Kulki proteinowe na karpia i amura

/ 11 odpowiedzi
Cześć koledzy i koleżanki po kiju. Wiem że nie teraz pora na ten wątek. A no do rzeczy. Nie wiem jaki wybrać pellet i kulki proteinowe na karpia i amura. Chcę się już przygotować bo robimy z kolegą zawody na największą rybę i chce wygrać. Pojedziemy w marcu/kwietniu w jakiś słoneczny dzień. Będę łowić na gruntówkę 100g na tym łowisku http://www.lowiskotczew.yoyo.pl i tu koledzy jakie mam wybrać kulki proteinowe na taki dzień i jaki aromat żeby ten zestaw skusił jakiegoś karpia. Pozdrawiam. Robcio980210
jacbydg

na wiosne proponuje ci ananasa ,on mnie nigdy nie zawodzi.a jak masz drugą wędke to zaloz truskawke ,te 2 zapachy na wiosne zawsze sie sprawdzają bo latem raczje śmierdziele (2012/02/04 18:20)

czarnypum

Witam!
Łowisko jest niewiele większe od wanny więc nie bierz gruntówki z c.w. 100g, z całą pewnością wystarczy Ci duży podbierak ;))))
A tak poważnie nie ma wędkarza, który da Ci pewny przepis na sukces. Miejsce miejscu nie równe... (2012/02/04 18:33)

smiech666

Witam. Powiem wprost że nie ma 100% skutecznych zapachów na które złowił byś karpika czy amura, podstawą sukcesu jest eksperymentowanie i szukanie odpowiedniego zapachu którym byś się w strzelił w łowisko i mógł cieszyć się z brań karpików.
Jednak postaram ci się jakoś pomóc. Zamierzasz wybrać się na karpiki wiosną, z moich doświadczeń najbardziej wczesną wiosną sprawdzają się różnego rodzaju śmierdziele, takie jak np. ryba, crab, kałamarnica a z zapachów słodkich polecam uniwersalną truskawkę która sprawdza się w większości łowiskach i prawie o każdej porze roku. Do nęcenia użyj jeszcze pelletu najlepiej o zapachu ryby czy halibuta. Ale pamiętaj nie nęć zbyt obficie karpie nie żerują jeszcze tak intensywnie jak latem więc efekt może być odwrotny od zamierzonego, garść kulek na zestaw do tego parę garści pelletu w zupełności powinny wystarczyć.
Pozdrawiam i życzę połamania kija na wiosennych karpikach:) (2012/02/04 18:40)

użytkownik82173

dzięki koledzy za cenne  rady dla mnie więc kupie na wypad:
pellet halibut,
kulki kałamarnica,
kulki truskawka,
i dip ale jaki do tych smakołyków
i jaki rozmiar kulek wystarczą 18mm czy 20mm (2012/02/04 19:35)

smiech666

dzięki koledzy za cenne  rady dla mnie więc kupie na wypad:
pellet halibut,
kulki kałamarnica,
kulki truskawka,
i dip ale jaki do tych smakołyków
i jaki rozmiar kulek wystarczą 18mm czy 20mm

Dip najlepiej o takim sam zapachu na jaką kulkę zamierzasz łowić.
Co do wielkości kulek 18 w zupełności wystarczą. (2012/02/04 20:40)

LuceKK

Na wiosnę kulka 14-16 wystarczy (2012/02/05 00:24)

Mosto

Jak dla mnie, to kuleczki 10mm na wiosne są wystarczające.  Ja raczej uderzył bym w kulki pop-up fluo w kolorze zielonym/białym o smaku mięsnym. Nęcił bym kulkami szybko pracującymi i peletem ale drobnym żeby zrobić zamieszanie w wodzie i zwabić drobnicę a za drobnicą przypłyną ciekawskie miśki ;) Pozdro (2012/02/05 18:10)

DaNWol

a jeżeli chodzi o pop up jakiej firmy możecie polecić kulki (2015/04/14 23:29)

gucek6

Cały zeszły sezon uzywałem POP UP PITBULBAITS. Polecam Ci smak Japońskiej Wiśni na lato oraz Scopex i Pomarańcza tej firmy, mają też pellety w tych smakach ,boostery,dipy. Wedkuje na gliniankach gdzie ciężko przebić się przez zapach mułu, gnijących roślin i gliny, a te kulki i  bostery i dipy naprawde dają rade.Pozdrawiam (2015/04/15 19:02)

kamil11269

U mnie na wiosnę (czyli do połowy czerwca - tak jest zazwyczaj) dobrze sprawdzają się tzw. "śmierdziele", najczęściej rozmiary 18mm i 20mm. Zazwyczaj używam kulek firmy Adder Carp - tanie, a dobre kulki. Zestaw samozacinający, przypon z miękkiej plecionki i jest dobrze :) (2015/04/20 15:36)