Zaloguj się do konta

Który spinning wybrać ?

utworzono: 2013/11/19 20:06
hablababla25

WITAM KOLEGÓW WĘDKARZY...

Szukam rady na temat wyboru wędki na przyszły rok mianowicie mam trzy rodzaje wędek:
1. DRAGON Viper Rapid 30
2. DRAGON Guide Select Boxer 2.7m cw 7-28g
3.DRAGON Guide select veltica 2.6m/5-25g FUJI
Jeśli chodzi o ryby jakie będę na nie łapał są to głównie szczupaki i wydaje mi się ze te trzy wędki są na tą rybę wystarczające patrząc na parametry, i każda z nich mnie że tak powiem zauroczyła ale potrzebuje rady trzeźwym okiem i większymi doświadczeniami. Do kija chcę dołączyć kołowrotek SPRO RED ARC tylko mam problem z wyborem dokładnej wielkości (10300 czy 10400) jeśli moglibyście to też podpowiedzcie mi który.Z góry dzięki  [2013-11-19 20:06]

WITAM KOLEGÓW WĘDKARZY...

Szukam rady na temat wyboru wędki na przyszły rok mianowicie mam trzy rodzaje wędek:
1. DRAGON Viper Rapid 30
2. DRAGON Guide Select Boxer 2.7m cw 7-28g
3.DRAGON Guide select veltica 2.6m/5-25g FUJI
Jeśli chodzi o ryby jakie będę na nie łapał są to głównie szczupaki i wydaje mi się ze te trzy wędki są na tą rybę wystarczające patrząc na parametry, i każda z nich mnie że tak powiem zauroczyła ale potrzebuje rady trzeźwym okiem i większymi doświadczeniami. Do kija chcę dołączyć kołowrotek SPRO RED ARC tylko mam problem z wyborem dokładnej wielkości (10300 czy 10400) jeśli moglibyście to też podpowiedzcie mi który.Z góry dzięki 

Tutaj dziwny trochę wybór masz z tego względu,że guide select jest dużo wyższą półką cenową jak i jakościową niż dragon viper.Jeżeli masz treochę więcej kasy to bierz bez zastanowienia gs-a a dokładnie trzecią opcje co podałeś.Guide Select Veltica śmiało sprosta Twoim wymaganiom i da radę szczupakom jak i sandaczom spokojnie,wiem bo sam posiadam gs-a tylko trochę dłuższego a dokładnie fanatica i uwierz mi ,że te 25 gram jest dużo zaniżone.Moim zdaniem powinno być napisane min. do 40 gr..Czyli śmiało bierz Veltice.Pozdrawiam
[2013-11-19 21:07]

WITAM KOLEGÓW WĘDKARZY...

Szukam rady na temat wyboru wędki na przyszły rok mianowicie mam trzy rodzaje wędek:
1. DRAGON Viper Rapid 30
2. DRAGON Guide Select Boxer 2.7m cw 7-28g
3.DRAGON Guide select veltica 2.6m/5-25g FUJI
Jeśli chodzi o ryby jakie będę na nie łapał są to głównie szczupaki i wydaje mi się ze te trzy wędki są na tą rybę wystarczające patrząc na parametry, i każda z nich mnie że tak powiem zauroczyła ale potrzebuje rady trzeźwym okiem i większymi doświadczeniami. Do kija chcę dołączyć kołowrotek SPRO RED ARC tylko mam problem z wyborem dokładnej wielkości (10300 czy 10400) jeśli moglibyście to też podpowiedzcie mi który.Z góry dzięki 

Tutaj dziwny trochę wybór masz z tego względu,że guide select jest dużo wyższą półką cenową jak i jakościową niż dragon viper.Jeżeli masz treochę więcej kasy to bierz bez zastanowienia gs-a a dokładnie trzecią opcje co podałeś.Guide Select Veltica śmiało sprosta Twoim wymaganiom i da radę szczupakom jak i sandaczom spokojnie,wiem bo sam posiadam gs-a tylko trochę dłuższego a dokładnie fanatica i uwierz mi ,że te 25 gram jest dużo zaniżone.Moim zdaniem powinno być napisane min. do 40 gr..Czyli śmiało bierz Veltice.Pozdrawiam

Co do wielkości młynka to bierz 10400 waży tylko 10 gram więcej ale ma większy rotor i szpulę,także nie zastanawiaj się i bierz 10400 bez wahanie.
[2013-11-19 21:11]

mata-on

Witaj,bierz zdecydowanie  DRAGON Guide Select Boxer 2.7m cw 7-28g
Mocne kije z duzym zapasem mocy. Mam ten kijek tylko w wersji 2,6m (model GNOM) i nie straszne mu nawet takie przyłowy....
https://www.youtube.com/watch?v=iWbyydDce9Q

