Zaloguj się do konta

Kulki na metodę spławikową?

utworzono: 2012/07/01 21:03
kulina

Czy kulki proteinowe można założyć na metodę spławikową ?

[2012-07-01 21:03]

Drabik321

Można , sam nie próbowałem ale widziałem i słyszałem ze ludzie łowia na metode włosową na spławik :)

Jest jeszcze opcja załozenia bezpośrednio na hak kulek haczykowych .To by było chyba prostsze .
[2012-07-01 22:08]

Czy kulki proteinowe można założyć na metodę spławikową ?


Też coś obiło mi się o uszy o takim czymś , ale czy to w ogóle ma sens? Zastanów się . 
Karp zasysa przynętę z dna, więc kulka musi leżeć na dnie będziesz musiał położyć spławik tak by kulka była na DNIE. 
98Adek .  [2012-07-01 23:24]

na kulki nie łowi sie metoda ze spławikem i nie da sie ich załozyc na hak
[2012-07-02 00:05]

Przemq20

nie próbowałem jeszcze łowic na spławik na kulki ale kulki jak i pelet jest tez haczykowy który jest bardziej gąbczasty i nie spada z haczyka tylko one bardziej sprawdzają się na mniejsze ryby które niezasysają pokarmu bezpośrednio z dna. Także sliwa80 nie masz racji, że kulek nie da sie założyć na haczyk.

Pozdrawaim Przemek

[2012-07-02 07:09]

JKarp

nie próbowałem jeszcze łowic na spławik na kulki ale kulki jak i pelet jest tez haczykowy który jest bardziej gąbczasty i nie spada z haczyka tylko one bardziej sprawdzają się na mniejsze ryby które niezasysają pokarmu bezpośrednio z dna. Także sliwa80 nie masz racji, że kulek nie da sie założyć na haczyk.

Pozdrawaim Przemek


CześćA jak założysz kulkę na haczyk?Wciśniesz, nadziejesz czy jeszcze inaczej? Ja sposób znam ale skoro piszesz, że Piotrek nie ma racji to powiedz jak założyć kulkę na haczyk bez włosa?Nie każda kulka jest miękka a gdyby nawet była miękka to przy próbie nadziewania pęknie.Pellet haczykowy np DB owszem można próbować wcisnąć na haczyk ale po cię się męczyć?I nie koniecznie sprawdza się małych rybach.JK
[2012-07-02 09:04]

nie próbowałem jeszcze łowic na spławik na kulki ale kulki jak i pelet jest tez haczykowy który jest bardziej gąbczasty i nie spada z haczyka tylko one bardziej sprawdzają się na mniejsze ryby które niezasysają pokarmu bezpośrednio z dna. Także sliwa80 nie masz racji, że kulek nie da sie założyć na haczyk.

Pozdrawaim Przemek


moze i nie mam racji :) ,pellet haczykowy znam ,ale o kulkach pierwsze słysze
[2012-07-02 12:06]

michol

Używałem kiedyś pelletu db sprawdzał się fajnie na małe karpie oraz karasie lecz szybko się rozpuszcza i łatwo spada z haka. Kulkę do metody spławikowej raczej się nie stosuje oczywiście da się ją założyć za pomocą włosa ale podejrzewam że będą problemy z zacięciem ryby. A co do zakładania kulki na hak to chyba jakieś żart pomyśl jaki by musiał być duży hak żeby chociaż trochę ostrza wystawało. Raczej sobie odpuść wędkowanie spławikiem z kulka na haku.
Pozdrawiam Michoł [2012-07-02 13:10]

Przemq20

nie mówię, że można na hak zalożyć kulkę 20mm, ale na serio czytalem ze są malutkie kulki wielkości tego peletu haczykowego i własnie się je zakłada na hak. W nowym katalogu TandemBaits na końcu jest własnie taki pellet do zakładania na hak, który ma gąbczastą strukturę i się aż tak szybko nie rozpuszcza. [2012-07-03 07:15]

JKarp

nie mówię, że można na hak zalożyć kulkę 20mm, ale na serio czytalem ze są malutkie kulki wielkości tego peletu haczykowego i własnie się je zakłada na hak. W nowym katalogu TandemBaits na końcu jest własnie taki pellet do zakładania na hak, który ma gąbczastą strukturę i się aż tak szybko nie rozpuszcza.



