Kuchenka turystyczna - warto?

/ 50 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam szanownych kolegów.
Chciałbym się poradzić odnośnie kuchenki turystycznej, na allegro widziałem takie w granicach ok 50-60 zł, na kartusze, takie płaskie + 4 kartusze + plastikowa walizka. Czy warto taką kupić ?
A jeśli nie, to jaką ?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

soniq3443

kolego mam ten sprzęt,rewelacja,co prawda parametry podane na wyrost,ale ogólnie kuchenka jest ok polecam (2011/01/29 23:16)

użytkownik26223

bez sensu butla do tego starcza na krótko wiem bo kumpel tym handluje, przy jakimś gotowaniu obiadów na biwaku + ziaren starcza na 2-3 dni,znacznie lepiej 2 kilowa butla turystyczna + palnik , w razie czego zawsze można podpiąć lampę lub nawet promiennik do ogrzania namiotu. (2011/01/30 00:53)

kasalka

Miałem kontakt z tą kuchenką i ... mi nie odpowiada. kupiłem coś takiego (tylko dla przykładu) http://juka.pl/cena,4762,mastercook_kuchenka_tg_5002_sb_propanbutan.html
Nie sugeruj się ceną, nie musi być specjalnie firmowa. Kupiłem w markecie za 79 czy89, nie więcej, nie pamiętam
W zależności jak wolisz/chcesz, kup też odpowiednie przewody do zasilania. Jak na dłuższy wyjazd to przewód z reduktorem do butli 11kg, na weekend butla 2kg (ma reduktor w zaworze) drugi przewód z odpowiednimi końcówkami.
Cyba że nie potrzebujesz dwu palników (cena będzie podobna + -5, 10zł) to jak ta ze zdjęcia, i można podłączyć butlę z gazem (2011/01/30 05:44)

bpekal

kolego mam taki sprzęt i powiem ci że rewelacja jak dla mnie kiedyś woziłem się z 11kg butlą z kuchenką ale ona zajmuje strasznie dużo miejsca i warzy chyba z tonę za ciężka to jest typowy sprzęt biwakowy mały poręczny lekki do obiadów czy parzenia kawy super z 2kg butlą jest zawsze problem z nabiciem trzeba jeździć i się prosić bo nie można już ich napełniać tylko wymienia się tak jak te duże tyle że ciężko znaleść taki punkt pozdrawiam i polecam :) (2011/01/30 08:27)

PC

Ja mam coś takiego: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2367148
i jestem zadowolony. Naboje gazowe dostępne w większości sklepów sportowych, niekiedy na stacjach. (2011/01/30 09:23)

użytkownik62461

bez sensu butla do tego starcza na krótko wiem bo kumpel tym handluje, przy jakimś gotowaniu obiadów na biwaku + ziaren starcza na 2-3 dni,znacznie lepiej 2 kilowa butla turystyczna + palnik , w razie czego zawsze można podpiąć lampę lub nawet promiennik do ogrzania namiotu.

Popieram Jarka11 , mam i żałuje mimo że nabyłem za niecałe 50 zł + 4 kartusze gratis.

(2011/01/30 09:29)

Stypa63

Proponuje kupić zwykłą 2 kilową butlę z palnikiem. Jest mała, lekka i poręczna, a jak skończy ci się zapas gazu to po prostu na stacji benzynowej za kilkanaście złotych wymieniasz butlę na pełną. (2011/01/30 09:42)

romulus

Nadal nie mogę się zdecydować :), w sumie na rybki jadę max na weekend, to czy ta maszynka  nie wystarczy do zrobienia kawki, herbatki ewentualnie zupki ?? (2011/01/30 10:26)

użytkownik26223

nadal twierdzę że nie warto ,taki kartusz starcza na 2-3 dni (180 minut pracy) waży 227 g czyli gazu niewiele sie mieści .sam chciałem takie coś kupić ale kumpel chandlujący tym sprzętem odradził stwierdził że nie opłaca się, znacznie taniej wychodzi zwykła butla turystyczna np 2kg+ zwykły palnik za 20 zł a w razie czego można oświetlenie gazowe dokręcić lub nawet promiennik . (2011/01/30 12:15)

withanight88

Mam tą kuchenke i nie potrzebuje innej , na weedkendowe wyprawy w sam raz. 

Jest mniejsza niż butla , bezpieczniejsza, i poręczna. 

(2011/01/30 12:26)

użytkownik52227

Tak szczerze to tez myslalem o zakupie tej kuchenki,ale teraz to sam niewiem....Mysle ze do zrobienia kawki,herbatki lub zupki w zupelnosci wystarczy... (2011/01/30 13:26)

withanight88

Tak szczerze to tez myslalem o zakupie tej kuchenki,ale teraz to sam niewiem....Mysle ze do zrobienia kawki,herbatki lub zupki w zupelnosci wystarczy...