Kołowrotek propnuję w rozmiarze 4000 (świetna jest Ultima z Dragona, pomyśl nad nią) 
Pozdro! [2013-11-19 21:41]

hablababla25

witam i dzieki za podpowiedz napisałem te wedki bo najbardziej mi sie podobają a kasa to była sprawa drugoplanowa bo na kijek mam około 400zł i tyle samo na kreciołek... a moze macie inne propozycje niż te moje trzy powyżej chetnie poczytam na temat innych kiji i może zmienie wybór z góry dzieki a jesli chodzi o kreciołek to napewno wezme 10400 ale dzieki za propozycje ultimy dragona [2013-11-19 21:53]

Boxer będzie jeszcze bardziej sztywny niż Veltica , jak tzw.kij od szczoty [2013-11-19 21:55]

hablababla25

to ten boxer w takim razie odpada  [2013-11-19 21:57]

Co do Ultimy to wolałbym 100 razy Reda.Ultima sporo droższa a nie ma porównania z Redem.Takie jest moje zdanie za ten temat,jak i większości forumowiczów.Wybór oczywiście tylko i wyłącznie należy do Ciebię. [2013-11-19 21:58]

to ten boxer w takim razie odpada 

Zobacz jeszcze może coś z Teaam Dragona może 2,75 10-28?Napewno nie są tak sztywne jak Gs-y,a w niczym im nie ustępują.
[2013-11-19 22:01]

Artur z Ketrzyna

WITAM KOLEGÓW WĘDKARZY...

Szukam rady na temat wyboru wędki na przyszły rok mianowicie mam trzy rodzaje wędek:
1. DRAGON Viper Rapid 30
2. DRAGON Guide Select Boxer 2.7m cw 7-28g
3.DRAGON Guide select veltica 2.6m/5-25g FUJI
Jeśli chodzi o ryby jakie będę na nie łapał są to głównie szczupaki i wydaje mi się ze te trzy wędki są na tą rybę wystarczające patrząc na parametry, i każda z nich mnie że tak powiem zauroczyła ale potrzebuje rady trzeźwym okiem i większymi doświadczeniami. Do kija chcę dołączyć kołowrotek SPRO RED ARC tylko mam problem z wyborem dokładnej wielkości (10300 czy 10400) jeśli moglibyście to też podpowiedzcie mi który.Z góry dzięki 

Ciężko odnieś się do tego.
Za mało danych, dotyczących twoich wymagań/upodobań sprzętowych. Nie piszesz nic na ten temat. Nie wiemy jakie wędki lubisz (dynamiczne czy finezyjne), czytaj lubisz kije o akcji szczytowej dynamiczne i dość sztywne, czy delikatne do wedkowania finezyjnego (zabawy z rybą). ITD...
Ja naprzykład na szczupaka wolę kije dynamiczne o akcji szczytowej. Co pozwala na szybkie i pewne skwitowanie brania. Z lekiim zapasem mocy, by nie bawić się z rybą i móc sobie poradzić między zaczepami (np. zielskiem), co daje mi komfort kontroli holu. Co do cw to używam 2 rodzai wędek na szczupaka. Cw 10-30, do przynęt lżejszych; gumy i wirówki, małe woblerki. CW 12-45 do woblerów i ciężkich przynęt (większe wahadła i gumy), wędka nadaje się do poperów, dzierkbajtów itd. Na szczupaka i sandacza, z okoniem też jakoś sobie radzi.
Co do kołowrotka to zawsze większy model jest lepszy. ponieważ ma większą szpulę co decyduje o dalszych rzutach i mniejszym skręcaniu żyłki. Mają też większą moc i są żywotniejsze.
No i nie napisałeś jakie przynęty używasz, jak i gdzie będziesz łowił; rzeki, jeziora, z łódki czy z brzegu...
[2013-11-20 09:30]

mata-on

Mam zarówno Reda i Ultimę...zdecydowanie brałbym Ultimę... Red ma minimalnie większe luzy na przekładni, a mnie to dość drażni :) [2013-11-20 17:30]

Mam zarówno Reda i Ultimę...zdecydowanie brałbym Ultimę... Red ma minimalnie większe luzy na przekładni, a mnie to dość drażni :)

A widzisz tak się składa,że i ja posiadam Reda  jak i Ultime,także mogę coś na temat tych 2-óch młynków powiedzieć.Jeśli chodzi o luzy to widocznie taki egzemplarz trafiłeś,że posiada luzy.W moim Redzie przez 3-sezony żadnego luzu nie widzę,oczywiście nie mówie,że Ultima jest zła.Jednak myślę,że za tą kase co kosztuje ultima można kupić coś lepszego.
[2013-11-20 18:04]

hablababla25

WITAM KOLEGÓW WĘDKARZY...