CześćMożna ;-)Odpinasz przypon. Za pomocą igły naciągasz kulkę na haczyk od strony oczka. Następnie zapinasz przypon. Można najpierw kulkę przewiercić wiertełkiem ;-)
Oczywiście, że można łowić na kulki wędką spławikową zakładając je na włos. Sposób na karpia jak z każdą inną przynętą. Tylko po co sobie życie utrudniać?Nawet 5m od brzegu można położyć zestaw gruntowy.JK
[2012-07-03 07:45]

Bernard51

Czy kulki proteinowe można założyć na metodę spławikową ?


Tak Tak mozna ale zalezy jaka rybe masz zamiar polowic, widze ze wiekszosc wypowiadajacych wszystko sprowadza do lowienia karpia i pewnie maja racje ? bo to ich hobby
natomiast na wlos mozna lowic inne rybki w rzece przykladowo pstraga(w rzece -miejscach gdzie dozwolona jest sztuczna przyneta)wielkosc od 6-12mm wczesniej podkarmione na godz lub dwie malym 3mm druga mozliwosc leszcz tez od 6-12 mm puznij jest karas tez na splawik odpowiednio ustawiony i pozostaje amur-cwaniak na 30 50cm wody ale to sa zapachy i rodzaje kulek i peletów (Zapomnialem pstrag-pelet) Czy kulki proteinowe można założyć na metodę spławikowa
Ale to sa pewne metody wypracowane tylko i wylacznie na danych wodach miejscowkach nie jest powiedziane ze wszedzie sie sprawdza , pstrag napewno ryba karas też, leszcz bardziej wątroba-krab i pelet kryll. Polamania
[2012-07-03 10:46]

JKarp

Czy kulki proteinowe można założyć na metodę spławikową ?


Tak Tak mozna ale zalezy jaka rybe masz zamiar polowic, widze ze wiekszosc wypowiadajacych wszystko sprowadza do lowienia karpia i pewnie maja racje ? bo to ich hobby
natomiast na wlos mozna lowic inne rybki w rzece przykladowo pstraga(w rzece -miejscach gdzie dozwolona jest sztuczna przyneta)wielkosc od 6-12mm wczesniej podkarmione na godz lub dwie malym 3mm druga mozliwosc leszcz tez od 6-12 mm puznij jest karas tez na splawik odpowiednio ustawiony i pozostaje amur-cwaniak na 30 50cm wody ale to sa zapachy i rodzaje kulek i peletów (Zapomnialem pstrag-pelet) Czy kulki proteinowe można założyć na metodę spławikowa
Ale to sa pewne metody wypracowane tylko i wylacznie na danych wodach miejscowkach nie jest powiedziane ze wszedzie sie sprawdza , pstrag napewno ryba karas też, leszcz bardziej wątroba-krab i pelet kryll. Polamania

CześćKulka proteinowa nie jest przynętą sztuczną- co prawda wykonano ją ręcznie ale z ze składników naturalnych.. Poza tym w krainie pstrąga i lipienia nie można używać spławików.Przynęty sztuczne
  • błystki
    • wahadłowe
    • obrotowe
    • kombinowane
  • mormyszki, dreiseny i oblanki
  • pilkery i szybowce
  • trublery
  • dewony
  • twistery
  • jigsy
  • rippery
  • Cykady
  • Woblery
    • pływające
    • tonące
      • pałeczkowe, (stickbait)
      • turbinkowe
      • wiosłowe, (crawler)
      • dźwiękowe, (chugger)
      • wibrujące (wibrujący ogonek)
      • trollingowe
      • szarpane, jerki (jerkbait)
      • bezsterowe (lipless crankbait)
      • poppery
      • dartery
      • pop ups-y
      • naśladujące małą rybkę, (minnow plug)
  • Inne imitacje
    • robaków i larw,
    • owadów (za wyj. tzw. „much”),
    • much:
      • muchy suche,
      • muchy mokre,
      • nimfy,
      • streamery,
      • włosianki,
      • muddlery,
      • matuki,
      • puchowce,
      • muchy łososiowe,
      • piórka,
      • koguty,
      • muchy tubowe,
    • imitacje ryb,
    • żab,
    • minogów,
    • inne kombinacje fantazyjne.
Tu w tej klasyfikacji nie umieszczono kulki proteinowe.Za to tu są ( wśród przynęt naturalnych ) :
  • Mąki, kasze, płatki, otręby, makuchy
  • Ziemniaki.
  • Pieczywa i makarony, kulki proteinowe (betaina);
  • Pasty:
    • roślinne,
    • mieszane (roślinno-zwierzęce).
  • Kanapki.
  • Kompozycje naszych prapradziadków. (Ciekawostki z książki P.E. Leśniewskiego "Rybactwo krajowe". W-wa 1837 r.)
Całość znalazłem w Wikipedii.http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyn%C4%99ta
JK [2012-07-03 12:48]

