Który silnik lepszy - Osapian czy Neraus ?

/ 13 odpowiedzi
Witam.Mam pytanko do użytkowników  silników elektrycznych.Kupiłem ponton Pro-Marine 320 forsage i nie wiem jaki silnik elektr.kupic.Osapian45-czy NerausT55. Łowic będę najczęsciej na jeziorach (2osoby).
MAALIN


witam ja mam ponton 3 m i silnik osapian55 z maximizerem dobra sprawa duza moc i solidne przewody i jestem zadowolony ale nie mam porownania z innymi,ogolnie polecam. (2012/02/04 21:40)

u?ytkownik102141


Witaj !Moge udzielic Ci wiad odnosnie Nerausa .Kupilem go w ub sezonie jako nowy.Kupując mialem obawy czy podola, bo łajbę mam dosc sporą (5.5 m dlug i ok 300 kg ) .Po zwodowaniu bylem zaskoczony .Motorek na 5 biegu popycha caly zestaw imponująco .Na spokojnej bezwietrznej wodzie próbowali sie ścigac rowerkirm wodnym (bez szans ) kajakarz po 500 m tez nie wytrzymał tempa . Podstawa w tym sprzęcie to dobry mocny akumulator .Ja plywam na 100 Ah .Pływając na 5 biegu mam zasieg jest ok 12 km .Na wolniejszych biegach zasięg duzo wzrasta .Mając na uwadze cene za jaką nabylem silnik (750 zl + kapok ) jest to rozsądne rozwiazanie .Na przyszly sezon aby moc plywac bez ograniczen zakupilem agregacik .Jest tak cichy ze jak wloze go do schowka to na zewnątrz nie slychac go wcale .Nie wiem jeszcze jak do takiego ,,zestawu ,, odniosa sie organa kontroli .Jesli kros ma na ten temat wiedze to chetnie poczytam .Pozdrawiam kolezanki i kolegow ,,po kiju (2012/02/05 21:49)

hugo7777777


Witaj raczej Tobie nie pomogę , ale mam do ciebie pytanko też mam zamiar kupić ponton pro marine320,zastanawiałem się jeszcze nad  PONTON KOLIBRI KM 300D LIGHT ,ale ten ponton ma tylko 3komory i kil ,a pro marine ma 4i kil ,
czy masz nowy czy stary model? ,ile zapłaciłeś? i gdzie kupiłeś? jeżeli można wiedzieć ?
i też mam dylemat z dobraniem silnika,akumulatora i prostownika.
a i jeszcze jedno ,po napompowaniu pontonu ,a mam nadzieje że już to zaliczyłeś, jaka naprawdę jest powierzchnia użytkowa w linii szerokiej? (2012/02/12 09:35)

wojtek75


obawiam sie ze na tym nie poplywasz:)nie tyle z powodu kontroli a za malej mocu agregatu. (2012/02/23 21:22)

u?ytkownik102141


Wojtku! Agregacik wytrzyma spoko .Bedzie sluzyl do zasilenia b wydajnego prostownika ktory będzie doladowywal akumulator.Kolezka elektronik cos takiego mi wykombinowal .Jedno co mnie niepokoi to wlasnie jak potraktuja mnie straznicy.Bo agregat na pokladzie to juz  ,,narzedzie klusownicze grubego kalibru,,.Musze chyba zasiegnąc info u żródla czyli zadzwonic do PSR. (2012/02/23 22:40)

leonek30


Witam. Jesli chodzi o ponton 3.20 to rewelacja.Zapłaciłem za niego 2.350 z przesyłką,a sklep to Odpłyniesz.pl.Jeszcze nie miałem tak szybkiej przesyłki.Ponton zamówiłem dajmy na to dziś 11 a na drugi dzien o 8 już miałem go w domu.Powiem szczerze miałem porównanie z kolibri i powiem tak.jakosc wykonania zdecydowanie Pro-Marine,co nie znaczy że kolibri jest zły.Po rozłożeniu pontonu szczena mi opadła.Miejsca dla 2 wędkarzy sporo.Rozłożenie zajęło nam 10min,podłogę wkłada się 3 minutki.Jeśli chodzi o silnik,to zdecydowałem się na Osapian55. (2012/02/29 08:47)

xemit


Wojtku! Agregacik wytrzyma spoko .Bedzie sluzyl do zasilenia b wydajnego prostownika ktory będzie doladowywal akumulator.Kolezka elektronik cos takiego mi wykombinowal .Jedno co mnie niepokoi to wlasnie jak potraktuja mnie straznicy.Bo agregat na pokladzie to juz  ,,narzedzie klusownicze grubego kalibru,,.Musze chyba zasiegnąc info u żródla czyli zadzwonic do PSR.


