Ktoś wie co to za ryba?

/ 12 odpowiedzi
Złapana dzis na stawie.Wyglada mi na babke ale jaka??

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Trawianka
Dokładnie tak.
(2019/06/05 07:23)

mossak


Trawianka u nas też występuje na 1 stawie. (2019/06/08 09:14)

pirat171


Pytanie skad sie wziela w stawie??;p (2019/06/10 13:20)

Jakub Woś


Skąd masz wodę w stawie? Nie ma chocby okresowego połączenia z jakimś strumykiem? Nie łowi nikt na nim oprócz Ciebie? Ptactwo wodne nie ląduje u Ciebie? (2019/06/10 14:03)

pirat171


Jedynym logicznym sposobem na dostanie się trawianka do stawu jest ptactwo wodne. Po prostu bardzo dziwi mnie fakt obecności takiej ryby u mnie bo niewiele o niej czytałem a druga sprawa że w naszych wodach na razie nie słyszałem by występowała i ktoś ją złapał. (2019/06/12 20:21)

Jakub Woś


Jedynym logicznym sposobem na dostanie się trawianka do stawu jest ptactwo wodne. Po prostu bardzo dziwi mnie fakt obecności takiej ryby u mnie bo niewiele o niej czytałem a druga sprawa że w naszych wodach na razie nie słyszałem by występowała i ktoś ją złapał.

W moich okolicach zostały złowione pierwsze sztuki w Polsce. Łowiłem je już w latach 90 tych. Było i jest tego u nas cała plaga. (2019/06/12 20:50)

Smolik


Dodam jeszcze, że przepisy mówią (RAPR z 2016 roku), że "ryb z gatunku trawianka, babka bycza, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód".
Jest to więc gatunek niepożądany, albo jak napisał jeden z kolegów "szkodnik". To tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś się zastanawiał, co z takim cudakiem zrobić... (2019/06/15 14:05)

pirat171


Swoją drogą ciekawe jakby wpuścić do jednego stawu mnóstwo czebaczkow, sumików karłowatych i trawianek co by zostało po kilku latach. Myślę że trawianka zjadłaby sumiki i czebaczki. (2019/06/17 15:28)

ogtw


Swoją drogą ciekawe jakby wpuścić do jednego stawu mnóstwo czebaczkow, sumików karłowatych i trawianek co by zostało po kilku latach. Myślę że trawianka zjadłaby sumiki i czebaczki.
Nasze ryby też się nawzajem zjadają a szczególnie chętnie zjadają ikrę swoich sąsiadów.
(2019/06/17 17:01)