Zaloguj się do konta

Kulki i pellet na karpia

utworzono: 2013/04/07 10:48
jambus1979

CZY KULKI I PELLET TYLKO NA KARPIA [2013-04-07 10:48]

Romuald55

Leszcze,amury a na kraba suma złowiłem. [2013-04-07 11:03]

rygiel

Na waniliowe biorą również Leszcze,Klenie,Jazie a raz trafiła mi się ładna Brzana.  [2013-04-07 11:08]

no i na maleńkie boile karasie i liny. [2013-04-07 11:14]

no ale to raczej przyłów. [2013-04-07 11:15]

liny karpie leszcze amury sumy jazie i ogromne płocie żadko ale czasem się trafi
[2013-04-07 11:30]

xxxczokxxx

dużo zalezy od wielkośći np na mały pellet praktycznie każdy gatunek a na duzy to Karp /Sum

najciekawsza sytuacja z którą miałem doczynienia to jest to że kiedyś przy zwijaniu zaatakował mi przynete szczupak
[2013-04-07 12:28]

skrewdriver

A powiedzmy kulki 10 mm przy metodzie nastawiając sie głównie na duzego leszcza ? [2013-04-07 13:10]

CZY KULKI I PELLET TYLKO NA KARPIA


Mi oprócz karpia i amura  trafiał się przyłów w postaci leszczy, linów, karasi, płoci, złowiłem też jednego klenia.
[2013-04-07 13:16]

skrewdriver

Sprecyzuje inaczej swoje pytanie. Czy warto nastawiać się na leszcza łowiąc feederem z koszyczkiem do metody i kulkami na włosie ? Mam tu na myśli mniejsze kulki 10-12 mm.
Kulki raczej są karpiowym smakołykiem ale coraz cześciej rozsmakowują się w nich inne ryby. Zamierzam w tym sezonie połowic troche na metode stad takie pytanie. Cel : starsze roczniki karpiowatych. [2013-04-07 14:47]

Sprecyzuje inaczej swoje pytanie. Czy warto nastawiać się na leszcza łowiąc feederem z koszyczkiem do metody i kulkami na włosie ? Mam tu na myśli mniejsze kulki 10-12 mm.
Kulki raczej są karpiowym smakołykiem ale coraz cześciej rozsmakowują się w nich inne ryby. Zamierzam w tym sezonie połowic troche na metode stad takie pytanie. Cel : starsze roczniki karpiowatych.


poczytaj sobie na 3 stronie ;)
  http://forum.wedkuje.pl/f,method-feeder,450011,50.html
[2013-04-07 14:59]

Sprecyzuje inaczej swoje pytanie. Czy warto nastawiać się na leszcza łowiąc feederem z koszyczkiem do metody i kulkami na włosie ? Mam tu na myśli mniejsze kulki 10-12 mm.
Kulki raczej są karpiowym smakołykiem ale coraz cześciej rozsmakowują się w nich inne ryby. Zamierzam w tym sezonie połowic troche na metode stad takie pytanie. Cel : starsze roczniki karpiowatych.










kulka proteinowa to nic innego jak podgotowane ciasto (aby było twardsze)"zwykłe" ciasto daje sie na hak a w przypadku boili (gotowanek) na włoswięc na kulki można złapać wszystko co bierze na ciasto w zależności od wielkości przynęty. [2013-04-07 15:10]

Sprecyzuje inaczej swoje pytanie. Czy warto nastawiać się na leszcza łowiąc feederem z koszyczkiem do metody i kulkami na włosie ? Mam tu na myśli mniejsze kulki 10-12 mm.
Kulki raczej są karpiowym smakołykiem ale coraz cześciej rozsmakowują się w nich inne ryby. Zamierzam w tym sezonie połowic troche na metode stad takie pytanie. Cel : starsze roczniki karpiowatych.










