Kuchenka turystyczna opinie

/ 20 odpowiedzi
mastifff

Sorry gregory ale ten link nie funguje. Znaczy nie działa...a znam się na tym najlepiej. (2012/02/05 21:27)

Sitownik

Sorry gregory ale ten link nie funguje. Znaczy nie działa...a znam się na tym najlepiej.

Patrząc na poszczególne wątki , piszesz tak wszędzie ;p 

Co do kuchenki to daj dobry link ;p

(2012/02/05 21:34)

fishtrace

Ja posiadam taka kuchenke i moge ci ja z cala odpowiedzialnoscia polecic, jeden kartusz wystarcza na okolo 1,5 godz. (2012/02/05 21:35)

użytkownik91569

Link działa bardzo dobrze. Mam właśnie taką kuchenkę i jestem zadowolony. Na jednym kartuszu z gazem można kilka czajniczków wody zagotować. Tylko na mocniejszym wietrze trzeba ją osłaniać. Ja używam do tego pudełka w którym ją noszę. Stawiam je w pionie i mogę spokojnie gotować wodę na kawkę. Zakupiłem do niej dodatkowo czajniczek 1,2l i całość spisuje się świetnie:)

(2012/02/05 21:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

irex

Fajna ta kuchenka.Szkoda,że w opisie nic nie ma na ile wystarcza taka butla i czy są takie butle ogólnie dostępne w sklepach. (2012/02/05 21:37)

irex

Fajna ta kuchenka.Szkoda,że w opisie nic nie ma na ile wystarcza taka butla i czy są takie butle ogólnie dostępne w sklepach.

Koledzy zdążyli już wszystko napisać.Chyba sam się skuszę (2012/02/05 21:39)

użytkownik91569

Jeżeli jest osłonięta od wiatru to do 2h można gotować a kartusze z gazem są dostępne na stacjach benzynowych no i na allegro. (2012/02/05 21:41)

Sitownik

Mam to cudeńko.. Jestem w 100% zadowolony. Super Kuchanka ! Polecam!

Pozdrawiam Filip

(2012/02/05 21:48)

mastifff

Bo i w sitowniku czuję sie najlepiej.

Wklady do tego (co bardzo ważne ) kupisz także w OBI, Castoramie itp....na stoisku z urządzeniami do opalania farb, podgrzewania papy itp. A  że są czynne cały tydzień to ogromna zaleta.

(2012/02/05 21:48)

mastifff

No ale raczej używaj wkładów kaczer niż tusker ;-) (2012/02/05 21:50)

withanight88

Jeżeli jest osłonięta od wiatru to do 2h można gotować a kartusze z gazem są dostępne na stacjach benzynowych no i na allegro.

Sam jestem posiadaczem takiej machiny i jak najbardziej polecam , do gotowania kukurydzy nad wodą się to nie nada (mowa o kosztach a nie mozliwościach technicznych) ale żeby napić się swieżej kawy ,herbaty , zupki, czy podgrzać danie ze słoika - polecam z pełną odpowiedzialnością.
NIe pamietam na ile wypadów starczyła ,ale 3 butelki/ kartusze na cały sezon zużyłem.

Dostepne na lepszych stacjach i oczywiscie na Allegro. Podrożały trochę ale tragedii niema.
A zaletą jest poręczność i waga w stosunku do zwykłej butli. (2012/02/05 21:52)

lewy6034

Przy mojej sprężyna która dociska nabój trochę wymiękła ale wystarczy coś za nabojem podłożyć i śmiga aż miło..Gdy osłoni się ją od wiatru to spoko grzeje.. (2012/02/06 08:58)

użytkownik99254

Wiem z doświadczenia, że jedyną zaletą tego czegoś jest niewielki rozmiar i masa. Można to zabrać na lód, można latem używać przy zwykłej, jednodniowej imprezie. Ale jest to sprzęt dla ludzi o mocnych nerwach bo już dwie takie wykończyłem. Jedna się sama popsuła, a drugą uczyniłem pchniecie o skałę. Podkreślam, tylko masa i rozmiar za tym czymś przemawia.

