Zaloguj się do konta

Który wybrać kij Konger vs Dragon ??? (wklejka)

utworzono: 2012/05/09 21:10
Thugs86

Witam
mam dylemat, nie wiem który kij wybrać na pewno każdy z nich jest świetny ale wiadomo nie można mieć wszystkiego :) i na któryś trzeba się zdecydować z góry dziękuję za pomoc ...
TEAM DRAGON 2,45m 1-7g akcja x-fast 
Dragon Senso Jig 2.45m akcja 1-7g X-Fast
Dragon X-Fine 2.40m 2-12 akcja X-Fast
KONGER World Champion TANGO 2,40m 1-8g
KONGER Impact Spin UL 2,50m 12g 
W ręku miałem senso, xfine i championa pozostałych niestety nie spotkałem w pobliskich sklepach, co sklep to opinia inna i każdy poleca coś innego,  Kij do paprochów i bocznego główki max 5g
Pozdrawiam  [2012-05-09 21:10]

menofthenight

Mam senso jiga 275 cm. i sprawdza się kapitalnie. Wszystko czuć, fajne wykończenie i przyjemny uchwyt. Naprawdę polecam :) [2012-05-10 09:54]

Draq

Ja od siebie mogę Ci polecić Dragon Millenium Xfine. Mam go tylko, że w wersji 2,55m. Łowię nim przynętami z główką 2-6g i woblerami 4g. Nie łowiłem lepszą wędką :) Używam jej od grudnia zeszłego roku. Pięknie przenosi nawet najdelikatniejsze brania. Pięknie pracuje przy holu okonia, nawet daje radę z przyłowem w postaci szczupaka. Mogę Ci go polecić z czystym sumieniem.
[2012-05-10 11:39]

kiertom

Mam Senso Jig 2,75 1-7g. Zgadzam się z kolegami powyżej. Krótki dolnik, wygodny uchwyt, tylko 150g wagi i super widać brania. [2012-05-10 12:03]

Daniello111

Zdecydowanie Dragony, Kongery to kołki, jeszcze poleciłbym jigówki Robinsona. Pozdrawiam [2012-05-10 13:17]

Robson155fedder

Polecam dragon X-fine mam taki,świetnie się spisuje.  [2012-05-10 14:23]

grelo6

 mam Team Dragona X-fasta jest to super wklejka na jesieni siadł na paprocha 2,5 kg szczupak kij dawał sobie radę i jeszcze miał zapas mocy
[2012-05-10 14:41]

Tomekoo

Kumpel tego kongera połamał dwa razy myślę że te nowe z tej półki kongery łamią się chyba że to mój osobisty uraz do tej firmy po złamaniu również dwa razy maxim killera.... [2012-05-10 15:12]

z@mela

jak na okonia  do lowienia na jigi to tylko i wylacznie konger  w champon Tango  powiedzmy do 10g  .   Łowiłem  roznymi kijami  fiszmejkerem    i innymi  delikatnymi kijami i  ten dragon inne bije na glowe .  Krótki dolnik    czula szczytówka    i praca kija   rewelacyjna   czuć najdelikatniejsze skubnięcie a przy holu duzego okonia  kij   ladnie  sie cały ugina .

Sam planuje kupic   tego kongera bo poprzedniego  sprzedalem i  teraz    wiem ze popelniłem błąd    i musze kupic  go  ponownie tylko ze ceny  sporo wyższe :/
[2012-05-10 15:38]

okiem_sandacza

W sumie jeśli na garbusy to ja bym Ci doradził coś z  shimano ja mam Catane cw.10-30g 2,10m

do tego kołowrotek też catana 2500RA i masz zestaw na okonki i nie tylko;]

[2012-05-10 16:07]

okiem_sandacza

Chyba ,że kijek Jaxon Virtuoso lub Eternium i do tego Catankę 1000fa i również masz bardzo dobry zestaw dla pasiakow. [2012-05-10 16:09]

toten

"W sumie jeśli na garbusy to ja bym Ci doradził coś z shimano ja mam Catane cw.10-30g 2,10m"


Czytaj proszę ze zrozumieniem ,kolega szuka ULTRALIGHTA do paproszków a Ty proponujesz 10-30g.


Też polecam TANGO.

[2012-05-10 16:45]

Thugs86

dziękuję wszystkim za pomoc co do kongerka to sporo ludzi narzeka że kij się po prosu łamie ;/ a to odstrasza  team dragon podobno z tubą rezonansową ciekawi mnie jak sprawdza się to w praktyce czy to tylko pic na wodę  na dzień dzisiejszy przekonuje mnie  X-Fine 2.40m 2-12g
jeszcze raz dziękuje  połamania kija życzę

[2012-05-10 20:20]

Lopez

Cześć !!

Moim subiektywnym zdaniem Konger World Champion Dancer 3-14 to świetny kij nie tylko na okonie. A propo niektórych wątków to nie zauważyłem, żeby ktoś przynał się do złamania wędki z własnej winy, zawsze marka.................(wpisz właściwą) jest do d...py :)))))

[2012-05-10 21:23]

z@mela

kongera uzytkowalem 5 lat i raz sie złamal tylko dlatego ze stara zyłka owinela sie dookola przelotki szczytowej  a tak to kij  bardzo wytrzymaly  i na windzie podnosilem nic na skarpach okonie po 25cm .  

