Kulki proteinowe na karpia i leszcza

/ 9 odpowiedzi

Przygotowanie:

Zanętę przesiewamy przez sitko większe części zostawiamy do innej zanęty .Do przesianej zanęty dodajemy mąkę kukurydzianą wszystko starannie mieszamy .W innym naczyniu rozbełtujemy jajka dodając aromaty ,miód  i sok truskawkowy. .Do płynnych składników dodajemy mieszankę zanęty z mąką aż do uzyskania twardego ciasta jeśli będzie zbyt rzadkie dodajemy mąki kukurydzianej lub jak nie mamy więcej, to zwykłej mąki. Teraz wyrabiamy kulki z ciasta i gotujemy w wrzątku gdy kulki wypłyną czekamy jeszcze minutę potem je suszymy i gotowe

Przygotowanie:

Zanętę przesiewamy przez sitko większe części zostawiamy do innej zanęty .

Do przesianej zanęty dodajemy mąkę kukurydzianą wszystko starannie mieszamy .W innym naczyniu rozbełtujemy jajka dodając aromaty i miód .Do płynnych składników dodajemy mieszankę zanęty z mąką aż do uzyskania twardego ciasta jeśli będzie zbyt rzadkie dodajemy mąki kukurydzianej lub jak nie mamy więcej, to zwykłej mąki. Teraz wyrabiamy kulki z ciasta i gotujemy w wrzątku gdy kulki wypłyną czekamy jeszcze minutę potem je suszymy i gotowe.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

LuceKK

Ciekawe a łapałeś już na takie kulki ?? (2012/03/03 20:53)

piotrcarp

Ciekawe a łapałeś już na takie kulki ??

a miales jakies efekty na takie kulki (2012/03/03 23:18)

bobus86

napisz o tym lepiej bloga (2012/03/05 17:54)

harry95mix

miałem efekty i to nawet niezłe sztuki  (2012/03/05 18:11)

endriu1994

No nie wiem czy to się nie będzie rozpadać w wodzie ??? (2012/03/05 19:23)

michol

Jak na taką ilość miksu chyba trochę za mało jajek. Długo w wodzie nie wytrzyma. Tak mi sie wydaje.
Pozdrawiam  (2012/03/05 20:38)

Marciin

Dokładnie na 1 kg maki jakieś 10 jajek i będzie dobrze (2013/01/24 15:42)

Lujski

zastanawiam sie tylko po co ta mąka - tym bardziej kukurydziana, ktora w zasadzie nie ma wlasciwosci wiazacych

ja bym zrobil kulki z samej zanety plus jajka, wanilia czy miód...
najwyzej wiecej jajek dodac ...
jakby sie rozlatywaly to bym to wykorzystal jako kulki zanetowe :) (2013/01/25 06:27)

JKarp

CześćWybacz Krzysztof ale te przepisy dotyczą kulek węglowodanowych a nie proteinowych.Nie chce mi się wierzyć, że na dwa kilo suchych składników wystarczy 5 jaj.JK (2013/01/25 07:14)