Zaloguj się do konta

Który zestaw będzie lepszy ?

utworzono: 2014/06/25 10:10
dexdrum

Witam wszystkich.

Chcę kupić sobie wędkę karpiową, w zamyśle będzie służyła mi nie tylko do karpi ale też do sumów czy np sandaczy z gruntu. Łowić będę z brzegu wyrzucając zestaw, odległości nie będą duże, 100m nie przekroczę a i nawet rzadko będę tak daleko rzucał. Na całość (wędka + kołowrotek) mam coś koło 500zł. Łowić będę na stawach komercyjnych, zbiornikach zaporowych i żwirowniach. Po małym poszukiwaniu wybrałem dwa zestawy:

Zestaw I:
Wędka Shimano Alivio DX Specimen 3LB
Kołowrotek Okuma Tactic/Travertine Baitfeeder

Zestaw II:
Wędka Daiwa Black Widow Carp 3LB
Kołowrotek Spro Super Long Cast


Który według Was zestaw będzie lepiej spisywał się w wymienionych przeze mnie warunkach?

Pozdrawiam
Marcin


[2014-06-25 10:10]

ja bym wybrał 2 :)
[2014-06-26 20:16]

Zerknij tez na okumy power liner np na ascari.pl
[2014-06-26 20:17]

dexdrum

[quote="sliwa80"]Zerknij tez na okumy power liner np na ascari.pl [/quote]

Tak widziałem Powerliner'y już dość dawno temu, jednak w sklepie w którym je znalazłem kosztują 350zł więc zrezygnowałem, ale w tym o którym Ty mówisz cena to 249zł, skąd taka różnica?

Mam jeszcze pytanie, czy klip do żyłki w Black Widow spełnia swoją rolę? I przy tym jest wygodny w użytkowaniu?


Pozdrawiam
Marcin 


[2014-06-27 01:05]

[quote="sliwa80"]Zerknij tez na okumy power liner np na ascari.pl [/quote]

Tak widziałem Powerliner'y już dość dawno temu, jednak w sklepie w którym je znalazłem kosztują 350zł więc zrezygnowałem, ale w tym o którym Ty mówisz cena to 249zł, skąd taka różnica?

Mam jeszcze pytanie, czy klip do żyłki w Black Widow spełnia swoją rolę? I przy tym jest wygodny w użytkowaniu?


Pozdrawiam
Marcin 



Różnica jest w ilości łożysz, droższy ma 10, tańszy 8, ale nie przejmuj się mniejszą ilością łożysk :), co do klipsa to mimo że sam posiadam te wędziska to nigdy go nie używałem gdyż do niczego nie jest mi potrzebny :)
[2014-06-27 08:15]

dexdrum

Różnica jest w ilości łożysz, droższy ma 10, tańszy 8, ale nie przejmuj się mniejszą ilością łożysk :), co do klipsa to mimo że sam posiadam te wędziska to nigdy go nie używałem gdyż do niczego nie jest mi potrzebny :)

Pytanie tylko czy faktycznie jest mi potrzebny kołowrotek który mieści 310m żyłki 0.35 i waży ponad 600g, chociaż z drugiej strony nigdy nie wiadomo co się trafi. No cóż będę musiał się jeszcze zastanowić, bo jakby nie patrzeć różnica między Spro a PowerLiner'em to 50zł a pewnie warto. 
W każdym razie dzięki wielkie za pomoc :)
PozdrawiamMarcin [2014-06-27 19:19]

molibdenowyM22

Polecam Zestaw III

Anaconda Base 3 Lbs 2 składy kupisz jeszcze ale śpiesz się.
Anaconda Magic Runner III lub IV
[2014-06-28 16:16]

Różnica jest w ilości łożysz, droższy ma 10, tańszy 8, ale nie przejmuj się mniejszą ilością łożysk :), co do klipsa to mimo że sam posiadam te wędziska to nigdy go nie używałem gdyż do niczego nie jest mi potrzebny :)

Pytanie tylko czy faktycznie jest mi potrzebny kołowrotek który mieści 310m żyłki 0.35 i waży ponad 600g, chociaż z drugiej strony nigdy nie wiadomo co się trafi. No cóż będę musiał się jeszcze zastanowić, bo jakby nie patrzeć różnica między Spro a PowerLiner'em to 50zł a pewnie warto. 
W każdym razie dzięki wielkie za pomoc :)
PozdrawiamMarcin

Posiadałem power linery i jednym z powodów ze je sprzedałem było to że były dla mnie za małe nie za duże :)
[2014-06-28 16:22]

dexdrum

Polecam Zestaw III

Anaconda Base 3 Lbs 2 składy kupisz jeszcze ale śpiesz się.
Anaconda Magic Runner III lub IV

A mógłbyś napisać coś więcej dlaczego akurat taki zestaw jest według Ciebie lepszym wyborem? :) [2014-06-28 16:33]

molibdenowyM22

Oczywiśćie


Base co prawda nie jest typową wędką rzutową,ale mnie w porównaniu z Daiwą Widow jest nieco twardsza(ale uprzedam od razu rybki pięknie czuć na kiju).Osobiście mam właśnie anaconde Base i Daiwę Black widow i trochę lepiej rzucało mi się  Base.Alivio też machałem i z tej całej grupy najmiększa wersja mowa o wszystkich 3 Lbs.Hm a co do kołowrotka to MR IV to udany następca poprzedniej wersji MR III zresztą Magic Runnery Anacondy cieszą się dobrą opinią.Pozatym 5 lat gwarancji i ważna uwaga Sanger nie bawi się w serwis itp tylko w razie usterki daje nam nowy młynek.
[2014-06-29 10:26]