kup sobie klipsy na białe robaki i sztuczną kukurydzę pływająca i tonącą kulki do 12 mm nie większe najlepsze kulki CCMOORE HELLRAISER 8 mm http://carpcity.pl/pop-up/263-cc-moore-perfect-pineapple-hellraisers.html
na tej stronie masz też ofertę PLASTIKÓW 
nie radzę inwestować w kulki proteinowe tylko nęcić kukurydzą i ewentualnie pelletem aller aqua i nie słuchać bajkopisarzy internetowych bo to sprzedawcy kulek proteinowych nieobiektywni którym zależy na znalezieniu naiwniaków na swój badziewiasty towar  [2013-04-07 15:13]

tu masz zdjęcie kilku z tych leszczy o których pisałem w tym wątku na stronie 3 ;)

http://forum.wedkuje.pl/f,method-feeder,450011,50.html
[2013-04-07 15:16]

skrewdriver

Coraz czesciej czytamy i słyszymy o " starych rocznikach " leszczy na kulki więc to chyba nie do końca nabijanie kabzy. Przykładej jest właśnie Śliwa jak sam widzisz na zdjęciu wyzej ;) 

Wydaje mi się, że warto próbować i po kombinowac troche z zapachami i rozmiarami.
Wkońcu nic do stracenia. Metoda jeszcze nie jest u nas tak spopularyzowana jak w UK.
ale skoro tam na komercyjnych stawach łowia piękne ryby do dlaczego mamy nie łowić ich na naszych wspaniałych polskich jeziorach ? 

Jestem jeszcze troch zielony w temacie ponieważ dopiero zacznę kombinować z method feeder, aczkolwiek sprzęt już czeka gotowy i kompletny. Teraz jeszcze zaopatrze się w troche kulek i w przyszłym tygodniu jak woda zdązy się nieco nagrzac ruszam na nieduży staw ( niekomercyjny ) z przewaga karpia i lina. A w daleszej kolejności sprawdzone leszczowe jeziorko.


[2013-04-07 15:29]

skrewdriver

Łowienie białej ryby na spining też do niedawna było dla wielu abstrakcją, dzisiaj to już normalka ;)
[2013-04-07 15:32]

skrewdriver

Nie można kwestionować skuteczności kulek dlatego, że ryby w danym momencie na nie nie brały. Wiele czynników ma wpływ na skutecznośc: długość i grubość przyponu, wielkośc haczyka, wielkośc kulki, zapach, smak,  zanęta czy sposób podania przynety... itd. itd. Można by wymieniac w nieskończoność. .

W wiekszości przypadków to niestety nasze błędy zniechęcają rybę do brania. Więc może problem tkwił nie w twoich kulkach o twoim łowieniu.

Uważasz, że plastiki będą lepsze od naturalnych aromatyzowanych kulek ? Nie sądze ;) [2013-04-07 19:07]

jambus1979

DZZIEKI ZA ODPOWIEDZI O KULKACH A CO SĄDZICIE O PELLECIE ???????
[2013-04-07 20:48]

Nie można kwestionować skuteczności kulek dlatego, że ryby w danym momencie na nie nie brały. Wiele czynników ma wpływ na skutecznośc: długość i grubość przyponu, wielkośc haczyka, wielkośc kulki, zapach, smak,  zanęta czy sposób podania przynety... itd. itd. Można by wymieniac w nieskończoność. .

W wiekszości przypadków to niestety nasze błędy zniechęcają rybę do brania. Więc może problem tkwił nie w twoich kulkach o twoim łowieniu.

Uważasz, że plastiki będą lepsze od naturalnych aromatyzowanych kulek ? Nie sądze ;)



kolego nie będę się po raz setny rozwodził na teamt kulek bo temat w moim przypadku jest zamknięty i podsumuję to jednym zdaniem . Kulki proteinowe to przereklamowany chemiczny szajs za dużą kasę. Niestety rozmawiałem ostatnio bezpośrednio u źródła tzn z właścicielem dwóch sklepów internetowych nazwy nie podam oczywiście, który śmiał się z tych wszystkich napaleńców co myślą że kulki to MAGICZNE PRZYNĘTY i że sa to bardzo bogaci ludzie ;-)))) i sam potwierdził że w ubiegłym sezonie połowił na PLASTIKI i taki jest trend zagranicą tam testerzy nie wciskają kitu tylko idą z postępem i piszą prawdę wklejałem ostatnio tutaj...

trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby siedzieć dzień w dzień w internecie i wciskać kit o złowieniu na jednej zasiadce na stawie hodowlanym 250 kg karpi na kulki jakiejś firmy X mówiąc przy tym że na inne kulki nic nie brało ;-))))))))))))) KOMEDIA [2013-04-08 08:52]

JKarp

Jaruś a może jednak zdradź nam tajemnicę z kim rozmawiałeś. Wtedy Twoje informacje będą wiarygodne. Ja sobie zadzwonię i też pogadam :-)
Też mogę powiedzieć, że rozmawiałem z trzema ( co tam z trzema ) z pięcioma właścicielami dużych sklepów internetowych. Powiedzieli mi, że te plastiki to taka ściema, żeby wydać kasę.Ale niestety nie mogę podać z kim rozmawiałem.
A powiedz czym zamierzasz nęcić jak będziesz łowił tymi kukurydzami? 
" trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby siedzieć dzień w dzień w internecie i wciskać kit o złowieniu na jednej zasiadce na stawie hodowlanym 250 kg karpi na kulki jakiejś firmy X mówiąc przy tym że na inne kulki nic nie brało ;-))))))))))))) KOMEDIA"
Czy negujesz czy co ? Nie wierzysz czy zazdrość ?Nie wciskam co dzień, że tylko łowię na kulki Gold Carp Baits oraz, że używam kulek innych dużych firm IB, SB, Mainline. Oprócz Gold Carp Baits polecam kulki Fantazy Baits :-)JK [2013-04-08 09:22]

buba0sparx

Mógł byś też Jarku wyjaśnić, jaką przewagę ma przynęta sztuczna nad kulką ? [2013-04-08 09:35]

Jaruś a może jednak zdradź nam tajemnicę z kim rozmawiałeś. Wtedy Twoje informacje będą wiarygodne. Ja sobie zadzwonię i też pogadam :-)
Też mogę powiedzieć, że rozmawiałem z trzema ( co tam z trzema ) z pięcioma właścicielami dużych sklepów internetowych. Powiedzieli mi, że te plastiki to taka ściema, żeby wydać kasę.Ale niestety nie mogę podać z kim rozmawiałem.
A powiedz czym zamierzasz nęcić jak będziesz łowił tymi kukurydzami? 
" trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby siedzieć dzień w dzień w internecie i wciskać kit o złowieniu na jednej zasiadce na stawie hodowlanym 250 kg karpi na kulki jakiejś firmy X mówiąc przy tym że na inne kulki nic nie brało ;-))))))))))))) KOMEDIA"
Czy negujesz czy co ? Nie wierzysz czy zazdrość ?Nie wciskam co dzień, że tylko łowię na kulki Gold Carp Baits oraz, że używam kulek innych dużych firm IB, SB, Mainline. Oprócz Gold Carp Baits polecam kulki Fantazy Baits :-)JK
Janusz zazdrościć to ja mogę wiesz czego ??? hmmm chyba nie ma takiej rzeczy na świecie a już na pewno nie bajkowych wyczynów w łowieniu karpi hodowlanych na kulki GCB , uwierz mam w życiu wiele innych przyjemności aniżeli podniecanie się takimi rzeczami. Nie lubię natomiast jak ktoś jest bezczelnie nachalny we wciskaniu kitu innym ludziom w Twoim przypadku to już choroba albo rządza pieniądza powoduje że tak zaciekle podpisujesz się pod wszystkimi moimi postami , wszak mam prawo pisać własne zdanie , chyba nie zaprzeczysz???


