Kulki na metodę spławikową?

/ 42 odpowiedzi
u?ytkownik103891


nie dodawałem nigdy tych drogich kulek SB ani DB tylko na włos zakładam, moja zanęta to kuku +aller aqua pellet kulki krojone o smaku wanili kukurydzy ,tak na marginesie jak to pisze znany łowca Marcin Janic często kulki o innym zapachu aniżeli zanętowe dają efekty. Tak naprawdę nie pogięło mnie jeszcze żeby sypać do wody kulki po 60zł/kg dlatego mój wybór duncaen nie wiem ale ja uważam że robią fajne kuleczki i przystępne cenowo być może się mylę.

Zauważyłem ze im większe upały tym ryba żeruje krócej w ciagu doby i reaguje tylko na prezentację przynęty , tak jak pisałem dla mnie kukurydza POP-UP ewentualnie mała kuleczka pod tym 10-12 mm nic więcej. Na karpiowym łowisku też kiedyś miałem przypadek że jak zmniejszyłem przynętę do minimum to miałem od razu branie, kupiłem sobie wczoraj kulki CCMOORE HELLRAISERS MINI BITEZ 8 mm POP-UP na upały idealne kulki czuje będą ;-))
wydaje mi się że ryba w upalne dni wybiera tylko to co jej łatwo podnieść z dna , nie łowię w nocy zaznaczam 
nie neguję do końca skuteczności kulek SB i DB prawdopodobnie to wszystko zależy od wody wiadomo że na każdej wodzie co innego robi wyniki , ale jestem często nad wodą i niestety nie miałem nawet jednego brania na te kulki nawet jak podniosłem je pianką żeby unosiły się lekko nad dnem. 
Pozdr
(2012/07/09 14:58)

u?ytkownik64718


Z praktycnej strony polecam tą metodę, mozna łowic na spławik na kulki proteinowe, zakładając je oczywiście na włos, u mnie kolega tak łowi na jeziorze z łódki w nocy w zatoce pełnej grążeli w małych oczkach, ale to już trzeba byc fachofcem , łowi karpie powyżej 10 kilogramów, także panowie wszystko można tylko trzeba wiedziec jak. Niebyłem z nim nigdy na rybach ale z tego co inni mi opwiadali i on sam to podpływa , wpuszcza zestaw w oczko i delikatnie cofa się , czeka to jest tylko jedno branie lub drugie na drugiej wędce, albo jest albo nie jak spierdzieli zwija i do domu. (2012/07/09 17:08)

u?ytkownik103891


tak na marginesie jeżeli kukurydza po 1,2 Zł /kg skutkuje braniami a kulki po 60 zł/kg nie to o czym my tutaj rozmawiamy to jest poprostu bezsens sypać tysiące złotych do wody po to żeby mieć dorbe samopoczucie że łowimy na "mercedesy" a nic to nie daje bo na kukurydzę zwykłą sa lepsze brania, takie kulki jak SB I DB powinny bić kuku na głowę skoro tyle kosztują a jest na odwrót dlatego uważam tak jak ktoś napisał w innym wątku że te kulki sa dobre na komercjach gdzie przyjeżdża tabun karpiarzy obładowanych tonami kulek i każdy z nich uważa że jak wsypie to do wody to połowi lepiej od tego sąsiada obok i będzie się cieszył przy tym że obok sąsiad nie łowi a on tak ;-))) to takie polskie . Ale były już przypadki że te drogie kulki zostały pobite przez kukurydzę lub zwykłe kulki TRAPERA czy JAXONA opluwane na forach hahahaha i to jest potwierdzenie tezy, że sama kulka nie łowi !!!!                 (2012/07/10 08:12)