znak kolego przemq20 ten pellet tb wiec nie bede sie kłócił bo na rynek wchodza cały czas jakies nowosci to może sa juz kulki które sie zkłada na hak ale ja mam cały czas na mysli połow karpi,duzych karpi ,podejrzewam ze jesli wyszły kulki haczykowe to itak nikt ich nie bedzie stosował do połowu duzych ryb.
[2012-07-03 13:21]

Przemq20

my tylko wymieniamy poglądy na różne tematy, a nie kłucimy się :) [2012-07-03 14:56]


my tylko wymieniamy poglądy na różne tematy, a nie kłucimy się :)


"kłócił"

[2012-07-03 15:04]

Bernard51

CześćKulka proteinowa nie jest przynętą sztuczną- co prawda wykonano ją ręcznie ale z ze składników naturalnych.. Poza tym w krainie pstrąga i lipienia nie można używać spławików.Przynęty sztucznebłystki
Napewno masz racje nie sztuczna przyneta lecz naturalna!!!
Widze ze mnie szukasz twoja  broszka!! pewno wedkarz marketingowy moze miecproblem z kraina pstraga a zeka nizinna w ktorej "PLYWAJA" pstrogi i mozna lowic  na rzece nizinnej to w Wikipedii
moze nie znajdziesz, i jak zwykle posluzyles sie linkiem , ja wedlug linków nie lowie i nie kupuje sprzetu ktury jest proponowany przez wspanialych wedkarzy na forum ani przynet.
Kolego...praktyka codzienna jak i znajomosc przez to lowisk nie koniecznie obcykanych i zalinkowanych przez wspanialych lowców na forum??
Poczekam az zawrze w baniaku!
[2012-07-04 09:17]

JKarp

CześćKulka proteinowa nie jest przynętą sztuczną- co prawda wykonano ją ręcznie ale z ze składników naturalnych.. Poza tym w krainie pstrąga i lipienia nie można używać spławików.Przynęty sztucznebłystki
Napewno masz racje nie sztuczna przyneta lecz naturalna!!!
Widze ze mnie szukasz twoja  broszka!! pewno wedkarz marketingowy moze miecproblem z kraina pstraga a zeka nizinna w ktorej "PLYWAJA" pstrogi i mozna lowic  na rzece nizinnej to w Wikipedii
moze nie znajdziesz, i jak zwykle posluzyles sie linkiem , ja wedlug linków nie lowie i nie kupuje sprzetu ktury jest proponowany przez wspanialych wedkarzy na forum ani przynet.
Kolego...praktyka codzienna jak i znajomosc przez to lowisk nie koniecznie obcykanych i zalinkowanych przez wspanialych lowców na forum??
Poczekam az zawrze w baniaku!