Szukam rady na temat wyboru wędki na przyszły rok mianowicie mam trzy rodzaje wędek:
1. DRAGON Viper Rapid 30
2. DRAGON Guide Select Boxer 2.7m cw 7-28g
3.DRAGON Guide select veltica 2.6m/5-25g FUJI
Jeśli chodzi o ryby jakie będę na nie łapał są to głównie szczupaki i wydaje mi się ze te trzy wędki są na tą rybę wystarczające patrząc na parametry, i każda z nich mnie że tak powiem zauroczyła ale potrzebuje rady trzeźwym okiem i większymi doświadczeniami. Do kija chcę dołączyć kołowrotek SPRO RED ARC tylko mam problem z wyborem dokładnej wielkości (10300 czy 10400) jeśli moglibyście to też podpowiedzcie mi który.Z góry dzięki 

Ciężko odnieś się do tego.
Za mało danych, dotyczących twoich wymagań/upodobań sprzętowych. Nie piszesz nic na ten temat. Nie wiemy jakie wędki lubisz (dynamiczne czy finezyjne), czytaj lubisz kije o akcji szczytowej dynamiczne i dość sztywne, czy delikatne do wedkowania finezyjnego (zabawy z rybą). ITD...
Ja naprzykład na szczupaka wolę kije dynamiczne o akcji szczytowej. Co pozwala na szybkie i pewne skwitowanie brania. Z lekiim zapasem mocy, by nie bawić się z rybą i móc sobie poradzić między zaczepami (np. zielskiem), co daje mi komfort kontroli holu. Co do cw to używam 2 rodzai wędek na szczupaka. Cw 10-30, do przynęt lżejszych; gumy i wirówki, małe woblerki. CW 12-45 do woblerów i ciężkich przynęt (większe wahadła i gumy), wędka nadaje się do poperów, dzierkbajtów itd. Na szczupaka i sandacza, z okoniem też jakoś sobie radzi.
Co do kołowrotka to zawsze większy model jest lepszy. ponieważ ma większą szpulę co decyduje o dalszych rzutach i mniejszym skręcaniu żyłki. Mają też większą moc i są żywotniejsze.
No i nie napisałeś jakie przynęty używasz, jak i gdzie będziesz łowił; rzeki, jeziora, z łódki czy z brzegu...

kazda z tych trzech wedek ma akcje szczytową i jest wedka dynamiczna chyba ze ja zle je zinterpretowałem... masz racje nie napisałem jakimi przynetami bede sie posługiwał a wiec są to głownie duze gumy, i wieksze wachadłowki nie szukam kija sztywnego jak tak zwany kij od szczotki ale uwazam podobnie jak ty ze pewny hol i mocne zaciecie jest sprawa pierwszorzędna choć nie ukrywam ze nutka finezji by sie przydała a jesli chodzi o CW 10-30 jest wystarczający [2013-11-20 19:35]

Co do Ultimy jeszcze... Także posiadam ten młynek i moim zdaniem nie jest zły, jedyną wadą jest nawijanie linki mogło by to wyglądać troche lepiej. Natomiast jeżeli znajdziesz Ultimę za cenę nie przekraczającą 300 zł to warto. Ja ją kupiłem tylko i wyłącznie z powodu ceny. Na necie chodziły/chodzą po 400 zł, ja dałem 275 za nówke :). Ten kołowrotek nie jest wart ceny większej niż 3 stówki. I myślę że lepszym wyborem był by właśnie red 4000 bądź zauber ta sama wielkość. [2013-11-21 09:53]

tripod

Jeśli chodzi o ryby jakie będę na nie łapał są to głównie szczupaki 

Kolego, a o jakiej wielkości szczupakach myślisz? Różnica w technice wabienia i holowaniu sztuki do 75 cm, a grubej sztuki 90+ i 100+ jest kolosalna. 
pzdr. [2013-11-24 07:45]

hablababla25

Jeśli chodzi o ryby jakie będę na nie łapał są to głównie szczupaki 

Kolego, a o jakiej wielkości szczupakach myślisz? Różnica w technice wabienia i holowaniu sztuki do 75 cm, a grubej sztuki 90+ i 100+ jest kolosalna. 
pzdr.