JKarp


Cześć
No i sprawa powoli się wyjaśnia.
Napisz jakie masz kulki SB i DB - łącznie z haczykowymi.
Tak Jaxon, Traper ;-) Owszem są pewne smaki TRAPERA naprawdę dobre ale skoro mówisz, że Traper bił na głowę DB i SB to napisz które ;-) ?
Mylisz się mówiąc, że na DB i SB sprawdzają się tylko  na komercjach. Zapewniam Cię, że na komercjach karpie są zdecydowanie cwańsze i bardziej wybredne niż na wodach nie nawiedzanych przez " tabuny karpiarzy " objuczonych tonami kulek ;-) Widzisz największym błędem jest myślenie, że na komercji trzeba tonę kulek żeby łowić. Poza tym już kiedyś kogoś w jakimś wątku zapytałem: no dobra ale kto mi te tony kulek, pelletów i litry liquidów przeniesie jak czasem trzeba przejść dobre 800m lub dalej w jedną stronę.

I odpisz mi w końcu na to:
" Cześć
No wszystko ładnie pięknie tylko jak zdążyłem przeczytać na swoje zestawy łowisz w nęconym miejscu praktycznie same leszcze.
Jeśli uważasz, że kolor kulki ma znaczenie to raczej tego nie skomentuję ;-) bo jak to jest, że na kulki własnej roboty ludzie łowią karpie a przy produkcji kulek nie dodają żadnego barwnika.
Ja łowię na kulki praktycznie bez koloru, no chyba że ciemny brąz uznać za skuteczny kolor. 
Z jednym się zgodzę, że istotnym szczegółem jest właściwa prezentacja przynęty jednak jak jest źle wytypowane miejsce to żaden super zestaw nie zdziała cudów.
Moim ulubionym zestawem jest węzeł bez węzła na plecionce w otulinie lub na miękkiej plecionce. Nie stosuję żadnych łamańców lub temu podobnych zestawów.
Dalej jestem przekonany, że coś musisz robić nie tak skoro jak mówisz na super kulki nie masz wyników. Nie mówię, że powinieneś mieć branie co dziesięć minut ale przynajmniej raz lub dwa na dobę jakiś karp powinien zassać taką kulkę.
Napisz jakie smaki Duncaena stosujesz a na jakie kulki chcesz łowić.
Poza tym, napisałeś, że kulki kruszysz - może powinieneś dawać całe kulki 20mm lub większe i potem łowić na duże przynęty np dwie kulki 20mm lub kulka 20mm plus pop-up 16mm?
Do pokruszonych kulek zawsze chętnie podchodzi drobnica i leszcze. To może być przyczyną, że nie możesz przebić się zanętą przez drobnicę.
JK"

Napisałeś tak:
" tak na marginesie jeżeli kukurydza po 1,2 Zł /kg skutkuje braniami a kulki po 60 zł/kg nie to o czym my tutaj rozmawiamy to jest poprostu bezsens sypać tysiące złotych do wody po to żeby mieć dorbe samopoczucie że łowimy na "mercedesy" a nic to nie daje bo na kukurydzę zwykłą sa lepsze brania,"
Braniami jakich ryb?" próbowałem wszystkie powyższe cuda na mojej wodzie, od kwietnia do teraz złapałem około 100 leszczy w granicach 1kg-2,5kg jednego karasia , zero karpia "
JK (2012/07/10 10:07)

Bernard51


Zauważyłem ze im większe upały tym ryba żeruje krócej w ciagu doby

Masz racje ,Ale mówimy o normalnych karpiach nie "opasach"na wydzielonych stawach!
W takie upaly zeruje od 1- 1,5 godz czyli na stanowisku jak dobrze pójdzie mamy ja ok 15-20 min
i to nalezy wykorzystac za dnia bo w nocy moze byc inaczej

 
ewentualnie mała kuleczka pod tym 10-12 mm nic więcej.
 
