kulki proteinowe jak dobrać

/ 6 odpowiedzi

Witam mam pytanie ostatnio robiłem wł±sne kulki mam rollera 16mm i wszystko ok pachna ładnie tylko czy beda skuteczne to co w nie wrzyciłem ;

-m±ka pszenna

-m±ka ziemiaczana

-2 jajka

-troche przetartej suchej zanęty Nysztala poziomka

- 50 ml mleka

-konopie ziarno 70  ml

- konopie prazone mielone 100 ml

- atraktor traper pół łyzeczki

 

wszystko jest super nie pekaja sa akurat tylko czy cos na nie wezmie mam je w rozmiarach ;

- 10mm  12mm 16 mm

szymon198226


kolego jedz nad wode wyprubuj i wtedy bendziesz wiedzał oby brały jak najwieksze połamania (2011/04/09 10:35)

galek1221


dzieki szymon a mógłbys mi podpowiedzieć czy zanecic wczesnowiosennego karpia w granicy 2-5 kg

 

(2011/04/09 10:38)

piotrcarp


witam zawsze lepiej jest jak sie zaneci tylko narazie bez zbednej przesady lepiej mniej niz za duzo ryba jeszcze niej est tak aktywna jak latem i zapachy raczej rybne lepsze niz owocowe ale niema reguły moze sie zprawdzic pellet rybny (2011/04/09 23:44)

galek1221


nie wiecie moze gdzie mozna kupić dobvry ten Pelet i jaki polecacie prosze o odpowiedż

 

(2011/04/11 22:09)

JacekLbn


Witam mam pytanie ostatnio robiłem wł±sne kulki mam rollera 16mm i wszystko ok pachna ładnie tylko czy beda skuteczne to co w nie wrzyciłem ;

-m±ka pszenna

-m±ka ziemiaczana

-2 jajka

-troche przetartej suchej zanęty Nysztala poziomka

- 50 ml mleka

-konopie ziarno 70 ml

- konopie prazone mielone 100 ml

- atraktor traper pół łyzeczki

wszystko jest super nie pekaja sa akurat tylko czy cos na nie wezmie mam je w rozmiarach ;

- 10mm 12mm 16 mm

Moim zdaniem masz mało komponentów białkowych. Proponuje tak:
Odmierz sobie po 200g:
Maka pszenna 200g
M±ka sojowa 200g
M±ka kukurydziana 200g
M±ka rybna 200g
Mleko w proszku 200g
Prażona konopia 60g
zmielony biszkopt 60g
mielony piernik 60g
10 jajek
150g cukru
110gr konserwantu na 1,6kg
S± 2 szkoły albo parujesz kulki albo gotujesz. Przy gotowaniu większo¶ć karpiarzy aromat dodaje po delikatnym przeschnięciu i wkłada do lodówki aby przygryzł się . Lecz jak parujesz możesz dodać w trakcie  robienia. Pozatym parowanie jest lepsze ponieważ kulki nie trac± swojej atraktyjno¶ći w tak dużym stopniu jak przy gotowaniu. Teraz prooponuje nie  dodawać zbyt wiele cukrów. Naturallne kulki s± dużo lepsze. Pozdrawiam (2011/04/13 13:20)

JKarp


Cze¶ć
Po pierwsze i najważniejsze - podajesz skład, że m±ka ale konopie to już podajesz 70ml a prażone 100ml. Na to dwa jajka. Zanęta sucha przetarta. I chcesz powiedzieć, że kulki się zrolowały?
Bardzo biedny ten skład miksu a wła¶ciwie to wyszły kluski a nie kulki.
Maczka rybna, olej rybny, m±czka sojowa to jest to czego brak w tym przepisie.
A najlepiek kup gotowy miks i masz sprawę z głowy.
Chcesz dobry pellet to kup Dynamite Baits. Dobry jest też Carp Devila.
Janusz JKarp (2011/04/13 13:56)