Kulki proteinowe dynamite baits

/ 37 odpowiedzi / 2 zdjęć
iro


Osobiście łowiłem na dużej dzikiej wodzie z kolegą, który też był zafascynowany kulkami DB a ja obok niego na Gold Carp Baits. Po pierwszej nocy gdzie nie miał bierki a ja wyjąłem 3 szt. wywalił wszystkie kulki DB pod nogi, wzioł od mnie kilka kulasów GCB i też zaczął łowić. Sądzę, że o czymś to świadczy ponieważ taka sytuacja była kilkukrotnie i na różnych zbiornikach. (2012/05/17 11:33)

JKarp


CześćIrek ale jak ktoś nie spróbuje liquidów, kulek, pelletów Gold Karp Baits to nie wierzy, że są skuteczne. Ja już pisałem fascynacja Dynamite Baits czy Star Baits :-)Nie powiem, bo niektóre kulki SB są skuteczne ( SK30 lub Omega Fish ) ale ja się z tego wyleczyłem.Wolę mniej znane IB a i to nie zawsze są łowne.JK (2012/05/17 11:52)

karpiarzdarek


Janusz nie był bym sobą gdybym nie próbował kulek. Dlatego teraz pora na upływalnienie mojej plasteliny :)
planowałem zakładać je na gumce ale faktycznie mogą spadać więc ugotuję je ze "sznurkiem" i wtedy wystarczy tylko przywiązać do haka. To tylko 20 sztuk tak że na 20 nocek będzie. Zawsze kolegom powtarzam jak chcecie poznać tajemnicę moich kulek to spróbujcie ale nie mają odwagi a ja lubię sobie chrupnąć :) (2012/05/17 17:43)

u?ytkownik116198


Dynamite Baits 20 mm tylko Robin Red plus Hot Tuna&Sweet Chilli- karp 15 kg w Ossowie w zeszlym roku

Dynamite Baits 15 mm GLS- w tym roku karp 17 kg

Tak apropos tego ze to chemia i do tego droga.

SK30 Star Baits Black Pepper plus White papper 15 mm 2008 rok Krzyczki 18 kg misiek

Star Baits Grab&Go babanan 15 mm mam nadzieje ze cos dwucyfrowego w Okoniu za tydzien w sobote?

Solar, Mainline, SBS, Anaconda, Pro Logic nic poza 10 kg w Piorunowie, Halinowie, Ossowie i Brwinowie. Przewaznie scopex, orzech tygrysi i wlasnie robin red.

Tandem Baits, Fish Point - karpie do 5 kg glownie na smierdziuchy.

Traper,Lorpio i Jaxon nigdy nic na nie nie zlowilem.

Pozdrawiam i polamania kija zycze.

(2012/05/24 17:28)

u?ytkownik116198


P.S Rod Hutchinson Legend i ostastanio Pelzer Baits Shushi i Matrix 15 mm na dzikiej wodzie pare ladnych okazow. Gdzie i jakie wiedza tylko wtajemniczeni ludzie. Buziaczki miski kolorowe. (2012/05/24 17:31)

u?ytkownik116198


Jeszcze jedno nie chce kolegom z Goldem Carp Baits psuć krwi ale wiadomo tester Fish Fooda też powie że w porównaniu z  Dynamaite Baits i Star Baits jego kulki są lepsze bo takie same efekty i tańsze. Ja widziałem już te kulki zanim wspomniał o nich tu na forum Janusz JKarp na stronie carpsofglory.pl. Słyszałem dużo o nich dobrego ale to samo słyszałem o Fish Foodzie, Fish Pontcie a testuje je jakiś czas i nie ma rewelacji. Wiadomo nie ma kulek cudownych, liczą się umiejętności i zestawy końcowe. Jak dla mnie, a kulki proteinowe testuje różne od prawie dziesięciu już lat, nie ma bardziej skutecznych od wspomnianych właśnie Dynamite i Star Baitsa. Ja zawsze krzywiłem się na Tandem Baitsa kulki a mój ojciec od paru sezonów łowi na nie i to ze sporym powodzeniem. Mam znajomych wędkujących na C C Moora kulasy i twierdzą że nie ma lepszych. Mam znajomych którzy łapią tylko na dzikiej wodzie w całej Polsce i twierdzą że Imperial Baits są prawdziwym killerem i mało kto zna oferte tej firmy. Ja pięć lat temu w Krzyczkach ustanawiając swoje P.B 19 kg karp myślałem że złapałem Pana Boga za nogi jak w salonie wędkarskim Muskee kupiłem swoje pierwsze kulasy Marcusa Pelzera Shushi i Matrix. Dziś ani one ani Anacondy nie należa do moich ulubionych bo to jak mówią o TB kreda i chemia sama. Takie wybryki natury jak Loropio,Traper i Jaxon uważam za pomyłkę jakąś. Kulki które mi się bardzo dobrze spawdziły na dzikiej wodzie i na komercji to np Carp Davil Baits czeskie i Carp Zoom węgierki. Nigdy nie próbowałem łapać np na Jet Fisha. Karla Nikla i Fantazy Baits które ponoć też są genialne. Jeżeli Panowie z Golden Carp Baits chwalicie swoje kulasy nie omieszkam zamówić ich sobie na testowanie. Tyle że kulki dobre sprawdzają się i na dzikiej wodzie i na komercji a nawet hit w Niekielce nie czyni wiosny. Pozdrawiam i połamania kija życze. (2012/06/04 20:37)

