Zaloguj się do konta

Kulki proteinowe TOP CARP

utworzono: 2011/02/02 22:26
matigol

Witam,jestem zainteresowany zakupem w/w kulek na karpia,prosze o rade czy warto zainwestowac w ta firme?czy sa warte polecenia?nie pytam o zapach,bo zapach dobralbym sobie sam do danego lowiska,prosze o rade.Pozdrawiam
[2011-02-02 22:26]

piotrcarp

malo znana firma w moich stronach lepiej zainwestowac w jakies bardziej znane i sprawdzone ale zawsze mozesz sprobowac moze sie sprawdza trzeba eksperymentowac. powodzenia [2011-02-03 08:41]

bednar14

Kup kulki firmy Tandem Baits no chyba że szukasz kulek do nęcenia w dużych ilościach to te będą pewnie dużo tańsze co o nich piszesz [2011-02-03 09:33]

bednar14

Ta 1 kg kulek firmy tandem baits o średnicy 0,12mm zapłacisz około 22zł a firmy top carp za 2kg około 60zł ale to już twój wybór
http://www.okonek.com.pl/product_info.php?products_id=2687&osCsid=73a94fdc4f8efa
http://krokodyl.sklep.pl/view/679 [2011-02-03 09:41]

matigol

Ale juz jest zasadnicza roznica w cenie,tu 60zl za 2kg a tu 22 za kg,wiec sadze ze jesli TOP CARP bylby tandetna kulka to nie bylby taki drogi,a po za tym do kulek tandema wogole nie jestem przekonany,uzywalem ich w zaszlym roku w Domaniowie na karpiowej zasiadce i nedza.
[2011-02-03 13:47]

Kulek pioteinowych TB używam od 2 lat i nigdy z domaniowa nie wróciłem o kiju zalezy jakich zapachów używałeś,jaka zanęte lub zestawy,i polece ci jeszcze kulki MEGA BAITS drogie ale skuteczne [2011-02-03 13:52]

bednar14

Większość wędkarzy używa na Domaniowie kulek Tandem Baits ja osobiście zostanę przy nich choć też super efektów na nie nie miałem ale wiem że inni mieli [2011-02-03 13:53]

co do kulek TOP CARP to słyszałem o nich oglądając film CARP STORY łowiła na nie  Polacy i mieli 2 miejsce [2011-02-03 13:55]

spines21

Kulek pioteinowych TB używam od 2 lat i nigdy z domaniowa nie wróciłem o kiju zalezy jakich zapachów używałeś,jaka zanęte lub zestawy,i polece ci jeszcze kulki MEGA BAITS drogie ale skuteczne

Wrzuć jakieś namiary na te kulki Mega Baits,bo mnie to zainteresowało.

Trzeba sprawdzić co to za towar,może się zdecyduje.            

[2011-02-03 14:33]

Szukałem ich na allegro i nie znalazlem lecz znalazłem kulki proligic

http://allegro.pl/prologic-kulki-big-balls-30-mm-banancrus-1kg-i1411076988.html

[2011-02-03 14:42]

iro

Witam kolegów. Łowiłem kiedyś na kulkach TB a od ok trzech sezonów łowiłem na TOP CARP więc mogę coś na ten temat powidzeć. Na kulki TB łowiłem z kolegą dopóki nie zaczeli przyjerzdzać na łowisko inni karpiarze i sypać kulki innych lepszych firm. Później na kulkach TB zapomnieliśmy jak wygląda branie - bo jak się póżniej okazało TB to fajans na nich łowi się do momentu, aż karpie nie spróbuja innych marek. Jak spróbóją lepszych to o łowieniu na Tandema można zapomnieć. Z Tandema przeszliśmy na TOP CARP i zaczeliśmy mieć naprawdę świetne wyniki były to kulki opracowane przez praktykujących karpiarzy dlatego były świetne ale niestety TOP CARP od czerwca 2010r nie jest dostępny na Polskim rynku. A to co można gdzieś tam w sklepie jeszcze kupić to stare zapasy. Ja od tego sezonu będę łowił na kulkach nowej marki GOLD CARP BAITS są to też kulki opracowane przez aktywnych karpiarzy z Polski i znanych karpiarzy z Czech i Angli. Przetestowane na różnych łowiskach w Polsce i za granicą. Widziałem fotki z minionego sezony karpi złowionych na te kulki w fazie końcowych testów i są bardzo imponujące. Pierwsza promocja tych kulek ma być 19-20 luty 2011r na CARP SHOW III w Poznaniu a później w Zabrzu.  [2011-02-03 14:49]

spines21

też szukałem i nie znalazłem.

dlatego pytam,myślałem,że jakieś nowe.

mówisz,że dobre-zawsze warto sprawdzić.    

ja polecam zawsze te rzeczy ,które znam i używam                                                               

[2011-02-03 14:52]

spines21

moj post dotyczy postu wcześniejszego od postu kolegi iro.

