Zaloguj się do konta

Który feeder na Wartę?

utworzono: 2014/11/05 11:12
szyni

Zastanawiam się nad zakupem feedera na rzekę - Warta. Łowię głównie w "warkoczu" lub na granicy nurtu i spokojnej wody.
Potrzebuję kija który dysponuje odpowiednią mocą, który pozwoli wyrzucić około 100gr i nie wygnie się w nurcie na całej długości.
Nie łowię na ekstremalnych odległościach, max 40m.
Wędka natomiast MUSI być lekka, max 300gr. Długość wędki - 3,9m.

Z moich poszukiwań wynika, że warunki spełniają następujące modele:

Daiwa Procaster 390m/150gr (waga wędki 260gr)
Robinson Diplomat Power feeder 390m/ 50-150gr (waga ok. 275gr)
Konger Impact Special Feeder 390m/150gr (waga 282 gr)
Ewentualnie:
Mikado Tachibana Heavy Feeder 390m/150gr (waga 290gr)
York Axion Feeder 390m/120gr (waga 295gr)

Oczywiście inne wędki też spełniaja moje wymagania, ale z różnych względów je pominałem.

Ze względu na spory uciąg - kij nie może być miękki, paraboliczny. Oczekuję raczej czegoś o kacji szczytowej, jednak nie może to być sztywne jak kij od miotły!

Moje pytanie jest takie - który kij z wymienionych powyżej najbardziej się nada? Szczególnie mnie interesują trzy pierwsze pozycje.
Pytanie kieruje do osób, które miały daną wędkę w rękach i najlepiej już nią łowiły. Teoretykom, którzy wydają opinie o wędkach na podstawie danych katalogowych - bardzo dziękuję :) Znam dane katalogowe prawie na pamięć :)

Robinsona macałem w sklepie - nawet z najtwardszą szczytówką wydaje się strasznie delikatny. A przecież to wersja "power" tej serii, do tego CW=150gr. Obecnie mam Konger Albion feeder 360/90gr, oraz GArbolino Light Feeder 330/75gr i w porównując do tego Robinsona - nie czuje tej mocy. Bałbym się rzucac tym 100gr ciężarkiem a o 150gr to nawet nie wspomnę...
Poza tym Robinson jest fajny, lekki, świetnie leży w dłoni, dość szybki, ze smukłym blankiem.
Szczególnie zależy mi na porównaniu go do Daiwy i Kongera.

[2014-11-05 11:12]

aldente

żeby odpowiedzieć na twoje pytanie PO TWOJEJ MYśLI musiałbyś spotkać tu kolegę mającego w swoim posiadaniu te kije i łowiącego na twoim łowisku. Tylko wtedy bedzie możliwe porównanie.
Wydaje mi się,że to jest raczej niemożliwe. Z drugiej strony dziękujesz tym, którzy mogliby co najwyżej teoretyzować, jeśli na te kije nie łowili.
Jesli nawet ktoś łowiłby na tylko jeden z tych kijków, to według twoich założeń i tak nie mógłby odpowiedzieć na to pytanie.
Moja rada: wyluzuj z takim katalogowym podejściem do tematu, kup Daiwę i po prostu zacznij wędkować.

[2014-11-05 13:26]

Jędrula

żeby odpowiedzieć na twoje pytanie PO TWOJEJ MYśLI musiałbyś spotkać tu kolegę mającego w swoim posiadaniu te kije i łowiącego na twoim łowisku. Tylko wtedy bedzie możliwe porównanie.
Wydaje mi się,że to jest raczej niemożliwe. Z drugiej strony dziękujesz tym, którzy mogliby co najwyżej teoretyzować, jeśli na te kije nie łowili.
Jesli nawet ktoś łowiłby na tylko jeden z tych kijków, to według twoich założeń i tak nie mógłby odpowiedzieć na to pytanie.
Moja rada: wyluzuj z takim katalogowym podejściem do tematu, kup Daiwę i po prostu zacznij wędkować.

Podpisuję się pod tym co napisał Kolega , po drugie skorzystaj z portalowej wyszukiwarki bo tam znajdziesz opinie o tym sprzęcie . Najważniejsza rzecz , trzeba pofatygować się do sklepu i pomacać te kije , to jest sedno sprawy .

