Który kołowrotek Okuma wybrać ?

/ 6 odpowiedzi

Witam wszystkich moje pytanie może wydać się dla niektórych banalne  ale nie wiem który kręcioł wybrać. Dodam że będzie on używany do połowu drapieżników wiślanych szczupak ,sandacz no i czasem sum. Czy Macie jakąś wiedzę na temat tych modeli i który będzie bardziej efektywny do mojej metody .Dodam że oba mam do kupienia w jednakowej cenie. Z góry dzięki za info a oto nazwy kręćków.

1.Okuma Tactic Baitfeeder 565i

2.KOŁOWROTEK OKUMA TRAVERTINE 55 TRB55


ryukon1975


 Tactic to młodsze i ogólnie trochę nowocześniejsze dziecko Okumy. posiada tzw. Dual Force Drag System który ogólnie usprawnia działanie hamulca w szerokim zakresie siły hamowania co nie jest bez znaczenia w łowieniu ryb o jakich piszesz. Wybrałbym Okume Tactic. (2014/02/11 11:35)

turu82


 Tactic to młodsze i ogólnie trochę nowocześniejsze dziecko Okumy. posiada tzw. Dual Force Drag System który ogólnie usprawnia działanie hamulca w szerokim zakresie siły hamowania co nie jest bez znaczenia w łowieniu ryb o jakich piszesz. Wybrałbym Okume Tactic.

Dzięki Krzychu za podpowiedź


(2014/02/11 11:47)

Daishi


Witam! Kolego "turu82" nie wiem ile chcesz przeznaczyć pieniążków na ten kręcioł ,ale ja mogę Ci polecić z Okumy model Cassien CS 55.Mam taki przy feederku i jest naprawdę solidny, niestety trochę droższy niż modele które wymieniłeś natomiast z czystym sumieniem możesz go wziąć pod uwagę przy wyborze fajnego młynka który posłuży Ci trochę dłużej.
http://bass-sklep.pl/de/334.html (2014/02/11 12:20)

kabaczek35


ogladalem wersje 555 wiec 565 takze powinna byc bdb (2014/02/13 19:30)

u?ytkownik32263


Karolu mam dwie Travertinki 55 od 4 czy nawet 5 sezonów, nie pamiętam. I skubanych nie mogę zabić;-) Mimo że piach, wiślana woda, ciężkie ołowie po 200g+przynęta i potężne zaczepy im nie obce. Jeden przeżył nawet odjazd z 50-60m dużej wąsatej lokomotywy, za to hak już nie :-( Natomiast jeśli się uwiesi porządny sumek nie licz na hamulec, jest stanowczo za słaby, trza rączką dodatkowo hamować:)  Ale się nie zakleszcza. Jeśli oczywiście masz nawiniętą na tyle mocna plećkę aby spotkać się z naszymi wiślanymi królami.  Bebechy ma OK. Mogę tylko chwalić.

Tacticki natomiast nie znam więc się nie wypowiem. (2014/02/13 20:19)

stanleyek


Ja używam  OKUMA TRAVERTINE 55 TRB55 nie do zdarcia (zreztą polecany był tu na forum i sie nie zawiodłem)uzywam 3 sezon piach mu nie straszny i daje radę:))))))mam tez tańszą wersje lexana ale polecam TRB55 nie pożałujesz.Pozdrawiam Wszytskich Wędkorzy:)))))) (2014/02/13 21:53)