Kulki firmy Tandem Baits

/ 11 odpowiedzi
proszę o opinię tych kuleczek 
kargul

TB to ogolnie dobre ale drogie kulki i pellety dobre maja tez dodatki i mixy do wlasnorecznego wyrobu kulek;d (2011/03/18 20:18)

odpal123

a co myślicie jeszcze o kulkach tb top edition (2011/03/18 20:45)

Fen0men

Jeśli chodzi o kuchnię Tandem Baits'a  to mam mieszane odczucia - Ja nigdy nie łowiłem na kulki ich produkcji zawsze dynamite albo pelzer lecz jeśli sprawdzamy strony łowisk to w galeriach większość okazów jest złowiona na kulki TB także myślę że powinny być ok... Jeśli chodzi o ziarna mixy pellet'owe , pellety kulki zanętowe to jak najbardziej -DOBRe PRODUKTy. (2011/03/18 22:32)

dudus791

witam w tamtym roku przez caly sezon uzywalem kulek z tb truskawki i miodu 16mm nawet efekty byly.Cena to ok 20 zl za kg jestem z tych kulek zadowolony wiec polecam

(2011/03/19 10:33)

elrocky

moje zdanie jest takie, że jeszcze kilka lat temu ich kulki były dobrej jakości. Od 2-3 lat wydaje mi się, że jakość znacznie się pogorszyła-mówię cały czas o kulkach. Na inny asortyment nie narzekam.  (2011/03/19 12:21)

iro

Na kulki TB kiedyś łowiłem ponieważ były jedne z pierwszych na Polskim rynku. W chwili obecnej uważem je za nic nie warte gnioty robione na kredzie spożywczej, żeby koszty produkcji były niższe. W związku z tym, że głównym ich składnikiem jest kreda spożywcza długo zalegają w łowisku i są źle przyswajalne przez karpie. Według mnie to bardziej trucizna niż pożywienie dla karpi. To że pokazane są foty z ładnymi karpiami i podpisane, że złowione na TB nie oznacza, że jest to prawda. Wielu karpiarzy których znam osobiscie pisze, że złowili na kulę TB z dwóch powodów jeden to jest to że TB daje nagrody za fotki ładnych karpi złowionych na kulkę TB a drugi to jest taki, że tak naprawdę dużo karpiarzy nie chce ujawnić na jakie kule złowili żeby nie dawać dobrych tematów do łowienia karpi mięsiarzom i wprowadzić ich w błąd tj. wsadzic na minę. Moja rada jest taka kup sobie trochgę droższe ale zrobione na naturalnych składnikach a będziesz miał dużo lepsze efekty niz na TB - sam to już przerobiłem w swojej praktyce i TB mijam z daleka. (2011/03/19 13:12)

jogo

Na kulki TB kiedyś łowiłem ponieważ były jedne z pierwszych na Polskim rynku. W chwili obecnej uważem je za nic nie warte gnioty robione na kredzie spożywczej, żeby koszty produkcji były niższe. W związku z tym, że głównym ich składnikiem jest kreda spożywcza długo zalegają w łowisku i są źle przyswajalne przez karpie. Według mnie to bardziej trucizna niż pożywienie dla karpi. To że pokazane są foty z ładnymi karpiami i podpisane, że złowione na TB nie oznacza, że jest to prawda. Wielu karpiarzy których znam osobiscie pisze, że złowili na kulę TB z dwóch powodów jeden to jest to że TB daje nagrody za fotki ładnych karpi złowionych na kulkę TB a drugi to jest taki, że tak naprawdę dużo karpiarzy nie chce ujawnić na jakie kule złowili żeby nie dawać dobrych tematów do łowienia karpi mięsiarzom i wprowadzić ich w błąd tj. wsadzic na minę. Moja rada jest taka kup sobie trochgę droższe ale zrobione na naturalnych składnikach a będziesz miał dużo lepsze efekty niz na TB - sam to już przerobiłem w swojej praktyce i TB mijam z daleka.

Iro a czy może nęcić kulkami własnej roboty, a łowić na te kupione kulki trochę droższe?

(2011/03/19 14:39)

iro

Moim zdaniem jak najbardziej. Większosć moich kolegów nęci ziarnem z minimalną iloscią kulek a kul używa do łowienia. Różnica po między kulami własnej roboty a wyprodukowanymi przez profesjonalne firmy polega na tym, że profesjonaliści mają zatrudnionych ichtiologów i składniki kulek konsultują z nimi na podstawie tych konsultacji niektóre składniki dodatkowo przetważają, poddają obróbce termicznej, dodają naturalne znakomicie zbilansowane i poprawiajace przysfajalność aminolikuidy  itd. aby uzyskać jak najleprzą przyswajalność przez karpie. Robiąc samemu kulki nie jesteś w stanie większości takich składników kupić czy samodzielnie przetwożyć ponieważ stanowią tajemnice handlową. Czym kulka będzie lepiej przysfajalna tym szybciej karpie zgłodnieją i wrócą w łowisko. (2011/03/19 14:59)

użytkownik158065

słuchajcie ira dobrze prawi, polać mu :))))))) zarówno o gniotach TB,nagrodach  jak i  o produkcji kulek ;)

(2013/08/06 12:46)

Sebek302

Ostatnio zakupiłem Tb wanilia - śmietanka 18  i pellet miód trapera . Na pellet nawet brania a na kulki brało , ale z tego co się okazało to były leszcze w ganicach 1kg (2013/08/08 15:42)