I tu tez masz racje mniej lapczywa ryba (mniej glodna w upaly)bardziej sie skusi na mniejsze przynety tj: na nocy zakladam hak nr6 i polowa rosówki 2grochy na wlos ciecierzyce na wlos 2 kuku na wlos i to wszystko lub pelet 6mm pstrągowy (sardynka hiszpanska)2szt lub kryl
tez mozna frolik nie wiem czy na wszystkich wodach? ale ok 10-12mm z wolowinw lub ryba.
Wydaje mi sie to kazdy wedkarz powinien wiedziec który na codzien siedzi nad woda i nie ogląda filmików reklamowych??  A ma za soba troche lat nad woda!!
Polamania!!
(2012/07/10 10:18)

u?ytkownik103891


J Karp

mam wszystkie rodzaje ZANETÓWEK SB i DB w tym SK30 HOT DEMON PRAWN &PEPPER , OMEGA FISCH , SOURCE, SIGNAL ;-))))))))) SCOPEX ananas , truskawka , 
obojętnie jaką bym kulkę nie założył nie ma BRANIA , mówię tutaj o samych leszczach na których testowałem kulki która lepsza , karpia jest mało w tej wodzie ogólnie to jezioro dzierżawi pewna bandycka spółka i złapanie większej ryby jest nie lada wyczynem, aczkolwiek uważam , że jest tutaj karp. Na kulke 18mm były lekkie pociagniecia i puszczenia.
DUNCAEN kulki zanętowe używam 18 mm kukurydza wanilia scopex . Nie pisz proszę , że nie te zapachy bo i tak to do mnie nie dociera co napiszesz że mam np stosować "octopus andronicus homo sovuietikus" ;-))) 
sprawa ma się prosto zacząłem nęcić w okresie od kwietnia do teraz , nie byłoby dnia praktycznie od maja żebym nie złapał dziennie kilku leszczy o wadze od 1-2 , 2,5 kg bez względu na pogodę ;-0 . Pisząc o leszczach wiem że wydać się to może śmieszne ale moje doświadczenia z łowieniem karpi nie są aż tak bogate więc zacząłem eksperymenty od leszczy łatwiejszych do złowienia, żeby wyczaić zachowanie ryb na moim łowisku co jest skuteczne jakie przynęty tutaj ryba preferuje najbardziej. Nie miałem od nikogo informacji z tego łowiska ponieważ nikt tam nie łowi metoda włosową i na kulki. Wiem ze zaraz napiszesz że karp lubi co innego ... ;-))))))))))))) (no lubi amerykankę polaną lukrem) ;-))))
Reasumując przodującą przynęta jest kukurydza POP-UP franka Warwicka pod nia dokładałem zwykłą kuku gotowaną, kulki 10-12 mm kuurydza CARp ZOOM lub np. 1/2 HOT DEMON 14mm,  bez względu na to jaką branie było zKUKU POP-UP, bez tej kukurydzy brań prawie zero , no na same kulki 10mm cos tam pociągało, czyli wniosek taki że tylko małe przynety wchodza w grę bo kulki od 14 mm wzwyż nie podnosiła ryba. Ostatnio nawet zbalansowałem krytycznie kulke 18 i 14 odcinając kawałek kulki i w to miejsce pianka co pwoodawało ze kulka lekko się unosiła i też bez efaktów a sam jeden WARWICK POP-UP i od razu były brania ;-))))))))) czyli co ???? mam z uporem maniaka walczyć z żywiołem walic 2 kule na włos?? nęcić 20 mm ?? ;-))))) tylko po co ???
druga podstawową przynetą był klips z 10-12 białych i uważam że na karpia to też dobra przynęta, tutak miałem wiele brań (ale nie karpia tylko leszcza zaznaczam) 
I pytanie skoro ryba bierze tutaj na kukurydzę gumową sztuczną ;-)))) to gdzie te bajki o tych aromatach mega atraktorach ??? SK30 HOT DEMON pieknie pachną i reszta tez igiełka wchodzi jak w masło ale co z tego tutaj to się nei sprawdza nawet na leszczach. Ryba poprostu wpada w wir żerowania i instynktowanie zasysa co leży na dnie ,lżejsze kawałki szybciej zasysa i tyle stąd stercząca i bimbająca kuku POP-UP czy kulka pop-up jest skuteczniejsza na moim łowisku zazanaczam . Ale te cały Warwick chyba wie co robi.
pisalem tez o kolorze bo mam wrażenie że kolor żółty jak kukurydza ma jakieś znaczenie na moim łowisku , miale brania tez na kuku fluo pomarańcz sztuczną, ale wszystko wg mnie zalezy od pracy przynęty na dnie jak pracuje jak się porusza a kuku pop -up pieknie się buja ;-))))))))))))))) 