witam cie tripod... :) jeśli chodzi o myslenie to chciałbym łapać jak każdy z nas jak najwieksze  okazy ale nie zawsze to wychodzi tak jak sie chce... nie wiem kolego o co ci chodzi ?

pzdr. [2013-11-24 21:37]

tripod

Chodzi mi o to: Jakiej wielkości szczupaki masz w łowiskach, w których będzisz łowić?
Jeśli łowi się sztuki do 75 cm, to nie ma sensu kupowania wędki pod np. dżerki (lub innego typu woblery) o wadze 35-60 g.Jeśli jest sens nastawić się na sztuki 90+ i metrówki (jest sens, czyli faktycznie je łowić np. co trzecie wyjście nad wodę), to sprzęt lepiej dobrać pod tej wielkości szczupaki, nie żałując pieniążków na zakup lepszej klasy sprzętu. Sprzętu, czyli wędziska, kołowrotka, linki, porzyponu (zamiast 5 - 7 zł za pękający fluorocarbon Jaxona lepiej wydać 12-14 zł na niepękający przypon np. Titanium Dragona) itd.

pozdrawiam [2013-11-25 06:41]

Chodzi mi o to: Jakiej wielkości szczupaki masz w łowiskach, w których będzisz łowić?
Jeśli łowi się sztuki do 75 cm, to nie ma sensu kupowania wędki pod np. dżerki (lub innego typu woblery) o wadze 35-60 g.Jeśli jest sens nastawić się na sztuki 90+ i metrówki (jest sens, czyli faktycznie je łowić np. co trzecie wyjście nad wodę), to sprzęt lepiej dobrać pod tej wielkości szczupaki, nie żałując pieniążków na zakup lepszej klasy sprzętu. Sprzętu, czyli wędziska, kołowrotka, linki, porzyponu (zamiast 5 - 7 zł za pękający fluorocarbon Jaxona lepiej wydać 12-14 zł na niepękający przypon np. Titanium Dragona) itd.

pozdrawiam

Kolego Tripod bez obrazy ale chłopak zadał pytanie o opinie tych trzech wędek,które są powyżej.Więc te wszystkie odpowiedzi są zbędne.Aczkolwiek doceniam Twoją wiedzę w zakresie spinningowania no ale czasem wypada przeczytać pierwszy post z pytaniem.Autorze tego postu jeszcze raz Ci napiszę,szczupaki w Polsce są jak średnia krajowa zarobków czyli taki 70-75 cm.(Mowa o tych większych)czyli bierz to co Ci doradziłem.Mianowicie to co sam posiadam czyli:Dragon Guide Select Fanatic 5-25(a tak naprawde cw.ma do 40 lub więcej gram)i młynek Spro Red Arc 10400 i ten zestawik pozwoli Tobie na łowienie mniejszych jak i większych szczupaków a jeszcze lepszy jest na sandacze z opadu.Idealnie przenisi to co dzieje się na dnie.Kilka osób twierdzi,że ten rezonans co mają to jest chwyt marketingowy,ja się z tym nie zgodzę mam Fishmakera bez pierścieni rezonansowych i jednak Guide Select góruje nad resztą wędek Dragona za tą cenę.Także przemyśl to co napisałem i życzę trafnego wyboru i przyjemności wędkowania
[2013-11-25 10:57]

Chodzi mi o to: Jakiej wielkości szczupaki masz w łowiskach, w których będzisz łowić?
Jeśli łowi się sztuki do 75 cm, to nie ma sensu kupowania wędki pod np. dżerki (lub innego typu woblery) o wadze 35-60 g.Jeśli jest sens nastawić się na sztuki 90+ i metrówki (jest sens, czyli faktycznie je łowić np. co trzecie wyjście nad wodę), to sprzęt lepiej dobrać pod tej wielkości szczupaki, nie żałując pieniążków na zakup lepszej klasy sprzętu. Sprzętu, czyli wędziska, kołowrotka, linki, porzyponu (zamiast 5 - 7 zł za pękający fluorocarbon Jaxona lepiej wydać 12-14 zł na niepękający przypon np. Titanium Dragona) itd.

