-klenie 1,5 kg opierdzielą w 2-3 godziny.
CześćDarek po majówce jestem tej samej myśli co Ty.Zrobię to samo:solar- nie miałem jeszcze karpiamailaine-  złowiłem kilka ( tuttis )bait zone- wygrane zawody ( red fish )tb- złowiłem kilka ale już dawno. Teraz nie używamtraper-nie używamdynamit- kilka karpi ( Monster Crab )star baits- złowiłem kilkanaście fire fisch - nie znamszewczyka - nie używamjet fisch- nie mialem karpiafantazy baits - kilka ryb ( od tamtego roku ) ryba-truskawka i ananas-truskawkamoja plastelina- jakoś brak czasu na kręcenieNa temat Gold Carp Baits zamilknę i poczekam do końca sezonu.JK

[2012-05-07 21:57]

karpiarzdarek

I doszedłem do wniosku że nie kupię już żadnych kulek bo szkoda kasy. Jeszcze muszę tylko uskutecznić pływalność mojej plasteliny i będzie gitara. Próby z korkiem są mało obiecujące bo kulka mimo że pływa to nie ma siły podnieść haczyka. Ale coś wymyślę.

Dla mnie numerem 1 z kulek to były kulki Trapera scopex ale z tego co się dowiedziałem to te kulki robiła mosella a traper tylko pakował bo teraz ich się już nie dostanie. 5 lat temu były w 0,5 kg opakowaniach za 12,5 zł i były żółto-czerwone. Mam jeszcze 10 sztuk :) Kilery masakryczne.

[2012-05-08 21:08]

florentyna

mam do pana pytanie :)
czy mogl by pan mi zdradzic tajemnice panskich kulek ??
jezeli to nie jest jakas wielka tajemnica . . . z gory dziekuje
[2012-05-15 21:22]

JKarp

I doszedłem do wniosku że nie kupię już żadnych kulek bo szkoda kasy. Jeszcze muszę tylko uskutecznić pływalność mojej plasteliny i będzie gitara. Próby z korkiem są mało obiecujące bo kulka mimo że pływa to nie ma siły podnieść haczyka. Ale coś wymyślę.

Dla mnie numerem 1 z kulek to były kulki Trapera scopex ale z tego co się dowiedziałem to te kulki robiła mosella a traper tylko pakował bo teraz ich się już nie dostanie. 5 lat temu były w 0,5 kg opakowaniach za 12,5 zł i były żółto-czerwone. Mam jeszcze 10 sztuk :) Kilery masakryczne.

CześćDarek a próbowałeś gotowe miksy do popków mieszać z własnym miksem ?Masz pole do popisu od zbalansowanych ( odpowiedni % proporcji do praktycznie pływaków po dodaniu swoich zapachów plus miks ).JK [2012-05-15 22:02]

karpiarzdarek

Widzisz rozważam tą sprawę.
Tylko że ja nie bazuję na zapachach a skupiam się na smaku i tutaj boję się czy uda mi się zrobić kulki takie same jak zanętówki. Jednak aby mój miks pływał (a jest ciężki) to podejrzewam że musiał bym użyć ok 70-80 % miksu pływającego. I teraz pytanie czy to nie będzie odróżniać się od zanętówek. Wymyśliłem teraz że z foli bąbelkowej powycinam bąbelki i oblepię ciastem. Przecież mi dużo nie potrzeba 15-20 sztuk i mam na tyle nocek. Tak samo zrobiłem z korkiem ale to słabo pływa. Tylko że skuteczność tej strategi jest olbrzymia.
Z karpiem na razie w tym roku słabo ale nie mam nocki bez 4-5 jazio-kleni takie po 45-50 cm. Już 25 mm nie pomaga.
[2012-05-16 21:14]

tstaros

Czegoś nie łapię: jak ciastem obkleisz bąbelki z folii bąbelkowej, to jak potem nawleczesz kulkę na włos? I czy taki wynalazek nie będzie Ci się rozwalał podczas zarzucania?

[2012-05-16 21:33]

rafalwedkuje

'' Czegoś nie łapię: jak ciastem obkleisz bąbelki z folii bąbelkowej, to jak potem nawleczesz kulkę na włos? I czy taki wynalazek nie będzie Ci się rozwalał podczas zarzucania?''

