Zaloguj się do konta

Kulki proteinowe Adder

utworzono: 2012/02/27 18:01

Witam wszystkich! W tym roku mam zamiar zacząć karpiować:). Z racji tego, że właśnie skończyła mi się prenumerata czasopisma Wędkarstwo Moje Hobby szukam fajnego prezentu dodawanego na przedłużenie prenumeraty. Zobaczyłem ten zestaw:

http://allegro.pl/zestaw-zanet-adder-carp-1-prenumeratawmh-1rok-i2171600213.html

Czy te kulki w ogóle się do czegoś nadają? Jak oceniacie tą firmę?

Pozdrawiam Damian:)
[2012-02-27 18:01]

Orsi1

Adder to jedna z lepszych firm produkujących kulki proteinowe jak i pellety :P [2012-02-27 20:03]

Adder Carp to takie same gowno za przeproszeniem jak Tandem Baits. Ci drudzy zamienilali serie euro na impact i impact na top edition. Kiedys smaki dojrzale kiwi i kielbasa carry bily wszystkie inne polskie kulasy na glowe dzis to sama kreda i gowno jakich malo. Na Addera w zyciu nic nie zlapalem a uzywalem deepow ich i kulasow tej firmy. Jedyne dobre produkty z kuchni karpiowej warte polecenia nasze rodzime to krakowski fish point szczegolnie seria rapid baits i fantazy baits ktore wszedzie na kazdym lowisku w naszym pieknym kraju sa killerami z tego co widze choc sam ich nie stosuje.
[2012-03-05 23:44]

Wszystko to chemia i świństwo - nawet karp się tym truje tak naprawdę. Zanęty oraz przynęty ( a zwłaszcza ilości w jakich są stosowane ) wprowadzają w środowisko wodne zbędny chaos i nadprodukcję związków biogennych ( pochodnych azotu i fosforu). Zmienia się przez to odczyn wody (Ph )  a nawet jej twardość (Dh ) , bo przecież nie od dziś wiadomo,że fosforany i azotany tę wodę zmiękczają ( a ponadto zmniejszają napięcie powierzchniowo czynne ). Zalegające na dnie kulki - powodują efekt podwójnego wchłaniania substancji toksycznych np : metali ciężkich. Dochodzi do tego w sytuacji gdy np : kulki czy inna zanęta leżą jakiś czas na dnie zbiornika , którego woda bogata jest w metale ciężkie . Wówczas ryby żywiące się takim "pokarmem " absorbują te toksyny wraz z zanętą zostawioną przez może nie wędkarza ,ale zwykłego wandala i śmieciarza.
[2012-03-05 23:52]

Nie należy traktować wody jak świńskie koryto - bo przecież nawet w jego przypadku obowiązują ścisłe reguły.  Woda ( a mam tutaj na myśli akurat wszelkiego rodzaju akweny  i cieki wodne ) nie może stanowić retorty na "bilety do wędkarskiego nieba " wrzucane w ogromnych  ilościach  - po to , by to niebo osiągnąć. Inna rzecz ,że to również nie śmietnisko - a tak przecież coraz częściej traktuje się je  ( tj wody ) : posyłając do niej ogromne ilości karmy. Ryby tego naprawdę nie potrzebują , podobnie zresztą jak chciałyby uniknąć towarzystwa gatunków obcych , inwazyjnych czyli jak zawsze: działających na szkodę ekosystemu.
[2012-03-05 23:59]

JKarp

CześćCzy TY musisz to robić? Twoje zdanie znamy wszyscy - może czas więc zająć się wędkarstwem a nie samą teorią.Odpuść sobie kulki Addera. Jak napisał Rafał są lepsze polskie firmy.JK [2012-03-06 05:59]

CześćCzy TY musisz to robić? Twoje zdanie znamy wszyscy - może czas więc zająć się wędkarstwem a nie samą teorią.Odpuść sobie kulki Addera. Jak napisał Rafał są lepsze polskie firmy.JK

To walka z wiatrakami ,ale ktoś musi .... Wszyscy niby wiedzą to i tamto ,ale nad wodą jakoś nie widać tej świadomości.
[2012-03-06 09:56]

tstaros

Kolego JKarp,

zwracam się z pytaniem do Ciebie, bo widzę że jesteś dobrze oblatany w temacie kulasó ;-) czy znasz kulki Fish Pointa (seria Rapid Baits) i czy możesz je polecić? Pytam, gdyż szukam jakichś dobrych, niedrogich kulek, a te Fish Pointa mają przystępną cenę.

[2012-03-08 21:56]

zibi6663

Kolego JKarp,

zwracam się z pytaniem do Ciebie, bo widzę że jesteś dobrze oblatany w temacie kulasó ;-) czy znasz kulki Fish Pointa (seria Rapid Baits) i czy możesz je polecić? Pytam, gdyż szukam jakichś dobrych, niedrogich kulek, a te Fish Pointa mają przystępną cenę.


ja kupilem BAIT ZONE i tez sa w przystepnej cenie.wiem tez ze polecaja te kulki
[2012-03-08 22:23]