Zaloguj się do konta

Kulki a kukurydza?

utworzono: 2011/05/05 13:29
ArekCs

Witam
Łapie od początku mojego wędkowania na kukurydze, z tego względu że na ryby przyjeżdżam głównie na 3-5 godzin z tego względu iż mam nie daleko bo jakieś 800m na moje łowisko.
Wybrałem kukurydze z tego względu że jest tańsza i bez nęcenia zakładam na hak i jakiś karp raz na jakiś czas jest.
Tylko do głowy od pewnego czasu przychodzi mi myśl łapania na kulki proteinowe własnej roboty. Z tego względu iż mam nie daleko do łowiska , to mógłbym bez kłopotu codziennie nęcić w jednym miejscu  i przyzwyczajać rybę do moich kulek tylko nie wiem czy na takich krótkich zasiadkach mógłbym liczyć na efekty bo na nockach siedzę rzadko, lecz codziennie na 3 godzinki praktycznie się wybieram.
I co mi doradzacie łapanie na kulki czy kuku? A na kulki to proszę może o przepis, jest ich dużo ale chce w miarę tani żeby mnie wyszło to, żebym rybie miał co rzucać codziennie po uprzednim kupieniu rurki tej do nęcenia lub własnej roboty lecz próbowałem ale mi nie wyszła
[2011-05-05 13:29]

JAQU

Witaj

Zanim zdecydujesz się na zamianę swojej sprawdzonej przynęty jaką jest kukurydza, musisz wziąć pod rozwagę fakt, że do kulek będziesz musiał lekko przebudować swój zestaw i o ile zakładając na haczyk kukurydzę, możesz wędkować metodą spławikową o tyle łowiąc na kulki musisz przerzucić się na grunt. Powinieneś zaopatrzyć się w przypony karpiowe do kulek, wiertło i igłę, być może wędkę i żyłkę ( nie wiem na jaką teraz łowisz?)

....jeśli chodzi o przepis na tanie kulki własnej roboty, to opowiem Ci moją przygodę z karpiami....i kulkami. Nęciłem karpie, na jednym z naszych zbiorników kulkami proteinowymi o smaku wiśni. Nęcenie trwało ok.2.5 tygodnia, nie ukrywam, że do tanich nie należało. Po tym okresie zacząłem, razem z kolegą je łowić i nie było źle, w ciągu tygodnia złowiliśmy 9 karpi od 4.5 kg do 11kg, odpuściliśmy niedzielę, pojechaliśmy w poniedziałek nawet brania. I tak było przez najbliższe 4 dni.W międzyczasie w sklepie wędkarskim spotkałem znajomego, który pochwalił się że w niedzielę rzucił do wody (w naszą miejscówkę) ok 1000 kulek własnej roboty. Efekt był taki że przez dwa miesiące ryby omijały to stanowisko -A MY NIE ZŁOWILIŚMY NAWET JEDNEJ SZTUKI. Tak więc jeśli tanie kulki to nęć z umiarem bo zepsujesz swoje łowisko.

Kiedyś jak robiłem sam kulki używałem dość prostego przepisu, może z niego skorzystasz?
0,5kg mąki pszennej
0,5kg mąki kukurydzianej
0,5kg mleka w proszku
0,25kg cukru
5 jajek
2 łyżki miodu ( na wiosnę używałem anyżu )
barwnik żółty lub innego koloru jeśli zdecydujesz inaczej

Powodzenia!!!!

[2011-05-05 14:04]

Kamiks

na kulki złapałem karpia 5kg, a na kukurydze zawsze udało mi się coś wyciągnąć ale nic takiego specjalnie dużego. Więc polecam kulki, jest więcej zabawy ale jak założysz 20 to wiesz ze mała ryba ci nie weźmie i jesteś pewien ze masz ją cały czas.

pozdrawiam
Kamiks
[2011-05-05 14:18]

Paulaa

Ja zdecydowanie wybrałabym kukurydzę - najlepiej czerwoną choć trudno ją dostać w sklepie
[2011-05-05 15:14]

JacekLbn

Witam:)
Paula kup sobie barwnik:) tylko smak swój dobierz :). Opowiem wam coś ciekawego:) MAm znajomego za którym szczególnie nie przepadam i łowi na kukurydzę :) a ja na proteinę :) Kiedyś na łowisku na którym łowię, karp nie znał proteiny musiałem go przyzwyczaić aż w końcu mu posmakowała. Mój znajomy łapał na kukurydzę i zastanawiałem się jak on to robi. Dowiedziałem się że dodaje do kukurydzy jakiśzwiązek narkotyczny i uzależnia ryby. Nie złapałem go za rękę ale to wiem od jego znajomego. Ja zawsze inwestowałem w składniki do kulek a ten siadał z puszką kukurydzy i łapał karpie co mnie denerwowało. Dalej łapie ale już jest większa presja karpiarzy i karp posmakował w kulkach bardziej niż w jego wynalazkach :) lecz to nie zmienia faktu że ja nęciłem 2-3 tyg a ona 2 dni po 2 puszki i łapie prawie tyle co ja :) cyrk ale prawdziwe:)
[2011-05-07 11:25]

Waldi Fish

Tak bywa, ale nawet jeśli kulki są dobrej jakości to też należy nęcić z umiarem. Kulki proteinowe są nie tylko smaczne dla ryb, ale są również doskonałą pożywką dla grzybów z grupy pleśni. Wrzucone do wody w dużej ilości i niezjedzone przez ryby pokrywają się pleśnią, które powoduje ich psucie się i odstraszanie ryb, jak to było w opisanym przypadku kolegi, który nie pożałował na nęcenie tysiąca kulek. [2020-10-13 22:26]

Waldi Fish

To może Twój znajomy dodawał do kukurydzy konopie indyjskie? [2020-10-13 22:29]