Zaloguj się do konta

Kulki proteinowe lub zanęta na szczupaka

utworzono: 2011/12/05 20:04
NaSpining

Witam wszystkich wędkarzy, którzy odwiedzili mój post!
Wiecie może czy da się zrobić zanętę lub kulki proteinowe na szczupaczka? Jeśli tak to napiszcie jak zrobić taką zanętę i kulki. Jeszcze małe pytanie__Czy da się te obie przynęty założyć na wędkę spiningową?

Pozdrawia NaSpining.
[2011-12-05 20:04]

Witam. Pytanie raczej z cyklu hard core... To tak jak byś się zapytał na jakie woblery łowić płoć lub krąpia... Cóż, zanęta na szczupaki może istnieć. Z reguły polega to na nęceniu pośrednim. Nęcisz, spływa się "biała ryba", a za nią szczupaki. I wtedy je łowisz na spinning. El Dorado! Co do kulek jak wiesz da się je zamontować na włosie. Podobnie polecam je zamontować do spinningu. Zdarzało mi się złowić szczupaka na czerwone robaki lub rosówki więc rób kulki o tym smaku. Koniecznie! Jak już zarzucisz spinning nie zwijaj żyłki tylko czekaj na branie szczupaka. Zanęty niestety nie da się umocować do spinningu choć możesz do końca żyłki przywiązać worek rozpuszczany PVA wypełniony zanętą. Powodzenia. [2011-12-05 21:28]

NaSpining

Dzięki za odpowiedź z tymi kulkami nawet mi się podoba ale nie lepiej zrobić taką kulkę z zapachem jakiegoś mięsa?
[2011-12-05 21:43]

DelTor0

W niektorych krajach neca pocietymi rybami. Necic trzeba przez kilka dni. Wyniki podobno zadawalajace. [2011-12-05 23:48]

NaSpining

Dzięki za odpowiedzi.

[2011-12-06 16:33]

rryybbaa

słyszałem o zanęcie na szczupaki, głównie chodzi o to, żeby było dużo mięsa: tłuczone ślimaki, cięte dżdżownice, mielona wątroba itp. Wątrobę dodałem kiedyś do zanęty gruntowej i przyniosła zaskakująco dobre efekty: śliczne płocie i leszcze. Polecam
[2011-12-06 16:40]

NaSpining

rryybbaa
dzięki
[2011-12-06 19:27]

Franek1987

Nęcić to prędzej suma, węgorza, miętusa  no i można sandacza a nawet nie jest to nęcenie tylko wybawianie ryby i prowokowanie do ostrzejszego zerowania . Sam tak robię względem suma, węgorza  i miętusa… O Sandaczu słyszałem mogę Ci napisać jak zrobić zanętę a co do kulek to głupie nie obraź się  ale masz fantazje ..Prędzej pellet   rybny na suma i jak ostro nim nęcisz to sumy się łapią na to Pozdrawiam

[2011-12-06 20:25]

Franek1987

Sorka komp mi się zwiesił

[2011-12-06 20:26]

Jeszcze w zyciu nie widzialem ,zeby ktos szczupaki na kulki lapal
co za pierdoly tu wypisujecie hehehehhee;);)

[2011-12-06 20:31]

Franek1987

Jeszcze w zyciu nie widzialem ,zeby ktos szczupaki na kulki lapal
co za pierdoly tu wypisujecie hehehehhee;);)



Nie wypisujecie kolego ..Czytaj dokładnie

[2011-12-06 20:39]

NaSpining

Jeszcze w zyciu nie widzialem ,zeby ktos szczupaki na kulki lapal
co za pierdoly tu wypisujecie hehehehhee;);)



Strong1974
Ja się tylko pytałem myślałem że skoro są kulki na różne ryby to pomyślałem że są też na szczupaka ;)

[2011-12-07 18:10]

NaSpining

Nęcić to prędzej suma, węgorza, miętusa  no i można sandacza a nawet nie jest to nęcenie tylko wybawianie ryby i prowokowanie do ostrzejszego zerowania . Sam tak robię względem suma, węgorza  i miętusa… O Sandaczu słyszałem mogę Ci napisać jak zrobić zanętę a co do kulek to głupie nie obraź się  ale masz fantazje ..Prędzej pellet   rybny na suma i jak ostro nim nęcisz to sumy się łapią na to Pozdrawiam



Franek1987
Nie obrażę się. Napisz jak tą zanętę zrobić na sandacza. :)
[2011-12-07 18:13]

egzekutor

Witam wszystkich wędkarzy, którzy odwiedzili mój post!
Wiecie może czy da się zrobić zanętę lub kulki proteinowe na szczupaczka? Jeśli tak to napiszcie jak zrobić taką zanętę i kulki. Jeszcze małe pytanie__Czy da się te obie przynęty założyć na wędkę spiningową?