CześćNie zamierzam śledzić głupot które wypisujesz tylko nie wprowadzaj ludzi w błąd ;-) Śledzę tematy w których biorę udział.Pojechałby sobie ktoś na pstrągi z kulkami i spławikiem i chyba by się strasznie zdziwił a potem wkurzył jak skontrolowano by jego sposób łowienia i dostałby do zapłaty parę złotych i jeszcze wędki by zabrano. Daleko mi od teorii i marketingu. Jestem przede wszystkim praktykiem. Do tego co wiem dochodziłem sam nad wodą bo internetu jeszcze nie było i nie było pseudo znawców wędkowania. Łowić pstrągi w rzecze nizinnej ( wiem że się da o ile tam są ) to tak jak łowić karpie w rzece górskiej ( o ile tam jest ).JK
[2012-07-04 10:00]

Bernard51

Łowić pstrągi w rzecze nizinnej ( wiem że się da o ile tam są ) to tak jak łowić karpie w rzece górskiej ( o ile tam jest ).JK

I to jest to doczego,doszedles w swojej praktyce, a nie moje glupoty które wypisuje aby wprowadzic innych w blad??
[2012-07-04 11:33]

No comments... ( poza tym "ktury" mnie zabiło... widać że w młodości było więcej czasu spędzane nad wodą niż w szkole )... [2012-07-04 12:07]

JKarp

Łowić pstrągi w rzecze nizinnej ( wiem że się da o ile tam są ) to tak jak łowić karpie w rzece górskiej ( o ile tam jest ).JK

I to jest to doczego,doszedles w swojej praktyce, a nie moje glupoty które wypisuje aby wprowadzic innych w blad??

CześćSłuchaj ja nie zamierzam toczyć tej dyskusji - nie mój poziom i nie moja sprawa co tam wypisujesz. Jeździj i radź ludziom na pstrągi na rzeki nizinne. Łów na kulki leszcze i karasie.Tylko zapytaj Karpiarzy ile w życiu leszczy czy karasi na kulki złowili ? Wszystko to przypadkowe przyłowy. Nie widziałem nikogo ( oprócz filmu na YT ale to chyba w Holandii ) jak gość łowił leszcze na minikulki ale nie w Polsce.W przypadku użycia słów używanych za obraźliwe co już raz zrobiłeś na sekundę się nie zawaham. Nie pozwolę jak tamtym razem ktoś wyzywał nas od różnych.JK [2012-07-04 12:24]

Bernard51

Tylko zapytaj Karpiarzy ile w życiu leszczy czy karasi na kulki złowili ? Wszystko to przypadkowe przyłowy. Nie widziałem nikogo ( oprócz filmu na YT ale to chyba w Holandii ) jak gość łowił leszcze na minikulki ale nie w Polsce.

Nie mam zamiaru dyskutowac bo TY tylko na YT widziales i to w Holandii
I to jest Twoja cala praktyka  a co do poziomu dyskusji to masz racje !
[2012-07-04 12:53]

JKarp

Tylko zapytaj Karpiarzy ile w życiu leszczy czy karasi na kulki złowili ? Wszystko to przypadkowe przyłowy. Nie widziałem nikogo ( oprócz filmu na YT ale to chyba w Holandii ) jak gość łowił leszcze na minikulki ale nie w Polsce.

Nie mam zamiaru dyskutowac bo TY tylko na YT widziales i to w Holandii
I to jest Twoja cala praktyka  a co do poziomu dyskusji to masz racje !

CześćNo to czekam na okazy praktyka ;-)Jakie smaki, jaka kulka?  Tylko potrafisz być złośliwy. Nic poza tym!!! Zabolało, że wypisujesz bzdury na temat rodzaju przynęty jaką jest kulka? Czy brak absolutnej wiedzy na temat wód pstrąga i lipienia?Jest tu już taki co nie toleruje zdania innych wędkarzy. Jesteś do Niego podobny z tą różnicą, że Ciebie nie da się czytać.Wklej kilka fotek tych ryb na kulki łowione jako docelowo. Tylko bardzo proszę nie wypisuj, że fotek nie robisz a smaki to kryl i ryba.Nie tacy jak ja czy Ty już dawno doszli do wniosku, że łowienie na kulki leszczy czy karasi docelowe mija się z celem. Ale Ty jako ten co wie lepiej jesteś innego zdania. Czekam na fotki .JK

[2012-07-04 13:21]

Bernard51

Jakie smaki, jaka kulka?  Tylko potrafisz być złośliwy. Nic poza tym!!! Zabolało, że wypisujesz bzdury na temat rodzaju przynęty jaką jest kulka? Czy brak absolutnej wiedzy na temat wód pstrąga i lipienia?