I to jest najlepsze w tym wędkowaniu. KOMBINOWANIE to lubię.  [2012-05-16 23:27]

JKarp

Widzisz rozważam tą sprawę.
Tylko że ja nie bazuję na zapachach a skupiam się na smaku i tutaj boję się czy uda mi się zrobić kulki takie same jak zanętówki. Jednak aby mój miks pływał (a jest ciężki) to podejrzewam że musiał bym użyć ok 70-80 % miksu pływającego. I teraz pytanie czy to nie będzie odróżniać się od zanętówek. Wymyśliłem teraz że z foli bąbelkowej powycinam bąbelki i oblepię ciastem. Przecież mi dużo nie potrzeba 15-20 sztuk i mam na tyle nocek. Tak samo zrobiłem z korkiem ale to słabo pływa. Tylko że skuteczność tej strategi jest olbrzymia.
Z karpiem na razie w tym roku słabo ale nie mam nocki bez 4-5 jazio-kleni takie po 45-50 cm. Już 25 mm nie pomaga.

CześćDarek nie wiem jak Ty ale zawsze sprawdzam smak kulek - kupionych i swoich. To samo robię z popkami. I tu mogę powiedzieć, że chyba wszystkie popki mają smak styropianu. Dlatego nigdy nie łowię na same popki a tak kombinuję bałwanka, żeby kulka tonąca leżała a tylko sam popek lekko się unosił. Pop-upy w moim wypadku służą tylko to jakby wskazania, że tu może być jakieś papu bo zawsze są jasne ( żółte, białe, czerwone itd ). Dlatego Twój pop-up nie musi być idealny w smaku jak tonąca kulka. Uważam, że karpie nie za bardzo reagują na coś, co wisi w toni wodnej bo to jest jakby nienaturalne. Szybciej się pomyli i spróbuje zassać ołów ( widziałem na filmie ) niż kulkę z toni wody.A sama idea pop-up jest taka, że mają odróżnić się od zanętówek.Z tymi bąbelkami ja myślę jak Tomek.JK [2012-05-17 07:30]

iro

Osobiście łowiłem na dużej dzikiej wodzie z kolegą, który też był zafascynowany kulkami DB a ja obok niego na Gold Carp Baits. Po pierwszej nocy gdzie nie miał bierki a ja wyjąłem 3 szt. wywalił wszystkie kulki DB pod nogi, wzioł od mnie kilka kulasów GCB i też zaczął łowić. Sądzę, że o czymś to świadczy ponieważ taka sytuacja była kilkukrotnie i na różnych zbiornikach. [2012-05-17 11:33]

JKarp

CześćIrek ale jak ktoś nie spróbuje liquidów, kulek, pelletów Gold Karp Baits to nie wierzy, że są skuteczne. Ja już pisałem fascynacja Dynamite Baits czy Star Baits :-)Nie powiem, bo niektóre kulki SB są skuteczne ( SK30 lub Omega Fish ) ale ja się z tego wyleczyłem.Wolę mniej znane IB a i to nie zawsze są łowne.JK [2012-05-17 11:52]

karpiarzdarek

Janusz nie był bym sobą gdybym nie próbował kulek. Dlatego teraz pora na upływalnienie mojej plasteliny :)
planowałem zakładać je na gumce ale faktycznie mogą spadać więc ugotuję je ze "sznurkiem" i wtedy wystarczy tylko przywiązać do haka. To tylko 20 sztuk tak że na 20 nocek będzie. Zawsze kolegom powtarzam jak chcecie poznać tajemnicę moich kulek to spróbujcie ale nie mają odwagi a ja lubię sobie chrupnąć :)

[2012-05-17 17:43]

Dynamite Baits 20 mm tylko Robin Red plus Hot Tuna&Sweet Chilli- karp 15 kg w Ossowie w zeszlym roku

Dynamite Baits 15 mm GLS- w tym roku karp 17 kg

Tak apropos tego ze to chemia i do tego droga.

SK30 Star Baits Black Pepper plus White papper 15 mm 2008 rok Krzyczki 18 kg misiek

Star Baits Grab&Go babanan 15 mm mam nadzieje ze cos dwucyfrowego w Okoniu za tydzien w sobote?

Solar, Mainline, SBS, Anaconda, Pro Logic nic poza 10 kg w Piorunowie, Halinowie, Ossowie i Brwinowie. Przewaznie scopex, orzech tygrysi i wlasnie robin red.

Tandem Baits, Fish Point - karpie do 5 kg glownie na smierdziuchy.

Traper,Lorpio i Jaxon nigdy nic na nie nie zlowilem.

Pozdrawiam i polamania kija zycze.

[2012-05-24 17:28]