co do zestawów to stosuję zwykły paternoster ciężarek 40 gr przypon łamaniec od 15-30 cm , skuteczność SAMOZACIĘĆ 99% (dolna warga) zero ryb spiętych nie będę tutaj niczego zmieniał bo uważam że to nie ma sensu 
i ostatnia uwaga czy robiłem jakiś błąd?? Jeśli przez 3 miesiące ryba była w łowisku codziennie, mówię tutaj znowu o leszczach ;-))), a nie było nawet jednego brania karpia, jeden karaś sie przyplątał , to mogę jedynie domniemać , że karpia tam nie ma bo gdyby był to jeden czy dwa trafiłby się przez taki okres czasu, porostu tam karpia nie ma w tym miejscu nie wiem ...

J Karp nie kwestionuję Twojej wiedzy i doświadczenia, wyników w łowieniu karpi ale każde łowisko jest inne i to jest sedno problemu prawdopodobnie gdybyś przyjechał na moją wodę to ciężko byłoby Ci złapać karpia. Wydajesz się być szczególarzem OK ale często proste rozwiązania sa skuteczniejsze od kombinacji alpejskich i wydziwianiu na 100 różnych  sposobów. 
Natomiast destruktywne negowanie TB JAXONA TRAPERA czy jakiej kolwiek przynęty uważam bez sensu bo jak juz pisałem historia pokazuje że czasem MEGA MOCARNEGo KARPIARZA z masą maneli pobił dziadek z grochem i kukurydzą na haku ;-))))) (2012/07/11 02:49)

JKarp


J Karp

mam wszystkie rodzaje ZANETÓWEK SB i DB w tym SK30 HOT DEMON PRAWN &PEPPER , OMEGA FISCH , SOURCE, SIGNAL ;-))))))))) SCOPEX ananas , truskawka , 
obojętnie jaką bym kulkę nie założył nie ma BRANIA , mówię tutaj o samych leszczach na których testowałem kulki która lepsza , karpia jest mało w tej wodzie ogólnie to jezioro dzierżawi pewna bandycka spółka i złapanie większej ryby jest nie lada wyczynem, aczkolwiek uważam , że jest tutaj karp. Na kulke 18mm były lekkie pociagniecia i puszczenia.
DUNCAEN kulki zanętowe używam 18 mm kukurydza wanilia scopex . Nie pisz proszę , że nie te zapachy bo i tak to do mnie nie dociera co napiszesz że mam np stosować "octopus andronicus homo sovuietikus" ;-))) 
sprawa ma się prosto zacząłem nęcić w okresie od kwietnia do teraz , nie byłoby dnia praktycznie od maja żebym nie złapał dziennie kilku leszczy o wadze od 1-2 , 2,5 kg bez względu na pogodę ;-0 . Pisząc o leszczach wiem że wydać się to może śmieszne ale moje doświadczenia z łowieniem karpi nie są aż tak bogate więc zacząłem eksperymenty od leszczy łatwiejszych do złowienia, żeby wyczaić zachowanie ryb na moim łowisku co jest skuteczne jakie przynęty tutaj ryba preferuje najbardziej. Nie miałem od nikogo informacji z tego łowiska ponieważ nikt tam nie łowi metoda włosową i na kulki. Wiem ze zaraz napiszesz że karp lubi co innego ... ;-))))))))))))) (no lubi amerykankę polaną lukrem) ;-))))
Reasumując przodującą przynęta jest kukurydza POP-UP franka Warwicka pod nia dokładałem zwykłą kuku gotowaną, kulki 10-12 mm kuurydza CARp ZOOM lub np. 1/2 HOT DEMON 14mm,  bez względu na to jaką branie było zKUKU POP-UP, bez tej kukurydzy brań prawie zero , no na same kulki 10mm cos tam pociągało, czyli wniosek taki że tylko małe przynety wchodza w grę bo kulki od 14 mm wzwyż nie podnosiła ryba. Ostatnio nawet zbalansowałem krytycznie kulke 18 i 14 odcinając kawałek kulki i w to miejsce pianka co pwoodawało ze kulka lekko się unosiła i też bez efaktów a sam jeden WARWICK POP-UP i od razu były brania ;-))))))))) czyli co ???? mam z uporem maniaka walczyć z żywiołem walic 2 kule na włos?? nęcić 20 mm ?? ;-))))) tylko po co ???
druga podstawową przynetą był klips z 10-12 białych i uważam że na karpia to też dobra przynęta, tutak miałem wiele brań (ale nie karpia tylko leszcza zaznaczam) 
I pytanie skoro ryba bierze tutaj na kukurydzę gumową sztuczną ;-)))) to gdzie te bajki o tych aromatach mega atraktorach ??? SK30 HOT DEMON pieknie pachną i reszta tez igiełka wchodzi jak w masło ale co z tego tutaj to się nei sprawdza nawet na leszczach. Ryba poprostu wpada w wir żerowania i instynktowanie zasysa co leży na dnie ,lżejsze kawałki szybciej zasysa i tyle stąd stercząca i bimbająca kuku POP-UP czy kulka pop-up jest skuteczniejsza na moim łowisku zazanaczam . Ale te cały Warwick chyba wie co robi.
pisalem tez o kolorze bo mam wrażenie że kolor żółty jak kukurydza ma jakieś znaczenie na moim łowisku , miale brania tez na kuku fluo pomarańcz sztuczną, ale wszystko wg mnie zalezy od pracy przynęty na dnie jak pracuje jak się porusza a kuku pop -up pieknie się buja ;-))))))))))))))) 