JKarp


CześćZgadzam się z Tobą, że kulka ma być po prostu dobra. Nieważne, czy to firmy X czy Y - ma być skuteczna. A najważniejsze z tego wszystkiego to wiara w swoje przynęty. W sobotę na Całowaniu kilka misiów się oszukało na Wild Forest i Extreme Squid :-) A sami wiecie, jaka była pogoda. Być może to przypadek ale na Oczku po pięciu dniach zadziała kulka Extreme Squid . Oprócz niej w wodzie było jeszcze siedem zestawów z różnymi kulkami. Może i przypadek ale sami wiecie, że jak karpie po prostu nie biorą tylko dobra kulka może skłonić go do choć chwilowego żerowania.Jedna z dyszek na Całowaniu ( były dwie - druga Bogdana ).JK (2012/06/04 21:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik116198


Kolega Michal czyt michol byl sam na stanowisku 53 w Okoniu a z tego co zauwazylem nie jest to najlepsze miejsce do wedkowania. Dosc duze spady po kilka i kilkanascie metrow a dopiero w granicach 80-100 m jakas gorka i wyplycenia 1,5 m za nia. Mimo to bez uzycia lodki zanetowej, z tego co wiem uzywal tylko siatki PVA, udalo mu sie w pare godzin wyciagnac kilkanascie karpi od 2 do 10 kg. Lowil na kulasy Tandem Baitsa i Fish Point a ponoc na calym lowisku nic nie dzialo sie poza tym. Jezeli tak patrzec na to Janusz to wychodzi na to ze trzeba by znow zaczac kupowac kulasy TB. Moj ojciec od paru ladnych miesiecy uzywa balwanka scopex-watroba i banan-krab 16 mm Tandema wlasnie i ma konkretne wyniki. W Brwinowie w zeszlym roku na Wodnym Ranczu 7-6 i 5-3 kg, poza nim nikt tego dnia nie lapal. W Ossowie 17 i 10 kg, tego dnia nikt nie mogl przebic sie przez 5 kg. Moze to tylko zbieg okolicznosci, odrobina szczescia albo dobre miejsce. Dlatego ciezko stwierdzic czy faktycznie kulasy Gold Carp Baits sa takie rewelacyjne. Ja na miejscu testerow probowal bym sil na dzikiej wodzie zeby cos wiecej powiedziec. Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2012/06/05 11:24)

JKarp


CześćByłem na dzikiej wodzie :-)Na pięć dni tylko jeden maluszek ale na Ekstreme Squida .Jutro ruszamy znowu na dziką wodę do niedzieli.JK (2012/06/05 11:48)

JKarp


Kolega Michal czyt michol byl sam na stanowisku 53 w Okoniu a z tego co zauwazylem nie jest to najlepsze miejsce do wedkowania. Dosc duze spady po kilka i kilkanascie metrow a dopiero w granicach 80-100 m jakas gorka i wyplycenia 1,5 m za nia. Mimo to bez uzycia lodki zanetowej, z tego co wiem uzywal tylko siatki PVA, udalo mu sie w pare godzin wyciagnac kilkanascie karpi od 2 do 10 kg. Lowil na kulasy Tandem Baitsa i Fish Point a ponoc na calym lowisku nic nie dzialo sie poza tym. Jezeli tak patrzec na to Janusz to wychodzi na to ze trzeba by znow zaczac kupowac kulasy TB. Moj ojciec od paru ladnych miesiecy uzywa balwanka scopex-watroba i banan-krab 16 mm Tandema wlasnie i ma konkretne wyniki. W Brwinowie w zeszlym roku na Wodnym Ranczu 7-6 i 5-3 kg, poza nim nikt tego dnia nie lapal. W Ossowie 17 i 10 kg, tego dnia nikt nie mogl przebic sie przez 5 kg. Moze to tylko zbieg okolicznosci, odrobina szczescia albo dobre miejsce. Dlatego ciezko stwierdzic czy faktycznie kulasy Gold Carp Baits sa takie rewelacyjne. Ja na miejscu testerow probowal bym sil na dzikiej wodzie zeby cos wiecej powiedziec. Pozdrawiam i polamania kija zycze.


Rafał z 53 w prawo pod brzeg 50-60m :-) i masz super miejsce. Tam łowią wszyscy.JK (2012/06/05 11:50)

u?ytkownik116198


Witam,

Janusz ja tam jezdzilem jeszcze zanim Domink Bednarek zaczal przyjezdzac z ludzmi z Baits.pl i jak stalym gosciem byl Pan Alex z Wegier ktorego pewnie znasz dobrze. Nie bylem tam od 2008 roku od wakacji wiec nie wiem co teraz jest na tej wodzie. Kiedys byly tam zaczepy dlatego rzucalo sie 80-100 m tak samo jak na 13 jak dobrze pamietam. Slyszalem od Michala michola ze po tej stronie gdzie bede w sobote czesto biora jesiotry. Jako stary bywalec Okonia  mozesz odpowiedzec na moje pytanie odnosnie smaku,rozmiaru kulek i sposobu necenia. Ja jako stary bywalec moge Ci cos doradzic odnosnie Wodnego Rancza w Brwinowie bo moim zdaniem powinienes tam kiedys wpasc bo to akwen ktory tez nie nalezy do latwych.

Pozdrawiam i polamania kija zycze.

(2012/06/05 22:06)

u?ytkownik116198


P.S

Odnosnie jeszcze kulek Gold Carp Baits poczekam na jakies rezultaty lepsze na dzikiej wodzie zanim zdecyduje sie nawet zakupic opakowanie jedno na probe. Sebasitan sebavito ostatnio u siebie w Zielonce polowil 11 kg miska na kulasy Fish Pointa.

(2012/06/05 22:11)