Kulki proteinowe - pytanko

/ 8 odpowiedzi
Witam kolegów.
Zastosowałem ten przepis:

2 szklanki m±ki kukurydzianej
2 szklanki mleka w proszku
szklanka m±ki pszennej
szklanka kaszy mannej
6 jajek
2 łyżki stołowe miodu pszczelnego

zamiast miodu dałem cukru,

Po ugotowaniu jedne kulki s± okr±głe, inne porobiły się kwadratowe, a gdy się susz± zaczynaj± pękać.

Jest na to jaka¶ rada ?
Na razie robiłem bez barwnika i bez zapachu.
Fen0men


Może dodaj kolego odrobinę oleju kukurydzianego... tak na logikę powinno pomóc... a jak nie to ja na Twoim miejscu odj±ł bym po odrobinie ze składników sypkich w efekcie czego ciasto będzie bardziej "plastelinowate". (2011/03/14 22:42)

Fen0men


http://www.poloniacarpteam.eu/strona-gowna/kuchnia-karpiowa/1718--skadniki-do-produkcji-kulek-proteinowych-

Tutaj jest taki poradnik jak przygotować własne kuleczki, poczytaj może się przyda co nieco. (2011/03/14 22:51)

u?ytkownik26223


może przepis jest do bani ,raczej na pewno bo o ile wiem mleka w proszku (odtłuszczonego) daje sie max 15 % ty dałe¶ 35 % zbyt duża ilo¶ć mleka w proszku rozwadnia ciasto przez co  kulki  ci sie zdeformowały
granulowane mleko musisz dodatkowo zmielić.
prawdopodobnie zbyt szybko suszysz temu kulki ci pękaj±
brakuje w tym mixie takich składników jak np m±ka kukurydziana ,m±ka sojowa odtłuszczona,mielone konopie ,kanar,mielony pokarm dla psów(to do ¶mierdziuchów) czy m±ka rybna ,pamiętaj że na kilo suchego mixu daje sie 9-10 jaj i ok 20 mll oleju
ty suchych składników masz 6 szklanek ale ile to jest wagowo?? do ciasta niepowinno sie raczej dodawać wody przynajmniej ja nie daje


moim zdaniem niepotrzebnie zaczynasz od robienia mixu i tylko psujesz składniki ,proponuje udać sie do wędkarskiego i kupić gotowy mix
kilo mixu kupisz od 12zł
co  cie i tak taniej wyjdzie niż robić mix no chyba że kupujesz produkty po cenach hurtowych (2011/03/14 23:19)

spines21


nie wiem ile ważyły sypkie skladniki,ale wydaje mi sie,ze jajek jest za mało.

ja daje 10-12 na kilo w zalezno¶ci od rodzaju miksu.

twoje kulki s± zbyt suche i byc może dlatego sie rozpadaja.

(2011/03/14 23:29)

romulus



moim zdaniem niepotrzebnie zaczynasz od robienia mixu i tylko psujesz składniki ,proponuje udać sie do wędkarskiego i kupić gotowy mix
kilo mixu kupisz od 12zł
co  cie i tak taniej wyjdzie niż robić mix no chyba że kupujesz produkty po cenach hurtowych

czyli kolego Jarku11 radzisz kupić mix i do tego dodać jajka, olej, barwnik, aromat i kulać kulki ? (2011/03/15 00:05)

u?ytkownik26223


Dokładnie tak robię ostatnio kulałem na mixie Marcela VDE 2kg mixu+1kg kaszy kuku +05kg m±ki z amarantusa+0,5 kk kaszy manny +około 19 jaj ,olej rybny i konserwant zapacuu nie dodawałem
Kulki wyszły Bardzo dobrze. (2011/03/15 11:39)

Fen0men


zgadzam się z koleg± wyżej. (2011/03/15 15:00)

romulus


Dzięki za podpowiedĽ.
Będę próbował. (2011/03/16 10:10)