Agregacik może i wytrzyma, lecz zabezpieczenie przeciwwilgociowe w takim sprzęcie jest żadne, a znając warunki panujące na łódce mam obawy czy załoga wytrzyma ew kontakt z napięciem 230V, tym bardziej że producent jasno określa warunki zastosowania takiego urządzenia.
Co do kontroli, to problemem może być silnik spalinowy zastosowany w agregacie w przypadku wód na których istnieje strefa ciszy. Subiektywne odczucie głośności nic tu nie zmieni, gdyż przepisy nie określają ilości emitowanych decybeli.Ja ze swojej strony radzę się jednak wysilić i wyobrazić sobie sytuację wywrotki łodzi na pokładzie której będzie twoja babcia,lub dziadzio, lub matka,lub żona lub ciężarna zona, lub dziecko . lub kilkoro dzieci ew przyjaciele, lub Ty sam .Nie, nie sam, lecz wraz z dzielnie pracującym agregatem i miłym dla ciała prądzikiem 230v.P.s. A temu koleżce elektronikowi to proponuję  podrzucić taki agregacik pod prysznic lub wannę i tym cudownym sposobem rozszerzyć jego horyzonty myślowe , które w przyszłości uzmysłowią mu konsekwencje głupich pomysłów.



(2012/02/29 09:46)

xemit


Nim ktoś wpadnie na pomysł ładowania akumulatora na łodzi tak by zaspokoić potrzeby silnika, lub korzystać bezpośrednio z prostownika celem zasilania silnika łodzi, to warto wiedzieć że średniej wielkości silniczek ma ok 500-600 W , co przy napięciu 12 V daje prąd rzędu 50A.Agregat wraz z prostownikiem, który spełni takie wymagania kosztuje nie mniej jak łódka z silnikiem spalinowym.Ładowanie akumulatora, to zaś proces który odbywa się przy użyciu prądu nie większego jak 10% jego pojemności i takowy  trwa ok 10 godz, co ma się nijak do zużycia prądu poprzez silnik, stąd marketowa zabawka za parę setek wraz z prostownikiem za podobne pieniądze zdolna "przy odrobinie szczęścia" napędzić prostownik 8-10A da radę ale nie w czasie rzeczywistym.Ładowanie zaś akumulatora prądem 50 A w przypadku zastosowania drogiego sprzętu, zniszczy go w ekspresowym tempie. (2012/02/29 11:28)

klepa


WitamPrzeczytałem już kilka stron na temat silników elektrycznych i mam ostry mętlik aczkolwiek wybrałem 2 marki silników tylko nie wiem na która się zdecydować chodzi mi po głowie 
Osapian 55 Lbs 
Neraus 55 Lbsjeśli ktoś posiada te silniczki i może się wypowiedzieć jak się spisują to bardzo proszę o opinie ?Łódka z będzie ważyła około 500kg ale zapas mocy nie zaszkodzi (2012/04/04 10:10)

kazik-kz2


Podłączę się do tematu.

A czy ktoś może uzywa silnika Yomoto - podobno bardzo dobre i przystepna cena.

Będę bardzo wdzięczny za każdą informację.

(2012/04/04 11:30)

mirek2152


ja mam silnik yomoto 55 piaty sezon,jesyem z niego zadowolony (2012/04/20 14:19)

marpol13


Witam
właśnie przetestowałem silnik Osapian55max, na ciężkiej łódce (ok 300kg, 5m długości) akumulator to 120Ah. Powiem szczerze że jestem w małym szoku w okolicach 3 biegu (mam płynną regulację obrotów) prędkość poruszania na jeziorze bez wiatru i fal była już za duża do trolingu. Na max obrotach szedł jak burza choć dość szybko włączył się wiatrak chłodzenia, który cichy nie jest (ciekawe co będzie latem jak na dworze będzie +30). Łowienie na jeziorze 80h od 6.00-13.00 przy 1 godzinie trolingu wyczerpało akumulator w 22% więc chyba jest to super wynik  (2014/05/14 11:15)

Pawelski13


Witam
właśnie przetestowałem silnik Osapian55max, na ciężkiej łódce (ok 300kg, 5m długości) akumulator to 120Ah. Powiem szczerze że jestem w małym szoku w okolicach 3 biegu (mam płynną regulację obrotów) prędkość poruszania na jeziorze bez wiatru i fal była już za duża do trolingu. Na max obrotach szedł jak burza choć dość szybko włączył się wiatrak chłodzenia, który cichy nie jest (ciekawe co będzie latem jak na dworze będzie +30). Łowienie na jeziorze 80h od 6.00-13.00 przy 1 godzinie trolingu wyczerpało akumulator w 22% więc chyba jest to super wynik 

Ten wiatrak będzie się załączał tak jak się załącza teraz (oczywiście częściej :) - pamiętaj aby nie wyłączać silnika dopóki wiatrak będzie pracował. W trolu będziesz dłuuuuuuugooooo pływał na tym aku z tym silnikiem. Nie pływając na maxa równiez długo popływasz. (2014/05/14 11:31)