co do zestawów to stosuję zwykły paternoster ciężarek 40 gr przypon łamaniec od 15-30 cm , skuteczność SAMOZACIĘĆ 99% (dolna warga) zero ryb spiętych nie będę tutaj niczego zmieniał bo uważam że to nie ma sensu 
i ostatnia uwaga czy robiłem jakiś błąd?? Jeśli przez 3 miesiące ryba była w łowisku codziennie, mówię tutaj znowu o leszczach ;-))), a nie było nawet jednego brania karpia, jeden karaś sie przyplątał , to mogę jedynie domniemać , że karpia tam nie ma bo gdyby był to jeden czy dwa trafiłby się przez taki okres czasu, porostu tam karpia nie ma w tym miejscu nie wiem ...

J Karp nie kwestionuję Twojej wiedzy i doświadczenia, wyników w łowieniu karpi ale każde łowisko jest inne i to jest sedno problemu prawdopodobnie gdybyś przyjechał na moją wodę to ciężko byłoby Ci złapać karpia. Wydajesz się być szczególarzem OK ale często proste rozwiązania sa skuteczniejsze od kombinacji alpejskich i wydziwianiu na 100 różnych  sposobów. 
Natomiast destruktywne negowanie TB JAXONA TRAPERA czy jakiej kolwiek przynęty uważam bez sensu bo jak juz pisałem historia pokazuje że czasem MEGA MOCARNEGo KARPIARZA z masą maneli pobił dziadek z grochem i kukurydzą na haku ;-)))))