Pozdrawia NaSpining.


ja pośrednio też nence szczupaka . tak zrobilem w tym roku. wymieszalem sucha krew, sypka zanente na drobnice troche platków kukurydzianych, kukurydza, piach woda i takims czyms zrobilismy kwadrat 20m na 20. począwszy od drugiego dnia zaczęlismy łapac ładne szczupaki. jeden mój rekordowy 100 cm. nazwaliśmy to miejsce paśnik. szczupak stal tam jakis tydzień. [2011-12-07 18:35]

NaSpining

Witam wszystkich wędkarzy, którzy odwiedzili mój post!
Wiecie może czy da się zrobić zanętę lub kulki proteinowe na szczupaczka? Jeśli tak to napiszcie jak zrobić taką zanętę i kulki. Jeszcze małe pytanie__Czy da się te obie przynęty założyć na wędkę spiningową?

Pozdrawia NaSpining.


ja pośrednio też nęcę szczupaka . tak zrobiłem w tym roku. wymieszałem sucha krew, sypka zanętę na drobnice trochę płatków kukurydzianych, kukurydza, piach woda i takim czymś zrobiliśmy kwadrat 20m na 20. począwszy od drugiego dnia zaczęliśmy łapać ładne szczupaki. jeden mój rekordowy 100 cm. nazwaliśmy to miejsce paśnik. szczupak stal tam jakiś tydzień.




Dzięki za podpowiedź z tą zanętą na szczupaka!
P.S. W tym poprawiłem twoje błędy XD.
[2011-12-07 20:30]

ja szczupaka nie nece i lapie dosc sporo osobnikow:)
I zaznaczam ,ze mieszkam w Szwecji ,bo mnie znowu tu napadniecie
Niekiedy stosowalem atraktoe zapachowy na sandacza,ale moim zdaniem nie zdaje to egzaminu,poniewaz nie zauwazylem roznicy pomiedzy wedkowaniem z atraktorem ,a bez:)
A kulki proteinowe ,to na ryby karpiowate Karp ,amur,leszcz
Choc nie powiem ,bo moj kolega ponad dwu mertowego suma zlapal na kulke:)

i czytam dokladnie kolego:)
pozdrowienia z za morza;)
[2011-12-07 20:57]

lin2000

Witaj.zanęty raczej z kulek nie zrobisz,ale sprubuj tak np w poniedz wrzuć sdechłe robaki,wtorek,np wnętrzności,środa,krew jakiegoś zwierzęcia,czwartek,wątróbka,a w weekend idź na ryby u mnie się sprawdza i łowie okonie 35,a szczupaki 58cm.Powodzenia. [2011-12-18 21:15]

Esox_lucius1988

poczytaj sobie ksiazke Jacka Kolendowicza pt Spinning. Napisał taki krotki artykuł o atraktorach zapachowych do przynet spinningowych. Sa rozne aromaty, tranowy, sledziowy, krewetkowy a nawet swiezych ogórków ktore szczupakowi kojarza sie z małymi rybkami. Taki aromat szybko ucieka z naszej przynety ale jest sposob by utrwalic go w wodzie na dłużej. Wystarczy do przynety doczepic kawałek materiału filcowego i nasiaczyc go atraktorem. Ja to robie tak. Tne filc w wymiary 0,5x0,5 cm, zakladam na kotwice przynet szczupakowych po 1 takim kwadraciku, przed samym rzutem namaczam atraktorem, potem chwile odczekuje az filc przesiaknie i rzucam. Na jakis czas starcza. Rownie dobrze mozesz takie atraktory zmieszac z zaneta dla ryby białej. Osobiscie nigdy tego nie probowałem ale moze zadziałac. Tylko jesli juz chcesz w wiekszej ilosc mieszac to z zaneta, radzilbym Ci kupic tran w aptece i dopiero mieszac. Te wszystkie atraktory to sama chemia i mimo wszystko zanieczyszczaja wode.Pozdrawiam i połamania kija;) [2011-12-21 22:14]

rysiek30

 zlapalem ladnego  szczupaka po wzuceniu drobno zmielonej watroby,przez pierwsze 2 godziny nic sie nie dzialo a jak tylko wzucilem miesko do wody to nie minelo 15 minut jak wyciagnalem duza rybke,a 2 razem bylem swiadkiem jak moj kolega uzyl tej samej metody i podczas holu szczupak zerwal sie z zylki 0,40 zdazylismy go tylko zobaczyc jak sie raz wynurzyl-mial ponad metr,dodam tylko ze wedkuje w holandi i moze bo tylko zbiegi okolicznosci a moze krew i miesko je zwabila [2012-01-06 23:16]