Kulki i pellet na karpia

/ 62 odpowiedzi
jambus1979


No jaki pellet na jakie rybki (2013/04/08 17:13)

u?ytkownik103891


"Jedyny minus kupnych kulek jest obecnie taki że prodcenci nie piszą na odwrocie ich składu , a może nie tyle składu co wartości odżywczych przez co nie wiemy za co tak dokładnie płacimy . Co za tym idzie , owszem często jesteśmy robieni w konia samym marketingiem bo organoleptycznie nie jesteśmy w stanie ocenić wartości przynęty i właśnie reklama zapach i wygląd często popycha nas do ich kupna. Dlatego sam osobiście kupowanie kulek ograniczyłem do popków.
właśnie skład CHEMICZNY : kolego czy Ty słyszysz siebie i widzisz mówiąc o składzie chemicznym i jaki to wpływ na brania RYBY ???? Czy ta ryba ma jakieś filtry pozakładane i przypisujesz jej zdolnosci nadprzyrodzone ?? gdyby tak było i te ryby były takie mądre i "oczytane" że rozróżniałyby skład chemiczny to z pewnością nie brałyby w ogóle bo wystawiłyby peryskop nad wodę zoabczyły Ciebie i tyle byś widział brania ;-)))))"
Tak dla wyjaśnienia - skład kulek czyli z czego zostały zrobione czyli jakie mączki, mąki czy inne dodatki użyto do ich produkcji nie jest absolutnie i nie powinien być nazywany składem chemicznym. Tak - karpie mają zdolności rozpoznawania i reagowania na pewne substancje. Doliczono się coś około 26 substancji, które karp rozpoznaje. Ewidentnym przykładem takiej substancji jest betaina - enzym trawienny, który ma wpływ na trawienie a której karp sam nie jest w stanie wytworzyć.Innym znanym dodatkiem do kulek, który karpie doskonale wyczuwają jest kozieradka mająca działanie anty zapalne. Karpie bardzo dobrze reagują na dodawanie kozieradki do kulek lub past pelletowych.JK

super dostałem do zamówienia płytkę KEVINA NASHAz 2013 r na włosie same sztuczne przynety hahahha ale jaja gdzie te kulki gdzie te kulki ???
(2013/04/08 20:07)

u?ytkownik26223


No jaki pellet na jakie rybki




pellet to zwykłe ciasto wędkarskie tylko uformowane w wałeczkijeśli założysz mały pelet to możesz złapać niemal każdy gatunek ryby (2013/04/08 20:31)

Ka-buuum


Ja osobiście kulki i pellety testowałem jedynie na karpiach, ale na majówkę chyba trochę zaszaleję i spróbuję czegoś nowego :) Kiedyś łowiąc z kumplem zaczaiłem się na leszcze z pszenicą i kuku na haku, a on z kulkami waniliowymi na karpia. Efekt był taki, że to on wyciągał większe leszcze, a mi trafiły się małe leszcze, liny i krąpie. Co do pelletów nie jestem pewien, ale podejrzewam, że może być podobnie, choć zależy też od łowiska. (2013/04/08 21:34)

u?ytkownik103891


kolejna edycja KORDA cześć 6 obala ostatecznie mit co do kulek proteinowych to już jest SROMOTNA KLĘSKA wszystkich internetowych fetyszystów od kulek proteinowych po 20,30 50 , 70 zł za kilogram ;-)))))))))))))))))))  (2013/04/10 15:18)

jacy


kolejna edycja KORDA cześć 6 obala ostatecznie mit co do kulek proteinowych to już jest SROMOTNA KLĘSKA wszystkich internetowych fetyszystów od kulek proteinowych po 20,30 50 , 70 zł za kilogram ;-))))))))))))))))))) 


czesc, tak z ciekawosci. Jestes ANTY kulki generalnie? czy tylko ANTY drogie kulki i ANTY mega reklamy zwykłych ale drogich kulek? (2013/04/11 06:57)