[2013-04-08 09:53]

Mógł byś też Jarku wyjaśnić, jaką przewagę ma przynęta sztuczna nad kulką ?





http://jojocarpiste7201.skyrock.com/ poczytaj sobie aczkolwiek wątpię że coś zrozumiesz , bo pewnie autorzy tego forum są jacyś INNI i nie wiedzą że przecież tylko kulki po 100 zł za kg są najlepsze na karpie ;-))))))))))) mistrzu skoro Tobie wszczepili do krwio-obiegu MIT o tym że karp czy inna ryba SZALEJE za KULKAMI proteinowymi Twoja sprawa , ale jak to zwykle bywa w życiu ludzie Twojego "intelektu" podatni są na to co im się powie napisze ... i czy mógłbyś mi wyjaśnić jak to się dzieje że taki mądry karp , z tymi wszystkimi receptorami smakowymi który rozróżnia jaką ma KULKĘ zeżreć zasysa GUMOWĄ KUKURYDZĘ??? jak to możliwe co??? przecież powinien ją omijac szerokim łukiem przeciez jest taki mądry ;-)))) fakty sa takie że te ryby są od Was mądrzejsze to nie ulega wątpliowości ;-)))) 




[2013-04-08 10:07]

JKarp

" Mógł byś też Jarku wyjaśnić, jaką przewagę ma przynęta sztuczna nad kulką ?"
No trend na zachodzie -  już to zostało powiedziane ;-)
"    i taki jest trend zagranicą tam testerzy nie wciskają kitu tylko idą z postępem i piszą prawdę wklejałem ostatnio tutaj..."
Owszem - zdanie każdy ma swoje i tak jest nawet zdrowo i normalnie. Tylko zauważ, że ja nie piszę w każdym poście, że kuku plastikowa jest do kitu. Ja czekam na wyniki :-) Poza tym naprawdę podaj mi nazwy tych sklepów jeśli Twoja informacja ma być wiarygodna. Nie ukrywam, że sam zamierzam kupić jakieś plastikowe przynęty ale będą służyły do wyważenia przynęty a nie jako odzielna przynęta. JK [2013-04-08 10:09]

buba0sparx

A czy ty nie rozpisując się i nie odsyłając mnie do sponsorowanych artykułów,mógłbyś  wyjaśnić mi dlaczego wdg. ciebie sztuczna przynęta wygrywa z kulką? [2013-04-08 10:09]

a dlaczego ryba drapieżna bierze na gumy , plastiki , metalowe błystki ??? nie czuje że to sztuczyzna??
kolego weź zacznij łapać na te przynęty na drugą wędkę załóż swoje kulki i sam się przekonaj bo nie mam zamiaru płodzić laboratów na ten temat setny raz. 
Nęcenie kulkami za 70 zł na kilogram to paranoja nikt nie powie prawdy tutaj w szczególności i nie powie że wystarczy nęcić kukurydzą za 1 zł/kg bo to wszystko to MEGA BIZNES i interentoqwe LOBBY a nie ma dowodów na to że balansując przynętę kulkę X kukurydzą pływającą ryba bierze dlatego że jest tam ta włąsnie kulka ;-)))) ja za to powiem że wszędzie tam gdzie jest ta kukurydza brań jest zdecydowanie więcej aniżeli miałaby być to sama kulka i dlatego nie wierzę w te bajki o kulkach , wczoraj oglądałem na PLSAT PLAY był ten cały KARL NIKL który nota bene wciska swoje kulki w Polsce za astronomiczne ceny hahahaha i te nazwy NOCNA ZMORA etc etc ;-))))))))))))) to działa na tych wszystkich oszołomionych reklamami Karpiarzy przez duże K ;-)))))
sam za to oczywiście balansował SZTUCZNĄ POMARAŃCZOWĄ kulką FLUO te swoje kulki co pokazuje że nawet jakby kwałek cegły podwiesił branie by było tak czy owak i ryba w tym przypadku KARP zachowuje się podbnie jak drapieżnik atakujący sztuczną przynętę idzie prawdopodobnie na kolor ale napewno nie na ta kulkę za 100 zł za kg hahahaha  [2013-04-08 10:31]