Znajomy ma  wersje 3 metrowa i lowi nic  nad Bugiem  i jak osttanio sie przyjżałem  to czesto przeciaza ten kij  uzywajac  glowek 12g  albo wahadełek po 10g  i  sam  stwierdzil ze jak polamie ten kij to nastepny kupi juz  z pracowni bo nic lepszego seryjnego od kongera nie znajdzie .
[2012-05-10 21:33]

toten

"team dragon podobno z tubą rezonansową ciekawi mnie jak sprawdza się to w praktyce czy to tylko pic na wodę "




Pic na wodę.

Mogą być tak zwane "pierścienie rezonansowe"- moim zdaniem to nie może działać,fizyki nie da się oszukać.

Tuby rezonansowe podobno "coś" dają ale TD na pewno ich nie mają. 

[2012-05-10 21:35]

Thugs86

"Mogą być tak zwane "pierścienie rezonansowe"- moim zdaniem to nie może działać,fizyki nie da się oszukać.

"Tuby rezonansowe podobno "coś" dają ale TD na pewno ich nie mają. "


reklama dźwignią handlu :P

jak nie jak tak, Team D mają tuby mało tego mają je razem z pierścieniami, no chyba że katalog kłamie ...

RESONANCE SYSTEM  - dzięki tubie i pierścieniom rezonansowym wedzisko spinningowe przenosi wzmocniony sygnał brania ryby, a także każde dotknięcie przynety o podwodne przeszkody. Efektem jest lepsza, szybsza reakcja wedkarza na branie. Po wielu testach i rocznych doświadczeniach z tym rozwiązaniem w seriach spinningów Dragon HM80  i HM69  zdecydowano się na wprowadzenie go do serii TEAM DRAGON .

[2012-05-10 21:53]

Thugs86


TEAM DRAGON 2,45m 1-7g i KONGER World Champion TANGO 2,40m 1-8g
ceny na allegro niemal identyczne ok 260zł...
X-Fine ok 200zl 
i co tu kupić ?? oto jest pytanie :) a już miałem pewniaka :D
[2012-05-10 22:03]

maciek2544

Dokładnie nie pomogę w wyborze , ale na pewno  kij dragona. [2012-05-10 22:58]

toten

Tak wygląda prawdziwy rezonans:

http://www.fishingcenter.com.pl/rekojesci_rezonansowe.php


Zwróć uwagę na fakt że blank jest w środku rury rezonansowej.

W TD takich rozwiązań nie ma.

[2012-05-10 23:05]

Tomekoo

. A propo niektórych wątków to nie zauważyłem, żeby ktoś przynał się do złamania wędki z własnej winy, zawsze marka.................(wpisz właściwą) jest do d...py :)))))


W moim przypadku obie części szczytowe złamały się pod wyrzutem kopyta 3 + 10g główka wędka była opisana do 25g ;)więc nie chodzi o markę a dany model bardziej;) [2012-05-12 14:21]

Panowie każdy kij można złamać, zdarza się też felerna seria lub partia. Więc nie bijmy piany o to która z rodzimych firm jest lepsza. Na pewno Dragon jest dużo bardziej znany poza naszymi granicami. Co do kwestii tuby, faktycznie to co jest zamontowane z Dragonach nie jest prawdziwą tubą rezonansową lecz zdaje egzamin. Oj zdaje! Wiem bo używam/używałem wiele kijów z serii Team Dragon, Guide Select czy HM80. Te wędki o wiele lepiej przenoszą drgania niż inne kije podobnych przedziałów cenowych z bardziej znanych firm.
Wracając do tematu mam rozterkę co poradzić. Łowiłem Tango 2,7 do 10g i TDkiem 2,75 do 7g. Oba świetne kije lecz wydaje mi sie że ten TDek jest sztywniejszy od 10g Tango :0) I oba bardzo dobrze mi leżały w ręku. Może plusem dla TDka jest to iż ma szybszą i bardziej szczytową akcję ale ja po prostu takie kije lubię. Z kolei Tango przez dobry kilka lat był najpopularniejszym kijem zawodniczym na okonie co świadczy że jest dobrze spasowany pod ten gatunek. Podsumowując: kup kij który bardziej Ci leży. TD jest szybszy o bardziej szczytowej akcji, Tango wolniejszy i ma głębsze ugięcie przez co może z niego mniej ryb spadać. Ale oba są dobre. Generalnie ciężki wybór.
[2012-05-12 15:31]

z@mela

Wlasnie wczoraj  ponownioe kupilem kongera     to jest  wg mnie na okonie  kij nr 1.


W czasie majówki  macalem kilkanascie  róznych kijów  poczywiscie nad woda  i    Tango  jakjos najlepiej mi leżał w  dłoni  najwięcej okoni na niego wyciągałem i zero spadów .
[2012-05-12 16:12]

Thugs86

Przede wszystkim dziękuje wszystkim za pomoc

Dziś było ostatnie podejście, kilka delikatnych wymachów jednym i drugim kijem niestety  w sklepie, następnie trudna decyzja bo champion jak i x-fine są kapitalne lekkie sztywne  dobrze leżą w dłoni  a kilka machnięć w sklepie nie ukazuje tego co obydwa potrafią nad wodą, ostatecznie decyzja pada na dragona J

Pierwsze wrażenia nad wodą na pewno wykonanie, przy rzutach jak holu wydaje się trwałym i wytrzymałym wędziskiem ale to się okaże przy większym przyłowie J, kontakt z przynętą bardzo dobry czuć każde stukniecie  a długość 2.4 pozwala na precyzyjne prowadzenie przynęty , co do akcji jak dla mnie idealna.

[2012-05-12 16:43]

Thugs86

[2012-05-12 16:47]

Thugs86

[2012-05-12 16:47]