Zaloguj się do konta

Kulki proteinowe-zapachy na wiosnę

utworzono: 2011/02/24 19:54
patryczek88

koledzy podrzucie kilka pomysłów na jakie kulasy łapać i o jakim zapachu na Wiosnę??  [2011-02-24 19:54]

zaku81

http://forum.wedkuje.pl/post/jakie-przynety-na-wiosne/213457/0 [2011-02-24 20:05]

Kolego małe śmierdziuszki tzn 14mm na1. zestaw jedna kulka na drugi dwie kuleczki no i przede wszystkim odpowiednio do tego dobrany zestaw
[2011-02-24 20:40]

wojtas1974

Kolego hugecatfish możesz napisać coś więcej na temat dobrze dobranego zestawu na wiosnę ?

Czym taki zestaw się harakteryzuje ?

[2011-02-24 21:01]

iro

Ja łowię na smakowe miksy tj. skorupiaki morskie,krab,ryba,scopex i czosnek w jednej kuli i na jednym zestawie i np. wętroba, kałamarnica, poziomka,jagoda,żurawina, dzika róża, anyż w jednej kulce na drugim zestawie. Do tego garść sypkiej zanęty zalanej aminolikłidem w tym samym smaku co kule +5 kawałków pelletu i to w siatkę PVA. Tak łowię kwiecień i maj. Od czerwca przechodzę na bardziej owocowe typu ryba, krab, słodka pomarańcza, baban, mięta w jednej kuli a od połowy sierpnia wracam do smaków wiosennych. Kula przeważnie 16 mm lub 18 mm jak słabszy dzień i czuć że ryba słabo żeruje to stawiam albo 13 mm albo obcinam nożem z 18 mm na o.k. 15 mm aby nadać kulce nieregularny kształt.  [2011-02-25 09:46]

JKarp

Ja łowię na smakowe miksy tj. skorupiaki morskie,krab,ryba,scopex i czosnek w jednej kuli i na jednym zestawie i np. wętroba, kałamarnica, poziomka,jagoda,żurawina, dzika róża, anyż w jednej kulce na drugim zestawie. Do tego garść sypkiej zanęty zalanej aminolikłidem w tym samym smaku co kule +5 kawałków pelletu i to w siatkę PVA. Tak łowię kwiecień i maj. Od czerwca przechodzę na bardziej owocowe typu ryba, krab, słodka pomarańcza, baban, mięta w jednej kuli a od połowy sierpnia wracam do smaków wiosennych. Kula przeważnie 16 mm lub 18 mm jak słabszy dzień i czuć że ryba słabo żeruje to stawiam albo 13 mm albo obcinam nożem z 18 mm na o.k. 15 mm aby nadać kulce nieregularny kształt. 

Cześć
Irek ale żeś nakombinował :-)
Janusz JKarp

[2011-02-25 10:36]

iro

No nakombinowałem ale nie zapominajmy, że karpie to też żywe stworzenia. Ja cały czas przyrównuję ich poniekąd do ludzi tzn. jak cie będą karmić przez miesiąc czasu szynką i schabowym to po miesiącu będziesz mijał z daleka kati stół bo ci sią wszystko przejje. Ale jak usiądziesz do stołu i otrzymasz ziemniaczki ze schabowym i zestaw surówek do tego kanapki z szynką na liściu sałaty z pomidorkiem i ogórasem, sałatkę grecką, półmisek wędlin i do tego jakieś sosy no i pyszny deser owocowy to bardzo chętnie będziesz przychodził do takiej stołówki codziennie lub nawet częsciej i zajadał się tym co ci pasuje. Dzisiaj schabowy z ziemniakami i zestawem surówek i pyszny owocowy kompot jutro kanapeczki i deser  - i nie znudzisz się tym wręcz przeciwnie a jak do tego jeszcze pysznego żarcia będziesz dostawał małe porcje, że nie najesz się dosyta za pierwszy drugi i trzecim razem to będziesz chciał do takiej stołówki przychodzić co godzinę. I taka jest moja filozofia dory towar w niewielkich ilościach zamiast tanich gniotów sypanych wiadrami. [2011-02-25 10:58]

JKarp

Cześć
A coś do tego obiadku to się znajdzie:-)))))))?
Pewnie, że masz rację. Czasy sypania wiadrami kulek się kończą.
Janusz JKarp
[2011-02-25 13:25]

iro

Oczywiście, że mam alkohol wspomaga pracę pelletów szczególnie w zimnej wodzie więc zdarza mi się zalć kieliszkiem wódki czy lampką wina wytrawnego pellet w okresie majowym czasami miałem fajne efekty jak zalałem pellet czy kuku piwem karmelkowym. [2011-02-25 13:45]

iro

Acha jeszcze jest to fajna sprawa do nęcenia przed zasiadką bo karp szczególnie jak trafi się prawdziwy samiec i pojje sobie takiego pelletu to nadrugi dzień wraca w to samo miejsce co prawda trochę okrężną drogą ale wraca i prosi o klllllliiiiiiiinnnnnnniiiiiikkkkkkaaaaaa bo go smali. [2011-02-25 13:51]

Danlo

Ja radziłbym popróbować rożne zapachy.Ja łowię przeważnie na kulkę truskawkową i efekty są bardzo dobre.Czytałem że śmierdziuchy są bardzo dobre wiec spróbuj sobie z nimi:)
Pozdrawiam i połamania!! 
[2011-02-25 14:15]

JKarp

Acha jeszcze jest to fajna sprawa do nęcenia przed zasiadką bo karp szczególnie jak trafi się prawdziwy samiec i pojje sobie takiego pelletu to nadrugi dzień wraca w to samo miejsce co prawda trochę okrężną drogą ale wraca i prosi o klllllliiiiiiiinnnnnnniiiiiikkkkkkaaaaaa bo go smali.

Cześć
Ja jakem JKarp nigdy nie wracam drogą okrężną do dobrego źródełka :-))))))))))
Janusz JKarp
[2011-02-25 14:27]

iro

Bo twoje żerowisko jest na lądzie a nie pod wodą. Pod wodą nie ma policji. [2011-02-25 14:35]