Zaloguj się do konta

Kukurydza - sposób przyrządzenia

utworzono: 2012/08/09 16:30
bream

Witam,mieszkam na wsi i niedaleko mnie są pola kukurydzy która już dojrzewa.Rolnikom nie ubędzie a mi starczy na kilka miesięcy.I tu problem.Jak zakonserwować taką kukurydzę "surową" żeby zawsze nadawała się na ryby.?Jakie dodatki i czy gotować.Przydadzą się wszystkie sposoby i przepisy.Może niektórzy wiedzą jak przyrządzić kukurydzę zapachową? Byłbym wdzięczny za przepisy.
[2012-08-09 16:30]

rafal05

Może taką kukurydzę oberwać z kolb, wysuczyć, i przechowywać w suchym miejscu ? Później przed łowieniem ugotować taką ilosć, jaka będzie Ci potrzebna, a żeby zrobić kuku zapachową do gotowania możesz dodać jakiś atraktor, ja do wody dodaję np wanilię, i sól która wydobywa zapach [2012-08-09 17:28]

taymer

nazwać mozna to po imieniu ............ !

moim zdaniem jak poprosisz o parę kolb to dostaniesz bez problemu i powie jak można przechowywać.

[2012-08-09 17:29]

JKarp

Może taką kukurydzę oberwać z kolb, wysuczyć, i przechowywać w suchym miejscu ? Później przed łowieniem ugotować taką ilosć, jaka będzie Ci potrzebna, a żeby zrobić kuku zapachową do gotowania możesz dodać jakiś atraktor, ja do wody dodaję np wanilię, i sól która wydobywa zapach 



CześćChyba smak?JK [2012-08-09 18:12]

Korzon95

Witam ja w tamtym roku zadobyłem sobie kilka woreczków takich właśnie kolb kukurydzy:).
Czynności jakie po kolei robiłem:
1. Obierasz kolby z liści.
2. Suszysz kolby jakiś strych czy cuś takiego na pewno masz coś takiego (wieś:)
3. Obierasz kukurydze z koleb możesz od razu jak obierzesz z liści jak chcesz i dalej przesusz to z grubsza w jakich skrzynkach a później zsyp do worka tam doschnie (ja tak robiłem od jesieni po woli przez zimę i teraz używam i na pewno się nie zepsuje chyba że myszy cię lubią i ci pomogą)
4. Przed użyciem gotujesz kukurydzę kilka razy (zagotuje się z 20 min na wolnym ogniu i później powtarzaj taką czynność tak aby kukurydza pokazała biały miąższ)

To mniej więcej wszystko ja tak zrobiłem w tamtym roku i praktycznie mam darmową zanętę bo 1 worek ziarna (wszystkich 4) ześrutowałem 1/2 na mączkę a 1/2 na taką grubszą mączkę na bąku na wsi na pewno ktoś mai już mam 3 składniki zanęty później jeszcze gotuję też pszenicę (podbieram kurom:) i do tego jakieś płatki owsiane (lepkość) i do poprawienia lepkości ostatnio dodaje trochę mąki i czasami jakiś ziemniaczek makaron jakiś zapach i jest zanęta na każdą rybę :)
Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem:)
[2012-08-09 18:48]

marekwrw

Suszysz,obierasz z kolby i przechowujesz w suchym miejscu...
[2012-08-09 19:23]

krucyemen

Suszysz,obierasz z kolby i przechowujesz w suchym miejscu...

Dokładnie:) 


[2012-08-09 19:41]

MgrSpinningu

Witam ;D
Ja zawszę kupuję sobie kuku z spożywczaka (niestety nie mieszkam na wsi :( ) i robię tak.

Wkładam do słoika kuku,dodaje miód tak do 2-5 łyżek (zależy jak ma być intensywny zapach) i zalewam gorącą wodą ,zakręcam słoik i do lodówki albo w zimne miejsce tak na jedną noc czasami i dłużej.



Przepis podpatrzony od użytkownika Wedkuje.pl darek300 

i trochę zmodyfikowany (daję więcej łyżek miodu ponieważ u mnie na rzecze biorą na intensywny zapaszek ;D)

a oto link:(Smakowa kukurydza)

Pozdrawiam i życzę połamania (nie na nodze ;D) kija na taaaaaaaakiej ryby.


[2012-08-09 21:44]

rafal05

Może taką kukurydzę oberwać z kolb, wysuczyć, i przechowywać w suchym miejscu ? Później przed łowieniem ugotować taką ilosć, jaka będzie Ci potrzebna, a żeby zrobić kuku zapachową do gotowania możesz dodać jakiś atraktor, ja do wody dodaję np wanilię, i sól która wydobywa zapach 



CześćChyba smak?JK

Witam. Tak, chodziło mi o zapach :)
pozdrawiam
[2012-08-09 21:54]

florentyna

witam
ja kuku robie tak gotuje ja na małym ogniu .gdy woda robi sie goaca dodaje aromat (w proszku tanszy) moj ulubiony truskawka :) gdy kuku robi sie mieka wylacza gaz i odstawiam w chlodne miejsce. njlepiej zalac kuku woda 24 godziny przed ugotowaniem , w tedy puszcza soki:)
[2012-08-09 22:15]

Witam ;D
Ja zawszę kupuję sobie kuku z spożywczaka (niestety nie mieszkam na wsi :( ) i robię tak.

Wkładam do słoika kuku,dodaje miód tak do 2-5 łyżek (zależy jak ma być intensywny zapach) i zalewam gorącą wodą ,zakręcam słoik i do lodówki albo w zimne miejsce tak na jedną noc czasami i dłużej.



Przepis podpatrzony od użytkownika Wedkuje.pl darek300 

i trochę zmodyfikowany (daję więcej łyżek miodu ponieważ u mnie na rzecze biorą na intensywny zapaszek ;D)

a oto link:(Smakowa kukurydza)

Pozdrawiam i życzę połamania (nie na nodze ;D) kija na taaaaaaaakiej ryby.




a sądzicie że ten sposób sprawdził by się na kukurydzy ugotowanej ( bo rozumiem że tu mowa jest o konserwowej)?? A zamiast miodu może być np cukier waniliowy albo sok truskawkowy? a i jeszcze jak już kukurydza jest w tym słoiku z miodem to w takim stanie bierzecie ją na ryby czy wylewacie wodę z miodem przed wyjazdem? [2012-08-13 22:05]