Zlosliwy nie jestem, jak bys napisal uparty "upirdliwy" to bym sie zgodzil To po pierwsze,
Po drugie nie moze mnie bolec stwierdzenie ze nie mam wiedzy na temat wód pstrąga i lipienia
bo mieszkam obecnie i wychowalem sie nad rzekami górskimi co prawda majace status (poza wyznaczonymi odcinkami ) wód nizinnych :Ropa,Wisloka, Jasiolka.Pstrągi sa lipienia nie ma ale glowatke tez mozna trafic na Wisloce.
Nie wiem za kogo sie UWAŻASZ dla mnie nie jesteś Profesorem a ja nie czuje sie uczniakiem
który mialby cokolwiek Tobie udowadniac ?

"natomiast na wlos mozna lowic inne rybki w rzece przykladowo pstraga"
To jest moje stwierdzenie, tak ze metoda wlosowa nie jest przypisana tylko do polowu karpi
powstala (wymyslono) dla polowu karpi ale dzis rozprzeszczenila sie na inne gatunki bo jest dobra

Nie tacy jak ja czy Ty już dawno doszli do wniosku, że łowienie na kulki leszczy czy karasi docelowe mija się z celem.

Nie twierdze ze tylko na wlos trzeba lowic karasia i leszcza  ,to juz jest Twoja inerpretacja
podobna jak stwierdziles ze lowisz liny na 0,30 zylke? I to im nie przeszkadza. Moze poprostu sa kiepskie dni??  Ale nad woda swiat bywa inny niż przed klawiaturą.
[2012-07-05 05:40]

JKarp





[2012-07-05 07:22]

co do skuteczności kulek to powiem tak, w tym roku nakupowałem wszystkich rodzajów kulek począwszy od DB, SB (SK30, HOT DEMON , PRAWN&PEPPER, OMEGA FISH, TIGER NUT ...). 
Zacząłem na swoim jeziorze nęcic pod marker od kwietnia , 40 m od brzegu głębokośc 3,5-4 m, dno lekko muliste. Rybostan przewaga leszcz , karaś, karp w małych ilościach
Zanęta - gotowana kuku , pellet aller aqua, krojone kulki DUNCAEN zanętówki (dobre są nawet) olej rybny.
próbowałem wszystkie powyższe cuda na mojej wodzie, od kwietnia do teraz złapałem około 100 leszczy w granicach 1kg-2,5kg jednego karasia , zero karpia 
ale na co brały ??? głównie KLIPS z BIAŁYMI ROBAKAMI (10-12 szt. na klipsie), kulka MINI CARP ZOOM 10mm podniesiona PŁYWAJĄCĄ KUKURYDZĄ FRANKA WARWICKA,
podsumowując hitem okazała się kukurydza pływająca pod którą podpinałem jakąś inną przynętę glównie małą kuleczkę kukurydzianą lub tutti fruti PELZERA 10mm,
zakładając samą kulkę 14-18 mm ryba nie zasysała przynęty tylko lekko ciągnęła i puszczała,
ostatnio łapię nawet na jedną kukurydzę pływającą POP-UP zdipowaną sztuczną ;-))) zauważyłem że jak ryba jest nęcona systematycznie stoi tylko w łowisku i reaguje tylko na właściwie eksponowaną przynętę w tym przypadku KUKU POP-UP . Polecam tą kukurydzą FRANKA WARWICKA jest super no i miałem kilka brań na TB japońska kałamarnica POP UP 12mm. Ogólnie to nie wierzę w te cudowne zapachy smaki to tylko chwyt marketingowy żeby kasę wuciągnącz kieszeni . 
KUpcie sobie sztuczną kukurydzę POP-UP + tonącą małe kuleczki 10mm i połowicie na każdej wodzie gwarantuję a te cuda z DB i SB to zostawmy naszym kolegą łowiącym na komercjach którzy lubią wydawac tysiące na te BAJERY , w końcu jak lubią dużo wydawac i stac ich na to to to dlaczego nie ;-)))))))))) 
będę testwoał te CUDA SB DB na takiej 3 ha dzikiej komercji (jeziorko leśne) zarybione karpiem to napiszę co tam będzie się działo na razie te kulki na mojej wodzie nie zrobiły żadnego wyniki Pozdr  
 