[2014-11-05 14:25]

Przemo-77

Ja proponuję Ci wędkę Cormoran Feeder TS, którego jestem szczęśliwym posiadaczem. Oczywiście długość i cw dobierzesz sobie do swoich potrzeb. Ja ma wersję 360/150. Jestem zadowolony zarówno z samego feedera jak i z serwisu. Feeder mocny z dużymi przelotkami, o szczytowej akcji a jednocześnie lekki.
    Przez moją nieuwagę złamałem go na w lipcu 2014 roku miesiąc przed upływem gwarancji. Serwis Cormorana jest w Niemczech w Polsce nie ma serwisu, o czym zostałem pouczony przez sprzedawcę podczas zakupu wędki. Serwis nie naprawia uszkodzonych części tylko wymienia je na nowe. W moim przypadku złamała się cześć po szczytówką i wpadła do Wisły  :(
      Po upływie około miesiąca dostałem nowy zafoliowany feeder :) Gdybym miał komuś w ciemno bez oglądania polecić kij to właśnie ten.

Mam też Mikado Tachibanę 360/120 jak dla mnie to kijek na stojąca wodę miękki dobry do metody chociaż używam go czasem na Wiśle.

Posiadam też Robinsona Diplomat Power Feeder 360/150 też sobie go cenię. Jest to kij o wybitnie szczytowej akcji, bardzo mocny i zarazem lekki z małymi przelotkami. Używam koszyków max 80g + zanęta, a łowię na Wiśle.

Z tych kijaszków polecam Cormorana.
[2014-11-05 17:17]

kedzio

Ja zaś doradzę najmądrzej jak potrafię. 

Znajdź producentów wędzisk i zaproponuj im, by zbadali warunki twoich łowisk i by opracowali zestaw kijów specjalnie na twój ulubiony odcinek tej rzeki. W ogóle każdy z nas niech złozy taka propozycję. 

Wtedy wchodząc do sklepu wędkarskiego powiem tak:

- Dzień dobry, poproszę kij do metody "X" na odcinek rz. Odry w okolicy ujścia rzeki Psiny... tak mniej więcej 100 metrów w górę i w dół rzeki od samego ujścia Psiny.

Pan sprzedawca poszpera na zapleczu i przyniesie mi np. Feedera dowolnej firmy przeznaczonego na ten własnie odcinek Odry.

BAAAAAAAAAAAAAAAAAAJKA! Ale by było fajnie!

- poproszę żywcówkę na NIeboczowy, na zatoczkę przy starym tarlisku.

Hehe - doooooooobreeeeeeeeeeee!

[2014-11-05 22:33]

Jakub Woś

Polecam Robinson Tritium Feeder  w tym sezonie to mój ulubieniec.
[2014-11-05 23:52]

kedzio

No ale na Wartę? [2014-11-06 19:34]

Randal

No ale na Wartę?

Przez moje ręce przeszło sporo sprzętu i wiem że to co odpowiada mi nie koniecznie będzie odpowiadać drugiej osobie i na odwrót. Jestem ostrożny w polecaniu sprzętu ale na Wartę z czystym sumieniem polecił bym Karabin. PS. Z karabinem to żart. [2014-11-06 19:47]

Nokillfish

Kolego po co ci wedka na warte tam tak nic nie zlapiesz:/ Ryby w warcie z roku na rok coraz mniej a oplaty coraz wieksze:/ Lepiesz szukac nowego lowiska chyby ze cos sie zmieni w co nie wierze:/ pozdrawiam i powodzenia :)
[2014-11-06 22:45]

szyni

Dzięki za merytoryczną odpowiedź :)
Cormoran nie spełnia akurat ważnego warunku - wagi. Ale info o pozostałych wędkach - bardzo ważne. dzięki
[2014-11-10 23:35]

szyni

Kolego po co ci wedka na warte tam tak nic nie zlapiesz:/ Ryby w warcie z roku na rok coraz mniej a oplaty coraz wieksze:/ Lepiesz szukac nowego lowiska chyby ze cos sie zmieni w co nie wierze:/ pozdrawiam i powodzenia :)

Łowię ryby na Warcie od ponad 20 lat i nie narzekam...
Owszem - to już nie to samo co kiedyś, ale ryba tam nadal jest. I moim zdaniem od dwóch lat jest trochę lepiej. Jakby się odmóliła ta rzeka i pogłębiła - przynajmniej tam gdzie ja łowię. Szału nie ma ale nadal Warta jest dla mnie najbardziej bankowym łowiskiem.

A że PZW to jest 4xB (Bagno, Beton i Beznadzieja i Bezrybie) to wszyscy wiedzą i nikt się chyba nie spodziewa drastycznej poprawy - ale narzekanie na stan naszych łowisk nie jest przedmiotem tego wątku...

[2014-11-10 23:40]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia