Kukurydza bardzo często spada z włosa

/ 4 odpowiedzi
Witam, tak jak w temacie. Zarzucam zestaw, bo braku jakichkolwiek brań wyjmuję go z wody i ani jednej kukurydzy na haczyku z 6ciu które założyłem. W czym tkwi problem? Używam klasycznych stoperów do kukurydzy oraz takich imitujących kukurydzę. Jedyna moja sugestia jest taka, że nieumiejętnie zarzucam zestaw i koszyk z przyponem uderza w ziemie ze zbyt dużym impetem w tafle wody i kukurydza się zrywa, pomimo, że jest bardzo twarda... Jak temu zapobiec? Może macie jakieś inne wyjaśnienie? Aaaa i zauważyłem że tak się dzieje w momencie kiedy zmieniłem koszyczki na trochę cięższe, może to mieć znaczenie?
rwitecki


Może źle zakładasz stoper. Polecam taki w kształcie litery V. Zrobię zdjęcie to wrzucę. (2018/08/03 17:32)

citipunk


Być może drobnica ją zeskubuje a zestaw który stosujesz nie sygnalizuje skubania drobnizcy.

Jeśli to kwestia przeciążeń spróbuj wkleić kukurydzę zanętą do koszyczka lub użyć koszyczka do metody. (2018/08/04 07:59)

ogtw


Zarzuć i zaraz wyciągnij, jeżeli kukurydzy nie będzie, to znaczy, że za szybko wpada do wody. Żeby zmniejszyć siłę uderzenia o wodę przytrzymaj żyłkę na szpuli palcem wskazującym, zanim koszyczek wpadnie do wody. Jeżeli kukurydza będzie, zaraz po zarzuceniu, to znaczy, że coś ci ją zjada, małe rybki albo raki. (2018/08/04 10:06)