Kulki karpiowe własnej roboty

/ 13 odpowiedzi
witam kolegów serdecznie..ma ktos może swoje przepisy na kulki zanetowe własnej produkcji???
jak może ktoś podac skladniki i przepis to prosze o wpisy do mojego wątku...

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

tocik26

jak macie to podajcie przepis a nie linki.... (2014/01/01 14:32)

florentyna

MONSTA CRAB & GARLIC

Mix: 
- 10 % maka kukurydziana 
- 13 % maka sojowa odtłuszczona 
- 20 % semolina 
- 10 % LT 94 
- 6 % maczka PRE-DIGESTED 
- 4 % Atlantic Krill 
- 3 % Pacific Squid 
- 1 % Rozpuszczalne Rybne Proteiny 
- 12 % Sluis CLO 
- 6 % WPC 
- 5 % Robin Red 
- 3 % Red Hot Spicez 
- 2 % Albumina 
- 2 % Czosnek w proszku 
- 1 % Glm Extract 
- 1% HNV Superior Pellet Crumble Black 1, 5 mm 
- 1% Betaine HCl 

Liquid part 
- Monsta Crab Bait Flejva 6ml/kg 
- Garlic oil 2ml/kg 
- Fresh Krill Extract 10ml/kg  POZDRO ADam (2014/03/16 21:15)

TheMechOne

Jakie skladniki maja wplyw na to, czy kulka bedzie plywajaca, czy tonaca? Sa jakies wytyczne, ktore pomoga przewidziec jak sie kulka bedzie zachowywac? (2014/03/19 06:55)

JKarp

Z tego co wiem to mączki z kryla i mleko w proszku powodują, że kulki pływają.Np kryla dodaje się do 5 % suchego miksu. Powyżej w zależności od reszty składników kulki mogą zacząć pływać.
JK (2014/03/19 08:50)

TheMechOne

Czyli gdybym dodal do 10% maksymalnie mleka w proszku, to kulki powinny byc juz plywajace? A ktory skladnik najbardziej obciaza kulke? (2014/03/19 10:50)

JKarp

A tego akurat nie wiem z tym mlekiem ale kiedyś przez przypadek zrobiłem sobie 3 kilo kulek pop-up :-)A jaki byłem zdziwiony jak podczas nęcenia zauważyłem pływające kulki.
Co dociąża miks - kasza manna, zmielone płatki górskie, zwykła mąka.A i najważniejsze - skorupki z jajek.JK (2014/03/19 11:48)

TheMechOne

Dziekuje za konkretna odpowiedz. :) (2014/03/20 05:48)

florentyna

WITAM! Jeżeli chcesz zrobic pop-upy to najlepiej dodaj zmielone korki od wina :)pozdroADam (2014/03/20 21:39)

TheMechOne

WITAM! Jeżeli chcesz zrobic pop-upy to najlepiej dodaj zmielone korki od wina :)pozdroADam
Haha, no az tyle tego wina nie pijam... xD Ciekawe czy by to karpiom nie przeszkadzalo i czy kulka trzymalaby sie "kupy"... (2014/03/21 06:35)

JKarp

Kiedyś Carp Devil Baits miał w ofercie pływaki zrobione ze zmielonym korkiem.Kulki się nie rozpadały.W przypadku pop-up przynęta zostaje na włosie więc karp jej nie zjada.JK (2014/03/21 07:56)

TheMechOne

A jesli po zlowieniu ryby kulka nadal sie trzyma, to mimo wszystko wymieniamy ja na nowa, czy mozna zostawic? W karpiowaniu jestem bardzo poczatkujacy, wiec przepraszam za te lawine pytan... (2014/03/21 10:32)

użytkownik158065

A jesli po zlowieniu ryby kulka nadal sie trzyma, to mimo wszystko wymieniamy ja na nowa, czy mozna zostawic? W karpiowaniu jestem bardzo poczatkujacy, wiec przepraszam za te lawine pytan...

Jeśli kulka niedługo leżała w wodzie nadal będzie pracować więc nie musisz jej wymieniać na nową, czasem kulki przed założeniem na włos celowo moczy się w wodzie po to  żeby szybciej zaczęły pracować lub żeby pozbyć się intensywnego zapachu przynęty np. wczesną wiosną kiedy w wodzie jest jeszcze mało zapachów a intensywnie pachnąca przynęta mogła by odstraszyć karpie. (2014/03/21 11:42)