[2011-02-03 14:55]

NIe poprostu pomyliłem nazwy i chodziło juz wcześniej o kulki proligic a nie Mega Baits.Co do skutecznoście to czytałem na gronie że sprawdzają się na domnaiowie i kupiłem 1 paczke i połowiłem szkoda tylko że są takie drogie [2011-02-03 14:58]

tandem baits są ko kulki robione na kredzie spożywczej i dlatego ich używanie jest zabronione juz na kilku polskich łowiskach min. na kormoranie.  Chcesz mieć efekty kup sobie śmierdziuszki Solar-a, polapiesz. Ja przeszedłem juz ten etap ze stosowaniem TB Addera itp więc wiem co mówie. daj maila wysle ci zdjęcia [2011-02-03 17:47]

matigol

Tak dla jasnosci to z kulkami w/w nie szykuje sie na Domaniow tylko mamy z kolegami w planach zasiadki na lowiskach komercyjnych o populacji karpia pow.10kg(Pstrazna na poczatek,pozniej Nowaki dwa razy i jak zdarzymy to Wygonin),nie mowie ze na Domaniowie nie ma karpia,owszem jest,ale wg mnie trzeba go raz ze dlugo wysiedziec a dwa ze dobrze przed zasiadka necic.Potrzebuje wlasnie bogatrzych kulek niz te z Tandema.
Kol Iro pisal wczesniej,ze na Tandema lapal,ale dopoki karpie nie dostaly lepszego papu,pozniej o braniach moza bylo zapomniec.Do czego zmierzam,lowiska,na ktore planujemy jechac sa pod bardzo duza presja karpiarzy,ktorzy rozne firmy kulek klada do wody,wiec Tandem odpada napewno.
[2011-02-03 18:09]

witam.nie zgodzę się z kolegami co do kulek tandema,że nie ma na nie efektów,ja łowie na kulki paru firm,ale na kulki tandema mam najlepsze efekty , więc ich nie odstawiam są u mnie na pierwszym miejscu, a na drugim mailine i nutra baits triga.
[2011-02-03 18:13]

miszczunio

A czy poleci ktos kulki trapera?
[2011-02-04 12:15]

JKarp

Cześć
Kilka lat temu miałem takie kulki w ofercie.
Nie powiem - bardzo fajne kulki i efekty też były fajne. Szczególnie rybom przypadły do gustu truskawka-ryba i morela-ryba. Dipy bardzo gęste i wydajne.
Niestety w tej chwili niedostępne. Te co są mogą być stare.
Janusz JKarp
[2011-02-04 12:36]

iro

Kulki typu Traper, TB czy Jakson są to kulki robione na sztucznych i bardzo tanich komponentach nafaszerowane tylko dużą ilością tanich i podstawowych aromatów dlatego są tanie i czasami może udać się coś na to złowić. Natomiast w chwili obecnej wszyscy karpiarze w trosce o zdrowie i kondycję karpi wybierają i łowią na kulkach z naturalnych komponentów ale to niestety trochę więcej kosztuje. Dlatego wszystkie kulki opracowane przez aktywnych i praktykujacych karpiarzy tj. Gold Carp Baits, Natural Baits, Carp Dwvil Baits czy Pellzer są na naturalnych nie zatruwajacych i w 100% biodegradalnych komponentach dlatego są skuteczne i bezpieczne nie tylko dla karpi ale i całego ich środowiska ale nieco więcej trzeba za nie zapłacić. Coraz więcej w Polsce łowisk komercyjnych wprowadza zakaz łowienia na te trzy marki. Więc Panoiwie przy wyborze kulek miejcie na uwadze środowisko i nie zatruwajcie go tylko dlatego że coś jest tańsze. Wędkarstwo a szczególnie karpiarstwo to hobby a chobby kosztuje. Więc miejcie w sercu trochę litości i nie polecajcie takich "rzeczy" jak Traper, TB czy Jaxon. [2011-02-04 13:18]

JKarp

Cześć
O Traperze i Jaxonie nawet nie chce mi się pisać;)
Co do TB - nie jest raczej problemem z czego są robione bo seria Top Edition może i nie jest zła ( i tak ich nie używam ). Raczej problemem bywa niepowtarzalność smaków i zapachów.
Wiem, wiem zaraz znowu napiszecie, że są ok. ale choć raz kupcie kulki np Carp Devila ( nawet tanią serię ) i zobaczcie jak one pracują :-) Nie wspomnę o Star Baitsie, Dynamite Baitsie, Imperial Baitsie i w końcu CC More. Kulki te nie są tanie to fakt.
Co do kulek Top Carpia to były dobre kulki ale ostrzegam, że te co są dostępne mogą być stare.
Janusz JKarp

[2011-02-04 13:40]

iro

W 100% zgadzam się z JKarp. [2011-02-04 13:56]

ombre1973

Witam,

Ja do tej pory stosowałem kulki i pellet TB i Adder. Wyniki były, ale w tym roku postanowiłem zainwestować w lepsze produkty np. firmy Dynamite baits smak Fresh Fish Mussel+Oyster. Co o tym sądzicie?

[2011-02-04 14:26]

iro

Wielu mioch kolegów karpiarzy łowiło na tych kulkach, mieli fajne wyniki, kilka rekordów łowisk i bardzo sobie ją chwalili ale w minionym sezonie nażekali na tą markę że bardzo zepsuła się jakość i stwierdzili że od tego sezonu rezygnują z tych kulek. [2011-02-04 15:41]