CześćJak dla mnie problemem jest to, że nie chcesz posłuchać kogoś, kto być może dobrze gada.Chcesz łowić karpie czy leszcze? Bo jak leszcze to łatwiej będzie stosować tylko białe być może podniesione kuku Warwicka.Po co te doświadczenia z leszczami? Leszcz to zupełnie inna bajka i jeśli będziesz opierał się na tym na co leszcze biorą karpia nie złowisz. ( miałem przypadek, że na zasiadce na kulki bananowe Solara podeszły mi leszcze. Po trzech braniach zmieniłem kulki na jakieś rybne i już leszcze nie brały ). Koniecznie zacznij nęcić grubo i łowić na duże przynęty. Dwie kulki 20mm lub 20mm plus pop-up 16 a nawet 20mm. Może w ogóle zmień miejsce lub łowisko. Uparłeś się łowić karpie tam gdzie być może ich nigdy nie było - chodzi o miejsce nęcenia.Doczytałem się, że nie łowisz w nocy tylko we dnie - to może też być błąd. Karpie nie za bardzo lubią harmider w łowisku. Łowienie karpi to dbanie o każdy szczegół i detal. Tu nie ma miejsca na przypadki.Uwierz mi, że miałem dużo różnych kulek w rękach. Od naprawdę drogich IB lub Finkelde ( samoróbek też )do kulek Jaxona i Trapera. To nie jest moja opinia ( tylko ) na temat jakości wyrobów tych firm. " pisalem tez o kolorze bo mam wrażenie że kolor żółty jak kukurydza ma jakieś znaczenie na moim łowisku , miale brania tez na kuku fluo pomarańcz sztuczną, ale wszystko wg mnie zalezy od pracy przynęty na dnie jak pracuje jak się porusza a kuku pop -up pieknie się buja ;-))))))))))))))) " -  praca przynęty ( kulki ) nie polega na tym żeby ładnie się bujała. Kulka proteinowa to nie kulka plasteliny czy kamień - ona w wodzie pracuje. Wrzuć no SK30 do szklanki z wodą i zostaw ją na ok 24 godz. Rób zdjęcia to zobaczysz jak zmienia się kulka. Oczywiście wrzuć kulkę tonącą.Zapewniam Cię, że na jednych z zawodów jedna z drużyn postanowiła nęcić grochem i kukurydzą wywożąc to wszystko łódką sterowaną. Owszem mieli brań dużo więcej niż my ale ... były to karpiki 1,5 do 2,5kg. Na zawodach liczą się tylko karpie od 2kg w górę. Przegrali :-) Ja cztery ryby 4,6 do 14,4kg a oni siedem i ledwo 18kg łącznej masy ryb.... Nie uwierzę w opowieści, o dziadkach z grochem i kukurydzą łowiących regularnie duże karpie. Z resztą miałem takich sąsiadów kiedyś na zasiadce na Zegrzu - owszem mieli brania ale ryby były znacznie mniejsze a w końcu przestały im brać. Nie wierz też w opowieści, że jak jest gorąco to karp weźmie tylko na małe przynęty. Gdyby tak było nie zająłbym w miniony weekend drugiego miejsca na zawodach dość specyficznych bo o największą rybę :-)JK
(2012/07/11 06:28)

u?ytkownik103891


kilku ludzi na forum poparło już moją tezę co do kulek proteinowych , też próbowałeś im wpajać swoją filozofię ;-))))))) , wielu pisało o skuteczności SB DB (tylko gdzie kto łowi to jest też niewiadoma ... prawda leży gdzieś po środku pewnie. Wydaje mi się że karpia nie ma akurat w moim łowisku bo gdyby był to stuknąłby raz po raz , gdyby tak było wtedy mógłbym zacząć robic eksperymenty a tak narażam się na zupełny zanik brań czegokolwiek czego nie lubię niestety . A kulki duncaen ??? Kulki jak kulki , jako zanętowe się nadają wg mnie , te testy szklankowe robiłem sobie z nudów zimą i co?? Co z tego że SB pracuje puszcza aromaty jak nic go nawet nie dotknie (u mnie bynajmniej) 
zacząłem rzucać więcej kulek mniej kukurydzy ale czy to jakis wynijk zoabczymy natomiast do sypania kulkami 60 zł/Kg sorry kolego mnie nie namówisz jeszcze na głowę nie upadłem ;-))))
Pozdr (2012/07/11 08:30)

