Kulki proteinowe na lato-Wasze rady.

/ 19 odpowiedzi
koledzy napiszcie jakie smaki kulek sa najlepsze na lato dzieki 
patryk1989


o silnym aromacie tzw smierdziuchy...... (2011/06/20 13:05)

iro


Polecam ci Gold Carp Baits o samu Tropical Ment zawira mietę która działa inhalacyjnie i w upalne dni kiedy jest lekka przyducha w wodzie bardzo dobre mam na tym wyniki a jak dołożysz do tego trochę śmierdziucha (bałwanek) np. Black Squid też z Gold Carp Baits możesz liczyć na ładne karpie. Wyniki na tych kulach mozesz zobaczyć na moim blogu. Z tym, że nie ma tam jeszcze moich wyników z odtatnich połowów gdzie właśnie na takiego bałwanka wyjąłem 14,5 kg i 17 kg a wiekszego spiołem przy podbieraniu. (2011/06/20 14:27)

robert783


dziekuje ci bardzo za rade a te smierdziele to jaki zapach ? i bałwanek to jedna tonaca i jedna pływajaca ? (2011/06/20 20:30)

zibi6663


balwanek to dwie kulki na wlosie kolego.a smierdziuchy to np.halibut kałamarnica i te inne śmierdziele.slodkie to wiadomo truskawka miód banan itp... (2011/06/20 20:37)

robert783


ja wiem ze dwie kulki na włosie tylko chodziło mi o zapach i czy moze byc jedna pływajaca a druga tonaca  (2011/06/20 20:49)

krystian20


a jeśli chodzi o słodkie zapach takie jak;wanilia, czy będą się teraz sprawdzać czy nie?? (2011/06/20 21:31)

zibi6663


moze byc plywajaca i tonaca.wanilia jak najbardziej.teraz to wiem ze wiekszosc stosuje truskawke.ja akurat mam brania na ananasa i banana (2011/06/20 21:40)

robert783


no dzieki za rade  (2011/06/20 22:15)

piotrek112


Ja robię tak:
-woda ciepła - kulki ,,ładnie pachnące" (kiwi, truskawka, wanilia, miód)
-woda zimna - śmierdziuchy (halibut, kałamarnica)
Mam pytanie kolego iro gdzie można dostać te kulki bo chętnie bym je wypróbował. (2011/06/20 22:24)

tstaros


Ja latem stosuję smaki owocowe: truskawka, banan, wanilia, scopex... Ewentualnie jak nic się nie dzieje to bałwanka (owoc+śmierdziuch). (2011/06/21 07:14)

iro


Nie wiadomo tak na prawdę na co w danym dniu karp będzie miał chęć. Z mioch doświadceń wynika, że podstawowe zapachy tj. wanilia, scopeks,truskawka itp. Najcześciej wybierają mniejsze karpie natomast większe zdecydowanie wolą śmiedziele. Nie jest to 100% regułą i czasami zdarza się odwrotnie dlatego ja proponuję ci bałwanka śmierdziela z owocem. Ja ostatno mam bardzo dobre wynika na bałwankach kulek Gold Carp Baits i na jednej wędce stawiam Black Sqid (mix śmiedzieli wykonany na bazie kałamarnicy przełamanej czarnym pieprzem) i Tropical Ment(mix słodkich owoców tropikalnych przełamany mietą) a na drugim Black Sqid i Wild forest (słodkie owoce leśne). Sprawdziło mi sie to na różnych wodach i to ci polecam. (2011/06/21 08:51)

robert783


iro i na 16 mm łowisz czy zakładasz cos wiekszego ? (2011/06/21 22:16)

tstaros


Nie wiadomo tak na prawdę na co w danym dniu karp będzie miał chęć. Z mioch doświadceń wynika, że podstawowe zapachy tj. wanilia, scopeks,truskawka itp. Najcześciej wybierają mniejsze karpie natomast większe zdecydowanie wolą śmiedziele. Nie jest to 100% regułą i czasami zdarza się odwrotnie dlatego ja proponuję ci bałwanka śmierdziela z owocem. Ja ostatno mam bardzo dobre wynika na bałwankach kulek Gold Carp Baits i na jednej wędce stawiam Black Sqid (mix śmiedzieli wykonany na bazie kałamarnicy przełamanej czarnym pieprzem) i Tropical Ment(mix słodkich owoców tropikalnych przełamany mietą) a na drugim Black Sqid i Wild forest (słodkie owoce leśne). Sprawdziło mi sie to na różnych wodach i to ci polecam.


Dobry sposób, mi ostatnio sprawdził się bałwanek scopex+krab. I muszę koniecznie wypróbowac te kulki z miętą ;-)

(2011/06/21 22:29)

zibi6663


iro ja tez cie posluchalem z tymi kulkami gold karp beats kupilem te z mieta i te black cos tam.jutro ide na nocke i wyprobuje.niewiem jeszcze czym zanecic kolo zestawow?moze cos polecisz kolego? (2011/06/21 22:35)

robert783


zibi a gdzie sie wybierasz na jezioro czy na rzeke? (2011/06/21 23:33)

robert783


iro ogladałem te kulki co mi poleciłes ciekawa kompozycja smaku kupie je napewno i juz widze jakie karpie beda siadały na kije he he pozdrawiam  (2011/06/22 06:47)

iro


Sporo pytań widzę padło postaram się na nie odpowiedzieć. Rozmiar późną wiosną i latem jaki stosuję to 18 mm i hak 1 jak są inrtensywne brania to potrafię nawet i trzy kawałki kulek założyć ostatnio na taki trójsmak wyjąłem karpia 17 kg. Jaki zrobiłem zestaw to możecie zobaczyć na tym portalu na moim blogu w artykule "nieznana dzika woda" co do informacji gdzie można te kulki kupić to też są namiary na dystrybutora i dwa sklepy (Warszawa, Poznań, LKegionowo + wysyłkowo od dystrybutowa z Warszawy) również na moim blogu w art. Gold Carp Baits. Dajcie znać jakie mieliście wyniki na tych kulkach - czekam z niecierpiwością. -połamania (2011/06/22 08:51)

iro


Zibi na jedną nockę musisz użyć towaru szybko pracującego czyli zdecydowanie pellety w różnych rozmiarach i niewielką ilość kulek + konopie. Pellety i kulki Gold Carp Baits zaczną pracować zaraz po wrzuceniu do wody i wabić karpie ale pellety w zależnosci od grubości rozpuszą ci się i jak karp wejdzie w łowisko nie zatrzymają ci go do momentu aż trafi na przynetę dlatego proponuję ci konopie i garść kulek. Jak jest to duża i rybna woda to możesz dać nawet ze trzy garcis kulek i odrobinę kukurydzy konserwowej bo jak wejdzie drobna ryba to może ci szybko wyjeść towar z łowiska i karp nie będzie miał sieprzy czym zatrzymać.  (2011/06/22 09:30)

iro


Dajcie znać na forum co złowiliście i na co. (2011/06/22 11:41)