[2012-07-05 08:16]

JKarp

co do skuteczności kulek to powiem tak, w tym roku nakupowałem wszystkich rodzajów kulek począwszy od DB, SB (SK30, HOT DEMON , PRAWN&PEPPER, OMEGA FISH, TIGER NUT ...). 
Zacząłem na swoim jeziorze nęcic pod marker od kwietnia , 40 m od brzegu głębokośc 3,5-4 m, dno lekko muliste. Rybostan przewaga leszcz , karaś, karp w małych ilościach
Zanęta - gotowana kuku , pellet aller aqua, krojone kulki DUNCAEN zanętówki (dobre są nawet) olej rybny.
próbowałem wszystkie powyższe cuda na mojej wodzie, od kwietnia do teraz złapałem około 100 leszczy w granicach 1kg-2,5kg jednego karasia , zero karpia 
ale na co brały ??? głównie KLIPS z BIAŁYMI ROBAKAMI (10-12 szt. na klipsie), kulka MINI CARP ZOOM 10mm podniesiona PŁYWAJĄCĄ KUKURYDZĄ FRANKA WARWICKA,
podsumowując hitem okazała się kukurydza pływająca pod którą podpinałem jakąś inną przynętę glównie małą kuleczkę kukurydzianą lub tutti fruti PELZERA 10mm,
zakładając samą kulkę 14-18 mm ryba nie zasysała przynęty tylko lekko ciągnęła i puszczała,
ostatnio łapię nawet na jedną kukurydzę pływającą POP-UP zdipowaną sztuczną ;-))) zauważyłem że jak ryba jest nęcona systematycznie stoi tylko w łowisku i reaguje tylko na właściwie eksponowaną przynętę w tym przypadku KUKU POP-UP . Polecam tą kukurydzą FRANKA WARWICKA jest super no i miałem kilka brań na TB japońska kałamarnica POP UP 12mm. Ogólnie to nie wierzę w te cudowne zapachy smaki to tylko chwyt marketingowy żeby kasę wuciągnącz kieszeni . 
KUpcie sobie sztuczną kukurydzę POP-UP + tonącą małe kuleczki 10mm i połowicie na każdej wodzie gwarantuję a te cuda z DB i SB to zostawmy naszym kolegą łowiącym na komercjach którzy lubią wydawac tysiące na te BAJERY , w końcu jak lubią dużo wydawac i stac ich na to to to dlaczego nie ;-)))))))))) 
będę testwoał te CUDA SB DB na takiej 3 ha dzikiej komercji (jeziorko leśne) zarybione karpiem to napiszę co tam będzie się działo na razie te kulki na mojej wodzie nie zrobiły żadnego wyniki Pozdr  
 

CześćSam napisałeś o znikomej populacji karpi. A jeszcze jak do tego są tylko same profesory ;-) to sam wiesz dlaczego nie chcą brać.Do tego może być źle dobrane miejsce i całkiem lipa.Czytałem niedawno o pewnym jeziorze w Anglii.Wszystkie łowione karpie od chyba dobrych  nastu lat ważone, mierzone i opisywane. W końcu właściciel postanowił spuścić wodę i obejrzeć cały rybostan. Jakie było jego zdziwienie jak okazało się, że karpie znane i opisane to około 60% całej populacji - dlaczego reszta mijała kulki na kilometr. Dlaczego jedne gustowały tylko np w smaku tutti-frutti a inne tylko w krabie, jeszcze inne brały tylko na orzechy tygrysie i kukurydzę?To jest cały urok i zagadka karpiowania. Tam gdzie SK30 jest zabójcza tam żadne inne cuda raczej nie działają a pojedyncze brania potwierdzają regułę. Dlaczego ja nie mogę, nie umiem czy może co innego ale na SK30 nie złowiłem nic godnego uwagi?
Do tego wg mnie popełniasz błąd z tymi kulkami Duncaen. Czy nęcisz samymi tymi kulkami czy dodajesz też coś z tych super kulek? A jakimi smakami nęcisz? JK

[2012-07-05 10:22]