pozdrawiam

Kolego Tripod bez obrazy ale chłopak zadał pytanie o opinie tych trzech wędek,które są powyżej.Więc te wszystkie odpowiedzi są zbędne.Aczkolwiek doceniam Twoją wiedzę w zakresie spinningowania no ale czasem wypada przeczytać pierwszy post z pytaniem.Autorze tego postu jeszcze raz Ci napiszę,szczupaki w Polsce są jak średnia krajowa zarobków czyli taki 70-75 cm.(Mowa o tych większych)czyli bierz to co Ci doradziłem.Mianowicie to co sam posiadam czyli:Dragon Guide Select Fanatic 5-25(a tak naprawde cw.ma do 40 lub więcej gram)i młynek Spro Red Arc 10400 i ten zestawik pozwoli Tobie na łowienie mniejszych jak i większych szczupaków a jeszcze lepszy jest na sandacze z opadu.Idealnie przenisi to co dzieje się na dnie.Kilka osób twierdzi,że ten rezonans co mają to jest chwyt marketingowy,ja się z tym nie zgodzę mam Fishmakera bez pierścieni rezonansowych i jednak Guide Select góruje nad resztą wędek Dragona za tą cenę.Także przemyśl to co napisałem i życzę trafnego wyboru i przyjemności wędkowania
Jeżeli chodzi tak jak kolega Tripod piszę to spokojnie Fanatic z serii''Guide Select''Da rade tym szczupakom metrowym bez żadnego ale.Pozdrawiam

[2013-11-25 11:01]

BencWWY

Witam obejrzyj sobie wędki tej serii http://allegro.pl/shimano-beastmaster-cx-spinning-240-mh-warszawa-i3665343844.html  posiadam osobiscie ML 7-21 extra sprawa  [2013-11-25 11:24]

hablababla25

dziekuje wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie i zdecydowanie wygrał dragon gs miałem go w reku z kreciołem reda i moim zdaniem to jest coś FENOMENALNEGO!!!!!! jeszcze raz wielkie dzieki mam do was drodzy koledzy jesli moge tak pisac o jedna rade odbiegającą od tematu postu a mianowicie szukam pecionki dobrej jakości do tej pory nie były one za dobre

pzdr [2013-11-25 17:21]

dziekuje wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie i zdecydowanie wygrał dragon gs miałem go w reku z kreciołem reda i moim zdaniem to jest coś FENOMENALNEGO!!!!!! jeszcze raz wielkie dzieki mam do was drodzy koledzy jesli moge tak pisac o jedna rade odbiegającą od tematu postu a mianowicie szukam pecionki dobrej jakości do tej pory nie były one za dobre

pzdr

Mamoi lub Power Pro i wszystko jasne .Będziesz Happy.Pozdro
[2013-11-25 19:12]

dziekuje wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie i zdecydowanie wygrał dragon gs miałem go w reku z kreciołem reda i moim zdaniem to jest coś FENOMENALNEGO!!!!!! jeszcze raz wielkie dzieki mam do was drodzy koledzy jesli moge tak pisac o jedna rade odbiegającą od tematu postu a mianowicie szukam pecionki dobrej jakości do tej pory nie były one za dobre

pzdr

Napisz jakiego Gs-a wybrałeś ,bo ciekawy jestem.
[2013-11-25 19:13]

hablababla25

wybrałem dragon guidr select executor wziąłem go w rece i nie chciałem nic inego juz dalej patrzeć czekam tylko na młynek bo ten co był miał luzy na szpuli moze taki model sprzedawca mowił ze zastał mu ostatni wiec go nie wziąłem i poczekam aż przyjdą nowe dzieki wielkie jeszcze raz i zapraszam na wspóle wedkowanie w miare możliwości pzdr [2013-11-25 20:39]

wybrałem dragon guidr select executor wziąłem go w rece i nie chciałem nic inego juz dalej patrzeć czekam tylko na młynek bo ten co był miał luzy na szpuli moze taki model sprzedawca mowił ze zastał mu ostatni wiec go nie wziąłem i poczekam aż przyjdą nowe dzieki wielkie jeszcze raz i zapraszam na wspóle wedkowanie w miare możliwości pzdr

Executor spox kij tylko z tego co pamiętam jest chyba krutszy.Prawda? 2,45 czy coś takiego chyba do 28 gram.Ale napewno dobrze pamiętam.Mimo wszystko wybór ok.chociaż każdy GS jest dobty,także połamania kolego i zadowolenia z kija i młynka.Pozdrawiam
[2013-11-25 20:57]

hablababla25

dokładnie tak.... 2.45 7-28g dzieki za pomoc i również pozdrawiam [2013-11-25 21:10]