Zaloguj się do konta

Kukurydza i inne przynęty na lina

utworzono: 2013/04/29 16:57
bream

Witam,jutro zamierzam wybrać się na lina na noc.Zanęta oraz pellety przygotowane,ale pozostała kwestia przynęty.Kupiłem kukurydzę waniliową i białaski grubaski i zastanawiam się czy będzie to dobra kanapka dla naszego prosiaczka.Mam jeszcze dzdzownice.A co wy polecacie?Czy kanapka kuku z białym będzie dobra o tej porze roku,czyli wtedy gdy wody jeszcze nie są dobrze nagrzane?Głównie nastawiam się na lina ale nie pogardzę dużym karasiem lub średnim karpiem.A i jeszcze,jaki haczyk polecacie na lina ??? Łowię z gruntu na koszyczek,
[2013-04-29 16:57]

Wszyscy teraz na lina ale zapomniałeś o najważniejszej żeczy czerwony robak(rosówka,dentrobena) ta przynęta to numer1 na lina i teraz lin na nią najlepiej bierze [2013-04-29 17:33]

Michu14

Dokładnie, lin teraz ma niezłą jazdę na dżownicę i założenie jej na haczyk razem z kukurydzą będzie według mnie najlepszym rozwiązaniem. Zawsze możesz założyć na jedną wędkę samą dżownice a na drugą kanapkę dżownicę z kuku ;) No i do necenia cięte gnojaczki z twoją mieszanką. [2013-04-29 18:24]

Ka-buuum

Najlepszą przynętą latem jest pszenica i kuku, ale teraz załóż porządnego czerwonego robala ;) [2013-04-29 18:45]

karateka994

Tak jak koledzy napisali, dżdżownica i dendrobena o tej porze roku będą najlepsze. [2013-04-30 20:28]

marciano

wiosną wrzucaj mięcho na hak tak jak wcześniej koledzy doradzili, latem królują przynęty roślinnepęczak ,kuku, pszenica oraz ciasto [2013-10-21 10:20]

1998ad1998

Zgadzam się z komentarzami wyżej ja jeżdżąc na lina na hak zakładałem dendrobene,rosówke,czerwone robaki -ta przynęta według mnie pasowała linom świetnie,ale wszystko zależy od łowiska :) Spróbuj na dendrobene :)
[2013-10-26 15:36]

MACZ51

Jeżeli chodzi o haczyk to zależy od łowiska.Łowiłem liny na haczyk 10 tzw druciak pnieważ na większy nie chciały brać to samo dotyczy zanęty i przynęty.Trzeba próbować i metodą prób dopracować co najlepsze jest w danym łowisku.Owszem dobrze jest skorzystać z porad ale jak pisałem wyżej każdy akwen rządzi się swoimi prawami.Dwa stawy odzielone polą drogą i łowisz na każdym inaczej i na co innego.Nie koniecznie zestaw musi leżeć na dnie,łowiłem liny 20cm nad dnem.Zawsze warto eksperymentować.
[2014-01-04 11:48]

prexpl

pod nęcić kukurydzą lub pszenicą (albo tym i tym ) i na haczyk kukurydza z puszki lub czerwony robak  i oczywiście dobre nastawienie                                    [2014-01-28 10:08]