JKarp


CześćTrudno - pewnie wiedzą lepiej ;-) Ci co Cię poparli. Nie będę się bawił w cytowanie ale nawet nie ma słowa o kulkach z małym wyjątkiem, że niby ok... 10-12mm.Czy ja mówię żebyś sypał kulki po 60zł? Co prawda kilka kulek na zestaw na pewno nie zaszkodziłoby. Ale Twój wybór. Samo posiadanie drogich kulek jak widzisz nic nie daje - tych kulek należy jeszcze używać.Co prawda lipiec od zawsze był nieszczególnym miesiącem jeśli chodzi o żerowanie dużych karpi.  http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/1055
Mnie jeszcze interesuje jedna rzecz. Czy interesują Cię karpie z nastawieniem na okaz czy raczej karpiki ?JK (2012/07/11 09:10)

u?ytkownik103891


hahahaha co może poruszająca się w toni przynęta nie jest bardziej atrakcyjna dla ryby od tej leżącej nieruchomo??? ;-)))))))) wystarczy że porównam ruch przynęty w metodzie spławikowej , podciaganie spławika często prowokuje ryby do brania ponieważ przynęta w ruchu wabi . jak wygląda kukurydza stojąca w miejscu kiedy cała zanęta, ziarna kukurydzy lekko się poruszają???

piszesz że na bananowe ci leszcze podeszły zmieniłeś na rybny, leszcze odeszły ;-))))))))) jakies szkolone te leszcze BANANY tak RYBA nie ;-))))))))))))) wydaje się, że jakby brały leszcze na KRABA wymyśliłbyś TUTTI  FURTI  i juz po kłopocie , jesteś genialny z tego wynika ciekawe co byś założył jakby na rybne też brały leszcze ??? ;-))))))) no pewnie nie mogły co??? ;-))))))) 

Twoje filozoficzne tezy są komiczne , masz za tyle pomysłów w głowie , aż do przesady ,że niedługo to w stawie bez karpi znajdziesz pomysł na złapanie 20 kilowego karpia ;-))))))))))))) zaczniesz od banana i za pół godziny skończysz na krabie lub janpońskiej kałamarnicy ;-))))))) 

Masz wyobraźnię ;-)))))))))

Pozdr 


(2012/07/11 20:02)

JKarp


hahahaha co może poruszająca się w toni przynęta nie jest bardziej atrakcyjna dla ryby od tej leżącej nieruchomo??? ;-)))))))) wystarczy że porównam ruch przynęty w metodzie spławikowej , podciaganie spławika często prowokuje ryby do brania ponieważ przynęta w ruchu wabi . jak wygląda kukurydza stojąca w miejscu kiedy cała zanęta, ziarna kukurydzy lekko się poruszają???

piszesz że na bananowe ci leszcze podeszły zmieniłeś na rybny, leszcze odeszły ;-))))))))) jakies szkolone te leszcze BANANY tak RYBA nie ;-))))))))))))) wydaje się, że jakby brały leszcze na KRABA wymyśliłbyś TUTTI  FURTI  i juz po kłopocie , jesteś genialny z tego wynika ciekawe co byś założył jakby na rybne też brały leszcze ??? ;-))))))) no pewnie nie mogły co??? ;-))))))) 

Twoje filozoficzne tezy są komiczne , masz za tyle pomysłów w głowie , aż do przesady ,że niedługo to w stawie bez karpi znajdziesz pomysł na złapanie 20 kilowego karpia ;-))))))))))))) zaczniesz od banana i za pół godziny skończysz na krabie lub janpońskiej kałamarnicy ;-))))))) 

Masz wyobraźnię ;-)))))))))

Pozdr 

Cześć
POZOSTAWIĘ TEN TWÓJ NIESŁYCHANIE GŁUPI WYWÓD BEZ KOMENTARZA.
Bez pozdrowień.



