Kulki proteinowe amur

/ 16 odpowiedzi
Mam może nie typowe pytanie na temat przyponu z włosem. Mając haczyk, a na włosie kulkę to jakim cudem moze ryba chycic za haczyk jak kulka proteinowa jest widocznie od niego oddzielona. Nie wiem czy dobrze wam to przestawiłem treściowo ale wiecie o co mi chodzi dala mnie to dziwne a jeszcze nie miałem okazji wędkować na kulkę proteinową.
Z góry dzięki za pomoc.
u?ytkownik26223


Zwykle obywa się bez "cudu"Zwykle zestawem włosowym łowi się karpie , a te zasysają przynętę.Z drugiej strony na kulki poławia sie i inne ryby amury ,jazie,l iny ,leszcze ,karasie, jesiotry ,sumyjeśli sie zacinają to widocznie nie jest to takie dziwne. (2011/07/25 14:04)

frankozola


nie wiem czy dobrze to określe, karp ma całkiem duży 'pyszczek' i najpierw 'wciąga' kulki i potem wraz z kulkami haczyk (2011/07/25 14:06)

FLO92


dokladnie karp zasysa a kulka jest blisko haczyka wiec zasysa tez i haczyk i w momencie kiedy chce wypluc z reguly sie sam zacina (2011/07/25 14:15)

marekwrw


Dziękuje wam za bezgranicznie za pomoc
(2011/07/29 09:43)

iro


Jak na razie udowodnione jest naukowo, że podstawowym zmysłem ryb z gatunku karp. amur, karaś itd. przy żerowaniu jest zmysł węchu a nie wzroku. Stwierdzone jest też, że te ryby nie odrózniają koloru lecz nie wielką ilosć odcieni. Więc uważam, że Janek ma rację a jeżeli już mamy mowić o kolorze to musi on być w zupełnie innym kontraście niż dno czyli ciemne dno i jasna kulka daje nadzieję, że karp to dostrzeże z bliska ale jasne dno i jasna kulka lub ciemne dno i ciemna kulka nie ma żadnego sensu wtedy tylko i wyłącznie zapach. (2011/07/29 10:26)

JKarp


Cześć
A dlaczego nie podzielasz?
Kolor jest dla wędkarza bo kulki truskawkowe wszyscy producenci robią czerwone. Tylko powiedz to jeszcze karpiowi, że ta czerwona to truskawkowa :-) a nie "mięso raka".
Ważny jest skład kulki a nie jej kolor, który odbiegając od tematu jest uzyskiwany  chemicznie.
A jaki miałby być kolor kulek ananasowych? Bo od wczoraj mam kulki o tym smaku ale ... zielone :-) Są to kulki haczykowe Fantazy Baits.
Irek idąc Twoim tokiem rozumowania należy przyjąć, że kulki czerwone na zielone dno.
A sam wiesz, że kulki Gold Carp Baits są praktycznie wszystkie w jednym kolorze a rybom to nie przeszkadza.

Janusz JKarp

(2011/07/29 10:32)

perwer


Cześć
A dlaczego nie podzielasz?
Kolor jest dla wędkarza bo kulki truskawkowe wszyscy producenci robią czerwone. Tylko powiedz to jeszcze karpiowi, że ta czerwona to truskawkowa :-) a nie "mięso raka".
Ważny jest skład kulki a nie jej kolor, który odbiegając od tematu jest uzyskiwany  chemicznie.
A jaki miałby być kolor kulek ananasowych? Bo od wczoraj mam kulki o tym smaku ale ... zielone :-)
Janusz JKarp


Janusz przyjacielu kulki ananasowe ,czekoladowe,truskawkowe,waniliowe,rybne,mięsne ----dipy ,sripy -masakra ---lecicie jednym słowem w kulki z karpiami...

A moje bidulki złapane skusiły sie albo na robaczka ,albo kukurydze --a gdzie nie gdzie takich rarytasów mogły spróbować... (2011/07/29 10:46)

iro


My nie przywiązujemy wagi do kolory kulek Gold Carp Baits ponieważ stawiamy na podstawowy zmysł karpia czyli zapach i dlatego są to kulki szybko pracujące i wabiące swoim zapachem. Tak jak Janusz pisałeś wcześniej aby uzyskać kolor trzeba dać chemii a kulki Gold Carpia są w 100% produkowane z naturalnych składników a to o wiele lepiej się sprawdza niż kolor. Ale są producenci, którzy uważają inaczej i produkują kulki tzw. fluo czyli w jasnych i żarówiastych kolorach - po co ? (2011/07/29 11:33)

filus81


A ponoć karpie nie odróżniają kolorów? Dużo o tym czytałem.Ja tam nie zwracam uwagi na kolor-może być i sraczkowaty :-) (2011/07/29 14:56)

dario35


Cześć
A dlaczego nie podzielasz?
Kolor jest dla wędkarza bo kulki truskawkowe wszyscy producenci robią czerwone. Tylko powiedz to jeszcze karpiowi, że ta czerwona to truskawkowa :-) a nie "mięso raka".
Ważny jest skład kulki a nie jej kolor, który odbiegając od tematu jest uzyskiwany  chemicznie.
A jaki miałby być kolor kulek ananasowych? Bo od wczoraj mam kulki o tym smaku ale ... zielone :-)
Janusz JKarp


Janusz przyjacielu kulki ananasowe ,czekoladowe,truskawkowe,waniliowe,rybne,mięsne ----dipy ,sripy -masakra ---lecicie jednym słowem w kulki z karpiami...

A moje bidulki złapane skusiły sie albo na robaczka ,albo kukurydze --a gdzie nie gdzie takich rarytasów mogły spróbować...


kulki proteinowe sluza do selektywnego lowienia karpii i ruznych duzych ryb a na robaka czy kuku moze sie skusic nawet 10 cm ploc (2011/07/30 06:23)

Andrzej66


Też nie zwracam uwagi na kolor, ba nawet mi do głowy nie przyszło kombinować z kolorami. Kulki robię byle jak, z byle czego (no może prawie z byle czego), ostatnio nawet dałem do kulek twarogu ze szczypiorkiem (pozostałość po kolacji) i tydzień temu złowiłem na te kulki karpia 7,2kg, dzisiaj (te same kulki) odnotowałem na jednym kiju dwa pipnięcia. Po 4h jak się zwijałem kulek nie było, ani tych  na zestawach, ani tych którymi zanęciłem w ilości 50szt. :-) Może jakieś błędy w sztuce, a może to drobnica te moje kulki ... hmm, weekend jeszcze trwa. :D:D:D :-) (2011/07/30 08:17)

FLO92


kolego a jak sprawdziles ze nie bytlo kulek ktorymi nęciłes ? (2011/07/30 12:24)

Andrzej66


kolego a jak sprawdziles ze nie bytlo kulek ktorymi nęciłes ?

Przejrzystość wody nawet do 3m i ponad, stosuję wywózkę pod drugi brzeg, nęcę na głębokości1,5m. Po napłynięciu łodzią nad łowisko widzę wszystko. :-) Bywało też, że nurkowałem, ale obecnie temp. na to nie pozwalają. :) (2011/07/30 13:51)

FLO92


tez bym chcial lowic na takiej czystej wodzie u mnie na 50 cm dna juz nie widac (2011/07/30 17:00)