Od lat używam kuchenki dwupalnikowej i tradycyjnej butli turystycznej. Zrobiłem sobie trójnik i używam jednocześnie kuchenki oraz lampy gazowej. Taka butla wystarcza na kilka, kilkanaście dni, a koszt gazu jest niewielki w porównaniu z tymi kartuszami. Przy czym mała butla gazowa i kuchenka to nie jest znów taki ciężar, którego nie można by było unieść.  Jak dla mnie jest to urządzenie nie mające większego sensu.

(2012/02/06 11:15)

Przemo-77

Świetny wynalazek. Ekspresowo gotuje wode na kawę czy herbatę, podgrzewa zupe, fasole po bretońsku, kapuśniak, golonke flaki i inne przysmaki. naprawdę warto zainwestować. Rzeczywiście coś dzieje sie ze sprężyną ale mozna sobie z tym od ręki poradzić. Mam używam i polecam. (2012/02/06 12:46)

Przemo-77

Są dwa rodzaje tych kuchenek: jedne tylko na kartusze a drugie z cyckiem umozliwiającym podłaczenie do butli (czyli mozna zasilać je kartuszem a także butlą) (2012/02/06 12:48)

użytkownik99254

Jeśli chodzi o zasilanie tradycyjną butlą turystyczna, to ustrojstwo ono jest bez sensu. O wiele lżejsza i zajmująca mniej miejsca jest składana kuchenka dwupalnikowa, o jednopalnikowej już nie wspomnę. Jak ktoś lubi wymieniać naboje z gazem, kupować je w hurtowej ilości, to nie ma przeciwwskazań. Ale... kartusze 250 gramowe kosztują od 8 do 20 złotych, a te z Allegro choć są po 5 złotych to jednak kurier też kosztuje. W najlepszym wypadku 1 kilogram gazu wyniesie w cenie około 20 złotych. No to już chyba wystarczy powiedzieć, że ja płacę za 2,5 kilograma gazu około dychy tak? Nawet napełniając ją w stacji nie zapłacę więcej niż 16-20 złotych.

Kogo stać, to może sobie gotować na mrozie litr herbatki za dychę, ale mnie się to wydaje nieopłacalne. Każdy zarobiony grosz sobie cenię. 

(2012/02/06 14:19)

Bernard51

Jeśli chodzi o zasilanie tradycyjną butlą turystyczna, to ustrojstwo ono jest bez sensu. O wiele lżejsza i zajmująca mniej miejsca jest składana kuchenka dwupalnikowa, o jednopalnikowej już nie wspomnę. Jak ktoś lubi wymieniać naboje z gazem, kupować je w hurtowej ilości, to nie ma przeciwwskazań. Ale... kartusze 250 gramowe kosztują od 8 do 20 złotych, a te z Allegro choć są po 5 złotych to jednak kurier też kosztuje. W najlepszym wypadku 1 kilogram gazu wyniesie w cenie około 20 złotych. No to już chyba wystarczy powiedzieć, że ja płacę za 2,5 kilograma gazu około dychy tak? Nawet napełniając ją w stacji nie zapłacę więcej niż 16-20 złotych.

Kogo stać, to może sobie gotować na mrozie litr herbatki za dychę, ale mnie się to wydaje nieopłacalne. Każdy zarobiony grosz sobie cenię.

Zgadzam sie wzupelnosci:dla nas WEDKARZY moze przesadzam ale w sezonie to spedzam 4-6 dni nad woda i taka kuchenka sluzyla by mi zeby poszpanowac przy niedzielnych wedkarzach.Jezeli ktos wedkuje 2-3razy w miesiacu po 4-5 godz polecam

(2012/02/06 15:04)

JKarp

CześćZgadzam się tym co mówisz.Dlatego ja mam taką kuchenkę ale na normalny gaz z butli :-)Oczywiście pierwszy zakup był kuchenki na kartusze. Co prawda i tak jeździ do tej pory jako zapas. JK (2012/02/06 16:14)

siri34

Mam też taka kuchenkę i jest nieoceniona, ile razy uratowała mi tyłek na wodą to nie idzie zachwalić!Super sprawa i każdemu kto lubi dłużej czy w nocy posiedzieć nad wodą szczerze zachęcam do wydania tych 50zł i zakupu takowej kucheneczki! (2012/02/06 17:22)