(2012/07/11 20:16)

u?ytkownik103891


spoko może trochę przesadziłem z cynizmem ale powiedz jak Ty to robisz że spośród kilkudziesięciu smaków jakie oferują producenci kulek wiesz jaka bedzie dobra jaka nie ??? bo przecież 
smak to jedno 
firma to drugie 
woda to trzecie 
przypon to czwarte 
nęcenie to piąte 
etc etc
dla mnie tylko częsty pobyt na nęconym miejscu nawet do kilku miesięcy w jednym miejscu pozwala na perfekcyjnie określenie co w danym miejscu jest skuteczne i jak ryba będzie reagować na wszystko co jej zaoferujemy żeby w końcu wylądowała w naszym podbieraku 
Ty natomiast jedziesz , tak to rozumuję , nad wodę i jak nie BANAN to RYBA i po kłopocie ??? ;-)))))))))))) Masz zawsze złoty środek i zawsze łapiesz same wielkie karpiszony, zawsze jestes leszy od innych i zawsze wiesz co kto robi źle?? ;-)))
Pozdr (2012/07/11 20:28)

JKarp


CześćJuż za późno - żadne spoko ni pomoże.Powiem tylko jedno zdanie - na drugi raz nie cynizuj tylko uważnie czytaj jak ktoś Ci chce przekazać swoje spostrzeżenia.Bez odbioru. (2012/07/11 20:32)

u?ytkownik103891


spokojnie kolego ;-)) w piątek jade nad pewne 3 ha jezioro śródleśne głebokość średnia 3-4 m i zaczynam od BANANA ;-))))) 
zaczynam 4 rano od nęcenia kuku + pellet aller aqua + kulki duncaena 
na włos po kolei wszsytko co mam SK30 ............................ ;-)))) al;e czuję że i tak kukurydza będzie najlepsza ;-))))))))))

tam na szczęście nie ma leszczy więc jak nic nie złowię na te super KULKI to oddam ci wszystkie w prezencie za darmo ;-))))))Pozdr  (2012/07/11 20:46)

JKarp


CześćNiektórzy sądzą, że kulki po 60zł lub wędki po 2 000,00zł zrobią z nich Karpiarzy. Jakże się mylą będąc tylko karpiarzami.JK (2012/07/12 06:12)

u?ytkownik103891


hej 

moim celem nie było zrobienie z siebie karpiarza, bo nie to jest dla mnie najważniejsze w życiu, tylko potwierdzenie czy ten drogi pachnący SZAJS sprzedawany w ładnych opakowaniach faktycznie wart jest swojej ceny , na razie jestem przekonany, że miałem rację , że te wszystkie cuda niewidy to tylko chwyt marketingowy dla naiwnych , bo nawet leszcze na to nie chciały spojrzeć ;-))))))))))))  
Jutro jadę na karpiowe jezioro jak pisałem powyżej napiszę co się działo , pogoda fajna ochłodzenie lekkie moze karp będzie żerował w dzień 
Pozdr  (2012/07/12 10:22)

gamracik


nie mówię, że można na hak zalożyć kulkę 20mm, ale na serio czytalem ze są malutkie kulki wielkości tego peletu haczykowego i własnie się je zakłada na hak. W nowym katalogu TandemBaits na końcu jest własnie taki pellet do zakładania na hak, który ma gąbczastą strukturę i się aż tak szybko nie rozpuszcza.



CześćMożna ;-)Odpinasz przypon. Za pomocą igły naciągasz kulkę na haczyk od strony oczka. Następnie zapinasz przypon. Można najpierw kulkę przewiercić wiertełkiem ;-)
Oczywiście, że można łowić na kulki wędką spławikową zakładając je na włos. Sposób na karpia jak z każdą inną przynętą. Tylko po co sobie życie utrudniać?Nawet 5m od brzegu można położyć zestaw gruntowy.JK
no niby mozna go polozyc 5 m od brzegu... ale ja np. wybieram sie w sobote na splawwik na wlos... dlaczego?? ne po to aby zycie sobie utrudniac, lecz na staw na ktory ide jest zakaz lowienia na grunt a karp swietnie na pelle tam bierzr... wiec jak mus to mus ;P pozdrawiam. (2012/08/31 11:21)