Jak najbardziej. Wcale sie nie dziwie Jarkowi , ze ten sprzęt mu nie podchodzi, tak jak powiedział do gotowania kukurydzy sie nie nadaje, bo chyba wszyscy wiedza, że kukurydze sie bardzo długo gotuje. Ja takich rzeczy na rybach nie robie wiec do zrobienia , kawy herbaty czy zupki w zupełnosci wystarczy. Zaraz jak przyszła przesyłka zagotowalem wode bylem pozytywnie zdziwiony ze woda zagotowala sie szybciej niz na domowej kuchence gazowej - chyba pora wymienic paliniki :)

(2011/01/30 14:26)

romulus

Jeszcze jedno pytanko, jeśli już to jakiej firmy taką kuchenkę kupić ? (2011/01/30 14:45)

withanight88

Z tego co mi wiadomo wszystkie sa made in china tylko niektore podaja jako niemieckie bo pewnie niemiecki dystrybutor. (2011/01/30 14:58)

withanight88

Aha Jak masz na to troszke wiecej pieniążków zagospodarownaych to kup sobię tą z możliwoscią podłączenia butli gazowej, sa dwie opcje tych kuchenek. (2011/01/30 15:00)

bpekal

OOOOoo i tu się należy medal za podpowiedz dla withanight88 BRAWOOOO! to jest super zawsze na dłuższe wypady można podłączyć większą butle jak dla nie których do gotowania kuku na łowisku a jak nie potrzebujesz to masz małą poręczną kuchenką do gotowania wody lub obiadu dla siebie lub rodzinki i ponad to nie potrzebne ani zapałki ani zapalniczka zapalnik piezoelektryczny jest wbudowany więc o zawsze zapala i nie ma problemu że zapomnisz ognia nawet żeby ognisko rozpalić. pozdrawiam wszystkich:) (2011/01/31 07:15)

romulus

Dziękuje bardzo za opinie, już się zdecydowałem :)
Pozdrawiam (2011/01/31 17:02)

kazik-kz2

Też uzywam takiej kuchenki i mi spokojnie wystarcza.

Wszystko zależy co chcesz gotować. Do gotowania wody na kawkę, herbatę, zupki, czy podgrzania jakiegoś posiłku spokojnie wystarcza. Jest poręczna, zajmuje malo miejsca. Wygodna w obsłudze, kończy się gaz, to po prostu wymieniasz nabój.

Ale jeśli nastawiasz się na większe gotowanie, jak pisze Jarek11, przygotowanie ziaren nad wodą to zdecydwanie ta kuchenka jest za słaba.

(2011/02/02 06:48)

RIDICK

Witam. Także zastanawiam się nad kupnem takowej kuchenki a raczej nie zastanawiam się tylko już postanowiłem, że jednak kupię. Nawet jeśli po przeliczeniu użytkowanie wychodzi trochę drożej to mnie osobiście zależy na tym aby jak najmniej było do noszenia. W tym przypadku mamy wszystko w jednej małej poręcznej walizeczce. To ważne jeśli trzeba taszczyć cały ekwipunek z samochodu nad brzeg. Podobnie jeśli przemieszczamy się na łowisko łodzią także liczymy się z każdym kilogramem. Reasumując tak jak już wielu z Was zauważyło - do zagotowania wody na kawę, herbatę czy na zupkę wystarczy w zupełności.
Pozdrawiam (2011/02/02 08:00)

kazik-kz2

Co do zużycia gazu, to na cały weekend (od piątkowego popoludnia, do niedzieli), do gotowania wody na kawę, herbatę, zupki, podgrzanie czegoś dla 4 osób wychodzi nam średnio jeden nabój, max 2.

A więc około 10 zł, czyli trochę drożej niż w standardowej 2 kg butli, ale tragedii nie ma.

(2011/02/02 08:22)

erykom

sam chce kupic taka kuchenke.mala,poreczna...czego chciec wiecej (2011/02/02 08:38)

gruby0113

Powiem tak 2-3 kg ma więcej zastosowań oprócz gotowania można mieć jeszcze lampkę świeci bardzo jasno i słoneczko daje ciepło jest praktyczniejsza no chyba że rzadko jeżdzicie na dłuższe wypady to wtedy możecie coś takiego nabyć ale tu będą zdania podzielone więc kup to co ci pasuje sam wiesz czego potrzebujesz i ile czasu spędzasz nad wodą (2011/02/03 11:03)

aro1980

Witam

Nie wiem jak u was ale w mojej okolicy nie ma szansy legalnie nabić butli turystycznej(2-3kg) jest po po prostu zakaz i tyle.Targanie 11kg nie wchodzi w grę.Więc co mi po butli jak muszę się bujać z jej nabiciem.Partyzantka z nabijaniem samemu lub na jakiejś życzliwej stacji LPG :) (tam też nie kosztuje to tyle ile wybije na dystrybutorze) nie dla mnie.Więc wniosek jeden trzeba zainwestować w ten wynalazek.

Pozdrawiam (2011/03/06 20:16)